Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Καρτοκινητη

Καρτοκινητη 02 May 2018 22:44 #55

  • Voukes
  • Voukes's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 351
  • Thank you received: 93
  • Karma: 5
miou (ΜΑΝΘΟΣ) wrote:
Ωσάν το μικρόβιο που μεταλλάσσεται οι εταιρίες βρήκαν άλλο τρόπο για να βασανίζουν τον κόσμο :P
Εκτός ότι έχουν εξαφανίσει τις κάρτες ανανεώσεις των 5 και ανανέωση με 5 ευρώ μπορεί να γίνει μόνο ηλεκτρονικά τώρα έβαλαν και όριο να μην μπορει η ίδια τραπεζική κάρτα να κάνει πάνω από μια ανανέωση ανα κάποιο χρονικό διάστημα
Μέχρι πρότινος το πλαφόν ήταν 20 ευρώ ανα τραπεζική κάρτα το μήνα, τώρα είδα ότι μου επέτρεψε μέχρι 10 ευρώ και μου είπε να ξανά δοκιμάσω αφού περάσουν 48 ώρες !
Αν δοκιμάσεις στο 48ωρο, πες μας το σχετικό αποτέλεσμα ...
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 03 May 2018 14:42 #56

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 803
  • Thank you received: 297
  • Karma: 49 (6)
Voukes wrote:
Αν δοκιμάσεις στο 48ωρο, πες μας το σχετικό αποτέλεσμα ...

Λειτούργησε οκ !
Για cosmote what' up δεν βρήκα πουθενά κάρτα των 5. Μήπως υπάρχει και εκεί δυνατότητα ανανέωσης ηλεκτρονικά με 5?
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Voukes

Καρτοκινητη 03 May 2018 15:39 #57

miou (ΜΑΝΘΟΣ) wrote:
Λειτούργησε οκ !
Για cosmote what' up δεν βρήκα πουθενά κάρτα των 5. Μήπως υπάρχει και εκεί δυνατότητα ανανέωσης ηλεκτρονικά με 5?

Μπορείς κανονικότατα να κάνεις ανανέωση από δω ΚΑΙ για what's up:
www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: miou (ΜΑΝΘΟΣ), Voukes

Καρτοκινητη 08 Dec 2018 15:42 #58

Η Cosmote εχει μειωσει την διαρκεια της ανανεωσης στους 2 μηνες και δεν υπαρχει (OYTE ONLINE) επιλογη ανανεωσης με 5€ (αν θες να κανεις ανανεωση, με 10€ και πανω).
Η Wind (και η Vodafone) εχει μειωσει και αυτη τη διαρκεια ανανεωσης στους 2 μηνες αλλα εχει (ακομα) τη δυνατοτητα ανανεωσης με 5€ online.
Την Cyta δυστυχως την πηρε η Vodafone και ετσι εχουμε φτασει σε ολιγοπωλειακο καρτελ οπου ο ανταγωνισμος εχει αντικατασταθει με ατυπες συμφωνιες αναμεσα στις 3 εταιριες που κανουν οτι γουσταρουν, χωρις καμια επεμβαση απο το κρατος και την επιτροπη ανταγωνισμου.
Αηδιασμενος απο αυτη την κατασταση, το εψαξα μεχρι και για διεθνη καρτοκινητα, αλλα και εκει οι χρεωσεις ηταν ασυμφορες.
Προς το παρον μενω στο Wind F2G και βλεπουμε.
Εχετε καποια καλυτερη λυση?
Last Edit: 08 Dec 2018 15:44 by giorgos (georgios1978).
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 08 Dec 2018 21:22 #59

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
giorgos (georgios1978) wrote:
Η Cosmote εχει μειωσει την διαρκεια της ανανεωσης στους 2 μηνες και δεν υπαρχει (OYTE ONLINE) επιλογη ανανεωσης με 5€ (αν θες να κανεις ανανεωση, με 10€ και πανω).
Η Wind (και η Vodafone) εχει μειωσει και αυτη τη διαρκεια ανανεωσης στους 2 μηνες αλλα εχει (ακομα) τη δυνατοτητα ανανεωσης με 5€ online.
Την Cyta δυστυχως την πηρε η Vodafone και ετσι εχουμε φτασει σε ολιγοπωλειακο καρτελ οπου ο ανταγωνισμος εχει αντικατασταθει με ατυπες συμφωνιες αναμεσα στις 3 εταιριες που κανουν οτι γουσταρουν, χωρις καμια επεμβαση απο το κρατος και την επιτροπη ανταγωνισμου.
Αηδιασμενος απο αυτη την κατασταση, το εψαξα μεχρι και για διεθνη καρτοκινητα, αλλα και εκει οι χρεωσεις ηταν ασυμφορες.
Προς το παρον μενω στο Wind F2G και βλεπουμε.
Εχετε καποια καλυτερη λυση?


γιωργο εχεις δικιο.τραγικο.εκβιασμος κανονικος.
θυμησε μου αν γνωριζεις.μετα το διμηνο το υπολοιπο που εχουμε στην καρτα αν δεν τα χρησιμοποιησουμε χανονται..αν δεν βαλουμε αλλα χρηματα μετα το διμηνο μετα απο ποσο διαστημα χανεται το νουμερο μας?η μπλοκαρεται? δεν θυμαμαι...ειναι 4 μηνες η περισσοτερο?
και κατι αλλο.μπορουμε να μεταφερουμε το ποσο που εχουμε στην καρτα μας στο καρτοκινητο δηλαδη σε αλλης εταιριας καρτοκινητο?
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 09 Dec 2018 11:58 #60

  • Voukes
  • Voukes's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 351
  • Thank you received: 93
  • Karma: 5
sonik wrote:

γιωργο εχεις δικιο.τραγικο.εκβιασμος κανονικος.
θυμησε μου αν γνωριζεις.μετα το διμηνο το υπολοιπο που εχουμε στην καρτα αν δεν τα χρησιμοποιησουμε χανονται..αν δεν βαλουμε αλλα χρηματα μετα το διμηνο μετα απο ποσο διαστημα χανεται το νουμερο μας?η μπλοκαρεται? δεν θυμαμαι...ειναι 4 μηνες η περισσοτερο?
και κατι αλλο.μπορουμε να μεταφερουμε το ποσο που εχουμε στην καρτα μας στο καρτοκινητο δηλαδη σε αλλης εταιριας καρτοκινητο?
Έχω (και) καρτοκινητό της wind που χωρίς να έχω βάλει χρήματα ανανέωσης ποτέ δέχεται εδώ και πολλούς μήνες, εισερχόμενες κλήσεις.
Για τα λοιπά, στην κολομβία των βαλκανίων που ζούμε, μη περιμένεις σύντομα βελτιώσεις.
Last Edit: 09 Dec 2018 11:59 by Voukes.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Καρτοκινητη 09 Dec 2018 20:10 #61

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Αυτό που, προσωπικά, θα ήθελα από δαύτους, είναι να σταματήσουν κάποιες καταχρηστικές τακτικές του στυλ να χρεώνουν κάτι τρελά ποσά για μεταφορά π.χ. από καρτοσυμβόλαιο σε καρτοκινητό.
Το θέμα, απλά, της τιμολόγησης, όσο κι αν δεν μας ευνοεί ως καταναλωτές, είναι δικό τους θέμα και από εκεί και πέρα ο πελάτης κρίνει και αποφασίζει. Επίσης, σε σχέση με τις εναρμονισμένες τακτικές, είναι αρκετά έξυπνοι ώστε να διαφοροποιούνται τόσο ώστε να μην πέφτουν στην σχετική λούμπα.
Μαύρο, όμως επίσης και σε τακτικές τύπου cosmote να κόβουν την online ανανέωση του ελάχιστου ποσού, ίσα-ίσα για να ταλαιπωρήσουν τον κόσμο.
Τελικό συμπέρασμα για την καρτοκινητή (με τα σημερινά δεδομένα).
Χρειάζεσαι (μέσα στον χρόνο) 6 ανανεώσεις των 5 Ευρώ για να διατηρείς το κινητό ενεργό, για (ελάχιστες) εξερχόμενες και εισερχόμενες και 10 Ευρώ τον μήνα για να έχεις επαρκέστατη (για σχεδόν κάθε χρήση) ομιλία, MB και SMS.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 09 Dec 2018 20:21 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 10 Dec 2018 00:42 #62

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Απο οτι καταλαβαινω οι περισσοτεροι ειτε εισαστε συνυαξιουχοι ειτε εργαζεσται σε μικρες επιχειρησεις γιατι για μεγαλες επιχειρησεις υπαρχουν τα VPN συμβολαια που γινονται εφαπαξ απο την αρχη.
Εγω τετοιο συμβολαιο εχω VPN και δεν πληρωνω τιποτα μηδενικο ποσο καθε μηνα αλλα κανω VPN κλησεις ενω για κλησεις σε αλλο δυκτιο εχω το Viber και την onesimcard απο την "υποαναπτυκτη" Thailand -αρα αλλα πριν ειχα μια αλλη την Truemove
Για διεθνης κλησεις ξεφτυλιστικες τιμες ακομα φθηνοτερες απο το viber.
Εχω καιρο να την χρησιμοποιησω αλλα απο οτι θυμαμαι εβαζα ενα προθεμα πριν τον κωδικο πολης οπως παραδειγμα για Αθηνα 210 αλλα πριν καλουσα εναν τριψηφιο και μετα το 210........!
Παμφθηνα ξεφτυλα τιμες.
Να παει να γ........το Nore One και οι ναρκεμποροι που θα τους πληρωνω και ......€30 το χρονο..........ρε πατε καλα?
Στο VPN ουτε σε πανω απο 15 χρονια που το εχω δεν εχω πληρωσει €30 αφου ανα διμηνο κανω μερικες "λαθος" κλησεις να μου χρεωνουν €0,30 cents.
Μιλειστε με ξενους και μην σας πιανουν τα "χρυσαυγιτικα" και η ξενοφοβια και πειτε τους τι καρτα ομιλιας VPN χρησιμοποιουν και εν αναγκη πληρωστε ρε παιδια μια καρτα €10 δοκιμη να την εχετε παραλληλα με το αλλο νουμερο τηλεφωνου.
Τι στον "κουλη" πια ολα δικαρτα ειναι τα τηλεφωνα "χωστε" μια απο Pakistanis και ρωτειστε αλλα μην την παρετε σαν "κουληδες" ρωτειστε τους τι προθεμα βαζουν VPN και για Ελλαδα μεταξυ τους.
Indians -Pakistanis και οι ανατολικοι συνηθως εχουν δικα τους VPN και για κλησεις μεταξυ τους στην Ελλαδα.

Το πιο ξεφτυλιστικο πραγμα σημερα στην τεχνολογια ειναι η ομιλια στα smartphones μην πληρωνετε μακακισμενα χρηματα.
Αφηστε τα 4g και 5g τις βλακειες και εστιαστε τι συμφερει την τσεπη μου.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 10 Dec 2018 03:32 #63

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
PARIS33 wrote:
Απο οτι καταλαβαινω οι περισσοτεροι ειτε εισαστε συνυαξιουχοι ειτε εργαζεσται σε μικρες επιχειρησεις γιατι για μεγαλες επιχειρησεις υπαρχουν τα VPN συμβολαια που γινονται εφαπαξ απο την αρχη.
Εγω τετοιο συμβολαιο εχω VPN και δεν πληρωνω τιποτα μηδενικο ποσο καθε μηνα αλλα κανω VPN κλησεις ενω για κλησεις σε αλλο δυκτιο εχω το Viber και την onesimcard απο την "υποαναπτυκτη" Thailand -αρα αλλα πριν ειχα μια αλλη την Truemove
Για διεθνης κλησεις ξεφτυλιστικες τιμες ακομα φθηνοτερες απο το viber.
Εχω καιρο να την χρησιμοποιησω αλλα απο οτι θυμαμαι εβαζα ενα προθεμα πριν τον κωδικο πολης οπως παραδειγμα για Αθηνα 210 αλλα πριν καλουσα εναν τριψηφιο και μετα το 210........!
Παμφθηνα ξεφτυλα τιμες.
Να παει να γ........το Nore One και οι ναρκεμποροι που θα τους πληρωνω και ......€30 το χρονο..........ρε πατε καλα?
Στο VPN ουτε σε πανω απο 15 χρονια που το εχω δεν εχω πληρωσει €30 αφου ανα διμηνο κανω μερικες "λαθος" κλησεις να μου χρεωνουν €0,30 cents.
Μιλειστε με ξενους και μην σας πιανουν τα "χρυσαυγιτικα" και η ξενοφοβια και πειτε τους τι καρτα ομιλιας VPN χρησιμοποιουν και εν αναγκη πληρωστε ρε παιδια μια καρτα €10 δοκιμη να την εχετε παραλληλα με το αλλο νουμερο τηλεφωνου.
Τι στον "κουλη" πια ολα δικαρτα ειναι τα τηλεφωνα "χωστε" μια απο Pakistanis και ρωτειστε αλλα μην την παρετε σαν "κουληδες" ρωτειστε τους τι προθεμα βαζουν VPN και για Ελλαδα μεταξυ τους.
Indians -Pakistanis και οι ανατολικοι συνηθως εχουν δικα τους VPN και για κλησεις μεταξυ τους στην Ελλαδα.

Το πιο ξεφτυλιστικο πραγμα σημερα στην τεχνολογια ειναι η ομιλια στα smartphones μην πληρωνετε μακακισμενα χρηματα.
Αφηστε τα 4g και 5g τις βλακειες και εστιαστε τι συμφερει την τσεπη μου.


ρε φιλε συγνωμη να σε ρωτησω κατι?και χωρις παρεξηγηση.

τοσο καιρο γραφεις κατι ΄΄σεντονια΄΄ αλλα δεν καταλαβαινω γρι!! γρι ξερεις τι σημαινει ή εισαι απο αλλον πλανητη?

ή εισαι απο αλλη χωρα ή κατι συμβαινει με την εκπαιδευση σου γιατι το συντακτικο σου ειναι ακαταλαβιστικο.

αν επιτρεπεται τι εχεις σπουδασει?
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.075 seconds