Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Απορίες περί χρηματιστηρίου

Απορίες περί χρηματιστηρίου 12 Jul 2016 18:36 #1

  • Tagaras
  • Tagaras's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 128
  • Thank you received: 17
  • Karma: 1 (4)
Καλησπέρα μηπως καποιος γνωρίζει:

1)αν φέτος φορολογούνται τα κέρδη απο εισηγμένες μετοχές(αριθμός μετοχών<0,5% επι του συνολικου αριθμου μετοχών)

2) αν υπάρχει καποια πλατφόρμα (εστω και επι πληρωμή) οπου θα μπορουσα να δω το intraday απο μετοχες του ΧΑ παλαιοτέρων ημερών

σας ευχαριστώ εκ προοιμίου για οποιαδήποτε εντός θέματος απάντηση
Last Edit: 12 Jul 2016 19:58 by Tagaras.
The administrator has disabled public write access.

Απορίες περί χρηματιστηρίου 13 Jul 2016 00:27 #2

  • nikos80
  • nikos80's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 17
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
1. Δεν υφίσταται καμία φορολόγηση επί των κερδών της συγκεκριμένης κατηγορίας
2. Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι ζητάς..Αν ενδιαφέρεσαι για τιμές κλεισίματος προηγουμένων ημερών μπορείς να τις βρεις εύκολα σε σελίδες όπως capital.gr, euro2day.gr κτλ
The administrator has disabled public write access.

Απορίες περί χρηματιστηρίου 13 Jul 2016 03:31 #3

  • Tagaras
  • Tagaras's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 128
  • Thank you received: 17
  • Karma: 1 (4)
Νίκο σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση σου

στα site που αναφερεις μπορεις να δεις το intraday( δηλαδη την πορεία της μετοχης απο το άνοιγμα ως το κλεισιμο) μονο της τελευταίας ημέρας,εγω θελω να έχω πρόσβαση στο intraday παλαιοτερων ημερών
The administrator has disabled public write access.

Απορίες περί χρηματιστηρίου 13 Jul 2016 11:02 #4

Tagaras wrote:
Νίκο σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση σου

στα site που αναφερεις μπορεις να δεις το intraday( δηλαδη την πορεία της μετοχης απο το άνοιγμα ως το κλεισιμο) μονο της τελευταίας ημέρας,εγω θελω να έχω πρόσβαση στο intraday παλαιοτερων ημερών

Μπες στη Ναυτεμπορική, διάλεξε την μετοχή που θες κ πάτα το ιστορικό.
Θα σου βγάλει γράφημα ημέρας, μηνός, τριμήνου, έτους κ πενταετίας...

Πχ..ο ΟΠΑΠ...

www.naftemporiki.gr/finance/quote/opap.ath/undefined?tab=4
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Απορίες περί χρηματιστηρίου 13 Jul 2016 13:36 #5

  • Tagaras
  • Tagaras's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 128
  • Thank you received: 17
  • Karma: 1 (4)
Απο τις 10:30 που ανοιγει το χρηματιστηριο μεχρι τις 17:30 που κλείνει, καθε μετοχή ακολουθει μια πορεία.Το γραφημα της ημερήσιας μεταβολής της μετοχής ονομαζεται intraday.Στο ιστορικο Παναγιώτη μπορω να πάω σε οποιαδηποτε ημερα και να δω μονο τις τιμές του ανοιγματος και του κλεισιματος,εγω θελω να δω τη συμπεριφορα της μετοχής καθ'όλη τη διαρκεια της ημέρας
Attachments:
The administrator has disabled public write access.

Απορίες περί χρηματιστηρίου 15 Jul 2016 18:52 #6

Tagaras wrote:
Απο τις 10:30 που ανοιγει το χρηματιστηριο μεχρι τις 17:30 που κλείνει, καθε μετοχή ακολουθει μια πορεία.Το γραφημα της ημερήσιας μεταβολής της μετοχής ονομαζεται intraday.Στο ιστορικο Παναγιώτη μπορω να πάω σε οποιαδηποτε ημερα και να δω μονο τις τιμές του ανοιγματος και του κλεισιματος,εγω θελω να δω τη συμπεριφορα της μετοχής καθ'όλη τη διαρκεια της ημέρας

Κατανοητό.
Να ρωτήσω όμως, σε τι θα σε βοηθήσει να μάθεις το πως συμπεριφέρθηκε μια συγκεκριμένη μετοχή, κατα τη διάρκεια μιας συγκεκριμένης μέρας, πριν έναν χρόνο, πχ;
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.065 seconds