Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Καρτοκινητη

Καρτοκινητη 02 Mar 2018 01:58 #46

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Άρα, Μάριε, να υπολογίζουμε ένα εξάμηνο "περίοδο χάριτος" για να κρατηθεί ο αριθμός;
Στο τέλος θα ζητάνε κάθε μήνα να βάζει κάποιος κάρτα.

Παρεμπιπτόντως, συμφέρει να κάνεις κλήσεις viber out?

Όχι εξάμηνο, ΤΕΤΡΑΜΗΝΟ... ήταν! Που ξεκινούσε να μετράει απ'την ημερομηνία που έβαλες την κάρτα (€5 ας πούμε).
Τώρα δεν ξέρω αν θα το κρατήσουν τόσο. Μπορεί και να το κατεβάσουν κι άλλο.

Για Viber δεν ξέρω να σου πω. Είμαι συνειδητά ακόμα κάτοχος dumbphone.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: miou (ΜΑΝΘΟΣ), Καράντη Μαρία (cross)

Καρτοκινητη 02 Mar 2018 08:12 #47

Μάριος Αντωνίου (epolala) wrote:
Το έτος χωρίς ανανέωση έχει καταργηθεί από καιρό.
Όσο ίσχυε το 3μηνο, με τη λήξη του έχανες τα υπόλοιπα λεφτά και 4 ΜΗΝΕΣ μετά την τελευταία ανανέωση έχανες το νούμερο (και όχι πια έτος).
Σε cosmote (whatsup), όπου έχω ένα νούμερο μόνο για internet το καλοκαίρι, μετά τους 4 μήνες γίνεται φραγή εισερχόμενης και εξερχόμενης κίνησης, αλλά δεν χάνω το νούμερο αν δεν περάσει έτος από την τελευταία ανανέωση.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), aceman

Καρτοκινητη 02 Mar 2018 10:10 #48

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
Μάριος Αντωνίου (epolala) wrote:
Το έτος χωρίς ανανέωση έχει καταργηθεί από καιρό.
Όσο ίσχυε το 3μηνο, με τη λήξη του έχανες τα υπόλοιπα λεφτά και 4 ΜΗΝΕΣ μετά την τελευταία ανανέωση έχανες το νούμερο (και όχι πια έτος).

Τώρα που γύρισαν σε 2μηνο, δεν ξέρω αν θ'ακολουθήσει την κατιούσα και ο χρόνος ισχύος τού νούμερου...

Εχω να βαλω καρτα F2G ίσως και πανω απο ένα χρονο. Μου ειχε ερθει ενα sms τον Αυγουστο του 2017 πως το υπολοιπο μου λήγει θα χασω το υπολοιπο της καρτας αν δεν ανανεωσω, δεν εκανα τιποτα (ειχα μερικα cents μεσα), αλλα κλήσεις δεχομαι ακομα κανονικά. Κάλεσα σημερα το 1270 για να δω απο περιεργεια και μου λεει "Η συνδεση σας εχει απενεργοποιηθει, για να την επαναενεργοποιησετε καντε ανανεωση του χρονου ομιλιας". Παρ ολα αυτα, εξακολουθω να δεχομαι κλησεις κανονικα! Θα βαλω μια καρτα, για καλο/κακο να κρατησω το νουμερο, ομως απ οτι φαινεται στη wind μπορεις να κρατησεις το νουμερο και να δεχεσαι κλησεις για μεγαλυτερη διαρκεια χωρις ανανεωση. Εκτος κι αν εγινε καποιο λαθος με εμενα κ με ξεχασανε! :blink:
Last Edit: 02 Mar 2018 10:12 by George (geo821).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), aceman

Καρτοκινητη 02 Mar 2018 17:10 #49

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 803
  • Thank you received: 297
  • Karma: 49 (6)
Σε ανανέωση που έκανα σε καρτοκινητά wind σήμερα επιβεβαίωσαν ότι απο 10 του μηνός οι ανανεώσεις θα ισχύουν διμηνο.
Επίσης καρτες των 5 δεν εχουν και το σημαντικότερο στην 1η ανανεωση του ετους κρατανε 8 ευρω δηλαδη βάζοντας 10 ευρω που ειναι το ελαχιστο αν αφαιρεθει ο φορος κινητης και τα 8 ευρω δεν μένει τίποτα :evil:
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Καρτοκινητη 02 Mar 2018 17:51 #50

Σου μένουν τα 300 λεπτά δωρεάν ομιλίας .
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 02 Mar 2018 18:59 #51

  • Voukes
  • Voukes's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 351
  • Thank you received: 93
  • Karma: 5
miou (ΜΑΝΘΟΣ) wrote:
Σε ανανέωση που έκανα σε καρτοκινητά wind σήμερα επιβεβαίωσαν ότι απο 10 του μηνός οι ανανεώσεις θα ισχύουν διμηνο.
Επίσης καρτες των 5 δεν εχουν και το σημαντικότερο στην 1η ανανεωση του ετους κρατανε 8 ευρω δηλαδη βάζοντας 10 ευρω που ειναι το ελαχιστο αν αφαιρεθει ο φορος κινητης και τα 8 ευρω δεν μένει τίποτα :evil:
Αν κάνεις την ανανέωση ιντερνετικά (μέσω f2g για παράδειγμα) μπορείς να ανανεώσεις με 5 ευρώ (για την ώρα τουλάχιστον).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Καρτοκινητη 04 Mar 2018 22:39 #52

tazamobile.com/taza/en/ με διαρκεια ανανεωσης τους 4 μηνες
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), aceman

Καρτοκινητη 12 Mar 2018 04:32 #53

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Υπήκοος (Υπηκοος)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Posts: 132
  • Thank you received: 64
  • Karma: 3 (9)
Ειμαι πολυ παλιος στη κινητη, εχω κινητο απο τον Ιουλιο του 1993 κυριολεκτικα απο τους πρωτους στη Παναφον (που εγινε Βονταφον αργοτερα), οταν μιλουσα τοτε στο δρομο με το κουνητο που εμοιαζε με τεραστια παντοφλα με κοιταζαν περιεργα., γι αυτο κατι ξερω..
Εχω χρονια τωρα γυρισει σε καρτοκινητη της Q, ειναι οτι καλυτερο. Το δικτυο κεραιων ειναι της Wind (Ουσιαστικα ειναι σε roaming σαν να ειμαι σε ξενη χωρα) αλλα η Q χρεωνει ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο. Αυτο κανει τεραστια διαφορα, αν μιλησω 15 δευτερα (πχ "Φευγω τωρα τα λεμε στο καφε ταδε σε ενα τεταρτο") χρεωνομαι 15 δευτερα ενω υπαρχουν εταιρειες με "προσφορες" που για την ιδια κληση θα χρεωσουν 1 λεπτο μερικες και τρια. Αρα αν εχω πακετο πχ 100 λεπτων σε ορισμενες εταιρειες μια τετοια κληση θα μου φαει το 3% του πακετου ενω η Q μου τρωει το 0,25%. Εχει διαφορα, πιστεψτε με.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Last Edit: 12 Mar 2018 04:35 by Υπήκοος (Υπηκοος).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Voukes, maria (mb361), aceman

Καρτοκινητη 02 May 2018 00:55 #54

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 803
  • Thank you received: 297
  • Karma: 49 (6)
Voukes wrote:
Αν κάνεις την ανανέωση ιντερνετικά (μέσω f2g για παράδειγμα) μπορείς να ανανεώσεις με 5 ευρώ (για την ώρα τουλάχιστον).

Ωσάν το μικρόβιο που μεταλλάσσεται οι εταιρίες βρήκαν άλλο τρόπο για να βασανίζουν τον κόσμο :P
Εκτός ότι έχουν εξαφανίσει τις κάρτες ανανεώσεις των 5 και ανανέωση με 5 ευρώ μπορεί να γίνει μόνο ηλεκτρονικά τώρα έβαλαν και όριο να μην μπορει η ίδια τραπεζική κάρτα να κάνει πάνω από μια ανανέωση ανα κάποιο χρονικό διάστημα
Μέχρι πρότινος το πλαφόν ήταν 20 ευρώ ανα τραπεζική κάρτα το μήνα, τώρα είδα ότι μου επέτρεψε μέχρι 10 ευρώ και μου είπε να ξανά δοκιμάσω αφού περάσουν 48 ώρες !
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: maria (mb361)
Time to create page: 0.098 seconds