Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Κοροναϊός

Οι λαοί έχουν τους "ηγέτες" που τους αξίζουν. 27 Mar 2020 20:44 #82

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Αποδεικνύεται για άλλη μια φορά ότι οι λαοί (πλειοψηφικά) έχουν τους "ηγέτες" που τους αξίζουν.

Κορωνοϊός - Βρετανία: Ο Τζόνσον είχε παραδεχτεί πως έκανε χειραψίες με ασθενείς σε νοσοκομείο.

www.protothema.gr/koronoios-live/article...eneis-se-nosokomeio/


Μπολσονάρου: Οι Βραζιλιάνοι δεν κολλάνε ποτέ τίποτα - Έχουν αναπτύξει αντισώματα.

thecaller.gr/diethni/mpolsonaroy-oi-vraz...naptyxei-antisomata/
Μέτρον άριστον
Last Edit: 27 Mar 2020 21:27 by batista.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: CV

Κοροναϊός 28 Mar 2020 09:30 #83

Θετική στον κοροναϊό η κόρη του Ηλία Μόσιαλου
www.in.gr/2020/03/27/greece/koronaios-th...i-tou-ilia-mosialou/
The administrator has disabled public write access.

Υδροχλωροκίνη κατά κορονοϊού! 28 Mar 2020 13:19 #84

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13064
  • Thank you received: 1246
  • Karma: -29 (-1)
Το Κράτος του Ισραήλ μόλις παρέλαβε μεγάλες ποσότητες χλωροκίνης από την Κύπρο, που θα τις χρησιμοποιήσει για να θεραπεύει ασθενείς μολυσμένους από covid-19, και σε αντάλλαγμα έδωσε 50 αναπνευστήρες ΜΕΘ.

cyprus-mail.com/2020/03/27/coronavirus-i...urn-for-chloroquine/
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 28 Mar 2020 13:23 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Μαμά στα χρόνια του κορωνοϊού - Ρομίνα Ξύδα ( Ευγε,Ρομινα !!!! Ειναι φοβερο το αρθρο σου ) 28 Mar 2020 14:25 #85

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
Μαμά στα χρόνια του κορωνοϊού - Ρομίνα Ξύδα ( Ευγε,Ρομινα !!!! Ειναι φοβερο το αρθρο σου )

«Μην κάθεσαι παιδί μου τόσο πολύ στον ήλιο! Θα καείς». Ποιος να μου ‘λεγε εκείνη την εποχή, που έσταζα μανιωδώς ιώδιο μέσα σε μπουκάλια baby oil για να γίνω παντελώς «γκάγκανο», πως το πραγματικό «κάψιμο» θα ερχόταν χρόνια μετά μέσα από μία πανδημία. Χωρίς ήλιο, χωρίς bronzé απόχρωση, με τόνους οινοπνεύματος στα χέρια και δύο μικρά παιδιά σε σπίτι-καραντίνα…

Κι όμως.

Πολύ τον ήθελα προ μηνών αυτόν τον εγκλεισμό-περιορισμό-απομόνωση- αποξένωση- απομάκρυνση-απόσυρση, πες το όπως θες ρε παιδί μου, από την τρέλα της καθημερινότητας. Μία ώρα να πάω στη δουλειά κι άλλη μία να γυρίσω, μποτιλιάρισμα, κόρνες, σιχτίρισμα για μία θέση parking, κι ύστερα άγχος για τα θέματα, συσκέψεις, τηλέφωνα, μηνύματα, «Δεν βγαίνει, σας λέω!», «Θα βγει!», ψυχή βγαλμένη στο κυνήγι της επιβίωσης, συχαρίκια και χαμόγελα σε δεύτερη μοίρα, ανταγωνισμός σε gros plan στο όνομα μιας λιλιπούτειας καταξίωσης. Ζωή τακτοποιημένη σε τακτικό προγραμματισμό, για αταξίες ούτε λόγος. Τακτοποιημένα και τα παιδιά. Με σχολείο, αγγλικά, γαλλικά, δραστηριότητες, γυναίκα για το σπίτι και γιαγιά σε καθεστώς «Σώσε με!». Δέκα οικογενειακές κουβέντες, «Πώς πέρασες στο σχολείο;», «Τι έγινε στη δουλειά;», «Ποιος κάνει πάρτι το Σάββατο;» «Έκλεισες για το Πάσχα;», «Το καλοκαίρι Σίφνο να πάμε πάλι μαμά», «Τελειώστε το φαγητό σας, πήγε εννέα η ώρα», βούρτσισμα δοντιών, φιλί μεγάλο για καληνύχτα, ξυπνητήρι σε αφύπνιση, ζωή σε μαύρα μεσάνυχτα. Πολύ τον ήθελα λοιπόν αυτόν τον εγκλεισμό-περιορισμό-απομόνωση- αποξένωση- απομάκρυνση-απόσυρση, πες το όπως θες ρε παιδί μου, από την τρέλα της καθημερινότητας. Να ξυπνάω με τα παιδιά μου, να τα βλέπω περισσότερο, να τα τσεκάρω λιγότερο «Έλεος ρε μαμά με την Ιστορία βραδιάτικα!», έλεος ζητούσα κι εγώ, μόνο που το τελευταίο έπεσε πάνω μας ξαφνικό, βαρύ κι ασήκωτο.

Κεφάλια μέσα λοιπόν. Όχι ένα, τέσσερα στην περίπτωσή μας. Ξυπνάω χαράματα από τις κραυγές του γιου μου. Όχι. Δεν είναι φωνές, κραυγές κανονικές είναι στη μάχη του… FIFA 20 : «Βάζω συνέχεια τον Εμπαπέ. Ο Τιάγκο τραυματίστηκε από την κούραση. Πρέπει να μπω στους 4 για να πάω Champions League; Άρα τώρα θα πάω Europa; Πάρτο! Πως αποκλείστηκα; Ούτε εγώ έχω καταλάβει ρε φίλε. Το ποδόσφαιρο είναι άδικο. Να πούμε και την αλήθεια, είχα χαλαρώσει πολύ!». Εγώ πάλι, δεν προλαβαίνω να χαλαρώσω. Σηκώνομαι από το κρεβάτι κι ανοίγω την πόρτα της κουζίνας. Πατάω πάνω σε αλεύρια, γλιστράω σε αυγό, τι είναι αυτό που κριτσανίζει στα πόδια μου; «Καλημέρα, μαμά! Φτιάχνω ζύμη για cake! Είδες; Δεν άνοιξα πρωί-πρωί το tablet! Πες μου μπράβο!». Ψελλίζω ένα «μπράβο κορίτσι μου» στην μικρή, φωνάζω «κλείσε το ρημάδι το PlayStation ακόμη δεν άνοιξες τα μάτια σου» στον μεγάλο, «Πεινάμε μαμά! Τώρα που δεν έχουμε σχολείο φτιάξε μας ένα πρωινό από εκείνα τα ωραία, τα μεγάλα. Ξέρεις εσύ!». Τηγανίζω αυγά με μπέικον, στύβω πορτοκάλια, «κάνε και κανένα κρουασάν για μένα», η φωνή του μπαμπά. Τρώνε, μαζεύω, πλένω πιάτα, βάζω πλυντήριο, η τηλεόραση ανοιχτή «πέθαναν 700 άτομα σήμερα στην Ιταλία», αντισηπτικό στα χέρια, τρόμος στο πρώτο βηχαλάκι, «γιατί βήχεις παιδί μου;», υστερία στη φωνή, δεν είναι η δική μου…

Τηλέφωνο από το γραφείο: «Που είναι το θέμα;», «Το στέλνω σε πέντε», «Ετοίμασε το επόμενο», πληκτρολογώ λέξεις, στη βινιέτα παίζει πάντα ο Κορωνοϊός, τι να διηγηθείς όταν την ιστορία τη γράφει ο τρόμος; «Μπες παντού! Αμερική, Αγγλία, Γαλλία, Ιταλία, Κίνα», το κεφάλι μου υδρόγειος σφαίρα ακινητοποιημένη στο τώρα, πότε θα γυρίσει άραγε ξανά; Στέλνω το κείμενο, φοράω μάσκα και γάντια, μπουφάν με κουκούλια και γυαλιά ηλίου «Ναι παιδί μου, κι από τα μάτια μπορεί να μεταδοθεί ο κορωνοϊός, σου λέω!», στέκομαι στην υπαίθρια ουρά του σούπερ μάρκετ, «Ρομίνα, εσύ είσαι;», κουνάω το κεφάλι καταφατικά, δεν έχω ιδέα ποια είναι η αστροναύτης που μου μιλάει. «Η γειτόνισσα, η Μαίρη είμαι, καλέ! Όλα καλά; Να προσέχεις, κορίτσι μου». Προσέχω. «Ζυγίζω» το κρέας που θα χρειαστούμε, λαχανικά όχι πολλά για να διατηρηθούν φρέσκα, τυριά συσκευασμένα, γάλα μακράς διαρκείας ακριβώς όσο και τα 24ωρα μας.

Επιστροφή στο σπίτι. Εκτυπώνω τα καθήκοντα για το σχολείο, τσακώνομαι με το άντρα μου, «Ακόμα δεν μπόρεσες να κατεβάσεις αυτή την εφαρμογή για τα μαθήματα του σχολείου; Αύριο θα μιλήσουν με την δασκάλα!», μια πόρτα κλείνει δυνατά, «Κλείσε είπα αυτόν τον Εμπαπέ!». Ωρα για μάθημα! Εντοπίζω σε χάρτες τους λαούς που περιέβαλαν τη Βυζαντινή αυτοκρατορία και τις κινήσεις Νορμανδών και Σελτζούκων Τούρκων, μαθαίνω ποιοι ποταμοί εκβάλουν στο Αιγαίο και ποιοι στο Ιόνιο, σχηματίζω επίθετα σε –ούχος, δεν με νοιάζει ποια είναι η μονάδα μέτρησης του όγκου, ποτέ δεν με ένοιαξε και ποτέ δεν θα με νοιάξει! Εισπράττω ένα: «Εσύ μαμά, αν ήσουν δασκάλα θα ήσουν πολύ στρίγγλα! Χίλιες φορές η κυρία μας!», ανταποδίδω ένα «Κάτσε και διάβασε μην γίνει χαμός!», θέλω να βάλω τα κλάματα, δεν θέλω να διαβάσω άλλο, θέλω τη μαμά μου. Και την κίνηση στους δρόμος θέλω, και το μποτιλιάρισμα, και το γραφείο μου, και τα σχολεία ανοιχτά κι εκείνες τις αντιπαθητικές φάτσες, με το συμπάθιο, που θες δεν θες οφείλεις να ανεχτείς. Ανάσα βαθιά, πρέπει να σκεφτώ θέμα για αύριο, πόσοι άραγε πέθαναν σήμερα, χτύπημα τηλεφώνου: «Έλα, τον θυμάσαι τον Νίκο; Είναι στην εντατική». Κάνω τον σταυρό μου, αγκαλιάζω τα παιδιά μου, βάλε τον Εμπαπέ κι εσύ φτιάξε ακόμη μία ζύμη, δεν βαριέσαι, καλά να είμαστε…».

Ανοίγω τον υπολογιστή. Διαβάζω αρλούμπες του στυλ: «Φροντίστε ώστε ο χρόνος που θα μείνουν τα παιδιά στο σπίτι να μην είναι νεκρός και να μην διοχετευθεί σε ηλεκτρονικές συσκευές. Παίξτε επιτραπέζια παιχνίδια και ρίξτε το μαζί με τα παιδιά στη μαγειρική. Κλείστε την τηλεόραση και περιορίστε τις συζητήσεις για τον κορωνοϊό ώστε να μην ανακυκλώνεται η ανησυχία». Τι λες χρυσή μου; μονολογώ. Τι είναι τα παιδιά; Βγαλμένα από άλλον πλανήτη όπου «ζουζουνίζουν» ακόμη πεταλουδίτσες σε ολάνθιστα λιβάδια; Κι αυτόν τον νεκρό χρόνο για πες μου πώς θα τον ζωντανέψω; Πόση monopoly να παίξω η δόλια η μάνα; Τραπεζίτης θα γίνω μετά από αυτό που ζούμε! Πόσα ψωμιά να ζυμώσουμε; Πόσα σουτζουκάκια να πλάσουμε; Και πες ότι τα πλάθουμε… Πώς θα τα φάμε όλα αυτά; Και πες ότι τα τρώμε. Πως θα χωρέσουμε να βγούμε από την πόρτα του σπιτιού τέσσερα ελεφαντάκια μετά την καταιγίδα;

Μήνυμα από το γραφείο. Ψάχνω και σκέφτομαι. Σκέφτομαι και γράφω. Μήνυμα από φίλη μαμά: «Θέλω ένα κρεβάτι στο Δαφνί! Οριακά έχω κανένα δεκαπενθήμερο ακόμα… μετά θα τρελαθώ σίγουρα». Της απαντώ: «Κλείσε δίκλινο, θα πάμε μαζί!» Γελάω. Δεν είμαι μόνη μου. Είμαστε πολλές. Άλλες δύσκολα, άλλες πιο δύσκολα και άλλες πραγματικές ηρωίδες. Καμία ιστορία δεν θα μας γράψει, κανένα επίδομα δεν θα μας δοθεί, καμία δυσκολία μας δεν θα εισακουσθεί. Όλοι έχουν τα θέλω τους κι όλοι είναι προσηλωμένοι σε αυτά, το δικό μου και το δικό σου υποκύπτει μπροστά στην ιδιότητα της μάνας. Είμαστε πολλές, είμαστε φίλες, σήμερα, ίσως περισσότερο από ποτέ. Ανταλλάσσουμε στο messenger αστεία βιντεάκια, γελάμε η καθεμία χωριστά μπροστά σε οθόνες, όλα μαζί τα γέλια μας θα πάρει καιρό να ενωθούν…

Κοιτάζω το πρόσωπό μου στον καθρέφτη. «Μαμά, έχεις άσπρες τρίχες! Πώς έγιναν έτσι τα ξανθά μαλλιά σου; Σαν γιαγιά μοιάζεις! Έλα να τα βάψεις». Τα βάφω. Βγαίνω μελαχρινή, νευρικό γέλιο μπροστά σε μάτια παιδικά: «Μην στεναχωριέσαι μαμά! Κούκλα είσαι! Μην τα ξανακάνεις ξανθά! Τώρα μοιάζουμε περισσότερο μεταξύ μας. Κοίτα, είμαστε ίδιες!». Σφιχτή αγκαλιά, ποιος ασχολείται με τρίχες; Ύστερα σίδερο, σκούπισμα, σφουγγάρισμα και πιο μετά «Μαμά, πάλι πεινάω», μικρά χεράκια πάνω στον Μάγκα της Πηνελόπης Δέλτα, οι νεκροί αυξάνονται, το ίδιο και η υπομονή μας, μήνυμα στο κινητό από φίλο: «Πόσο σκληρή έχει γίνει η κοινωνία μας. Πόσο κενοί γινόμαστε. Δαιμονοποιήσαμε τα πάντα. Τσιγάρο, ποτό, ξενύχτι, διασκέδαση, έρωτα, και θεοποιήσαμε το politically correct και την μακροζωία… Στο τέλος θα ζούμε πολύ υπηρετώντας πιστά το σύστημα, κλεισμένοι στον μικρόκοσμό μας με αυστηρό περιορισμό ελευθεριών στο όνομα του καλού και θα περνάει από δίπλα μας μια ζωή που δεν ζήσαμε και δεν θα το έχουμε καν καταλάβει. Τρέμω για τα παιδιά μας». Ίδιο τρέμουλο, ίδιες ανησυχίες, ίδια αίσθηση, από την ίδια κι απαράλλαχτη θέση. Εκείνη του γονιού. Όταν όλο αυτό τελειώσει ίσως να’ χουμε ξεχάσει τους παλιούς μας εαυτούς. Κι αυτό ίσως να είναι το μοναδικό καλό τόσο για μας όσο και για τα παιδιά μας. Μάλλον ήρθε η στιγμή να βάψουμε με άλλο χρώμα τη ρίζα της ζωής μας. Όσο για εκείνη των μαλλιών «Who Gives a Shit»…
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 28 Mar 2020 14:33 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Αηδία που βάζουμε στα πρόσωπα μας... 28 Mar 2020 14:43 #86

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13064
  • Thank you received: 1246
  • Karma: -29 (-1)
Μάσκες προστασίας: Πώς πραγματικά κατασκευάζονται...

Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
The administrator has disabled public write access.

Μαμά στα χρόνια του κορωνοϊού - Ρομίνα Ξύδα ( Ευγε,Ρομινα !!!! Ειναι φοβερο το αρθρο σου ) 28 Mar 2020 15:05 #87

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
γιωργης (yorgi) εγραψε
Θετική στον κοροναϊό η κόρη του Ηλία Μόσιαλου
www.in.gr/2020/03/27/greece/koronaios-th...i-tou-ilia-mosialou/

Αυτοι σε ολα ειναι θετικοι τα "φαντασματα του παρελθοντος" που τιναξαν στον αερα το Υγειονομικο Συστημα της Ελλαδας ο Μωυσης Μοσιαλος με τον Andre Luerdi κατα κοσμον Ανδρεα Λοβερδο αλλη πολιτικη λερα με το "ντου" της Α.Α.Δ.Ε στο σπιτι του στο Ψυχικο του ειχαν βρει €32 εκατ σε μετρητα το λαμογιο και πηγε στην γρια κοτα παρακαλωντας την να προστατεψει τα κοτοπουλακια της. :angry: :angry: :angry:
Καποια κομματοσκυλα που πιθανον να γλυφουν λογω της καταγωgης του (δεν ειναι οι μοναδικοι μην τρελλαθουμε κιολας) να διορισουν τους κρεμανταλαδες τους Δημοσιους Υπαλληλους σε λιγο θα λεμε:
Long live to Moisi Mosialou ........κατι αναλογο που τωρα επικροτουν το Eurobond .........
Επομενως τοτε ολοι μαζι να αναφωνησουμε Long live to Giannis Varoufakis golden bussiness .........
Mα δεν ντρεπεσται πια βρηκατε και την εποχη που ο κοσμος μαστιζεται απο αρρωστιες και πανδημια να "βγαλετε" το πρασινο πολιτικο σας back -ground.......

Εγω αναμενω ποτε επιτελους η πολιτικη ποντικομουρα Προεδρος Δημοκρατιας Αικατερινη Σακελαροπουλου να επισκεφθει τα Κεντρα Λοιμωξεων και να δωσε τα Συγχαρητηρια επαινους στον λαμπρο και ταπεινο λοιμωξιολογο κ Σωτηρη Τσιοδρα.
Προεδρε Δημοκρατιας Αικατερινη Σακελαροπουλου
Ο λαμπρος και ταπεινος λοιμωξιολογος κ Σωτηρης Τσιοδρας εχει διοριστε μονιμα στιςκαρδιες των Ελληνων πολιτων.....
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 28 Mar 2020 15:09 by PRS33 (PARIS33).
The administrator has disabled public write access.

Μαμά στα χρόνια του κορωνοϊού - Ρομίνα Ξύδα ( Ευγε,Ρομινα !!!! Ειναι φοβερο το αρθρο σου ) 28 Mar 2020 18:28 #88

www.pronews.gr/oikonomia/elliniki-oikono...o-den-tithetai-thema

Από την συνέντευξη αυτή, τι καταλαβαίνετε;
Πως δεν θα γίνουν μειώσεις μισθών στο δημόσιο αν η κρίση κρατήσει 5-6 μήνες ακόμη;
Που θα βρεθούν έσοδα για μισθούς, συντάξεις κλπ;
Θα υπάρχουν 1,5 εκ άνεργοι του ιδιωτικού τομέα κ οι αντίστοιχοι του δημοσίου θα εξακολουθούν να παίρνουν τα 1200-1500€ μηνιαίως σαν να μην έχει συμβεί τίποτα;
Κ αν στραγγιξουν τα ταμεία του κράτους, πιστεύετε πως οι καταθέσεις στις τράπεζες θα μείνουν ανέγγιχτες, η μήπως θα δεσμευτούν κ θα γίνουν μάσκες, αναπνευστικές συσκευές, αντισηπτικά κ φαρμακευτικά είδη "για την έκτακτη κατάσταση που βρίσκεται η πατρίδα";
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Μαμά στα χρόνια του κορωνοϊού - Ρομίνα Ξύδα ( Ευγε,Ρομινα !!!! Ειναι φοβερο το αρθρο σου ) 28 Mar 2020 18:39 #89

PARIS33 wrote:
....δωσε τα Συγχαρητηρια επαινους στον λαμπρο και ταπεινο λοιμωξιολογο κ Σωτηρη Τσιοδρα.
Ο λαμπρος και ταπεινος λοιμωξιολογος κ Σωτηρης Τσιοδρας εχει διοριστε μονιμα στιςκαρδιες των Ελληνων πολιτων.....

Που το ξέρεις πως είναι καλός λοιμωξιολογος;
Επειδή έκλεισε όλη τη χώρα μέσα;
Οκ, αυτό το ξέρουν οι περισσότεροι, χωρίς να είναι καν γιατροί.
Ο ιός μεταδίδεται από άνθρωπο σε άνθρωπο από τα σταγονίδια κ την κοντινή επαφή.
Ωραία.
Το θα γίνει τώρα;
Θα βρει κάποια θεραπεία ο κ. Τσιόδρας για να σωθούν αυτοί που νοσούν;
Όχι μας λέει γιατί είναι δύσκολο.
Θα βρει κάποιο εμβόλιο;
Κ πάλι λέει πως είναι δύσκολο.
Θα μας πει πότε θα ανοίξουν κάποια μαγαζιά, έστω κ ελεγχόμενα κ με μεγάλες προφυλάξεις;
Όχι ακόμη λέει.
Μη βιάζεστε.
Σωστό..
Μήπως ο δικός του μισθός έχει περικοπει ή των πολιτικών;
Μήπως αυτός θα μείνει άνεργος ή οι πολιτικοί;
Το αντίθετο..
Εδώ η ετήσια επιδότηση των κομμάτων κατατέθηκε κανονικά κ χωρίς καμία περικοπή!
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Για τα θηρία..... 28 Mar 2020 20:31 #90

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
PARIS33 wrote:
γιωργης (yorgi) εγραψε
Θετική στον κοροναϊό η κόρη του Ηλία Μόσιαλου
www.in.gr/2020/03/27/greece/koronaios-th...i-tou-ilia-mosialou/
Αυτοι σε ολα ειναι θετικοι τα "φαντασματα του παρελθοντος" που τιναξαν στον αερα το Υγειονομικο Συστημα της Ελλαδας ο Μωυσης Μοσιαλος με τον Andre Luerdi κατα κοσμον Ανδρεα Λοβερδο αλλη πολιτικη λερα με το "ντου" της Α.Α.Δ.Ε στο σπιτι του στο Ψυχικο του ειχαν βρει €32 εκατ σε μετρητα το λαμογιο και πηγε στην γρια κοτα παρακαλωντας την να προστατεψει τα κοτοπουλακια της. :angry: :angry: :angry:
Καποια κομματοσκυλα που πιθανον να γλυφουν λογω της καταγωgης του (δεν ειναι οι μοναδικοι μην τρελλαθουμε κιολας) να διορισουν τους κρεμανταλαδες τους Δημοσιους Υπαλληλους σε λιγο θα λεμε:
Long live to Moisi Mosialou ........κατι αναλογο που τωρα επικροτουν το Eurobond .........
Επομενως τοτε ολοι μαζι να αναφωνησουμε Long live to Giannis Varoufakis golden bussiness .........
Mα δεν ντρεπεσται πια βρηκατε και την εποχη που ο κοσμος μαστιζεται απο αρρωστιες και πανδημια να "βγαλετε" το πρασινο πολιτικο σας back -ground.......

Εγω αναμενω ποτε επιτελους η πολιτικη ποντικομουρα Προεδρος Δημοκρατιας Αικατερινη Σακελαροπουλου να επισκεφθει τα Κεντρα Λοιμωξεων και να δωσε τα Συγχαρητηρια επαινους στον λαμπρο και ταπεινο λοιμωξιολογο κ Σωτηρη Τσιοδρα.
Προεδρε Δημοκρατιας Αικατερινη Σακελαροπουλου
Ο λαμπρος και ταπεινος λοιμωξιολογος κ Σωτηρης Τσιοδρας εχει διοριστε μονιμα στιςκαρδιες των Ελληνων πολιτων.....


Πέρα από το συνηθισμένο πλέον, παραλήρημα, με Λοβέρδους, εκατομμύρια που κάποιος βρήκε αλλά ... δεν ήξερε τι να πει και τι να κάνει, ποντικομούρες, Βαρουφάκηδες, πράσινα άλογα και πράσινα ... πολιτικά background κ.λπ., αυτό με το, αυταπόδεικτα, αισχρό ψέμα για τον Μόσιαλο (έναν λαμπρό επιστήμονα που θα έπρεπε να πλένεις το ... πληκτρολόγιό σου πριν γράψεις γι αυτόν) και την φαρμακευτική δαπάνη το επαναλαμβάνεις, παρά την (αυτονόητη) τάπα που έφαγες, μήπως και το πιστέψεις και εσύ ο ίδιος μέσω της ... επαναλήψεως; :blink:


ΥΓ: Ξέρεις, πέρα από το πράσινο, το κόκκινο, το μπλε, το τυρκουάζ κ.λπ. πολιτικό ... bacκground (όποιος κι αν το κουβαλάει), υπάρχει και το κατάμαυρο. :sick:
Λοσιόν με ... λεμονάκι λοιπόν .... :whistle:
Μέτρον άριστον
Last Edit: 28 Mar 2020 20:36 by batista.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.420 seconds