Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Tους πηρανε χαμπαρι...

Tους πηρανε χαμπαρι... 19 Mar 2014 04:12 #28

  • JMT
  • JMT's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 380
  • Thank you received: 155

  • Karma: 10 (-2)
"Καλα, λεγανε παλια οτι για να παρεις αδεια ταξι επρεπε να'σαι τομαρι και καρφι της Ασφαλειας...Τωρα βεβαια, αρκει να γινεις καραγκιοζης και να μοστραρεις φατσες υποψηφιων ! "

" Ο γραφικός"

SOTO θέλω να μάθω το επαγγελμά σου...
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 19 Mar 2014 09:05 #29

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
JMT wrote:
SOTO θέλω να μάθω το επαγγελμά σου...

Γίνεσαι αδιάκριτος.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: JMT

Tους πηρανε χαμπαρι... 19 Mar 2014 17:52 #30

  • JMT
  • JMT's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 380
  • Thank you received: 155

  • Karma: 10 (-2)
Αγαπητέ SOTO

Φυσικά και δεν έχω τίποτα με το επαγγελμα σου το οποίο σέβομαι και τιμώ.

Εξάλλου χωρίς Αστυνομικούς δεν θα είχαμε ασφάλεια και εφαρμογή των νόμων.Είναι θεμιτό δε να παρακολουθείτε και να συμμετέχετε σε όλες τις ιντερνετικες συνδέσεις για την έγκαιρη αποτροπή παράνομων πράξεων.Με τη μέθοδο αυτή έχετε σώσει πολλά παιδιά από επιτίδιους, έχετε αποτρέψει αρκετές εγκληματικές πράξεις καί έχετε οδηγήσει αρκετούς στη δικαιοσύνη καθώς και στα προβλεπόμενα από το νόμο ελεγκτικά όργανα.
Είναι σεβαστές οι απόψεις της υπηρεσίας σου όσο και οι δικές σου.
Ειλκρινά εάν είχα τη μορφωσή σου δεν θα ήμουν ταξιτζής αλλά θα ήθελα να γίνω και εγώ ένστολος.

Έμαθα όμως για μερικές εμπλοκές σου με άλλους συνομιλητές "κατά καθήκον",θέλω να πιστεύω, αλλά νομίζω ότι υπερέβαλες λίγο με αποτέλεσμα να τους έχεις αδικήσει και να έχουν ταλαιπωρηθεί χωρίς λόγο!

Με σεβασμό
Last Edit: 19 Mar 2014 18:15 by JMT.
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 19 Mar 2014 18:45 #31

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
JMT wrote:
Αγαπητέ SOTO
Φυσικά και δεν έχω τίποτα με το επαγγελμα σου το οποίο σέβομαι και τιμώ.
Εξάλλου χωρίς Αστυνομικούς δεν θα είχαμε ασφάλεια και εφαρμογή των νόμων.Είναι θεμιτό δε να παρακολουθείτε και να συμμετέχετε σε όλες τις ιντερνετικες συνδέσεις για την έγκαιρη αποτροπή παράνομων πράξεων.Με τη μέθοδο αυτή έχετε σώσει πολλά παιδιά από επιτίδιους, έχετε αποτρέψει αρκετές εγκληματικές πράξεις καί έχετε οδηγήσει αρκετούς στη δικαιοσύνη καθώς και στα προβλεπόμενα από το νόμο ελεγκτικά όργανα.
Είναι σεβαστές οι απόψεις της υπηρεσίας σου όσο και οι δικές σου.
Ειλκρινά εάν είχα τη μορφωσή σου δεν θα ήμουν ταξιτζής αλλά θα ήθελα να γίνω και εγώ ένστολος.
Έμαθα όμως για μερικές εμπλοκές σου με άλλους συνομιλητές "κατά καθήκον",θέλω να πιστεύω, αλλά νομίζω ότι υπερέβαλες λίγο με αποτέλεσμα να τους έχεις αδικήσει και να έχουν ταλαιπωρηθεί χωρίς λόγο!
Με σεβασμό

JMT,
Μίλα καθαρά και χωρίς υποννοούμενα, γιατί τα μπλέκεις τα πράματα.
Αν σωστά καταλαβαίνω τι εννοείς, με θεωρείς μπάτσο.
Δεν απαντώ, γιατί είτε πω "Ναι, το πέτυχες", είτε πω "Ούτε στις απόκριες δεν έχω βάλει στολή", θα αρχίσω να αποκαλύπτω (δια της ατόπου απαγωγής σε περίπτωση άρνησης) το επάγγελμά μου, το οποίο δε σκοπεύω να κάνω - στο ξεκαθάρισα αυτό. Για ποιό λόγο να το κάνω?
Αλλά μιλάς για "εμπλοκές" μου, και για "αδικίες" που έχω κάνει σε άλλους.
Μπορείς να γίνεις πιο σαφής πάνω σ' αυτά?

Και αν σ' αρέσει η στολή (όπως λες), δε χρειάζεται να φιλοδοξείς να γίνεις μπάτσος ή καραβανάς για να τη φορέσεις. Μπορείς να ασκείς το επάγγελμα σου με την κατάλληλη στολή, που αν δεν κάνω λάθος για την περίπτωση λέγεται "λιβρέα".

Υ.Γ: Και εγώ τιμώ το επάγγελμα σου (το οποίο έχεις την καλή διάθεση να αποκαλύψεις), όπως και ΚΑΘΕ επάγγελμα. Βλέπεις άλλωστε ότι επαγγέλματα που (γενικώς και κοινωνικά) ΔΕΝ χαίρουν εκτίμησης (όπως π.χ. νταβατζής) οι ασκούντες αυτά συνήθως δεν τα αποκαλύπτουν, καλυπτόμενοι πίσω από διάφορα επαγγέλαμτα "βιτρίνας". Π.χ. πολλοί νταβατζήδες αυτοαποκαλούνται "ιμπρεσσάριος" ή "καλλιτεχνικός πράκτορας".
Δεν θεωρώ λοιπόν ότι σε ένα χώρο (εδώ) που ο κάθε νταβατζής μπορεί να δηλώσει "ιμπρεσσάριος", ΧΩΡΙΣ να μπορεί αυτό να ελεγχθεί, έχει νόημα να δηλώσει είτε αν είναι νταβατζής, είτε αν είναι ιμπρεσσάριος. Το ίδιο κάνει.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: JMT

Tους πηρανε χαμπαρι... 20 Mar 2014 04:36 #32

  • george123
  • george123's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 385
  • Thank you received: 66
  • Karma: -8 (-1)
Soto, το πηρες το επιδομα του σαμαρα για τους ενστολους η παιρνεις πανω απο 1500 ευρω μεικτα κ δεν το δικαιουσε?
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 20 Mar 2014 08:17 #33

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
george123 wrote:
Soto, το πηρες το επιδομα του σαμαρα για τους ενστολους η παιρνεις πανω απο 1500 ευρω μεικτα κ δεν το δικαιουσε?

Αν σου έγραφα με λέξεις τι έχω πάρει από το σαμαρά, ο admin εδώ θα μου έσβηνε το ποστ για λόγους κοσμιότητας και ευπρέπειας.

Καλύτερα να στο βάλω με εικόνα:

ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 20 Mar 2014 21:06 #34

  • JMT
  • JMT's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 380
  • Thank you received: 155

  • Karma: 10 (-2)
Αγαπητέ SOTO

Οπως θα έχεις καταλάβει εγώ δεν σε χαρακτηρισα ουδεποτε.

Οι χαρακτηρισμοί Μπάτσος ,Γραφικός κλπ θα μπορούσες να τους αποφύγεις, παρότι ο καθένας έχει δικαίωμα να αυτοχαρακτηρίζεται και να αυτοπροσδιορίζεται .Εξάλλου αυτό δεν είναι δίκαιο ούτε για σενα ούτε για τους συναδέλφους σου οι οποίοι δίνουν καθημερινά μαχη με κίνδυνο της ζωής τους.
Εχεις δε καθε συνταγματικό δικαίωμα να πιστεύεις ότι πολιτικο προτυπο θέλεις -και να συμπεριφέρεσαι ανάλογα- ακόμα και αν αυτό "δυστυχώς ίσως για σένα" σήμερα βρίσκεται σε "δικαστική διερευνηση".

Οι εμπλοκές σου 'ομως με άλλους συνομιλητές "κατά καθήκον",θέλω να πιστεύω, σε χαρακτήρισαν από ικανό αριθμό συνομιλητων.

Προσωπικά δεν μου πέφτει λόγος ουτε τι κάνεις σε αυτή η σε άλλη σελίδα ουτε έχω δικαίωμα να κρίνω τις υπηρειακές σου εντολές

Με σεβασμό
Last Edit: 20 Mar 2014 21:07 by JMT.
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 21 Mar 2014 01:37 #35

  • george123
  • george123's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 385
  • Thank you received: 66
  • Karma: -8 (-1)
Σε αυτα σωματα των ενστολων που δουλευε τοσα χρονια ο σοτος , το μυαλο του διαλυθηκε,
Τωρα που πηρε συνταξη , τι λεει, ας επιβιωσω εγω κ οι αλλοι να πανε να γ....
Ο κλασικος παρτακιας.....
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 21 Mar 2014 01:59 #36

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
Aπο Αρχισυνδικαλιστης ===>Βο(υ)λευτης
Aπο Αρχισυνδικαλιστης ===>Ευρωβο(υ)λευτης
Απο Βο(υ)λευτης ====>Ευρωβο(υ)λευτης
Απο Δημαρχος ======>Βο(υ)λευτης
Απο Βο(υ)λευτης ====>Δημαρχος
Απο Βο(υ)λευτης ====>Περιφερειαρχης
Απο Περιφερειαρχης ======> Βο(υ)λευτης
Aπο Βο(υ)λευτης ======>Βο(υ)λευτης Επικρατειας
Απo περιφερομενο στελεχος Αριστερων Σχηματων ====>Υπουργος !

www.tanea.gr/news/politics/article/50997...-h-antzela-gkerekoy/

Αν καποιος πιθανος συνδιασμος διαπλεκομενων συμφεροντων μου εχει ξεφυγει,ας τον συμπληρωσετε...

Η συστημικη ανακυλωση των ιδιων προσωπων - κατα την ταπεινη μου γνωμη - πρεπει να σταματησει μια και εξω με την γενικη καταψηφιση τους.

Οι απολυτα αξιοι - μετρημενοι στα δακτυλα - εξαιρουνται απο το σχολιο μου.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 21 Mar 2014 02:34 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.191 seconds