Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.

TOPIC: ΑΒΝ ΑΜRΟ ΒΑΝΚ

Απ: ΑΒΝ ΑΜRΟ ΒΑΝΚ 22 Jun 2012 14:31 #28

  • Mnx,
  • Mnx,'s Avatar
Mnx, Καλημέρα σας, είμαι καινούργια στο forum...επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ να στέιλω τα χρήματα μου έξω, αλλά δεν μπορώ να πάω η ίδια, θα μπορούσες να μου στείλεις τα στοιχεία της ελληνίδας υπαλλήλου, ώστε να επικοινωνήσω μαζί της?
Σε ευχαριστώ πολύ-πολύ!

Damaki
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΑΒΝ ΑΜRΟ ΒΑΝΚ 29 Jun 2012 02:22 #29

  • Neko (neko9)
  • Neko (neko9)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 17
  • Thank you received: 8
  • Karma: 0 (1)
Simera parelaba to mixanaki gia to e-banking kai ypegrapsa ta eggrafa.Ola eginan grigora kai epaggelmatika...Tin proteino anepifylakta
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΑΒΝ ΑΜRΟ ΒΑΝΚ 29 Jun 2012 02:55 #30

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
EΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΜΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ,ΑΦΟΥ ΜΕ ΞΕΤΙΝΑΞΑΝ ΣΤΙΣ ΚΡΥΦΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΤΡΙΜΗΝΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΕΤΡΕΠΑ ΝΑ ΞΕΚΗΝΙΣΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΤΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΕΝΔΩΣΕΤΕ ΣΤΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ ..ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΜΠΛΕΚΕΤΕ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ.ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 20ΧΡΟΝΙΑ.ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΑΒΝ ΑΜRΟ ΒΑΝΚ 29 Jun 2012 13:18 #31

  • Neko (neko9)
  • Neko (neko9)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 17
  • Thank you received: 8
  • Karma: 0 (1)
Μιλας για διαφορετικη χρεωση απο τα 2,5 € το μηνα?Τι εννοεις οταν λες τρομαξα να τα παρω πισω.Τα ειχες τοποθετησει σε επενδυση και δεν στα εδιναν πισω?Τα ειχες savings account και δεν μπορουσες να τα στειλεις πισω στην Ελλαδα.Φιλε ανωνυμε στειλε διευκρινησεις γιατι ακομα δεν εχω προχωρησει με το εμβασμα.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΑΒΝ ΑΜRΟ ΒΑΝΚ 18 Jul 2012 21:56 #32

  • Mnx
  • Mnx's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 4
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0 (1)
Δεν ξέρω τι μπορεί να αντιμετώπισαν κάποιοι στο παρελθόν, πάντως ο λογαριασμός άνοιξε χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.
Η μέχρι τώρα συμπεριφορά και εξυπηρέτηση από την πλευρά της τράπεζας είναι άψογη και όπως ακριβώς προβλέπουν οι όροι του λογαριασμού. Επίσης, οι δυνατότητες που προσφέρουν μέσω του e-banking δεν έχουν καμία σχέση με αυτές των ελληνικών τραπεζών.
Τα παραπάνω είναι η μέχρι τώρα προσωπική μου άποψη η οποία ελπίζω να μην αλλάξει.
Δεν παροτρύνω κανέναν να προχωρήσει με την συγκεκριμένη τράπεζα απλά καταθέτω την εμπειρία μου.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΑΒΝ ΑΜRΟ ΒΑΝΚ 19 Jul 2012 01:31 #33

  • aaatoel
  • aaatoel's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 86
  • Thank you received: 8
  • Karma: -1 (1)
Mnx wrote:
Επίσης, οι δυνατότητες που προσφέρουν μέσω του e-banking δεν έχουν καμία σχέση με αυτές των ελληνικών τραπεζών.

Τι δυνατότητες εννοείς;
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΑΒΝ ΑΜRΟ ΒΑΝΚ 19 Jul 2012 01:57 #34

  • kavem
  • kavem's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 29
  • Thank you received: 6
  • Karma: -2 (-6)
Mnx wrote:
Δεν ξέρω τι μπορεί να αντιμετώπισαν κάποιοι στο παρελθόν, πάντως ο λογαριασμός άνοιξε χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.
Η μέχρι τώρα συμπεριφορά και εξυπηρέτηση από την πλευρά της τράπεζας είναι άψογη και όπως ακριβώς προβλέπουν οι όροι του λογαριασμού. Επίσης, οι δυνατότητες που προσφέρουν μέσω του e-banking δεν έχουν καμία σχέση με αυτές των ελληνικών τραπεζών.
Τα παραπάνω είναι η μέχρι τώρα προσωπική μου άποψη η οποία ελπίζω να μην αλλάξει.
Δεν παροτρύνω κανέναν να προχωρήσει με την συγκεκριμένη τράπεζα απλά καταθέτω την εμπειρία μου.

και εμενα αυτη η τραπεζα μου εμπνεει εμπιστοσυνη αν και ημουνι πολυ διστακτικος στην μεταφορα χρηματων στο εξωτερικο και σε καμμια περιπτωση σε βουλγαρικες ή υπερακτιες νομιζω η ABN φαινεταιι καλη λυση
χρειαστηκε να ταξιδεψεται εκει ή εγινε απο ελλαδα
παρακαλω αν ηταν ευκολο να μου στείλετε καπιοιο link για το τι χρειαζεται πλην του τραπεζικου εμβασματος
ευχαριστω
Last Edit: 19 Jul 2012 01:59 by kavem.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΑΒΝ ΑΜRΟ ΒΑΝΚ 19 Jul 2012 03:49 #35

  • Neko (neko9)
  • Neko (neko9)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 17
  • Thank you received: 8
  • Karma: 0 (1)
Filoi mou proxorisa stin metafora xrimaton meso embasmatos.Ola mexri stigmis apsoga kai typika.Den me prizei kanenas apo tin ABN AMRO gia tpt.To e-banking einai epaggelmatiko ean kai se kapoia simeia px sto investments section einai mono sta ollandika.Kata ta alla apsogo kai sta agglika(metafores,embasmata,pliromes,anoigma-kleisimo logariasmou online k.a).Telika mou fenete oti einai miakali lysi.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Απ: ΑΒΝ ΑΜRΟ ΒΑΝΚ 19 Jul 2012 08:15 #36

  • kom
  • kom's Avatar
εκανεσ ποτε αναληψη να δης τι θα τραβηξης????
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.091 seconds