Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

TOPIC: Προθεσμιακές

Προθεσμιακές 10 Oct 2018 03:54 #1

  • KAss (Kass)
  • KAss (Kass)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 18
  • Thank you received: 1
  • Karma: -1
Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω εάν οι τόκοι των προθεσμιακών της σελίδας είναι καθαροί και επικαιροποιημένοι. Ευχαριστώ.
The administrator has disabled public write access.

Προθεσμιακές 10 Oct 2018 07:00 #2

Καλημέρα Kass,
Τα επιτόκια των προθεσμιακών λογαριασμών είναι μικτά (προ φόρων 15%). Στην επόμενη στήλη φαίνεται το καθαρό εισόδημα, μετά την αφαίρεση των φόρων 15%. Οι πίνακες είναι επικαιροποιημένοι και στην τελευταία στήλη αναγράφεται η ημερομηνία ενημέρωσης.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: KAss (Kass), IoannisD (Dia!84)

Προθεσμιακές 10 Oct 2018 18:34 #3

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 612
  • Thank you received: 491
  • Karma: 55
Απλά μετά από διαπραγμάτευση τα νούμερα αλλάζουν. Πχ σε τράπεζα που γράφει ο πίνακας 1,2 εχω πάρει 1,6 για ποσό μεγαλυτερο των 200χ. Έτσι για να έχετε μια τάξη μεγέθους τι να περιμένετε..
Και αυτο με έντονο παζάρι του στυλ κόψτε μου επιταγή και τελευταία στιγμή αφού κοπεί και η επιταγή και περιμένεις την έγκριση παρεμβαινει ο διευθυντής και σου δίνει το επιτόκιο που ζήτησες.
Last Edit: 10 Oct 2018 18:37 by sosimple.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi), KAss (Kass), IoannisD (Dia!84), Ioannis (giagia)

Προθεσμιακές 06 Feb 2019 13:46 #4

gus (gus326) wrote:
Σήμερα η Πειραιώς 0,85 για τριμηνο

για παλιά ή για νέα χρήματα;

επίσης, για όποιον ενδιαφέρεται, η Eurobank δίνει 1.1% (0.7% επιτόκιο και 0.4 ευρώ επιστροφής άρα αφορολόγητα) για 12μ (αντίστοιχα και για μικρότερες διάρκειες) από 10.000 μετρητά
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Ioannis (giagia)

Προθεσμιακές 06 Feb 2019 14:07 #5

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1780
  • Thank you received: 692
  • Karma: 35
vassilis (Vassilis) wrote:
για παλιά ή για νέα χρήματα;

επίσης, για όποιον ενδιαφέρεται, η Eurobank δίνει 1.1% (0.7% επιτόκιο και 0.4 ευρώ επιστροφής άρα αφορολόγητα) για 12μ (αντίστοιχα και για μικρότερες διάρκειες) από 10.000 μετρητά

Για παλιά.
The administrator has disabled public write access.

Προθεσμιακές 06 Feb 2019 17:45 #6

vassilis (Vassilis) wrote:
... η Eurobank δίνει 1.1% (0.7% επιτόκιο και 0.4 ευρώ επιστροφής άρα αφορολόγητα) για 12μ (αντίστοιχα και για μικρότερες διάρκειες) από 10.000 μετρητά
Φίλε Βασίλη, έχεις κάποιο σύνδεσμο σελίδας της Eurobank που αναφέρει αυτά τα επιτόκια; Στο Πίνακα Προθεσµιακών Καταθέσεων της Eurobank έχει χαμηλότερα επιτόκια.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Προθεσμιακές 07 Feb 2019 00:43 #7

Ο Τσιγκούνης (T$ig) wrote:
Φίλε Βασίλη, έχεις κάποιο σύνδεσμο σελίδας της Eurobank που αναφέρει αυτά τα επιτόκια; Στο Πίνακα Προθεσµιακών Καταθέσεων της Eurobank έχει χαμηλότερα επιτόκια.

το πρόγραμμα λέγεται "προθεσμιακή με ευελιξία" (γιατί σπάει κάθε μήνα στα γενέθλια).
όντως στον πινακα επιτοκίων στο site της Eurobank, η συγκεκριμμένη προθεσμιακή έχει χαμηλότερα επιτόκια,δεν έχω κάποιο άλλο link
The administrator has disabled public write access.

Προθεσμιακές 07 Feb 2019 07:25 #8

vassilis (Vassilis) wrote:
το πρόγραμμα λέγεται "προθεσμιακή με ευελιξία" (γιατί σπάει κάθε μήνα στα γενέθλια).
όντως στον πινακα επιτοκίων στο site της Eurobank, η συγκεκριμμένη προθεσμιακή έχει χαμηλότερα επιτόκια,δεν έχω κάποιο άλλο link
Μήπως έχεις το πρόγραμμα από καιρό και κρατάει τα παλιά επιτόκια;
Σήμερα το "Προθεσµιακή µε Ευελιξία" δίνει ονομαστικό επιτόκιο 0,20% για 10.000 ευρώ.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Προθεσμιακές 07 Feb 2019 09:27 #9

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1780
  • Thank you received: 692
  • Karma: 35
Ο Τσιγκούνης (T$ig) wrote:
Μήπως έχεις το πρόγραμμα από καιρό και κρατάει τα παλιά επιτόκια;
Σήμερα το "Προθεσµιακή µε Ευελιξία" δίνει ονομαστικό επιτόκιο 0,20% για 10.000 ευρώ.

Πάντως κι εγώ που μίλησα με EFG μου είπαν 0,3+0,5 και μάλιστα για νέα χρήματα. Σιγά τους λέω για 0,5 σε bonus μάλιστα, δεν τα βάζω στον Live με 0,5. Μέχρι το Σεπτέμβριο θα είναι ολα άτοκα γιαυτό και δε θα γίνει άρση των CC.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.346 seconds