Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Ομόλογο Τέρνα

Ομόλογο Τέρνα 24 Jun 2020 21:27 #1

  • pka
  • pka's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 154
  • Thank you received: 53
  • Karma: 5
Τι λεει το ομολογο της Τερνα;
The administrator has disabled public write access.

Ομόλογο Τέρνα 25 Jun 2020 17:30 #2

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
pka wrote:
Τι λεει το ομολογο της Τερνα;
Γιατί θέλεις να μπλεξεις;
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Ομόλογο Τέρνα 04 Dec 2021 13:47 #3

  • stratosb
  • stratosb's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 51
  • Thank you received: 11
  • Karma: -5
Γεια σας,
Η ΓΕΚ Τέρνα εκδίδει 7ετές ομόλογο έως 300 εκατ. ευρώ με ρήτρα αειφορίας. Θα εκδώσει 300.000 ομολογίες αξίας 1.000 ευρώ η κάθε μία.
Το βιβλίο προσφορών θα είναι ανοικτό από τις 8 έως τις 10 Δεκεμβρίου, ενώ στις 7 του μηνός θα ανακοινωθεί το εύρος απόδοσης του ομολόγου.
Ήθελα να ρωτήσει αν έχει αγοράσει κάποιος ομολογο απο παλιότερη εκδοση και να μοιραστεί τις εμπειρίες του μαζί μας.
Ευχαριστώ πολύ.
The administrator has disabled public write access.

Ομόλογο Τέρνα 04 Dec 2021 23:24 #4

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Ρε φίλε εχεις διαβάσει το Ενημερωτικό της Τραπεζας Πειραιώς που λίγες γραμμές διαβασα μετα τις "σαλτσες" η Εταιρεία και ο Εκδότης Τραπεζας με τους Νομικούς της εταιρείας δεν φερουν καμμία ευθύνη για την "πορεία" της μετοχης κλπ;
Σαν εταιρεία ειναι κορυφη αλλά και ενα €1.000 δεν παει ¨πολλή το μαλί";
«To φυλάξαι τ' αγαθά χαλεπώτερον του κτήσασθαι».
Ναρκοπέδιο ειναι σημερα αυτά σαν τους μλκ που πήγαν και εμβολιάστηκαν χωρις να εχουν τιποτα και δεν ξερουν τι θα τους "κάτσει".
Παλιότερα που ειχα μιλήσει με ανθρωπους που ηταν σε πολεμο και ειχαν "περάσει" απο ναρκοπέδιο "ναι μεν αλλα" κοκκορεύονταν οτι την "σκαπούλαρα" αλλά εγω παρατήρησα σε ολους ενα κοινό παρονομαστή.
Τα "κουσούρια" τρόμος και αβεβαιότητα στην καθημερινότητα "δεν παταγαν στην γή".......
Εχεις δυο € στην ακρη σημερα και δεν θελεις να τα εχεις και "αυριο";
Τους εχουν φύγει πάνω απο €25 δις καταθέσεις και "δεν ξέρουν" που εχουν παει γιατι δεν εχουν πέσει στην αγορά και κοροιδευαν τον κοσμο "κατω και πανω απο το στρώμα" κλπ.
Asia for ever σε αλλη ηλεκτρονική platform
Μην ακουτε τις μλκ οτι "γύρισαν" γιατι αυξηθηκαν οι "καταθεσεις" λόγω Vouchers στην Ελλάδα οπως και των λαθρομεταναστών.
Χθες μιλαγα με Πακιστανό καθησε Ελλαδα "τσίμπησε" τα €800 και €700 για ενα χρόνο και θα παει τωρα Μόναχο του εχουν "φτιάξει" τα "χαρτιά" οι "δικοί" του να κατσει και εκει αλλο ενα χρόνο κλπ.
Χωρια και η ασταθεια οι Αμερικάνοι προχθές συμφώνησαν για το Χρεος την αυξηση στο "ταβάνι" στο Congress και θα φανε στο κεφάλι αλλα €300 δις καινούργιο ΑirForce1 Βoeing που θελει ο τρελλάρας ο Biden γιατι το προηγούμε εκλεισε 10ετία.
Ευκαιρίες υπάρχουν αλλα δεν αφηνουν να πας μακρινά ταξίδεια Asia που θελω και αναγκαζομαι να πηγαίνω με ΙΧ στην Βουλγαρία και Ρουμανία και "διώχνω" για "κάτω".
Μειώνω την Φορολογική μου υλη "να μην υπάρχει μεταβολή" με τους κομπλεξικούς Bolsheviks της turquoise Συγκυβέρνησης με Τζίπρα και Λοβέρδο .
Αν μας σπασουν τα "ουμπαλα" θα παω ξανά Βουλγαρία η Ρουμανία αλλά για να κανω placebo μαιμουδιά εμβόλιο σε "γιατρό" να μπορέσω να παω "κάτω" γιατι "θα το τραβήξουν" αλλο 1.5 χρόνο.

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 04 Dec 2021 23:30 by PRS33 (PARIS33).
The administrator has disabled public write access.

Ομόλογο Τέρνα 05 Dec 2021 11:48 #5

  • stratosb
  • stratosb's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 51
  • Thank you received: 11
  • Karma: -5
Καλά PRS33 (PARIS33), εγώ περίμενα μια εμπεριστατωμένη απάντηση κι εσύ μου αραδιάζεις ό,τι ασυναρτησία σου κατέβει στο κεφάλι.
Και μου βάζεις και στο τέλος την εικόνα με την σβάσικα για να το παίξεις ψαγμένος.

Εντάξει εδω μέσα γράφει ο κάθε φαντασμένος ό,τι ψεκασμένη θεωρία διαβάζει στο ιντερνετ, και το χειρότερο είναι οτι ο tsig τους αφήνει ολους ανεξέλεγκτους.
Έχει ξεφτυλιστεί το forum κι είναι κριμα!
Last Edit: 05 Dec 2021 11:53 by stratosb.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: sosimple, γιώργης (yorgi), gus (gus326), CV

Ομόλογο Τέρνα 05 Dec 2021 12:24 #6

stratosb wrote:
Εντάξει εδω μέσα γράφει ο κάθε φαντασμένος ό,τι ψεκασμένη θεωρία διαβάζει στο ιντερνετ, και το χειρότερο είναι οτι ο tsig τους αφήνει ολους ανεξέλεγκτους.
Έχει ξεφτυλιστεί το forum κι είναι κριμα!
Φίλε stratosb, η ελευθερία του λόγου έχει και το τίμημά της. Οι παρέμβασεις που κάνουμε είναι λόγω εκτός θέματος ή προσωπικής προσβολής. Το μήνυμα είναι εντός θέματος, τουλάχιστον τις πρώτες γραμμές, μετά κι εγώ το βρίσκω κάπως δυσνόητο. Τι θα έπρεπε να κάνουμε στη συγκεκριμένη περίπτωση;
Γνῶθι σαὐτόν
Last Edit: 05 Dec 2021 16:00 by Ο Τσιγκούνης (T$ig).
The administrator has disabled public write access.

Ομόλογο Τέρνα 05 Dec 2021 15:41 #7

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
stratosb

Διαβάζουμε και "κρατάμε" οσα θέλουμε δεν σε υποχρεωσε κανενας για τα υπολοιπα.
Να σε ρωτήσω ομως κατι;
Αντε και εγω ειμαι "φαντασμένος" προφανως γιατί εισαι fan εμβολιαστής οπως υπονοείς αλλά εσυ τι εισαι που πας να "χώσεις" €1.000 σε εγγραφή μετοχή και μαλιστα σε καιρούς "αρκετά" δύσκολους και μεσα σε μετόχους κροκόδειλους;
Ειλικρινά δεν εχω κανενα συμφέρον ουτε αμα βαλεις τα χρήματά σου στον ΤΕΡΝΑ Περιστέρης -Γεραπετρίτης αλλά ουτε και αμα εισαι με τους εθνικόφρονες fan vaccines εμβολιαστών που εχουν γίνει followers σε «κοινή ιδεολογία» με τους eco fan απόστολους της κλιματικής αλλαγής.

tsig αν θελεις αφαιρεσαι την photo που ενόχλησε τον φιλο μας αν και δεν τον βλέπω να την βγαλει καθαρή!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Ομόλογο Τέρνα 05 Dec 2021 20:08 #8

  • stratosb
  • stratosb's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 51
  • Thank you received: 11
  • Karma: -5
Ο Τσιγκούνης (T$ig) wrote:
Φίλε stratosb, η ελευθερία του λόγου έχει και το τίμημά της. Οι παρέμβασεις που κάνουμε είναι λόγω εκτός θέματος ή προσωπικής προσβολής. Το μήνυμα είναι εντός θέματος, τουλάχιστον τις πρώτες γραμμές, μετά κι εγώ το βρίσκω κάπως δυσνόητο. Τι θα έπρεπε να κάνουμε στη συγκεκριμένη περίπτωση;

Φίλε tsig, σίγουρα η ελευθερία του λόγου έχει και το τίμημά της αλλά και η πολλή ελευθερία καταντάει ασυδοσία.
Κατα τη γνώμη μου δεν θα έπρεπε να επιτρέπονται απαντήσεις με θεωρίες που διαβάζει ο καθένας απο το ιντερνετ.
Υποτίθεται ότι είμαστε ενήλικες, σοβαροί άνθρωποι, και βοηθιόμαστε μεσα απο αυτό το forum για θέματα οικονομικής φύσεως.
Αν ο καθένας θέλει να γράψει ό,τι του κατέβει χωρίς καμία συνοχή, υπάρχουν αμέτρητα sites και fora που μπορεί να πάει να το κάνει.
Ας κρατήσουμε το επίπεδο υψηλό και να μην σαχλαμαρίζουμε τις συζητήσεις.
Ευχαριστώ.
The administrator has disabled public write access.

Ομόλογο Τέρνα 05 Dec 2021 20:15 #9

  • stratosb
  • stratosb's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 51
  • Thank you received: 11
  • Karma: -5
PRS33 (PARIS33) wrote:
stratosb

Διαβάζουμε και "κρατάμε" οσα θέλουμε δεν σε υποχρεωσε κανενας για τα υπολοιπα.
Να σε ρωτήσω ομως κατι;
Αντε και εγω ειμαι "φαντασμένος" προφανως γιατί εισαι fan εμβολιαστής οπως υπονοείς αλλά εσυ τι εισαι που πας να "χώσεις" €1.000 σε εγγραφή μετοχή και μαλιστα σε καιρούς "αρκετά" δύσκολους και μεσα σε μετόχους κροκόδειλους;
Ειλικρινά δεν εχω κανενα συμφέρον ουτε αμα βαλεις τα χρήματά σου στον ΤΕΡΝΑ Περιστέρης -Γεραπετρίτης αλλά ουτε και αμα εισαι με τους εθνικόφρονες fan vaccines εμβολιαστών που εχουν γίνει followers σε «κοινή ιδεολογία» με τους eco fan απόστολους της κλιματικής αλλαγής.

tsig αν θελεις αφαιρεσαι την photo που ενόχλησε τον φιλο μας αν και δεν τον βλέπω να την βγαλει καθαρή!

Φυσικά κρατάμε όσα θέλουμε αλλά θα ήθελα μια εμπεριστατωμένη απάντηση με επιχειρήματα.
Όχι να μου γράφεις για τον Πακιστανό ή τους Αμερικάνους, ποσώς με ενδιαφέρουν αυτοί.
Θέλω γνώμες για να με βοηθήσουν να πάρω μια οικονομική απόφαση. Αν ήθελα γενικολογίες ή άλλες θεωρίες, υπάρχουν αμέτρητα sites στο ιντερνετ που μπορώ να πάω να δω.
Ας κρατήσουμε λίγο το επίπεδο υψηλό στο tsig.gr ώστε να βοηθιόμαστε όλοι, αλλιώς χάνεται το νόημα αυτού του forum και τελικά δεν αξίζει τον κόπο.

Σχετικά με τη φωτογραφία με τη σβάστικα δεν με ενόχλησε καθόλου, απλά είναι άσχετη με αυτό που ρώτησα, όπως το μεγαλύτερο μέρος της απάντησης σου.
Last Edit: 05 Dec 2021 20:16 by stratosb.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.072 seconds