Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Καρτοκινητη

Καρτοκινητη 16 Feb 2018 09:58 #28

George (geo821) wrote:
Έχοντας δοκιμασει ολες τις εταιρειες θεωρω πως η Wind εχει τα πιο οικονομικα πακέτα, η Cosmote τα πιο αξιοπιστα και η Vodafone ειναι στη μέση και στα δυο. Αν δεν θελεις ιντερνετ, νομιζω μια χαρα θα κανεις τη δουλεια σου με τη Vodafone.
Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... Σημαντική είναι η κάλυψη και στο ιντερνέτ ξέχασα να το αναφέρω δυστυχώς. Απλά δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα οι διαφοροποιήσεις στα πακέτα τους λόγω σχεδόν συνεχούς κάλυψης από WiFi. Αλλάζει οπότε κάτι στα γραφόμενα σου;
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: George (geo821)

Καρτοκινητη 17 Feb 2018 00:36 #29

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
Νίκος (Reignman) wrote:
Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... Σημαντική είναι η κάλυψη και στο ιντερνέτ ξέχασα να το αναφέρω δυστυχώς. Απλά δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα οι διαφοροποιήσεις στα πακέτα τους λόγω σχεδόν συνεχούς κάλυψης από WiFi. Αλλάζει οπότε κάτι στα γραφόμενα σου;

Εδω περιπλέκεται αρκετα η κατάσταση. Προσωπικά στην cosmote εχω δει σημαντική διαφορα στο ιντερνετ, κυρίως στην επαρχία. Όμως (για οσους χαλανε πανω απο 600mb το μήνα) εχει γινει πανάκριβη σε σημείο που σκέφτομαι σοβαρά να κοιτάξω για εναλλακτική. Αν και τοσο με Vodafone και Wind (ειχα και τις 2 μεχρι πριν ενα χρονο) εγω δεν εμεινα ευχαριστημενος με την καλυψη στο ιντερνετ (δεν μπορουσα να κανω ενα viber call της προκοπης...). Αλλα σημασια εχει και που βρισκεσαι και την καλυψη στη συγκεκριμενη περιοχη (μου εχει τυχει σε ενα υπογειο η Cosmote να μην εχει καθολου σημα και η Wind να εχει φουλ αλλα ηταν η εξαιρεση και οχι ο κανονας).
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 17 Feb 2018 12:40 #30

Να σαι καλά Γιώργο! Cosmote λοιπόν... Καλύπτει όλα όσα θέλω... Άρα πλέον πρέπει να βρω το πακέτο που χρειάζομαι... What's up, Κοσμοκάρτα ή Frog...
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 27 Feb 2018 17:17 #31

  • vortex
  • vortex's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 343
  • Thank you received: 132
  • Karma: 15
Ποια είναι η πιο φθηνή καρτοκινητή αυτή τη στιγμή; Με ενδιαφέρει μόνο να δέχεται SMS (για e-banking), τίποτα άλλο. Βλέπω πως οι 3 μεγάλες εταιρίες βάζουν φραγή 4 μήνες μετά την τελευταία ανανέωση, και η φθηνότερη ανανέωση κοστίζει 10Ε. Άρα, προκειμένου κάποιος να μπορεί να δέχεται SMS όλο το χρόνο πρέπει να πληρώνει 30Ε. Υπάρχει κάποια φθηνότερη εναλλακτική;
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 27 Feb 2018 17:49 #32

Με την cosmote μπορείς να κάνεις ανανέωση με 5 ευρώ, επομένως 15 ευρώ τον χρόνο. Αν θες να κρατήσεις το υπόλοιπο χρόνου πρέπει να κάνεις ανανέωση κάθε 3 μήνες, δηλαδή 20 ευρώ το χρόνο. Το καλό είναι ότι μπορείς να μεταφέρεις το υπόλοιπο σε άλλο αντίστοιχο νούμερο, αρκεί τους τελευταίους 4 μήνες να έχεις βάλει τουλάχιστο 20 ευρώ.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Υπήκοος (Υπηκοος), γιώργης (yorgi), vortex

Καρτοκινητη 27 Feb 2018 18:02 #33

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
vortex wrote:
Ποια είναι η πιο φθηνή καρτοκινητή αυτή τη στιγμή; Με ενδιαφέρει μόνο να δέχεται SMS (για e-banking), τίποτα άλλο. Βλέπω πως οι 3 μεγάλες εταιρίες βάζουν φραγή 4 μήνες μετά την τελευταία ανανέωση, και η φθηνότερη ανανέωση κοστίζει 10Ε. Άρα, προκειμένου κάποιος να μπορεί να δέχεται SMS όλο το χρόνο πρέπει να πληρώνει 30Ε. Υπάρχει κάποια φθηνότερη εναλλακτική;

Φίλε vortex δεν ισχύει ότι η φθηνότερη ανανέωση κοστίζει 10 Ευρώ, ούτε για την Vodafone. Πέντε ευρώ είναι και επίσης θέλει ανανέωση κάθε τρεις μήνες.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: vortex

Καρτοκινητη 27 Feb 2018 22:51 #34

  • alex (The_Emperor)
  • alex (The_Emperor)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 752
  • Thank you received: 239
  • Karma: 12
batista wrote:
Φίλε vortex δεν ισχύει ότι η φθηνότερη ανανέωση κοστίζει 10 Ευρώ, ούτε για την Vodafone. Πέντε ευρώ είναι και επίσης θέλει ανανέωση κάθε τρεις μήνες.

Ισχύει. 5 ευρώ εχω και εγώ ανανέωση από COSMOTE για GPS tracker στο αμάξι...
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 28 Feb 2018 00:39 #35

Η Wind ανακοίνωσε ότι από 15/03 οι ανανεώσεις θα ισχύουν ΔΥΟ μήνες πια.
Οπότε θα θέλει ο χρήστης 6 πεντάευρα το χρόνο για κρατάει σε λειτουργία τον αριθμό.
Δηλαδή ξαναγυρνάμε στα €30 ετησίως!

Μη βιαστείτε να πείτε "οκ, δεν πάω στη Wind". Πάντα ένας το ανακοινώνει και ακολουθούν οι άλλοι 2 εντός μηνός, καρατσεκαρισμένο.
Απλά ήταν η σειρά τής Wind να κάνει πρώτη την ανακοίνωση.
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 28 Feb 2018 21:41 #36

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
Ο Τσιγκούνης (T$ig) wrote:
Με την cosmote μπορείς να κάνεις ανανέωση με 5 ευρώ, επομένως 15 ευρώ τον χρόνο. Αν θες να κρατήσεις το υπόλοιπο χρόνου πρέπει να κάνεις ανανέωση κάθε 3 μήνες, δηλαδή 20 ευρώ το χρόνο. Το καλό είναι ότι μπορείς να μεταφέρεις το υπόλοιπο σε άλλο αντίστοιχο νούμερο, αρκεί τους τελευταίους 4 μήνες να έχεις βάλει τουλάχιστο 20 ευρώ.


tsig ειναι σιγουρο αυτο που λες? γνωριζει σιγουρα καποιος αλλος? εγω οπου εχω παει πχ σε καταστημα γερμανος ή περιπτερο ή οπουδηποτε αλλου μου ειπαν οτι εχει καταργηθει η ανανεωση των 5 ευρω και οτι μονο ισχυει των 10 ευρω.τουλαχιστον αυτο μου ειπαν τον δεκεμβρη που ανανεωσα σε ενα απο τα νουμερα cosmote που διαθετω.

αν θελετε πειτε και σε ποια καταστηματα ισχυει το ποσο των 5 ευρω.γιατι οπουδηποτε ρωτησα με ενημερωσαν οτι το ποσο αυτο της ανανεωσης δεν ισχυει πια.


εκτος και εαν εννοειται οτι η ανανεσωση των 5 ευρω ισχυει μονο με αυτον τον τροπο.

Ανανέωση χρόνου ομιλίας με PayPal ή χρέωση χρεωστικής/πιστωτικής κάρτας.

εγω πληρωνω με prepaid card μια τραπεζας αλλα και παλι δεν ισχυει το ποσο των 5 ευρω που λετε.
Last Edit: 28 Feb 2018 21:45 by sonik.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.072 seconds