Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing?

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 27 Jan 2020 14:04 #226

  • Lefteris
  • Lefteris's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 3
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
Το δεύτερο είναι, πρώτο ήταν αυτό . Περιμένω άλλα 2 κανόνια, το ένα σίγουρο.
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 27 Jan 2020 15:52 #227

  • vortex
  • vortex's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 343
  • Thank you received: 132
  • Karma: 15
Σε ποιές πλατφόρμες αναφέρεσαι συγκεκριμένα;
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 28 Jan 2020 00:07 #228

  • nikolaosa
  • nikolaosa's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 32
  • Thank you received: 23
  • Karma: 2
Lefteris wrote:
Το δεύτερο είναι, πρώτο ήταν αυτό . Περιμένω άλλα 2 κανόνια, το ένα σίγουρο.

τις 2 άλλες πλατφόρμες που αναφέρει ο τύπος στο video του;

Monethera, Wisefund;

εγώ τώρα άρχισα και ασχολούμαι (όχι με τις συγκεκριμένες πλατφόρμες) αλλά όταν βλέπεις αποδόσεις 20%... ε καλύτερα φύγε μακριά
Last Edit: 28 Jan 2020 00:11 by nikolaosa.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), γιώργης (yorgi), vortex, CV

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 07 Feb 2020 00:56 #229

  • Kostas (Ram365)
  • Kostas (Ram365)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 10
  • Thank you received: 7
  • Karma: 4
Πολύ καλή εως τωρα η Grupeer δίνει 10€ bonus , συχνά cash back και επιτόκια 11% - 15%

Review για την Grupeer

Link για Bonus 10€ στην Grupeer
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 07 Feb 2020 17:37 #230

  • nikolaosa
  • nikolaosa's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 32
  • Thank you received: 23
  • Karma: 2
Kostas (Ram365) wrote:
Πολύ καλή εως τωρα η Grupeer δίνει 10€ bonus , συχνά cash back και επιτόκια 11% - 15%

Review για την Grupeer

Link για Bonus 10€ στην Grupeer

δεν έχω ιδέα οπότε δε μπορώ να εκφέρω γνώμη αλλά το ότι δίνει bonus, cash back και υψηλά επιτόκια σίγουρα δεν είναι απόδειξη ότι είναι καλή. Σίγουρα είναι καλή στο να σε δελεάσει.
Δηλαδή αν έδινε 20%+ επιτόκια θα ήταν καλύτερη;
Απαντώ μόνος, όχι, τότε θα ήταν απάτη.
Γενικά όσο περισσότερα υπόσχονται τόσο περισσότερο προσοχή θέλει.

Μέχρι να γίνει το μπαμ όλες καλές είναι.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 08 Feb 2020 15:06 #231

  • Kostas (Ram365)
  • Kostas (Ram365)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 10
  • Thank you received: 7
  • Karma: 4
To καλή και αξιόπιστη είναι βάση της δικής μου εμπειρίας και όχι μόνο...

4/5 από 100 Reviews στο Trustpilot
https://www.trustpilot.com/review/www.grupeer.com

Ολοι οι bloggers που ακολουθώ γράφουν τα καλύτερα δηλαδή μετά την Mintos βάζουν την Grupeer

Αλλοι 2 φίλοι μου εδω και 6 μήνες που επενδύουν (εχουν κάνει και αναλήψεις) μου ανέφεραν πολύ καλές κριτικές :)
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 13 Feb 2020 18:31 #232

Δεν θα πω πως η grupeer δεν είναι καλή, κάθε άλλο, αλλά...

Προσωπικά μία αρνητική αξιολόγηση στο trustpilot, ναι, της δίνω σημασία, κάποιοι αντιμετώπισαν κάποιο πρόβλημα για να την δώσουν και έχει νόημα να δω τι και πως. Μία θετική, ουσιαστικά την αγνοώ. Το γεγονός πως μερικές δεκάδες / εκατοντάδες άτομα ήταν ενθουσιασμένα με τις αποδόσεις και την γενικότερη λειτουργία της κάθε Kuetzal, δεν είναι αυτό που θα έπρεπε να με απασχολεί πιστεύω.

Για τους bloggers επίσης, μία αρνητική κριτική, ναι, έχω λόγο να την ξεψαχνισω... δεδομένου όμως πως ο κάθε blogger έχει βραχυπρόθεσμο συμφέρον (έστω και μικρό) να οδηγήσει κόσμο στην κάθε πλατφόρμα, επιλέγω και πάλι τις θετικές κριτικές να τις προσπερνώ στα γρήγορα. Δέχομαι πως δεν είναι οι bloggers όλοι ίδιοι, αλλά και ο χρόνος και ο κόπος που απαιτείται για να μπορέσει κανείς να ψάξει σε βάθος (και όχι με μία απλή αναζήτηση στο trustpilot), το κάθε blog, την κάθε πλατφόρμα, κάνουν την όλη φάση, κάθε άλλο παρά "παθητική επένδυση" και μάλλον δεν αξίζει να το ψάξει κανείς σε τόσο βάθος ώστε να μπορεί τεκμηριωμένα να νιώθει "άνετα".

Το P2P lending το θεωρώ εξαιρετικά υψηλού ρίσκου επένδυση.
Όχι ανάξια προσοχής, αλλά μόνο μια αυστηρά περιορισμένη έκθεση σε αυτό θα την θεωρούσα φρόνιμη. (προσωπικά είμαι με 2% του αέρα μου, διασκορπισμένο σε πλατφόρμες μεταξύ των οποίον, ναι, και η Grupeer και η Kuetzal(R.I.P.).

Δεν έχω κάποια κακή εμπειρία από την grupeer, αλλά αν αύριο κάποιος blogger βρει και δημοσιεύσει ένα μαϊμουδάνειο σε αυτήν, όπως έγινε με την kuetzal, δεν μπορώ να το ξέρω (οκ, η grupeer δεν προσφέρει πρόωρο τερματισμό ενός συμβολαίου, κάτι που γονάτισε την Kuetzal σε χρόνο D(t) και αυτό την κάνει πολύ πιο ανθεκτική σε τέτοιο σενάριο, αλλά... καταλαβαίνετε τι εννοώ)
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi), Thanasis (atsi)

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 14 Feb 2020 07:20 #233

Πώς, επίσης, μπορούμε να γνωρίζουμε αν (& σε αυτή την περίπτωση) τα (πολλά θετικά) 'reviews' είναι real & όχι fake (προερχόμενα από την ίδια την εκάστοτε πλατφόρμα/εταιρεία) ?
The administrator has disabled public write access.

Ασχολείται κανείς με Peer To Peer Lending και Motif Investing? 14 Feb 2020 13:08 #234

  • Lefteris
  • Lefteris's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 3
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
Η Kuetzal ήταν ΑΠΑΤΗ όπως και η Envestio, δεν γονάτισαν από bank run απλώς πήραν τα λεφτά και φύγανε μια ώρα αρχύτερα
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)
Time to create page: 0.071 seconds