Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Απαγόρευση κυκλοφορίας

Απαγόρευση κυκλοφορίας 31 Mar 2020 10:06 #64

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
apom wrote:
Ωραία...μένουμε μεσα...έρχεται Ιούνιος και ας υποθέσουμε ότι ο υιός λαγοκοιμαται...κι έχουν νοσήσει ένα 5%. Έρχεται φθινόπωρο και πάλι από την αρχή...μην ξεχναμαι εμβόλιο δεν υπάρχει...και δεν θα υπάρχει για έναν ακόμη χρόνο τουλάχιστον...δηλαδή τι θα μας πούνε...μεινεται σπίτι σας μέχρι την άνοιξη...κανένα εξάμηνο δηλαδή;;;αυτά συμφουριτες τα έχετε σκεφτεί;;γιατί αν μας πουν δεν πειράζει...κυκλοφορείτε...ποια η διαφορά με τώρα;;;στο μεσοδιάστημα ποιος θα μας ταιζει...και ποιος θα παραγει τα τρόφιμα...;;;αν όλοι είμαστε μέσα;

Απλά δίνω τροφή για σκέψη...κι όσο το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ τα θεωρώ όλα αυτά ανώφελα...και ναι έχω γονείς σε επικίνδυνη ηλικία με υποκείμενα νοσήματα...για όσους νομίζουν ότι είμαι άνετος...

Όλοι κοιτάζουν τον Ιούνιο...ένας χριστιανός να ρωτήσει τον δημόσιο υπάλληλο τσιορδα και λοιπούς τι θα γίνει το φθινόπωρο...δεν υπάρχει;;;η νομίζουν ότι Κορονοιους θα εξαφανιστεί;;;;


Μόνο το ότι χαρακτηρίζεις τον Τσιόρδα ... "δημόσιο υπάλληλο" σε ακυρώνει πανηγυρικά. Όχι ότι τα υπόλοιπα έχουν κάποια επαφή με την πραγματικότητα.
Π.χ. αυτή την στιγμή υπάρχει ή προβλέπεται να υπάρξει, απαγόρευση, για αυτούς που εργάζονται στην αλυσίδα της παραγωγής και της διάθεσης τροφίμων;;; Υπάρχει λοιπόν κάποιος που σε ταΐζει και θα συνεχίζει να σε ταΐζει.
Όσο για τα ... "ανώφελα", αναρωτιέμαι, ματάκια δεν έχεις να δεις τι γίνεται δίπλα μας;
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 31 Mar 2020 10:34 #65

  • apom
  • apom's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 99
  • Thank you received: 19
  • Karma: 1
Το δικό μου ερώτημα είναι...τι θα γίνει το φθινόπωρο...που θα υπάρχει ακόμα ο υιός...υπάρχει πλάνο;;..όσον αφορά για αυτούς που νομίζουν ότι πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα με...μας ταιζει και θα δουλεύει για αυτό...το πολύ δημοσιοπαλληλικη τους έχεις κάψει τον εγκέφαλο...δεν δουλεύουν έτσι ο ιδιωτικός τομέας...λυπάμαι...εκτός και το γυρίσουμε σε άλλη μορφή οικονομίας. Και ναι βλέπω τι γίνεται...και ναι έχω γονείς μεγάλης ηλικίας και ναι ανησυχώ μήπως πάθουν τίποτα...αλλά σκέφτομαι και αναλύω πιθανά μελλοντικά σενάρια...έτσι έχω μάθει...κι όχι να μου τα προσφέρουν όλα έτοιμα...μισθό...δουλειά...α!!! Δεν είμαι Ελ επαγγελματιζς...μισθωτός είμαι με οικογένεια και πρέπει να ζήσω με 800 σε δύο μήνες...και γυναίκα άνεργη...και μικρό παιδί!!!

Α!!! Και δεν είμαι από αυτούς που σχολιάζουν τα πάντα....απλά για να σχολιάσω...
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 31 Mar 2020 10:58 #66

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Είσαι ο ορισμός του "σχολιάζω για να σχολιάζω".
Τι νόημα έχει το ερώτημα του "τι θα κάνουμε το φθινόπωρο" όταν δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα για το πως θα εξελιχτούν τα πράγματα, αύριο, μεθαύριο ή σε 15 μέρες; Δεν πρέπει να περιμένουμε να δούμε;
Ένα πράγμα έχουμε ως (σχεδόν) δεδομένο (με βάση το παράδειγμα της Κίνας κυρίως).αλλά προφανώς δεν μπορείς ή δεν θέλεις να το καταλάβεις.
Ότι πρέπει να περιορίσουμε την εξάπλωση του ιού, με κάθε τρόπο, ώστε να είναι διαχειρίσιμα τα πράγματα σε όλα τα επίπεδα και να κερδίσουμε χρόνο για την αποτελεσματική αντιμετώπιση του ιού.

Όσο για το δημοσιουπαλληλίκι (που δεν με αφορά, αλλά σέβομαι και τιμώ απεριόριστα, όχι τους γνωστούς και πολλούς διαχρονικά φυτευτούς κηφήνες, αλλά π.χ. αυτούς που εργάζονται στα νοσοκομεία κ.λπ.), μάλλον εσένα έχει χτυπήσει στον εγκέφαλο, ως (προφανώς) ... απωθημένο.
Δεν εξηγείται αλλιώς. Αφού φτάνεις βέβαια στο σημείο να χαρακτηρίζεις τον Τσιόρδα ΔΥ, που θα μπορούσε αυτή την στιγμή να απασχολείται με δεκαπλάσιες αποδοχές σε οποιοδήποτε μέρος του πλανήτη, δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο για αυτό.

Άρα ταπεινή συμβουλή. Σταμάτα να αναλύεις πιθανά μελλοντικά σενάρια (δεν κάνει καλό ούτε σε εσένα ούτε σε κανέναν άλλο) ή τουλάχιστον αν το κάνεις δημόσια, κάνε μας την χάρη να λαμβάνεις υπόψη και την πραγματικότητα που βρίσκεται δίπλα σου, που είναι πολύ χειρότερη από την δική σου (σεβαστή κατά τα άλλα) ... πραγματικότητα.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 31 Mar 2020 11:17 #67

έξω από τις τράπεζες σχηματίστηκαν ξανά οι καθιερωμένες ουρές.ο αιώνιος homosmalakious
www.newsit.gr/ellada/kamia-sotiria-o-ena...P87aSFrE2JsM6udqrl88
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 31 Mar 2020 11:29 #68

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
kostas bg (kostas.bg) wrote:
ο αιώνιος homosmalakious
Ο κλασσικός, ο μ@λ@κ@ς ο Ελληνας.
Ειναι να πας στην ουρα και να βηχεις :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 31 Mar 2020 11:37 #69

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
CV wrote:
Ο κλασσικός, ο μ@λ@κ@ς ο Ελληνας.
Ειναι να πας στην ουρα και να βηχεις :laugh:

Να ήταν μόνο αυτοί....
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 31 Mar 2020 11:38 #70

CV wrote:
Ο κλασσικός, ο μ@λ@κ@ς ο Ελληνας.
Ειναι να πας στην ουρα και να βηχεις :laugh:
Αν βήχεις φεύγουν όλοι και και κάνεις τη δουλειά σου γρήγορα
:whistle:
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)

Απαγόρευση κυκλοφορίας 31 Mar 2020 12:13 #71

  • apom
  • apom's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 99
  • Thank you received: 19
  • Karma: 1
Δεν έχω το χρόνο να καταπιάνομαι με τους δυο τρεις που υπάρχουν σε κάποιο φόρουμ...και κάνουν δεκάδες σχόλια την ημέρα...το οποίο σημαίνει ότι είναι είτε αργοσχολοι...είτε απλά πληρώνονται από το φόρουμ για να σχολιάζουν και να κρατούν το σάιτ ζωντανό....αδιάφορα άτομα...που μόνο αυτό γνωρίζουν να κάνουν...και καλά κάνουν...η δουλειά δεν είναι ντροπή...Παρακαλώ μην ασχολείστε μαζί μου...είμαι εξαιρετικά χαζό άτομο...και δεν αξίζει να με σχολιάζεται....και μην περιμένετε να σας κρατήσω εγώ ζωντανη την δουλειά σας...βρείτε άλλο τρόπο...

Βέβαια μπορεί να είναι πλούσιοι...να έχουν λύσει το πρόβλημα της ζωής τους...και πάλι όμως εξακολουθούν να μου είναι αδιάφοροι...batista...και ΣΙΑ...βρείτε άλλη ασχολία...εγώ δεν θα είμαι μια από αυτές...
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 31 Mar 2020 12:34 #72

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Προφανώς έχεις χρόνο για να καταπιάνεσαι με πολλά πράγματα. Μελλοντικά ... σενάρια, απαξιωτικά, ισοπεδωτικά σχόλια, με μπόλικο ψεκασμό και ταυτόχρονα απύθμενο και ανεύθυνο στρουθοκαμηλισμό, χωρίς την παραμικρή στοιχειοθέτηση.
Για την (οποιαδήποτε) ταμπακιέρα, μηδέν.

Όσο για τα άλλα περί ... αργόσχολων (αν σου άρεσαν τα σχόλια προφανώς δεν θα έβλεπες κανέναν ως αργόσχολο), μόνο πραγματικά αργόσχολοι τα γράφουν παραδοσιακά εδώ μέσα και ειδικά αυτοί που χαρακτηρίζονται από ένδεια επιχειρημάτων.
Εδώ βέβαια απαξιώνεις ... χαλαρά τον Τσιόρδα. Στον ... batista θα κόλλαγες;;;;

ΥΓ: Παρακαλώ την διεύθυνση του site να μην καθυστερήσει να μου καταβάλει το ... μηνιάτικο :whistle: .
Μέτρον άριστον
Last Edit: 31 Mar 2020 13:10 by batista.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.064 seconds