Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Καρτοκινητη

Καρτοκινητη 29 Feb 2020 16:35 #208

Εχω Wind F2G που μου δινει καθε μηνα 120 δωρεαν λεπτα προς όλους. Σκεφτομαι ομως να παρω τον παλιο αριθμο του πατερα μου και εχει διπλασιασμο της καθε ανανεωσης χρονου για παντα (π.χ. αν βαλω 10 ευρω, γινονται 20). τι λετε, να το κανω?
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Καρτοκινητη 29 Feb 2020 17:31 #209

giorgos (georgios1978) wrote:
Εχω Wind F2G που μου δινει καθε μηνα 120 δωρεαν λεπτα προς όλους. Σκεφτομαι ομως να παρω τον παλιο αριθμο του πατερα μου και εχει διπλασιασμο της καθε ανανεωσης χρονου για παντα (π.χ. αν βαλω 10 ευρω, γινονται 20). τι λετε, να το κανω?

Ε, ναι. Αν δε σε πειράζει ν'αλλάξεις νούμερο δηλαδή.
Τα 120' σ'τα βάζουν γιατί έχεις Wind σταθερό. Όταν συνδέθηκες, δήλωσες νούμερο F2G για να σου βάζουν τα 120', όταν πάρεις του πατέρα σου, απλά τους δηλώνεις το καινούριο - το έχεις το δικαίωμα.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Καρτοκινητη 29 Feb 2020 18:11 #210

Μάριος Αντωνίου (epolala) wrote:
Ε, ναι. Αν δε σε πειράζει ν'αλλάξεις νούμερο δηλαδή.
Τα 120' σ'τα βάζουν γιατί έχεις Wind σταθερό. Όταν συνδέθηκες, δήλωσες νούμερο F2G για να σου βάζουν τα 120', όταν πάρεις του πατέρα σου, απλά τους δηλώνεις το καινούριο - το έχεις το δικαίωμα.

Οταν ειχα κανει την συνδεση στην wind, δεν με ειχαν αφησει να κανω μεταφορα του αριθμου που ειχα, και μου εδωσαν καινουριο αριθμο.

Τι εννοεις να δηλωσω το καινουριο? στην wind? αφου θα ειμαι στην frog, για να εχω τον διπλασιασμο της καθε ανανεωσης
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 29 Feb 2020 18:36 #211

gus (gus326) wrote:
Εδώ και κάποιες ημέρες δοκιμάζω την BNEsim με data voice sms όλα μια χαρα. Το μόνο που η κλήση φαίνεται πάντα με απόκρυψη. Θα μιλήσω μαζί τους και θα δούμε. Δε λήγει ποτέ όσο έχεις credits.
Σου δίνουν ελληνικό νούμερο κινητού?
Last Edit: 29 Feb 2020 18:37 by kostas bg (kostas.bg).
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 29 Feb 2020 18:54 #212

giorgos (georgios1978) wrote:
Οταν ειχα κανει την συνδεση στην wind, δεν με ειχαν αφησει να κανω μεταφορα του αριθμου που ειχα, και μου εδωσαν καινουριο αριθμο.

Τι εννοεις να δηλωσω το καινουριο? στην wind? αφου θα ειμαι στην frog, για να εχω τον διπλασιασμο της καθε ανανεωσης

Ναι, αλλά ΤΩΡΑ το'πες ότι ο αριθμός τού πατέρα σου δεν είναι στη Wind, δεν εννοείται!
Σ'αυτή την περίπτωση, βλέπεις αν με τα €20 μικτά που θα σου μπαίνουν κάθε 2μηνο (με μια 10άρα κάρτα στη Frog) μπορείς να έχεις τουλάχιστον 120' το μήνα. Αν ναι, Frog, αν όχι, παραμένεις στο F2G.
Επίσης, αν απ'ό,τι κατάλαβα χρησιμοποιείς κάποιο άλλο κινητό για μόνιμο νούμερό σου και είναι καρτοκινητό, μπορείς να το γυρίσεις σε Wind F2G και (ΜΕΤΑ από 6 μήνες - απαραίτητη προϋπόθεση) μπορείς να το δηλώσεις στη Wind, ώστε εκεί να σου μπαίνουν τα 120' και να μην κουβαλάς 2 αριθμούς.
The administrator has disabled public write access.

Καρτοκινητη 29 Feb 2020 21:43 #213

Μάριος Αντωνίου (epolala) wrote:
Ναι, αλλά ΤΩΡΑ το'πες ότι ο αριθμός τού πατέρα σου δεν είναι στη Wind, δεν εννοείται!
Σ'αυτή την περίπτωση, βλέπεις αν με τα €20 μικτά που θα σου μπαίνουν κάθε 2μηνο (με μια 10άρα κάρτα στη Frog) μπορείς να έχεις τουλάχιστον 120' το μήνα. Αν ναι, Frog, αν όχι, παραμένεις στο F2G.
Επίσης, αν απ'ό,τι κατάλαβα χρησιμοποιείς κάποιο άλλο κινητό για μόνιμο νούμερό σου και είναι καρτοκινητό, μπορείς να το γυρίσεις σε Wind F2G και (ΜΕΤΑ από 6 μήνες - απαραίτητη προϋπόθεση) μπορείς να το δηλώσεις στη Wind, ώστε εκεί να σου μπαίνουν τα 120' και να μην κουβαλάς 2 αριθμούς.

Ξεχασα να γραψω στο αρχικο ποστ οτι ο αριθμος του πατερα μου ειναι στην Frog και σε μπερδεψα, οποτε αν παρω τον αριθμο του πατερα μου χανω τα 120' καθε μηνα απο την wind αλλα κερδιζω τον διπλασιασμο της καθε ανανεωσης.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Καρτοκινητη 29 Feb 2020 21:50 #214

Οκ, διάβασε τα από πάνω και ζύγισέ τα. Η απόφαση δεν είναι δύσκολη, αλλά θα πρέπει να την πάρεις μόνος σου. Σε κάθε περίπτωση, και τα 2 νούμερα που έχεις έχουν σημαντικά προνόμια.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)
Time to create page: 0.060 seconds