Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 04 Apr 2017 10:52 #19

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Καλημέρα Alex!
Διαφωνώ με τη "δογματική" σου θέση:
"Δεν βλέπω τηλεόραση".
ΚΑΙ η τηλεόραση έχει κάτι να προσφέρει.
(Αρκεί να ξέρεις να το ξεδιαλέξεις ανάμεσα στα πολλά που δίνει, τα περισσότερα από τα οποία είναι (πράγματι) σκουπίδια).
Οι Ρ.Αρ. είναι απ' τις "καλές" στιγμές της τηλεόρασης, έστω κι αν (όπως λες) έχουν πια κουράσει. Θα έλεγα ότι τα "καλά" τους στιγμιότυπα δεν είναι (πια) πάνω από το 40-50% της εκπομπής. Το οποίο όμως δεν είναι κακό ποσοστό, αν το συγκρίνεις με άλλες, που είναι για πέταμα ολάκερες, από την αρχή μέχρι το τέλος, συλλήβδην.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Σ' ΑΥΤΕΣ ΟΜΩΣ, κατά ένα πολύ μικρό ποσοστό (μετρούμενο επί τοις χιλίοις, όχι επί τοις εκατό) ίσως βρεις κάτι ενδιαφέρον. Π.χ. θα σου πω ότι κάποτε (πάνε χρόνια) είχα δει (δε θυμάμαι πια αν την είχα δει ζωντανή, ή μετά από αναζήτηση) μια συνέντευξη που είχε πάρει η... Τατιάνα Στεφανίδου (ναι, αυτή!) από την Κατερίνα Βελλίδου. (Αν δεν ξέρεις ποια είναι αυτή η δεύτερη, να σου κάνω μια σύντομη παρουσίαση).
Σε πληροφορώ ότι ήταν πολύ χρήσιμο να την δει κάποιος. Και απετέλεσε την αφορμή που με έκανε να καταλάβω ότι η Τ.Στ. ΔΕΝ είναι μόνο γεννήτρια σκουπιδιών (όπως επί δεκαετίες μας έχει συνηθίσει να πιστεύουμε ότι είναι) αλλά και κάτι παραπάνω.
Ως γεννήτρια σκουπιδιών βγάζει το ψωμί της, και καλά κάνει, αφού το κοινό το οποίο στοχεύει είναι... σκουπιδοφάγοι.

Το βασικό πρόβλημα με την τηλεόραση (και το οποίο πρέπει να βρει τρόπο να αντιμετωπίσει ο καθένας) είναι να μην "κολλάει". Δυστυχώς η τηλεόραση το έχει αυτό. Σε "καθίζει", και άπαξ και "καθίσεις", τρως και λίγο σκουπίδι, παραπάνω από αυτό που έχεις (ίσως) προγραμματίσει να φας. Ο καθένας μας λοιπόν πρέπει να βρει τον τρόπο να αποφύγει την "πέραν της αποφασισμένης" λήψη προγράμματος, και νομίζω ότι αυτό το έχω πετύχει.

Από τις σειρές που ανέφερες:
Μόνο την "House of Cards" έχω δει. Αλλά ποια απ' τις δυο εννοείς? Την Εγγλέζικη ή την Αμερικάνικη? (έχω δει και τις δυο).

Η "ευχαριστία" και το κάρμα είναι μια μέθοδος έκφρασης αναγνώρισης, μην γίνεσαι (και πάλι) δογματικά αρνητικός. Δεν είναι πανάκεια, μια ένδειξη όμως, είναι.
Α, και για τα "likes" στα facebook κλπ: Έχω καταλάβει τι (περίπου) είναι, αλλά ΔΕΝ έχω facebook, όπως και δεν συμμετέχω σε κανένα από τα υπόλοιπα "κοινωνικά δίκτυα" (δεν είναι το μόνο, έχω καταλάβει). Έχω email, συμμετέχω σε forum (όπως εδώ, καλή ώρα, αν θέλω να κρατήσω την ανωνυμία μου), αυτά φτάνουν. Δεν αισθάνομαι την ανάγκη να ενημερώνω κάθε μέρα άλλα άτομα για τις δραστηριότητες μου (αυτό δεν κάνουν τα κοινωνικά δίκτυα?). Και δε μ' ενδιαφέρει και τι κάνουν οι άλλοι (έστω και γνωστοί). Αν κάποιος θέλει να μάθω κάτι, ας με πάρει τηλέφωνο να μου το πει. Ή έστω, ας μου στείλει ένα email.
:( :laugh: :blink: :evil:
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 04 Apr 2017 11:18 #20

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Αυτό το σχόλιο πάει στον τίτλο του θέματος, κατευθείαν.

Θα μάθατε την ιστορία με τη ληστεία στο Φάληρο.
4 ληστές μπήκαν σε ένα διαμέρισμα 7ου ορόφου, δέσανε και ακινητοποίησαν την 66χρονη ένοικο και την οικιακή βοηθό, το ψείρισαν και ετοιμάστηκαν να φύγουν. Όμως, το διαμέρισμα ήταν παγιδευμένο με κάμερες από το γιο της 66χρονης, που είδε τα συμβαίνοντα, ειδοποίησε την αστυνομία, περικυκλώθηκε η περιοχή, συνελήφθησαν οι 2 από τους 4, σκοτώθηκε ο ένας (πέφτοντας από τον 7ο κάτω), και ο 4ος την κοπάνησε ΣΗΜΕΡΑ, αφού έμεινε επί 14 ώρες κρυμμένος σε ντουλάπα του ληστευθέντος διαμερίσματος. Βγήκε, ΜΕ το όπλο του, απείλησε όποιον συνάντησε και έγινε καπνός κανονικά.
Δε θα σχολιάσω το... πόσο καλά ψάξανε οι αστυνομικοί το διαμέρισμα μετά τη ληστεία. Αντιδιαστείλετε όμως την συμπεριφορά αυτών, με τον άλλο, που κινδύνεψε για να σώσει τον φλεγόμενο Σύριο, και για τον οποίο μερικοί από σας είπαν εδώ ότι "Είναι πολλά το να του δώσουμε 1 εκ. γι' αυτό που έκανε, να του δώσουμε μια εύφημο μνεία" (και που -το υπενθυμίζω- σ' εμάς το εκατομμύριο θα κόστιζε €0,10 στον καθένα μας). Καβούρια έχετε στην τσέπη, φίλοι μου.

Θα σχολιάσω όμως το γεγονός ότι οι ένοικοι (66χρονη και οικιακή βοηθός) ήταν ανυπεράσπιστες απέναντι στη βία των ληστών, και ακόμα και του τελευταίου, που έφυγε σήμερα από το διαμέρισμα. Και το γεγονός ότι ο ένας τους ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ πέφτοντας από το μπαλκόνι του 7ου ορόφου.
Και ίσως αυτό το σχόλιο θα έπρεπε να πάει στο περί οπλοφορίας νήμα.
Γιατί δεν πρέπει οι ένοικοι αυτού του τύπου να έχουν ένα όπλο στο σπίτι τους?
Γιατί θα πείραζε το θάνατο του ληστή να τον επέφερε ένας πυροβολισμός (ενώ όταν αυτός επέρχεται από την πτώση κανέναν δεν ενοχλεί)?
Αυτά για τους... πολέμιους της οπλοκατοχής, που τόσα μου έχουν σούρει, επειδή υποστηρίζω ότι θα ήταν σωστό ο κάθε νομοταγής (και υγιής) πολίτης να έχει ένα πιστόλι στο συρτάρι του.
Πέρα απ' το σύστημα συναγερμού που θα τον ειδοποιήσει ότι κάποιος πάει να μπει.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), lkast

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 04 Apr 2017 11:28 #21

  • alex (The_Emperor)
  • alex (The_Emperor)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 752
  • Thank you received: 239
  • Karma: 12
Όντως, όπως το έγραψα, φάνηκε δογματική η θέση μου.
Παντού μπορεί κάποιος να βρει κάτι χρήσιμο και ουσιαστικό, ενδεχομένως ακόμη και στις μεσημεριανές εκπομπές.

Η αλήθεια είναι πως λόγω δουλειάς σπίτι γυρίζω μετά τις 9-10.00 το βράδυ. Εκείνη την ώρα, αν δεν ασχοληθώ με κάποιο από τα χόμπι μου, όπως είναι ο αθλητισμός και η μουσική, στην τηλεόραση υπάρχουν επιλογές τύπου Survivor, εκείνη η ελληνοκυπριακή σειρά που βλέπει η μισή Ελλάδα και αυτή τη στιγμή μου διαφεύγει ο τίτλος της, επαναλήψεις παλιότερων ελληνικών σειρών, που ομολογώ ότι δεν μου αρέσουν και φυσικά υπάρχουν και κάποιες ταινίες που όμως προτιμώ να δω χωρίς τις διαφημίσεις.

Απέναντι στα παραπάνω προτιμώ να δω π.χ. τον kevin spacey και την αριστουργηματικά φλεγματική και υπεροπτική περσόνα που ενσαρκώνει, ασκώντας δριμεία κριτική στο αμερικάνικο πολιτικό σύστημα ή κάποια ακόμη από τις σειρές που ανέφερα. Γνωρίζω για την ύπαρξη και της αγγλικής σειράς, αλλά δεν την έβαλα ακόμη να τη δω. Σου προτείνω πάντως και το breaking bad, όπου ακόμη ένας χαρισματικός ηθοποιός δίνει ρεσιτάλ ηθοποιίας, έστω και αν η "ηθική" του χαρακτήρα που υποδύεται είναι προς έντονη "αμφισβήτηση".

Τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης τείνουν να υποκαταστήσουν την πραγματικότητα για πολλούς χρήστες και αυτό αποτελεί ασφαλώς ένα θέμα σοβαρό έως και επικίνδυνο. Εγώ έκανα λογαριασμό τα τελευταία χρόνια, για να βρίσκομαι σε επικοινωνία με μουσικούς της πόλης που διαμένω αλλά και της υπόλοιπης Ελλάδας, καθώς και για την προώθηση της μουσικής που συνθέτουμε με την μπάντα που έχουμε φτιάξει με φίλους. Είναι ένας ανέξοδος και πολύ αποτελεσματικός τρόπος, εφόσον η διάδοση του facebook είναι τέτοια που σε φέρνει σε επαφή με μεγάλο αριθμό χρηστών μέσα από τα διάφορα θεματικά φόρουμ που υπάρχουν, σε βρίσκουν άλλοι μουσικοί, promoters για live, μουσικά περιοδικά, artwork designers, κτλ.
Από την άλλη πλευρά η χρήση του facebook "ανεβάζω μια φωτογραφία, για να δω πόσα like θα κάνουν οι φίλοι μου" μου είναι παντελώς αδιάφορη και μου φαίνεται τουλάχιστον ανώριμη...

Βέβαια, για να μην είμαστε απόλυτοι και εδώ, ακόμη και το facebook αποτελεί έναν φτηνό τρόπο επικοινωνίας - υπάρχουν βέβαια και πολλές άλλες επιλογές - για πολλούς. Αντί να χρεώνεσαι τηλέφωνα ή μηνύματα στέλνεις ένα μήνυμα στον αποδέκτη από εκεί.
The administrator has disabled public write access.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 04 Apr 2017 13:10 #22

  • lkast
  • lkast's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 206
  • Thank you received: 36
  • Karma: 4
ΑΡΘΡΟ 44 ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ : ΠΩΣ ΝΑ ΣΤΑ ΠΑΡΩ ΟΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ (ΤΡΑΠΕΖΕΣ , ΘΥΡΙΔΕΣ ΚΛΠ)

www.hellenicparliament.gr/Vouli-ton-Elli...Syntagma/article-46/




Αρθρο 44: (Πράξεις νομοθετικού περιεχομένου, δημοψηφίσματα, διαγγέλματα)

1. Σε έκτακτες περιπτώσεις εξαιρετικά επείγουσας και απρόβλεπτης ανάγκης ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας μπορεί, ύστερα από πρόταση του Yπουργικού Συμβουλίου, να εκδίδει πράξεις νομοθετικού περιεχομένου. Oι πράξεις αυτές υποβάλλονται στη Bουλή για κύρωση σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 72 παράγραφος 1, μέσα σε σαράντα ημέρες από την έκδοσή τους ή μέσα σε σαράντα ημέρες από τη σύγκληση της Bουλής σε σύνοδο. Aν δεν υποβληθούν στη Bουλή μέσα στις προαναφερόμενες προθεσμίες ή αν δεν εγκριθούν από αυτή μέσα σε τρεις μήνες από την υποβολή τους, παύουν να ισχύουν στο εξής.
*2. O Πρόεδρος της Δημοκρατίας προκηρύσσει με διάταγμα δημοψήφισμα για κρίσιμα εθνικά θέματα, ύστερα από απόφαση της απόλυτης πλειοψηφίας του όλου αριθμού των βουλευτών, που λαμβάνεται με πρόταση του Yπουργικού Συμβουλίου.
Δημοψήφισμα προκηρύσσεται από τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας με διάταγμα και για ψηφισμένα νομοσχέδια που ρυθμίζουν σοβαρό κοινωνικό ζήτημα, εκτός από τα δημοσιονομικά, εφόσον αυτό αποφασιστεί από τα τρία πέμπτα του συνόλου των βουλευτών, ύστερα από πρόταση των δύο πέμπτων του συνόλου και όπως ορίζουν ο Kανονισμός της Bουλής και νόμος για την εφαρμογή της παραγράφου αυτής. Δεν εισάγονται κατά την ίδια περίοδο της Bουλής περισσότερες από δύο προτάσεις δημοψηφίσματος για νομοσχέδιο.
Aν νομοσχέδιο υπερψηφιστεί, η προθεσμία του άρθρου 42 παράγραφος 1 αρχίζει από τη διεξαγωγή του δημοψηφίσματος.
*3. O Πρόεδρος της Δημοκρατίας σε εντελώς εξαιρετικές περιστάσεις μπορεί να απευθύνει προς το Λαό διαγγέλματα, μετά από σύμφωνη γνώμη του Προέδρου της Kυβέρνησης. Tα διαγγέλματα προσυπογράφονται από τον Πρωθυπουργό και δημοσιεύονται στην Eφημερίδα της Kυβερνήσεως.
Last Edit: 04 Apr 2017 14:54 by lkast.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 04 Apr 2017 15:15 #23

  • Filoxrimatos
  • Filoxrimatos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 882
  • Thank you received: 294
  • Karma: 18 (-1)
soto51 wrote:
Καβούρια έχετε στην τσέπη, φίλοι μου.

Είναι αλήθεια !
The administrator has disabled public write access.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 04 Apr 2017 15:23 #24

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
soto51 wrote:
Καβούρια έχετε στην τσέπη, φίλοι μου.

Σε ενημερώνω ότι γράφεις στο T$ig.gr και όχι στο ... Houvardas.gr ... γαλαντόμε ... φορολογούμενε...
Μέτρον άριστον
Last Edit: 04 Apr 2017 15:23 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 04 Apr 2017 19:06 #25

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -23 (4)
soto51 wrote:
Αυτά για τους... πολέμιους της οπλοκατοχής, που τόσα μου έχουν σούρει, επειδή υποστηρίζω ότι θα ήταν σωστό ο κάθε νομοταγής (και υγιής) πολίτης να έχει ένα πιστόλι στο συρτάρι του.

Ή κοντή μνήμη έχεις ή το κάνεις επίτηδες για να θολώσεις τα νερά για αυτούς που δεν διαβάσει εκείνο το νήμα και τις απόψεις που διατυπώθηκαν.
Αν ισχύει το πρώτο, τρέχα και ξαναδιάβασε αυτά (ακριβώς) που έγραφες στους ... πολέμιους της οπλοκατοχής (συμπεριλαμβανομένης της ... κωλοτούμπας που έκανες στην διάρκεια της ανταλλαγής απόψεων για το θέμα) και αυτά που σου έγραφαν και θα καταλάβεις ότι ουδεμία σχέση έχουν με αυτά που γράφεις.
Αν ισχύει το δεύτερο (το πιο πιθανό) απλά θα σχολιάσω ότι ... δεν θα είναι η πρώτη φορά.

Υπάρχει βέβαια και μια άλλη περίπτωση. Να έχεις αλλάξει άποψη και να μην αποθεώνεις το αμερικανικό πλαίσιο οπλοκατοχής (με την σχεδόν απεριόριστη δυνατότητα κατοχής ακόμα και βαρέως οπλισμού, έστω ολίγον παλαιότερης κατασκευής).
Πρέπει να αποφασίσεις. Η αποθέωση του πλαισίου οπλοκατοχής των ΗΠΑ με το "εγώ ένα πιστόλι θέλω για κάθε νομοταγή (και υγιή) πολίτη" πολύ μικρή επαφή έχουν μεταξύ τους.

Τέλος, για να είναι ολοκληρωμένη η τοποθέτηση, παραθέτω την άποψη του ... πολέμιου της οπλοκατοχής, όπως διατυπώθηκε σε εκείνο το νήμα (σε μια ανταλλαγή απόψεων με τον Παναγιώτη) και ας κρίνει ο καθένας.

"...Άρα Παναγιώτη δεν διαφωνούμε ουσιαστικά σε κάτι. Απλά ζητάμε το αυτονόητο. Πολύ αυστηρούς και συνεχείς ελέγχους στο ποιος μπορεί να κατέχει όπλο, στην ποσότητα που μπορεί να κατέχει αλλά και απαγόρευση πώλησης βαρέως οπλισμού σαν αυτόν που πωλείται νόμιμα στις ΗΠΑ σαν ... καραμέλες. Τώρα λοιπόν που απ' ότι καταλαβαίνω, συμφωνήσαμε, ρώτα ποιος διαφωνεί εδώ μέσα;;;;;;;"

www.tsig.gr/lang-el/forum/18-Εκτός-θέματ...ατοχή?start=54#61132
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 04 Apr 2017 21:57 #26

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1688
  • Karma: 35 (-37)
soto51 wrote:
Αυτό το σχόλιο πάει στον τίτλο του θέματος, κατευθείαν.

Θα μάθατε την ιστορία με τη ληστεία στο Φάληρο.
4 ληστές μπήκαν σε ένα διαμέρισμα 7ου ορόφου, δέσανε και ακινητοποίησαν την 66χρονη ένοικο και την οικιακή βοηθό, το ψείρισαν και ετοιμάστηκαν να φύγουν. Όμως, το διαμέρισμα ήταν παγιδευμένο με κάμερες από το γιο της 66χρονης, που είδε τα συμβαίνοντα, ειδοποίησε την αστυνομία, περικυκλώθηκε η περιοχή, συνελήφθησαν οι 2 από τους 4, σκοτώθηκε ο ένας (πέφτοντας από τον 7ο κάτω), και ο 4ος την κοπάνησε ΣΗΜΕΡΑ, αφού έμεινε επί 14 ώρες κρυμμένος σε ντουλάπα του ληστευθέντος διαμερίσματος. Βγήκε, ΜΕ το όπλο του, απείλησε όποιον συνάντησε και έγινε καπνός κανονικά.
Δε θα σχολιάσω το... πόσο καλά ψάξανε οι αστυνομικοί το διαμέρισμα μετά τη ληστεία. Αντιδιαστείλετε όμως την συμπεριφορά αυτών, με τον άλλο, που κινδύνεψε για να σώσει τον φλεγόμενο Σύριο, και για τον οποίο μερικοί από σας είπαν εδώ ότι "Είναι πολλά το να του δώσουμε 1 εκ. γι' αυτό που έκανε, να του δώσουμε μια εύφημο μνεία" (και που -το υπενθυμίζω- σ' εμάς το εκατομμύριο θα κόστιζε €0,10 στον καθένα μας). Καβούρια έχετε στην τσέπη, φίλοι μου.

Θα σχολιάσω όμως το γεγονός ότι οι ένοικοι (66χρονη και οικιακή βοηθός) ήταν ανυπεράσπιστες απέναντι στη βία των ληστών, και ακόμα και του τελευταίου, που έφυγε σήμερα από το διαμέρισμα. Και το γεγονός ότι ο ένας τους ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ πέφτοντας από το μπαλκόνι του 7ου ορόφου.
Και ίσως αυτό το σχόλιο θα έπρεπε να πάει στο περί οπλοφορίας νήμα.
Γιατί δεν πρέπει οι ένοικοι αυτού του τύπου να έχουν ένα όπλο στο σπίτι τους?
Γιατί θα πείραζε το θάνατο του ληστή να τον επέφερε ένας πυροβολισμός (ενώ όταν αυτός επέρχεται από την πτώση κανέναν δεν ενοχλεί)?
Αυτά για τους... πολέμιους της οπλοκατοχής, που τόσα μου έχουν σούρει, επειδή υποστηρίζω ότι θα ήταν σωστό ο κάθε νομοταγής (και υγιής) πολίτης να έχει ένα πιστόλι στο συρτάρι του.
Πέρα απ' το σύστημα συναγερμού που θα τον ειδοποιήσει ότι κάποιος πάει να μπει.

Βρεθηκε και ο τεταρτος ληστης !

www.naftemporiki.gr/story/1221315/p-fali...an-o-tetartos-listis
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
The administrator has disabled public write access.

Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε 04 Apr 2017 22:09 #27

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1688
  • Karma: 35 (-37)
www.naftemporiki.gr/finance/story/122128...xrostoun-74-dis-euro

7.296 οφειλέτες χρωστούν 74 δισ. ευρώ

Στα 92,9 δισ. ευρώ τα συνολικά χρέη

2,4 εκατ. φορολογούμενοι οφείλουν λιγότερα από 500 ευρώ ο καθένας

Περα απο το τι χρωσταμε στην Εφορια θα ειχε πολυ στατιστικο ενδιαφερον μια κατανομη ετησιων πληρωμων τοκοχρεολυσιων στις Τραπεζες σε σχεση με το καθαρο ετησιο εισοδημα/φορογουμενο.

Να δουμε επιτελους, ποιες κατηγοριες εισοδηματων χρωστουν και ποσα !

Όπως και ποιες κατηγοριες δεν πληρωνουν τιποτε (κοκκινα δανεια)

Η σιωπη της ΤτΕ είναι ενοχη...Που εισα ρε γαλοζοπρασινε χαμαιλεοντα Γκαργανα να μας ξαναπεις ότι ''σε σχεση με τα Ευρωπαικα δεδομενα η πιστωτικη επεκταση των Τραπεζων στη Ελλαδα είναι σχετικα μικρη''...
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 04 Apr 2017 22:36 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.326 seconds