Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα .....

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 31 Jul 2020 12:16 #181

  • Xaxaxa
  • Xaxaxa's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 39
  • Thank you received: 3
  • Karma: -2
H Πρόεδρος της EU Commission President Ursula von der Leyen πάλι «πέταξε» την «κορώνα» για την (καθήστε να δω πώς το ειπε ….α ….ναι) για την "Union for equality" την «ισοτητα». ;)
Το «θέμα» κινήθηκε (πάλι) λόγω διαφωνίας του Πολωνού Υπουργού Δικαιοσύνης Zbigniew Ziobro αναφορικά με τα «δικαιώματα» της «κοινότητας» των Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender and Intersex συντομογραφικά L.G.B.T.I (τους «ετσι και ετσι» ΛΟΑΤΚΙ).

Πηγή:
twitter.com/vonderleyen?ref_src=twsrc%5E...treit-mit-polen-fuer

O Ανώτατος Εισαγγελέας στην Πολωνία Warsaw διέταξενα διερευνηθεί λόγω του οτι σημαίες του Ουράνιου Τόξου L.G.B.T.I (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender and Intersex) ήταν προσαρτημένες σε πολλά Μνημεία στην Πρωτεύουσα, συμπεριλαμβανομένου του γλυπτού μπροστά από τη διάσημη Βασιλική του Τιμίου Σταυρού. Κορυφαίοι πολιτικοί επέκριναν αυτές τις ενέργειες.
"Η βασική απαίτηση για κάθε πολιτισμένη συζήτηση σχετικά με την ανοχή είναι να τεθούν τα όρια αυτής της ανοχής", δήλωσε ο πρωθυπουργός


Πηγή:
www.rte.ie/news/2020/0730/1156511-eu-chi...-lgbt-in-poland-row/

Παρατήρηση δική μου :

Mrs Ursula von der Layen είναι αποδεκτό από ολους τους συμμετέχοντες των debates αναφορικά με τις «μειονότητες» οτι για παράδειγμα όταν μια γυναίκα την προσβάλλουν παρουσία του συνοδού της τότε αυτόματα προσβάλλουν και τον συνοδό της.
Στην ανωτέρω «περίπτωση» του «Ουράνιου Τόξου» τα «αγοράκια» και «κοριτσάκια» της «κοινότητας» των L.G.B.T.I (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender και Intersex) κανείς δεν τους καταπατάει τα πολιτικά δικαιώματα που απολαμβάνουν ολοι οι πολίτες.
Όπως «εγώ» η «εσύ» δεν μπορείς να πας να αναρτήσεις την σημαία της Bayern και της Leverkusen σε Μνημεία και Δημόσια κτήρια που είναι αναρτημένη η Κρατική σημαία.
Ετσι και τα τα «αγοράκια» και «κοριτσάκια» της «κοινότητας» των L.G.B.T.I (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender και Intersex) δεν εχουν το δικαίωμα να αναρτούν το οποιοδήποτε χρώματος πανί σε Κρατικής Ιδιοκτησίας κτήρια και Μνημεία γιατί αμμεσα θίγουν τα δικαιώματα της πλειοψηφίας που δεν εχουν αυτές τις «κοινωνικές αποκλείσεις».

Επίσης έγραψες στο twitter σου για "Union for equality" και «στέκομαι» στην Ισότητα γιατί ο ορος Ενωση είναι «συζητήσιμος» σύμφωνα με το Επίσημο λεξιλόγιο των Ορων.
Δεν μπορούμε να έχουμε «ισότητα» την «μονοτονική» ουσιαστικά θεώρηση των πραγμάτων οπως άλλωστε και η ιδια η φύση δημιούργησε τον κόσμο.
Παράδειγμα και δεν είναι προσωπικό αλλά εσύ Mrs Ursula von der Layen είσαι «ιση» οταν πάς να παίξεις basket η οποιοδήποτε άλλο άθλημα με «ντερέκια» του 1,90 m και πάνω;
Oχι γιατί οι γονείς σου σε γέννησαν να «μην είσαι ψηλή» αλλά στο 1,55 m και τους άλλους «να μην είναι κοντοί» δηλαδή πάνω από το ύψος σου.

Για ποια «ισότητα» και άμεσα «ανισότητα» λοιπόν αναφέρεσαι όταν η δημοκρατία σήμερα δέχεται προκλήσεις οταν οι αποφάσεις λαμβάνονται ερήμην των πολιτών;
Την Πολωνία να την αφήσετε γιατί κάνει “tzis” αφενός από τον «Unkle Sam» αλλά και αφετέρου ανήκουν σε άλλο γενεαλογικό δένδρο των Κρατών της βορείου Europa μιας και είναι γαλανό -πράσινο μάτηδες και κατάξανθοι ωραία χαρακτηριστικά ανθρώπων με τους Germans που είναι αγριόφατσες μελαχρινοί και καστανόχρωμοι (γενεαλογικά πάντα).
Το «amore» σας από εποχής του Ιουδαίου μεθύστακα του Hitler υπεύθυνου για το τίποτα και για κανένα ήταν και είναι οι Polish.
Lessons from the past and those forgotten!




Παρατηρείστε τα ρεζιλίκια των ακτιβιστών transman -transwoman ζητούν «δικαιώματα» στην Βουλή και στο Μνημείο πεσόντων όταν αφενός δεν πάνε φαντάροι η αν πάνε τους έχουν «Γιωταδες» όπως και άλλες παραθρησκευτικές Κοινότητες που ούτε σε αιμοδοσία να σώσουν συνανθρώπους τους δέχονται.
Ευτυχώς που ήρθαν οι Μουσουλμάνοι στο κωλοχανείο την Europa και να σας δώ τώρα τι θα εχετε να πείτε αμα πάει καμία «κυρία» και «μη κυρία» να σφικταγκαλιάζεται ημίγυμνοι εξω απο Μουσουλμανικό Ναό.
Ε …….ρε γλέντια που «έρχονται»……..και αμα θέλετε τολμήστε να κατηγορήσετε Μουσουλμάνο πολίτη για «ρατσισμό».


Αφήστε λοιπόν τα γκαραγκιοζηλίκια γιατί με τους «Ευαγγελιστές μαρτύρες» χιλιαστών θρησκόληπτων λόγω ……….κοροιδοιού θα το δείτε θα διακόψετε μέχρι και τις τσόντες από το Ιnternet σαν «ασεμνα» λές και οι ιδιατερότητες» του «Ουράνιου Τόξου» ακτιβιστές L.G.B.T.I (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender και Intersex) είναι «σεμνά».

Θέλουν να μας γίνουν πρόβλημα τότε και εμείς θα γίνουμε πρόβλημά τους!
Last Edit: 31 Jul 2020 12:17 by Xaxaxa.
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 31 Jul 2020 14:34 #182

  • Xaxaxa
  • Xaxaxa's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 39
  • Thank you received: 3
  • Karma: -2
Aναρτήθηκε πριν απο λίγο :
Ο Ολλανδικός αερομεταφορέας KLM ανακοίνωσε ότι θα προχωρήσει σε απολύσεις 4,500 – 5,000 θέσεων εργασίας.
Εκτός των υπαρχόντων απολύσεων 1,500 θέσεων εργασίας η ΚLM ανακοίνωσε ότι θα απολύσει επιπλέον 1,500 εργαζομένους μερικής απασχόλησης ενώ θα προχωρήσει στο πρόγραμμα εθελουσίας «εξόδου» άλλων 2,000 εργαζομένων.
H European Commission ειχε ηδη εγκρίνει πριν από μήνες χρηματοοικονομική βοήθεια δάνεια στην Ολλανδική Κυβέρνηση ύψους 3.4 billion euros ($4 billion)
Πηγη:
abcnews.go.com/International/wireStory/d...00-jobs-due-72098248



Σουηδία: Ανοσία της αγέλης είπατε; Τηλεργασία ως το 2021!
:silly: :silly: :silly:

Παρατηρηση δική μου:

Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί αυτη η υπερδύναμη η Sweden ειχαν τόσους νεκρούς στον κοροιδοιό covid-19.
Πρωτη Χώρα ηταν η Ιταλία με 2,000 νεκρούς ανα εκατομμύριο και μετα η Switzerland με 1,000 νεκρούς ανα εκατομμύριο ενω η Sweden ειχε 500 νεκρούς ανα εκατομμύριο και εχει τσακιστεί κυριολεκτικά η Οικονομία της.
Πρόσφατα βγηκαν και οι Μ.Κ.Ο-τζήδες (ακόμα περιμένουμε τον Κούλη Μιζοτάκη......να τις κλείσει οπως......υποσχέθηκε) και νομιμοποιησαν Αφρικανό που δήλωσε οτι ζητάει ασυλο γιατι ηταν transman.
.................................................................................................................................................

Η Σουηδία, η οποία δεν έλαβε αυστηρά περιοριστικά μέτρα για να αντιμετωπίσει την πανδημία του κορονοϊού, προέτρεψε σήμερα τους πολίτες να συνεχίσουν την τηλεργασία τουλάχιστον μέχρι τη νέα χρονιά, τη στιγμή που στη χώρα τα κρούσματα ξεπέρασαν τις 80.000. :silly:
Αλλάζει ρότα η Σουηδία;
Το μέτρο αυτό έχει ως βασικό στόχο να μειωθεί ο συνωστισμός στα δημόσια μέσα μεταφοράς και να διευκολυνθεί η κατάσταση για τους απολύτως αναγκαίους εργαζόμενους που εκ των πραγμάτων είναι αναγκασμένοι να δίνουν το «παρών» στην εργασία τους.

Τις τελευταίες ημέρες έχει καταγραφεί μείωση των κρουσμάτων και ιδίως των σοβαρών περιπτώσεων για τις οποίες απαιτείται νοσηλεία σε μονάδες εντατικής θεραπείας. Όμως η Υπηρεσία Δημόσιας Υγείας σημειώνει ότι «αν αυξηθούν και πάλι οι επαφές, υπάρχει σημαντικός κίνδυνος νέας εξάπλωσης (του ιού) το φθινόπωρο».

Παρατήρηση δική μου
Αυτό ειναι το......σίγουρο αμα δεν συμφωνήσουν μεταξύ τους οι Αμερικάνοι να αυξηθεί η οροφη του Χρεους στον Προυπολογισμό γιατι τα λεφτά τους ειναι μέχρι Οκτώβριο και οι Εκλογές ειναι 3 Νοεμβρίου.
Ο Πρόεδρος Trump ανακοίνωσε οτι θα ψηφίσουν λόγω κοροιδοιού covid-19 μεσω Internet αλλα βγήκαν τα πολιτικά καθάρματα "δημοκρατικοί" και ειπαν για Νοθεία.
Γιατί ρε UFO μόλις ψήφιζαν μεχρι σημερα οι Αμερικάνοι μέσω διαδυκτίου τους δικούς σας "δημοκρατικούς" ηταν "αυθεντικά" τα αποτελέσματα (Obama bin Landen)
Μια Αμερική οπου προχθές ηρθε φιλος μου απο New York που ειχε φύγει το 2014 απο Ελλάδα και εργάζεται στην Uber taxi N.Y + μπραβος στα κωλόμπαρα και οικονομάει περίπου ισως και παραπάνω απο τον πρώτο μου ξάδελφο που ειναι καθηγητής στην Washington.(διαδυκτιακα κλπ) οταν τα μαθήματα ειχαν με φυσική παρουσία κόστος στα $60,000 τον χρονο και γύρω στα $40,000 διαδυκτιακά για τον καθένα φοιτητή.(προ φορολογίας......υποψιν)
Μια Αμερική που ειναι να μην ακούσουν για Αφρικανούς στην δουλειά τους οι Αμερικάνοι γιατι θα σας βρίσουν και δεν ειναι οι αρλούμπες "ρατσισμού".
Οι Αφρικανοί ειναι τεμπελαράδες "μην μου τους κύκλους ταραττε" ουτε να τους βλέπουν δεν θέλους οι Αμερικάνοι!

Πηγή:
www.newsit.gr/kosmos/souidia-anosia-tis-...-os-to-2021/3077605/
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 01 Aug 2020 00:02 #183

  • Xaxaxa
  • Xaxaxa's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 39
  • Thank you received: 3
  • Karma: -2
batista εγραψε
Xaxaxa έγραψε:

Οι Αφρικανοί ειναι τεμπελαράδες "μην μου τους κύκλους ταραττε" ουτε να τους βλέπουν δεν θέλους οι Αμερικάνοι!

Θα το μαζέψει επιτέλους κάποιος αυτό το ρατσιστικό χάλι;;;; :sick: :sick: :sick: :sick:

Που τον ειδες τον ρατσισμό και δεν κοιτας τα δικά σου χαλια;
Το να σε αποκαλέσω ασπρο -μαύρο -κόκκινο -κίτρινο κλπ οταν δεν προσδιορίζω αλλο συγκεκριμένο στοιχείο ειναι ρατσιστικό.
Αλλά το να σε αποκαλέσω τεμπέλη και κοπρόσκυλο δεν ειναι ρατσισμός γιατι υποδηλώνει οχι προσωπικό,χαρακτήρα αλλα τις δεξιότητες που εχεις η δεν εχεις για την ανάθεση εργου.
Το να μην μπορείς να μου βρείς στοιχείο για καταγγελία στους συντονιστές του forum φωνάζοντας τα "φιλαράκια" που παίζεται πρέφα σε εχει κάνει και "εκτρέπεσαι".
Το ξαναγράφω οτι 2-3 φορές την εβδομάδα παω και πίνω τον καφέ μου στην πλατεία Κυψέλης (δεν μένω εκει στην περιοχή υποψιν) μαζι με ξένους παρέα ειτε ανατολικούς ειτε Αφρικανούς. (καλά παλληκάρια)
Stay away from me "μάγκα" αυτα να τα λές στο καφενείο που πάς για πρέφα.

Ουτε Αμερική ισχύουν αυτές οι αρλούμπες και "ταμπέλες" που πάτε να φορέσετε σε οποιον "δεν σας γουσταρει".
Ουτε και εγω σας γουστάρω τους "μωυσήδες" με την παρα-θρησκειολογία τους κατα των Χριστιανών και μη Χριστιανών.
Θέλουν να μας γίνουν πρόβλημα τότε και εμείς θα γίνουμε πρόβλημά τους!
Οτι ακούτε για ρατσισμό στην Αμερική ειναι απο λαμόγια που δεν πήραν το vouncher $1,200 και εχουν κάτσει σε "ζαρζαβατικό φρούτο".(αυτήν την περίοδο)
Δεν ξέρετε και για αυτο συνέχεια προκαλειτε "επεισόδια" οι ιδιοι και οι ιδιοι δηλαδή εσυ με την Μακελάρισα που διαβάζει μακελειό. ;)
θα μου πείτε εισαι ετσι εισαι αλλιώς τα "γνωστά" ψευτορωμέϊκα που αναρταται αλλα τα πράγματα δεν ειναι δυστυχώς ετσι!

Αμερική εχουν σκυλιάσει αφενός τα πολιτικά καθάρματα οι "δημοκρατικοί" αλλά και αφετέρου ο κόσμος με την υψηλή ανεργία οπως ακριβώς μου τα ειπε φίλος μου απο Νew York που ηρθε προχθές και στο αεροπλάνο ηταν .......40 ατομα..........
Ξέρεις τι ειναι να εισαι Αμερικάνος και να μην πάιρνεις το Voucher $1,200 που ο Πρόεδρος Trump το εχει δώσει σε απαντες εργαζομένους και συνταξιούχους;

Αλλά -αλλά ..........ναι μεν δεν το πάιρνουν οι Αμερικάνοι πολίτες που δεν εργαζονται η δεν ειναι Συνταξιούχοι (πρόσθετο στην Συνταξή τους) αλλα........εγινε το τραγελαφικό οπου αλλοι φίλοι με -2-3 υπηοκοότητες οπου πρώτη υπηκοότητα φαινεται να ειναι η Αμερικάνικη και εργάζονται Γερμανία και Αυστρία ........τους πήραν τηλέφωνο στο smartphone απο την Τράπεζα που ειχαν λογαριασμο στην Αμερική (πριν 3 -4 χρονια).......ελάτε να πάρετε το Voucher $1,200..........
Eιναι και αλλα "καλά" που εχει ο κοροιδοιός και "τρωτε σανό" εδω στο Yunanistan Ellada οπως για πάραδειγμα τουλάχιστον New York που ειναι ο φίλος απο το 2014 ολα μα ολα τα Νοσοκομεία ηταν και ειναι αδεια απο κόσμο ασθενείς.
Τελείως αδεια και παραμυθιάζουνε τον κόσμο για κοροιδοιό covid-19 για να κρύψουν τα λουκέτα που εχουν πέσει εξω στα μεγαλοκαταστήματα και μικρα καταστήματα.(τεράστια η ανεργία)
Αναφέρομαι σε κεντρικότατους δρόμους και στην New York αλλά και στην καλή πανάκριβη περιοχή του Manhattan.
Aλλο σημείο απατης με τον κοροιδοιό covid-19 ηταν οτι ο αλλος ειχε μια απλή γριπη κρύωμα λόγω κλιματιστικών πηγαινε στον Γιατρό για μια εξέταση και .....ο γιατρός του ελεγε οτι εχεις κοροιδοιό covid-19 και ο ανθρωπος ηταν και ειναι μια χαρά αλλά τα "στατιστικά" τον κατέγραφαν "κρούσμα" κοροιδοιού covid-19.
Παραλείπω τους θανάτους απο αλλες ασθένειες (επάρατου -αναπνευστικά κλπ) που τους καταγράφουν σαν θανατους απο κοροιδοιό covid-19 ενω οι ανθρωποι απεβίωσαν καθαρά απο αλλα αιτια.


Πολλά πράγματα σας εχω δει με την μακελάρισα που διαβάζει μακελείο και υποτίθετε ειναι "ουδέτερη" ;) ενω εγω που δεν διαβάζω μακελειό ειμαι συμφωνα με το μνιαλό σας "ρατσιστής" (χα-χα-χα) αλλα σας εχω δεί ειστε "αδιάβαστοι".......
Αμα δεν ξέρετε τουλάχιστον να αφηνεται τα αλλα μέλη του forum οσα γνωρίζω απο "πρώτο χέρι" που λέμε φιλους που μολις ηρθαν να σας ενημερώνω.

Αλλού ειναι το "θεματάκι" σας και οπως εχω γράψει για τους transman-transwoman -trangenders
Θέλουν να μας γίνουν πρόβλημα τότε και εμείς θα γίνουμε πρόβλημά τους!

«Μή μου τοὺς κύκλους τάραττε» με τις "κοινωνικές-πολιτικές και παραθρησκευτικές σας αποκλισεις"! ;)
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 01 Aug 2020 11:46 #184

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Xaxaxa wrote:
Οτι ακούτε για ρατσισμό στην Αμερική ειναι απο λαμόγια που δεν πήραν το vouncher $1,200 και εχουν κάτσει σε "ζαρζαβατικό φρούτο".(αυτήν την περίοδο)[/b]

:woohoo: :sick: :woohoo: :sick: :woohoo: :sick: :woohoo: :sick: :woohoo: :sick: :woohoo: :sick: :woohoo: :sick:

Xaxaxa wrote:
Το να σε αποκαλέσω ασπρο -μαύρο -κόκκινο -κίτρινο κλπ οταν δεν προσδιορίζω αλλο συγκεκριμένο στοιχείο ειναι ρατσιστικό.
Αλλά το να σε αποκαλέσω τεμπέλη και κοπρόσκυλο δεν ειναι ρατσισμός γιατι υποδηλώνει οχι προσωπικό,χαρακτήρα αλλα τις δεξιότητες που εχεις η δεν εχεις για την ανάθεση εργου.

Και καλά, εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί το να χαρακτηρίζεις συλλήβδην όλους τους Αφρικανούς, τεμπελαράδες και άχρηστους είναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ του ρατσιστικού σχολίου.
Εγώ όμως συνεχίζω να ρωτάω.
Αυτό το ... πολύχρωμο ρατσιστικό χάλι με τα πολλά nicknames, θα το μαζέψει κάποιος;;;;;;;
Μέτρον άριστον
Last Edit: 01 Aug 2020 11:49 by batista.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 01 Aug 2020 22:19 #185

  • Xaxaxa
  • Xaxaxa's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 39
  • Thank you received: 3
  • Karma: -2
Ο "γνωστός" batista με την Μαρία Κάραντη αρχισαν πάλι τα ΄"ανέκδοτα" οπως στην ταινια "Το ξυλο βγηκε απο τον Παραδεισο" :) (τον διάλογο)
Εγώ, πρόσεχα την Πολυχρονοπούλου που πρόσεχε την Ξανθοπούλου που μίλαγε με τη Γιαδικιάρογλου.
;) ;) ;)
...................................................................................................................................
Tα "χάλια" μου ομως συνέχεια διαβάζεις τόσο εσύ οσο και η συνφορουμίτισα φλιλη σου που "ταυτοποιείσται" ;)
Οι χαρακτηρισμοί δεν ειναι απο εμένα αλλά απο τους ιδιους τους Αμερικάνους που δεν θέλουν να ακούσουν για Αφροαμερικάνους λόγω οτι "δεν ειναι εργατικοί" δηλαδη τεμπέληδες.
Το να σε αποκαλώ τεμπέλη οταν δεν μου αποδίδεις τουλάχιστον τον μέσο ορο εργασίας αλλων ανθρώπων ειναι "ρατσισμός" για το μνιαλό σας; ;)
Ρε εισαστε μετα καλά σας που καθοσαστε απο το πρωί μέχρι το βραδυ και δεν μιλάτε με ανθρώπους αλλων Χωρών αλλά "εχετε και αποψη" την οποία θέλετε και να την επιβάλλετε; ;)
Εχετε "αποψη" ολοι οι ξερόλες απο Thailand μέχρι USA αλλα τουλάχιστον μην εμποδιζεται και τα αλλα μέλη του forum να ενημερώνονται. ;) ;) ;)
Να χαιρεσαι την μακελάρισα που διαβάζει μακελειό και αποκαλείται εμένα "φασιστα" και "ρατσιστή" ;) ;) ;)
Τα χαλια τα δικά σας δεν τα βλέπετε; ;) ;) ;)

Τράβα αλλου να πάιξεις πρέφα γιατι εδω ο κόσμος ενημερώνεται και η παραμικρή λεπτομέρεια μπορει να του ειναι χρήσιμη!
......................................................................................................................

Τα στραβά και τα «ανάποδα» του κοροϊδοιού covid-19 Παγκοσμίως

Οι χειρότερες Χώρες στον κοροϊδοιό covid-19 από την Europa ηταν η Ιταλία με 2,000 νεκρούς ανά εκατομμύριο και μετα η Ελβετία με 1,000 νεκρούς ανα εκατομμύριο ενώ εντύπωση όπως έχω ξαναγράψει μου εχει κανει η υπερδύναμη Σουηδία με 500 νεκρούς ανα εκατομμύριο.
Αμερική όπως έγραψα και χθές «δουλεύουνε κόσμο» με αυτά τα γκαραγκιοζιλίκια του κοροϊδοιού covid-19.
Αφενός τα περισσότερα Νοσοκομεία είναι παντελώς άδεια από ασθενείς με κοροϊδοιό covid-19 αλλα και αφετέρου λίγο κρυωμένος να είσαι από κλιματιστικό κλπ ο doctor -ρας σε «καταγράφει» στα κορώνα «στατιστικά» για κοροϊδοιό covid-19 και ας είσαι μετα από λίγο μια χαρά γιατί για ένα ψιλοκρύωμα πηγαίνει ο κόσμος.
Χώρια είναι και οι μακακίες λίγο να φτερνιστείς από την ηλιοφάνεια (βάζοντας το χέρι μπροστά στο πρόσωπο) αμέσως σου «φοράνε» την κορωνό «ταμπέλα» κοροϊδοιού covid-19.

.Ο φίλος μου που ήρθε από Αμερική μου ειπε ένα γκούχ έκανε λόγω των κλιματιστικών αλλεργικά φαρυγγίτιδα και αντε μετα να αποδείξεις δεν είσαι ελέφαντας για κοροϊδοιό covid-19 χώρια ότι ο ίδιος είναι αθλητής στο επαγγελματικό bodybuilding και Security.
Το άλλο θέμα που θέλω να τονίσω είναι ότι η διαμάχη στην Αμερική με τις Αφρικανορατσιστικές αρλούμπες εχει να κάνει ότι οι Αφροαμερικάνοι κακά τα ψέματα «δεν το κατέχουν το άθλημα» να δουλεύουν.
Οι γυναίκες τους εργάζονται οι κοπέλες από μπακάλικα μέχρι γραφεία και αυτά τα κοπρό..... οι άνδρες τους «μαζεύουν ηλιο» και «μη μου τους κύκλους τάραττε»………ωραία που είναι να κάθεσαι…….απλα μην τους κοτάτε στον δρόμο που περπατανε ζωηρά και είναι νευρικοί.
Αμα τους πείτε για δουλειά «μελαγχολούν» δεν το κατέχουν το «άθλημα» είναι «ιστορία» οι τυποι και μια ζωή οι άλλοι πάντα φταίνε αντι-ρατσιστικές αρλούμπες για να κρύψουν το τεμπλίκη τους όπως εδώ μερικοί δικοί μας στον κοροϊδοιό covid-19 χωρις τιποτα να κάνουν Voucher €840 ………ζήτω ο κοροϊδοιό covid-19 αφου υπάρχουν μακάκες που τους πληρώνουν……..!
Αφενός δεν τους θέλουν οι ίδιοι οι Αμερικάνοι ανεξαρτήτως εθνικότητας στην δουλειά τους (όπως και όλους τους τεμπέληδες) αλλά και αφετέρου οι Αφροαμερικάνοι ήταν από ανέκαθεν του «ξύσε το ξυστό» και «μη μου τους κύκλους τάραττε» εξω από την επίσημη αγορά εργασίας.

Ο Πρόεδρος Trump εδωσε το Voucher $1,200 με τον κοροϊδοιό covid-19 σε οσους Αμερικάνους έχασαν την εργασία τους ειτε ήταν καταγραμμένοι ότι εργάζονταν τα προηγούμενα χρόνια όπως και σε Συνταξιούχους και οι Αφροαμερικάνοι που ηταν «μη μου τους κύκλους τάραττε» δεν το έλαβαν αφού δεν εργάζονταν και διαμαρτύρονται για «ρατσισμό» κουραφέξαλα.
Σας έγραψα άλλοι φίλοι που εργάζονταν Αμερική από το 2014 -2018 και τώρα είναι οι μισοί Γερμανία και Αυστρία ότι έλαβαν ειδοποίηση από την Τράπεζα που ειχαν την Μισθοδοσία τους στην Αμερική να ……..να εισπράξουν το Voucher $1,200 κοροϊδοιού covid-19.
Στην Αμερική το Voucher $1,200 το έλαβαν όλοι εργαζόμενοι - συνταξιούχοι.

Βέβαια στην Ελλάδα έχουμε «σοβαρούς» ;) οικονομολόγους ;) και πολιτικούς ;) σαν τον κηραλοιφήτη Βελόπουλο και αλλα λαμόγια ενώ σαν Ελλάδα έχουμε δαπανήσει για Εξοπλιστικές Δαπάνες συνολικά μέσα σε ενα χρόνο πάνω από €2,5 δις
Ο κηραλοιφήτης Βελόπουλος δηλώνει ότι ταχα «αλλοι» Βουλευτές ζητήσανε το Κράτος να μην δώσει τα αναδρομικά στους Συνταξιούχους αλλα να τα δώσει για Εξοπλιστικές Δαπάνες ενώ στην ουσία ο ιδιος ο κηραλοιφήτης Βελόπουλος μόνος του τα διέδιδει και λέει «τα ειπαν αλλοι»…….!

Κηραλοιφήτη Κυριάκο Βελόπουλε έχουμε δώσει μέσα σε ενα χρόνο για Εξοπλιστικές Δαπάνες

1.Στα €290,000,000 αναβάθμιση των ελικοπτέρων ΜΗ-90

2.Στα €249,000,000 αναβάθμιση για τα Mirage-2000eg

3.Στα $2,000,000,000 αναβάθμιση σε έκδοση Viper όλα τα F-16


1.Προσωπική μου άποψη ηταν και είναι ότι ο κοροϊδοιός covid-19 ηταν και είναι μια δικαιολογία για την Χρεοκοπία της Αμερικής και να μην ξεκινήσει ο Γ΄ Παγκόσμιος πόλεμος.
Είναι ηδη στα $26,5 τρις το χρέος ενώ με το εσωτερικό ξεπερνάει τα $100 τρις και επιπροσθέτως τα «κόκκινα δάνεια» ανέρχονται στα $9 τρις ενώ για να κρυφτεί το Χρέος και τα κόκκινα δάνεια τα Αμερικάνικα νοικοκυριά ξανά υπόγραψαν νεες Συμβάσεις Δανείου $389 δις (περίπου στο 18 Α.Ε.Π).
Πηγή:
www.usdebtclock.org/

2. Προσωπική μου άποψη ήταν και είναι ότι ο κοροϊδοιός covid-19 ηταν και είναι η αρχή να γίνουν τα πειράματα σε ανθρώπους με μάσκα (μισο πρόσωπο καλυμμένο) για την αναγνώριση προσώπου Camera face recognition των Αρχών Ασφαλείας διότι τελευταία γίγαντες πολλυεθνικές λόγω «ρατσισμού» πήγαν να σταματήσουν να πωλούν προγράμματα Camera face recognition στις Αρχές Ασφαλείας.

3.Μας παρουσίασαν τον κοροϊδοιό covid-19 σαν την μόνη αιτία θανάτου λές και Αμερικάνοι δεν απεβίωναν τόσα χρόνια από την εποχική γρίπη (2,500,000) μέσα σε ένα τρίμηνο τον Χειμώνα ενώ άμα ξεκινήσουν να μετράνε τα στατιστικά από τον Οκτώβριο οι νεκροί από εποχική γρίπη ανέρχονται σε 7,500,000.

Διαβάζω τα νέα από την Thailand οπου σημειωτέων μετράνε από τον Νοέμβριο και όχι από Φεβρουάριο-Μάρτιο τους νεκρούς λόγω κοροϊδοιού covid-19 ενώ επιπροσθέτως καθημερινά πηγαινοέρχονται στα αεροδρόμια πάνω από 7,000 Chineses έμποροι.
Για λόγους συγκρισιμότητας και αντικειμενικού προσδιορισμού με τις ανωτέρω Χώρες η Thailand έχει συνολικά 58 -60 νεκρούς ήτοι ένα ποσοστό για γέλια 0,87 ανα εκατομμύριο ενώ αν και δεν εχω δει τα επίσημα αποτελέσματα των Χωρών ανάκαμψης του κοροϊδοιού covid-19 αλλα υποθέτω λογικό είναι η Thailand και λόγω καιρού να κατατάσσεται υψηλα στην λιστα των Κρατών.
Παρόλα αυτά ο Υπουργός Τουρισμού και Αθλητισμού Mr Pipat Ratchakitprakan ανακοίνωσε ότι οι ξένοι που θα εισέρχονται στο Βασίλειο της Thailand θα τίθενται σε quarantine καραντίνα από 1 Αυγούστου και για διάστημα 14 ημερών.


Πηγή:
thainews.prd.go.th/en/news/detail/TCATG200728133435090
Last Edit: 02 Aug 2020 11:40 by Xaxaxa.
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 02 Aug 2020 00:00 #186

  • Xaxaxa
  • Xaxaxa's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 39
  • Thank you received: 3
  • Karma: -2
Fitch Revises United States' Outlook to Negative; Affirms at AAA

Η Fitch μειώσε τις προοπτικές της για τις ΗΠΑ σε «αρνητικές» από «σταθερές».
Ο οργανισμός αξιολόγησης των ΗΠΑ άφησε την βαθμολογία "AAA" την Παρασκευή. Η αλλαγή των προοπτικών οφείλεται στη "συνεχιζόμενη επιδείνωση των δημόσιων οικονομικών στις Ηνωμένες Πολιτείες και στην έλλειψη αξιόπιστης δημοσιονομικής εξυγίανσης

Υπάρχει ένας αυξανόμενος κίνδυνος οι πολιτικοί των ΗΠΑ να μην ενοποιήσουν τα δημόσια οικονομικά αρκετά ώστε να σταθεροποιήσουν το δημόσιο χρέος μετά την πανδημία."
Δεδομένου ότι κανένα κόμμα πιθανότατα δεν θα καταλήξει σε σαφή πλειοψηφία στη Γερουσία στις εκλογές του Νοεμβρίου, ο πολιτικός αποκλεισμός είναι επίσης πιθανό να συνεχιστεί. (APA, 31 Ιουλίου,

Πηγη:
www.fitchratings.com/research/sovereigns...ms-at-aaa-31-07-2020

E......ρε γλέντια που ερχονται...........

The administrator has disabled public write access.

Ντροπή σου που απαξιώνεις τους μαύρους! 02 Aug 2020 10:01 #187

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13079
  • Thank you received: 1246
  • Karma: -29 (-1)
Οι Αφρικανοί είναι σκληρά εργαζόμενοι, μέσα σε αντίξοες συνθήκες και δικτατορίες.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 02 Aug 2020 11:30 #188

  • Xaxaxa
  • Xaxaxa's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 39
  • Thank you received: 3
  • Karma: -2
Ο "γνωστός" batista με την Μαρία Κάραντη αρχισαν πάλι τα ΄"ανέκδοτα" οπως στην ταινια "Το ξυλο βγηκε απο τον Παραδεισο" :) (τον διάλογο)
Εγώ, πρόσεχα την Πολυχρονοπούλου που πρόσεχε την Ξανθοπούλου που μίλαγε με τη Γιαδικιάρογλου.
;) ;) ;)

Εσύ ποια εισαι;
H Γιαδικιάρογλου η μήπως η Πολυχρονοπούλου ;
Ασε εμένα που αποκαλώ την πλειοψηφία των Αφροαμερικάνων τεμπέληδες που δεν ειναι ρατσισμός διότι καλύτερα θα ηταν να εγραφα "μη εργατικοί" ;
Τα χαλια τα δικά σας δεν τα βλέπετε στον ανωτέρω τίτλο που εβαλες "Ντροπή σου που απαξιώνεις τους μαύρους!"

Δάσκαλε που "δίδασκες" & νόμο δεν εκράτεις! ;) ;) ;)

Εχετε τα "θεματάκια" οσο και αν προσπαθείτε να μειώσετε τον αντιπαλό σας με "σάλτσες" γιατι και αλλού σε αλλα θέματα τόσο εσένα οσο και την παρέα που πάιζει πρέφα batista με την "χορωδία τρικάλων" σας εχω πιάσει fault.

Ο καθηγητής Φλωράς ρώτησε την Λαζάρου (στην τανια το ξύλο βγηκε απο τον Παράδεισο) γιατι τσακώθηκαν και η Λάζαρου απάντησε:
Εγώ, εγώ πρόσεχα την Πολυχρονοπούλου που πρόσεχε την Ξανθοπούλου που μίλαγε με τη Γιαδικιάρογλου.

Ουαί υμίν, γραμματείς και Φαρισαίοι υποκριταί!

H απάντηση απο την "χορωδία τρικάλων" σε εμένα που ειμαι οπως λένε "φασίστας" και "ρατσιστής" ενω η Μαρία Καράντη που μου διαβάζει μακελειό αλλά και να αποκαλεί τους Αφροαμερικάνους σαν μάυρους υποτίθετε δεν ειναι .
Ντροπή σου που απαξιώνεις τους μαύρους! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παναγιώτη Κάμπο και Tsig τα "παιδιά" δεν μαζεύονται!


Ουαί υμίν, γραμματείς και Φαρισαίοι υποκριταί!
Last Edit: 02 Aug 2020 11:36 by Xaxaxa.
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 02 Aug 2020 22:04 #189

  • Xaxaxa
  • Xaxaxa's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 39
  • Thank you received: 3
  • Karma: -2
Ο "γνωστός" batista με την Μαρία Κάραντη αρχισαν πάλι τα ΄"ανέκδοτα" οπως στην ταινια "Το ξυλο βγηκε απο τον Παραδεισο" :) (τον διάλογο)
Εγώ, πρόσεχα την Πολυχρονοπούλου που πρόσεχε την Ξανθοπούλου που μίλαγε με τη Γιαδικιάρογλου.
;) ;) ;)

H Μαρία Καράντη μου έγραψε για «μαύρους» :Nτροπή σου που απαξιώνεις τους μαυρους
Εγω ειμαι «ρατσιστής»; ;) ;) ;)
Xa -xa - xa !
Το μέλος batista μαζεψε και την παρέα που πάιζουν πρέφα δεν αφήνει τα υπολοιπα μέλη του forum να ενημερωθούν.

Παναγιώτη Κάμπο και Tsig τα "παιδιά" δεν μαζεύονται!

EU-Vietnam trade agreement enters into force

Απο Σάββατο 01-08-2020 η Europa κατάργησε κατα 99% ολους τους δασμούς των προιόντων προέλευσης Vietnam και τα προιόντα ερχονται φθηνότερα.
(οσοι αγοράζεται απο ebay να γραφετε Vietnam να μην σας καλούν στο ΓΕΤΑ του Ελευθέριος Βενιζέλος για παραστατικά ηλεκτρονικών πληρωμών να σας φορολογήσουν Τελωνείο)

Πηγή:
ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_20_1412
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.414 seconds