Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Πειραιώς Α/Κ Invest European Bond

Πειραιώς Α/Κ Invest European Bond 26 Dec 2014 01:08 #1

  • brand-DEU
  • brand-DEU's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 56
  • Thank you received: 26
  • Karma: 2 (3)
Καλησπέρα, Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Στην ερώτησή μου τι προϊόντα υπάρχουν ώστε να προστατευτεί το κεφάλαιο από τα νύχια των τσιπροειδών...

Η Πειραιώς μου προτείνει αυτό το Α/Κ το οποίο είναι ομολογιακό με θεματοφύλακα στο Λουξεμβούργο.
Κατέχει ομολογίες των Γαλλίας,Βελγίου,Γερμανίας και Ολλανδίας ως επί το πλείστον..

Η προμήθεια διάθεσης είναι 0,1875%. Η προμήθεια εξαγοράς είναι 0%

Φυσικά το εν λόγω Α/Κ είναι μόνο για "παρκάρισμα" κεφαλαίου.
Σκέφτομαι να βάλω εδώ κάποιο ποσό μέχρι να ηρεμίσουν τα πράγματα... αν τελικά πάμε για εκλογές...

Τι γνώμη έχετε;

Πειραιώς ΑΕΔΑΚ
Bloomberg link
Last Edit: 26 Dec 2014 01:18 by brand-DEU.
The administrator has disabled public write access.

Πειραιώς Α/Κ Invest European Bond 26 Dec 2014 11:51 #2

Χρόνια πολλά σε όλους Φοβάσαι τον Τσιπρα αλλά οι σαμαροβενιζελοι μας τα φάγανε στη πραγματικότητα εμάς τους μικρό ομολογιούχους Εμπρός γκρεμός και πίσω ρέμα είναι η χώρα
The administrator has disabled public write access.

Πειραιώς Α/Κ Invest European Bond 26 Dec 2014 14:52 #3

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
kostas bg wrote:
Χρόνια πολλά σε όλους Φοβάσαι τον Τσιπρα αλλά οι σαμαροβενιζελοι μας τα φάγανε στη πραγματικότητα εμάς τους μικρό ομολογιούχους Εμπρός γκρεμός και πίσω ρέμα είναι η χώρα

Φίλε,
Προσπάθησε να καταλάβεις τι λέω, και τι σε ρωτάω, κι αν θες, μου απαντάς:

Ναι, έτσι όπως τα λες είναι: Οι σαμαροβενιζελοι μας τα φάγανε, κι όχι μόνο απ' τους μικροομολογιούχους. Από πολύ κόσμο.
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ όμως, πως όταν έρθει η ώρα του Τσίπρα, δεν θα κάνει κι αυτός το ίδιο. Άλλη μια γύρα, εννοώ.

Αυτό σε ρωτάω.
(Και δεν θα επιχειρηματολογήσω υπέρ του "Θα το κάνει" ή "Δεν θα το κάνει". Σε αφήνω ανεπηρέαστο να πεις εσύ τι πιστεύεις).
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Last Edit: 26 Dec 2014 14:53 by soto51.
The administrator has disabled public write access.

Πειραιώς Α/Κ Invest European Bond 26 Dec 2014 15:02 #4

  • kavem
  • kavem's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 29
  • Thank you received: 6
  • Karma: -2 (-6)
χρόνια πολλα
και εγώ πιστεύω οτι επι τσιπρα θα δουμε τόσα πολλά ,που η κλοπή των μικροομολογιούχων θα φαινεται πταίσμα
η επόμενη διάσωση των τραπεζών θα γίνει με bail in( ανεξαρτητου κυβέρνησης )
Last Edit: 26 Dec 2014 15:04 by kavem.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: brand-DEU

Πειραιώς Α/Κ Invest European Bond 26 Dec 2014 17:07 #5

soto51 wrote:
kostas bg wrote:
Χρόνια πολλά σε όλους Φοβάσαι τον Τσιπρα αλλά οι σαμαροβενιζελοι μας τα φάγανε στη πραγματικότητα εμάς τους μικρό ομολογιούχους Εμπρός γκρεμός και πίσω ρέμα είναι η χώρα

Φίλε,
Προσπάθησε να καταλάβεις τι λέω, και τι σε ρωτάω, κι αν θες, μου απαντάς:

Ναι, έτσι όπως τα λες είναι: Οι σαμαροβενιζελοι μας τα φάγανε, κι όχι μόνο απ' τους μικροομολογιούχους. Από πολύ κόσμο.
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ όμως, πως όταν έρθει η ώρα του Τσίπρα, δεν θα κάνει κι αυτός το ίδιο. Άλλη μια γύρα, εννοώ.

Αυτό σε ρωτάω.
(Και δεν θα επιχειρηματολογήσω υπέρ του "Θα το κάνει" ή "Δεν θα το κάνει". Σε αφήνω ανεπηρέαστο να πεις εσύ τι πιστεύεις).
Τσιπρας=Θα αποκατασταθούν οι μικρό ομολογιούχοι Εγώ=όσο ζω ελπίζω αυτή είναι η απάντηση μου
The administrator has disabled public write access.

Πειραιώς Α/Κ Invest European Bond 26 Dec 2014 19:09 #6

  • GSAKKI
  • GSAKKI's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 456
  • Thank you received: 162
  • Karma: 32
Η Καλύτερη λύση είναι αμοιβαια κεφαλαια εξωτερικου με μικρη διακίμανση για να είσαι σίγουρος ότι δίνεις ευρω παίρνεις ευρω! αν καταφέρεις και αυξήσεις το κεφάλαιο ακόμη καλύτερα!

Μου κάνει εντύπωση η μικρή προμήθεια που έχεις!
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: brand-DEU

Πειραιώς Α/Κ Invest European Bond 26 Dec 2014 22:45 #7

  • vag1129 (Akis Papas)
  • vag1129 (Akis Papas)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • frugallivingingreece
  • Posts: 373
  • Thank you received: 124
  • Karma: 9 (3)
Φυσικά το εν λόγω Α/Κ είναι μόνο για "παρκάρισμα" κεφαλαίου.
Σκέφτομαι να βάλω εδώ κάποιο ποσό μέχρι να ηρεμίσουν τα πράγματα... αν τελικά πάμε για εκλογές...

με αυτή τη λογική συμφωνώ μαζί σου, εγω έχω μονιμα ένα μέρος του κεφαλαίου μου σε αμοιβαία, διεθνή, εξωτερικού.
γέλα κι ο κόσμος θα γελάει μαζί σου. κλάψε και θα κλαις μόνος.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: brand-DEU

Πειραιώς Α/Κ Invest European Bond 27 Dec 2014 14:19 #8

  • brand-DEU
  • brand-DEU's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 56
  • Thank you received: 26
  • Karma: 2 (3)
GSAKKI wrote:
Η Καλύτερη λύση είναι αμοιβαια κεφαλαια εξωτερικου με μικρη διακίμανση για να είσαι σίγουρος ότι δίνεις ευρω παίρνεις ευρω! αν καταφέρεις και αυξήσεις το κεφάλαιο ακόμη καλύτερα!

Μου κάνει εντύπωση η μικρή προμήθεια που έχεις!

Η κανονική προμήθεια διάθεσης του εν΄λόγω Α/Κ είναι 0,25%
The administrator has disabled public write access.

Πειραιώς Α/Κ Invest European Bond 27 Dec 2014 15:28 #9

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
kostas bg wrote:
soto51 wrote:
kostas bg wrote:
Χρόνια πολλά σε όλους Φοβάσαι τον Τσιπρα αλλά οι σαμαροβενιζελοι μας τα φάγανε στη πραγματικότητα εμάς τους μικρό ομολογιούχους Εμπρός γκρεμός και πίσω ρέμα είναι η χώρα

Φίλε,
Προσπάθησε να καταλάβεις τι λέω, και τι σε ρωτάω, κι αν θες, μου απαντάς:

Ναι, έτσι όπως τα λες είναι: Οι σαμαροβενιζελοι μας τα φάγανε, κι όχι μόνο απ' τους μικροομολογιούχους. Από πολύ κόσμο.
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ όμως, πως όταν έρθει η ώρα του Τσίπρα, δεν θα κάνει κι αυτός το ίδιο. Άλλη μια γύρα, εννοώ.

Αυτό σε ρωτάω.
(Και δεν θα επιχειρηματολογήσω υπέρ του "Θα το κάνει" ή "Δεν θα το κάνει". Σε αφήνω ανεπηρέαστο να πεις εσύ τι πιστεύεις).
Τσιπρας=Θα αποκατασταθούν οι μικρό ομολογιούχοι Εγώ=όσο ζω ελπίζω αυτή είναι η απάντηση μου


Καταλαβαίνω ότι η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία και με όλον τον σεβασμό για το πρόβλημα σου ως μικρό ομολογιούχου (είστε οι περισσότερο αδικημένοι της κρίσης), θα σου πω το εξής. Αν ο Τσίπρας εφαρμόσει έστω και το 25% της ατζέντας του (της σχετικής με το μνημόνιο και το δημόσιο χρέος) πίστεψε με, αν δεν φύγει νύκτα ή αν δεν κάνει την κωλοτούμπα της χιλιετίας, θα έχει πολύ μα πάρα πολύ πιο σοβαρά προβλήματα να αντιμετωπίσει από το να σας επιστρέψει τις οικονομίες που σας υφάρπαξαν με το έτσι θέλω. Εύχομαι, βέβαια, ολόψυχα να πέσω έξω και για το δικό σας καλό αλλά και για το καλό όλων μας....αλλά.....
Μέτρον άριστον
Last Edit: 27 Dec 2014 22:07 by batista.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: ΣΤΑΜΑΤΗΣ, brand-DEU
Time to create page: 0.067 seconds