Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Πειραιώς Α/Κ Invest European Bond

Πειραιώς Α/Κ Invest European Bond 31 Jan 2015 19:23 #73

  • folion2008
  • folion2008's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 231
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0 (-2)
Nik wrote:
Αυτό δεν μπορώ να στο απαντήσω με σαφήνεια.
Επειδή όμως καταλαβαίνω την υποψία που έχεις, η πλειοψηφία των αμοιβαίων που κυκλοφορούν με ξένους θεματοφυλάκες και έλληενς αντιπροσώπους σου δίνει το δικαίωμα αλλαγής του λογαριασμού ρευστοποίησης, σε όποια τράπεζα μπορείς εσύ να ανοίξεις ή διαθέτεις λογαριασμό.
Π.χ. εσύ επενδύεις 10 ευρώ από την τραπεζα Χ ελληνική, σε αμοιβαίο Ψ της Λαπωνίας, με τροφοδότη λογαριασμό (και πιστωτικό στη συνέχεια) τον Ω της Χ τράπεζας. Εαν διαθέτεις τον Α λογαριασμό στην Β τράπεζα της Κύπρου ή της Αγγλίας που συνεργάζεται με την εταιρεια
δ/σης αμοιβαίου, μπορείς να το ρευστοποιήσεις εκεί.
Με την εμπειρία φιλων που ασχολούνται με αμοιβαία (και το έχει πράξει ένας εξ αυτών) και με βάση τα όσα μου είπε ο private banker, αυτο γνωρίζω.
Οποιαδήποτε άλλη συμβολή στην συζήτηση, κυρίως με διαφορετική εμπειρία, νομίζω θα βοηθούσε.
ό. Ποτέ όμως

Το έχω ακούσει και εγώ Nik αυτό. Εχει τύχει όμως στην ίδια Τράπεζα να μου πούν πρίν 4-5 μήνες ότι γίνεται(να ρευστοποιήσεις δηλαδή και το ποσό να πάει σε τράπεζα εξωτερικού που θές και έχεις λογαριασμό) ενώ πρίν 10 μέρες μου τα μάσαγαν. Δεν ξέρουμε ακριβώς,δεν έχει τύχει ποτέ κλπ.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.042 seconds