Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Αν θέλουμε να πούμε την εξυπνάδα μας, ας το κάνουμε σε αυτόν τον χώρο, χωρίς κοσμητικά επίθετα και προσωπικές επιθέσεις.

ΘΕΜΑ: Αντιπαραθέσεις 4

Αντιπαραθέσεις 4 14 Αυγ 2014 22:00 #37

  • john45 (jlian)
  • Το Άβαταρ του/της john45 (jlian)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 464
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 143
  • Κάρμα: -18 (21)
Άγιον Πνεύμα έγραψε:
Zis έγραψε:
ο batista θέλει να έχει πάντα τον τελευταίο λόγο!
Άγιον Πνεύμα έγραψε:
βρε καραγκιόζη, δεν έχεις καταλάβει πως έχεις γίνει το κεντρικό σημείο καζούρας, όπως προφανώς ήσουν και όταν πήγανες σχολείο?

Εν τάξει ρε παιδιά, ο τύπος είναι περίπτωση, τι ασχλείσθε κι άλλο με δαύτον? Και συ ρε Μακπερ, που το βρίσκεις όλο αυτό το κουράγιο για μέσα στη ζέστη?

Είναι γνωστή περίπτωση, και ισχύει αυτό που έγραψα για το σχολείο. Τέτοιοι τύποι είναι έτσι φτιαγμένοι, δεν ξέρω τι φταίει, αλλά έτσι είναι πάντα, και έτσι θα πεθάνουν. Θέλουν να έχουν την τελευταία λέξη, νομίζουν πως έχουν δικαιώματα περισσότερα από τους άλλους, και τελικά επειδή δεν τους βγαίνει καταλήγουν να γίνονται καρφιά. Η ανωνυμία βολεύει σ' αυτή την περίπτωση, είναι η περίπτωση των "κουκουλοφόρων" καταδοτών της κατοχής. "Αυτός κι αυτός κι αυτός κι αυτός!".

Μάλλον καταλήγει εκεί γιατί κανείς δεν τον αποδέχεται. Οπότε "θα τους δείξει αυτός".
Κατα τη γνώμη μου δεν αξίζει να ασχολείται κανείς.

B) που έχεις χαθεί εσύ; Παλιά έκανες πολύ αξιόλογα σχόλια για τα τραπεζικά, φορολογικά και την οικονομική κατάσταση γενικά. Αυτοπεριορίζεσαι πια σε ψυχανάλυση εξ αποστάσεως;
Ποτέ να μην λογομαχήσεις με έναν βλάκα. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας (αγνώστου).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις 4 15 Αυγ 2014 01:24 #38

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Άγιον Πνεύμα έγραψε:
Zis έγραψε:
ο batista θέλει να έχει πάντα τον τελευταίο λόγο!
Άγιον Πνεύμα έγραψε:
βρε καραγκιόζη, δεν έχεις καταλάβει πως έχεις γίνει το κεντρικό σημείο καζούρας, όπως προφανώς ήσουν και όταν πήγανες σχολείο?

Εν τάξει ρε παιδιά, ο τύπος είναι περίπτωση, τι ασχλείσθε κι άλλο με δαύτον? Και συ ρε Μακπερ, που το βρίσκεις όλο αυτό το κουράγιο για μέσα στη ζέστη?

Είναι γνωστή περίπτωση, και ισχύει αυτό που έγραψα για το σχολείο. Τέτοιοι τύποι είναι έτσι φτιαγμένοι, δεν ξέρω τι φταίει, αλλά έτσι είναι πάντα, και έτσι θα πεθάνουν. Θέλουν να έχουν την τελευταία λέξη, νομίζουν πως έχουν δικαιώματα περισσότερα από τους άλλους, και τελικά επειδή δεν τους βγαίνει καταλήγουν να γίνονται καρφιά. Η ανωνυμία βολεύει σ' αυτή την περίπτωση, είναι η περίπτωση των "κουκουλοφόρων" καταδοτών της κατοχής. "Αυτός κι αυτός κι αυτός κι αυτός!".

Μάλλον καταλήγει εκεί γιατί κανείς δεν τον αποδέχεται. Οπότε "θα τους δείξει αυτός".
Κατα τη γνώμη μου δεν αξίζει να ασχολείται κανείς.

Βρε αρρωστάκι, ψυχαναλυτή και αντιστασιακέ της που...ς εγώ τουλάχιστον έκανα τον κόπο να μιλήσω και επι της ουσίας και να πω την άποψή μου χωρίς να βάλω ταμπέλα σε κανένα. Αν έχεις τίποτα σοβαρό να προσθέσεις, γράψτο. Αλλιώς κράτα τις ψυχαναλυτικές σου "ικανότητες" για τον φίλο σου τον ταβανοθεραπευτή και την υπόλοιπη παρέα σου. Όσο για τα άλλα τα κουλά και υποκριτικά περι ανωνυμίας και κουκουλοφόρων, δεν είδα βρε αρωστάκι να βάζεις το ονοματεπώνυμό σου κάτω από τις τζάμπα ψευτοαριστερές "επαναστατικές" π@π@ρ.. και τις ύβρεις που αραδιάζεις, οπότε αν μη τι άλλο είναι γελοίο και υποκριτικό να με κατηγορείς και γι αυτό. Σου είπα και την άλλη φορά. Το να μην αποδέχεσαι, εσύ και το είδος σου τις απόψεις μου, μου είναι παντελώς αδιάφορο και πολύ περισσότερο το να μου κολλάς εύκολες ταμπέλες και να με υβρίζεις χωρίς καμία προηγούμενη πρόκληση, ως κοινός χουλιγκάνος, είναι για εμένα τίτλος τιμής.
Οπότε μπορείς να συνεχίσεις στο ίδιο μοτίβο. Βάλτο καλά στο μυαλό σου, εσύ εκτίθεσαι, όχι εγώ.
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 15 Αυγ 2014 01:25 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις 4 15 Αυγ 2014 04:31 #39

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
batistas, η λύση στο πρόβλημά σου βρίσκεται εδώ. Εχει παιδιά τσακάλια μέσα, τους ρωτάς και σε κατευθύνουν ανάλογα με τη ζημιά που έχεις πάθει, στο κατάλληλο συνεργείο.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 15 Αυγ 2014 04:32 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις 4 16 Αυγ 2014 16:00 #40

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
makper έγραψε:
batistas, η λύση στο πρόβλημά σου βρίσκεται εδώ. Εχει παιδιά τσακάλια μέσα, τους ρωτάς και σε κατευθύνουν ανάλογα με τη ζημιά που έχεις πάθει, στο κατάλληλο συνεργείο.


Όπου δεις οποιαδήποτε από τις δύο παρακάτω ταμπέλες ή ακόμα καλύτερα και τις δύο, έμπα, πριν προλάβουν άλλοι να σε χώσουν.....Όπως βλέπεις την Πέμπτη την έχασες αλλά μην αγχώνεσαι εφημερεύει και αύριο....αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι και σήμερα να πας μάλλον θα την κάνουν την εξαίρεση για την επείγουσα περίπτωσή σου...





Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 16 Αυγ 2014 16:54 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις 4 16 Αυγ 2014 21:46 #41

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Που 'σαι καρνάβαλε; Κυκλοφορούσε εδω μέσα ενα nick που έβριζε συνέχεια, trader13 το λέγανε. Τον είχα στείλει πάνω απο μια φορά στο Δαφνί για σεμινάρια. Υστερα απο την τελευταία ρόμπα που έφαγε δεν ξαναφάνηκε. Μήπως έχεις καμιά σχέση μαζί του; Γιατί αν γνωριστήκατε εκεί, ή αν θέλετε να γνωριστείτε, πες του πως η πρόσκληση ισχύει ακόμα. Μπορείτε να έρθετε μαζί.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 16 Αυγ 2014 21:51 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις 4 16 Αυγ 2014 23:16 #42

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
makper έγραψε:
...Κυκλοφορούσε εδω μέσα ενα nick που έβριζε συνέχεια, ...

...είπε αυτός που μέλι στάζει το στόμα του. Κοίτα, ήταν να μην με προκαλέσεις. Από τη στιγμή που το έπραξες και αφού με ότι γράφεις, αποδεικνύεις ότι είσαι για δέσιμο...τι να σου πω ψέματα;;; Για το καλό σου τα γράφω. Άντε, αύριο, πρωί-πρωί στην εφημερία... Κοίτα λουξ δωμάτιο που σου ετοιμάζουν.....


Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις 4 17 Αυγ 2014 00:25 #43

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Οπως ακριβώς υπέθεσα. 24/7/365. Κι άλλος επαγγελματικός λογαριασμός προτέθηκε στο tsig.gr.

"Οι Ελληνες να πληρώνουν τους φόρους τους", Κριστίν Λαγκάρντ.

Απο την ενταση που χοροπηδάνε υποθέτω εξελίξεις σύντομα.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις 4 17 Αυγ 2014 02:40 #44

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
makper έγραψε:
Απο την ενταση που χοροπηδάνε υποθέτω εξελίξεις σύντομα.

Χοροπηδα και εσυ με τα μειον που μαζευεις...
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις 4 17 Αυγ 2014 15:23 #45

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Το παπαγαλάκι του Κάπιταλ έπιασε φιλίες με τον αβανταδόρο της εφορίας εδώ μέσα ή ήταν απο πρίν "συνάδελφοι"; :laugh:
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα