Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Ασφάλεια Κατάθεσης ??

Ασφάλεια Κατάθεσης ?? 27 May 2015 21:31 #1

Καλησπέρα σας,

Αν είχατε την καλωσύνη και αν γνωρίζετε το θέμα θα μπορούσατε να με διελευκάνεται σε ένα ερώτημα που έχω ?

Έχω διαβάσει διάφορα στον Ιντερνέτ αλλά έχω μπλεχτεί κάπως.
Έχω ένα δάνειο στην Εθνική τράπεζα από όταν ήμουν φοιτητής 600 ευρώ (τα 500 ατοκα) και μετά από 6μηνες καταθέσεις του δάνειου
λόγω ανεργίας και βιοποριστικών λόγων αδυνατούσα να πληρώσω. Ο λογαριασμός είχε ανοικτεί λόγω μισθοδοσίας. Αυτή τη στιγμή έχω σχεδόν μηδενικό υπόλοιπο. Επειδή περιμένω μια κατάθεση αυτές τις ημέρες στο λογαριασμό μου στην Εθνική 350ευρώ υπάρχει περίπτωση η Εθνική να μου κατασχέση μέρος ή ολόκληρο το ποσό χωρίς την αδειά μου ? Να σημειώσω ότι είχα μπει σε ρύθμιση για διαγραφή μέρος του χρέους από 800 που είναι τώρα σε εφάπαξ 355 αλλά ακόμα δεν έχω τα χρήματα να το αποπληρώσω.

Καλό σας απόγευμα και ευχαριστώ για το χρόνο σας.
The administrator has disabled public write access.

Ασφάλεια Κατάθεσης ?? 28 May 2015 03:34 #2

Νικόλαος (NikosMak) wrote:
Καλησπέρα σας,

Αν είχατε την καλωσύνη και αν γνωρίζετε το θέμα θα μπορούσατε να με διελευκάνεται σε ένα ερώτημα που έχω ?

Έχω διαβάσει διάφορα στον Ιντερνέτ αλλά έχω μπλεχτεί κάπως.
Έχω ένα δάνειο στην Εθνική τράπεζα από όταν ήμουν φοιτητής 600 ευρώ (τα 500 ατοκα) και μετά από 6μηνες καταθέσεις του δάνειου
λόγω ανεργίας και βιοποριστικών λόγων αδυνατούσα να πληρώσω. Ο λογαριασμός είχε ανοικτεί λόγω μισθοδοσίας. Αυτή τη στιγμή έχω σχεδόν μηδενικό υπόλοιπο. Επειδή περιμένω μια κατάθεση αυτές τις ημέρες στο λογαριασμό μου στην Εθνική 350ευρώ υπάρχει περίπτωση η Εθνική να μου κατασχέση μέρος ή ολόκληρο το ποσό χωρίς την αδειά μου ? Να σημειώσω ότι είχα μπει σε ρύθμιση για διαγραφή μέρος του χρέους από 800 που είναι τώρα σε εφάπαξ 355 αλλά ακόμα δεν έχω τα χρήματα να το αποπληρώσω.

Καλό σας απόγευμα και ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Δήλωσες τον λογαριασμό αυτό ως ακατάσχετο;
Σε ειδοποίησαν οτι θα σου τραβήξουν λεφτά απ'τον λογαριασμό σου για να πληρωθεί η τράπεζα;
Πήγες στην τράπεζα να μιλήσεις με τον διευθυντή;

Νευριάζω πάντως οτι σε ταλαιπωρούν για 800 €, ενώ όλες οι τράπεζες, για χρόνια, έδιναν εκατομμύρια σε θαλασσοδάνεια σε κόμματα κ σε στεγαστικά δάνεια :angry:
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Ασφάλεια Κατάθεσης ?? 28 May 2015 03:53 #3

  • Johan (larry)
  • Johan (larry)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 545
  • Thank you received: 46
  • Karma: -6
Γιατι δε κανονιζες η καταθεση που περιμενεις να σου γινει σε αλλη τραπεζα?

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:

Νευριάζω πάντως οτι σε ταλαιπωρούν για 800 €, ενώ όλες οι τράπεζες, για χρόνια, έδιναν εκατομμύρια σε θαλασσοδάνεια σε κόμματα κ σε στεγαστικά δάνεια :angry:

Κακως νευριαζεις γιατι ετσι ειναι το συστημα στο ελαντα.
τουσκ εισαι και φαινεσαι ρε
Last Edit: 28 May 2015 03:54 by Johan (larry).
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.087 seconds