Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: ΣΥΡΙΖΑ και ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ

ΣΥΡΙΖΑ και ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 26 Dec 2014 18:31 #217

  • Vladimiros
  • Vladimiros's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 195
  • Thank you received: 65
  • Karma: 3
vacondios wrote:
Πηγή: Αδωνις στο iefimerida.gr: Καλώ τον Λαζόπουλο να φέρει τα 3 εκατ. ευρω πίσω για να αποδείξει ότι εμπιστεύεται τον ΣΥΡΙΖΑ [βίντεο] | iefimerida.gr www.iefimerida.gr/news/184189/adonis-sto...deixei#ixzz3MvxclJMo

Είδα και το βίντεο.
Θα μπορούσα να πω πολλά για τον κ. Γεωργιάδη, αλλά δεν πρέπει, γιατί σέβομαι την παρούσα ιστοσελίδα.

Όμως, μια εικόνα = χίλιες λέξεις.

Λοιπόν, η εικόνα είναι αυτή:

The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: soto51

ΣΥΡΙΖΑ και ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 26 Dec 2014 19:39 #218

  • vacondios
  • vacondios's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 223
  • Thank you received: 86
  • Karma: 6 (1)
Vladimiros wrote:
vacondios wrote:
Πηγή: Αδωνις στο iefimerida.gr: Καλώ τον Λαζόπουλο να φέρει τα 3 εκατ. ευρω πίσω για να αποδείξει ότι εμπιστεύεται τον ΣΥΡΙΖΑ [βίντεο] | iefimerida.gr www.iefimerida.gr/news/184189/adonis-sto...deixei#ixzz3MvxclJMo

Είδα και το βίντεο.
Θα μπορούσα να πω πολλά για τον κ. Γεωργιάδη, αλλά δεν πρέπει, γιατί σέβομαι την παρούσα ιστοσελίδα.

Όμως, μια εικόνα = χίλιες λέξεις.

Λοιπόν, η εικόνα είναι αυτή:

Ναι μόνο που το θέμα δεν είναι ο Γεωργιάδης, ο Γεωργιάδης έχει κομματική ταυτότητα, έχει εκπεφρασμένες και δεδηλωμένες σαφώς ιδεολογικές απόψεις και απευθύνεται στους ψηφοφόρους του και προφανώς δεν απευθύνεται σε σένα

Το θέμα είναι ότι ο κ. Λαζόπουλος ο οποίος χρησιμοποιεί μια σατιρική εκπομπή υψηλής τηλεθέασης (δεν είναι πολιτική η εκπομπή εάν ήταν πολιτική όφειλε όπου υπάρχει λόγος να υπάρχει και αντίλογος). Λοιπόν ο κ. Λαζόπουλος προσποιούμενος ότι αμερόληπτα σατιρίζει την επικαιρότητα μονολογεί προπαγανδίζοντας ασύστολα υπέρ του ΣΥΡΙΖΑ από τη μια και από την άλλη μόλις βλέπει το ΣΥΡΙΖΑ να έρχεται φέρεται (κατά τον Γεωργιάδη και μέχρι στιγμής ο ίδιος δεν έχει διαψεύσει τίποτα) να βγάζει στο εξωτερικό κάποια εκατομμύρια ευρώ.

Συμφωνώ ότι Όμως, μια εικόνα = χίλιες λέξεις.

Λοιπόν σε αυτήν την περίπτωση η εικόνα είναι αυτή:
Εσύ νόμιζες πως έχεις τίποτα κορτάκηδες
μα ούτε πιτσιρίκια έχεις μήτε και πρεζάκηδες
Last Edit: 26 Dec 2014 20:11 by vacondios.
The administrator has disabled public write access.

ΣΥΡΙΖΑ και ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 26 Dec 2014 22:34 #219

  • xristos g
  • xristos g's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 925
  • Thank you received: 176
  • Karma: 1 (-184)
vacondios wrote:
xristos g wrote:
www.capital.gr/gmessages/showTopic.asp?i...dir=asc#post_4761276

μάγκες οτι και να ψηφίσετε δραχμη θα πάρετε :woohoo: :woohoo:

Μήπως το πας στοίχημα? Εάν το πας εγώ είμαι μέσα. Διάλεξε συμβολαιογράφο να πάμε να υπογράψουμε το στοίχημα. Διάλεξε το ποσό, εγώ προτείνω 50.000 $ USD (δολάρια ΗΠΑ) και ετοιμάσου να τα χάσεις!

τι να παω στοιχημα ?

εγω λεω οτι νδ συριζα πασοκ ψεκασμενοι ειναι για τα μπαζα το ιδιο ακριβως για τα μπαζα αυτη η χωρα ειναι τελειωμενη
The administrator has disabled public write access.

ΣΥΡΙΖΑ και ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 26 Dec 2014 23:33 #220

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
vacondios wrote:
Το θέμα είναι ότι ο κ. Λαζόπουλος.....


Vacondios, δεν έχεις δίκιο.
Ο κ. Λαζόπουλος είναι "ψυχαγωγός". Εξ ορισμού λοιπόν είναι "καραγκιόζης", επομένως βρίσκω την εικόνα σου επιτυχημένη. Καμμία αντίρηση επ' αυτής.
Διαφωνώ όμως με τις λέξεις σου "ο κ. Λαζόπουλος χρησιμοποιεί μια σατιρική εκπομπή υψηλής τηλεθέασης". Σοβαρά?
Αν "χρησιμοποιεί", τότε θα μπορούσα κι εγώ, κι εσύ να την "χρησιμοποιήσουμε".
Έλα λοιπόν να πάμε μαζί στον πρόεδρο του ALPHA (τυχαίνει να τον γνωρίζω καλά και μου έχει και υποχρέωση) και θα του ζητήσω να "πάρει" την εκπομπή από τον Λαζόπουλο και να την δώσει σε σένα. Θα το πετύχω.
Να σε δώ τότε, τι θα την κάνεις, και τι "υψηλή τηλεθέαση" θα έχεις, "χρησιμοποιώντας" την εκπομπή που τώρα χρησιμοποιεί ο Λαζόπουλος.
Μην τα ισοπεδώνουμε λοιπόν όλα, ο Λαζόπουλος έχει μια αξία (αδιαμφισβήτητη, απόδειξη η μέχρι τώρα καλλιτεχνική του επιτυχία).
Το ότι σατυρίζει πολιτικούς, δεν τον μειώνει κατά κάτι, άλλωστε σατυρίζει ΟΛΟΥΣ τους πολιτικούς, και όχι μόνο πολιτικούς. Είναι η δουλειά του αυτή (να σατυρίζει), την κάνει καλά (προσφέρει γέλιο), κι αν σε μερικούς (όπως ο Γεωργιάδης ή εσύ) δεν τους αρέσει αυτό που κάνει ο Λαζόπουλος, μην τον βλέπετε. Ως προς το "καραγκιόζης" σου είπα, συμφωνώ. Αλλά δεν είναι υποτιμητικό να κάνει κάποιος τον καραγκιόζη.

Πάμε όμως και στον Γεωργιάδη, γιατί η εικόνα του Vladimirou (που τα βρίσκετε αυτά τα ονόματα ρε παιδιά?) είναι μάλλον πιο πετυχημένη από τη δική σου. Είναι πράγματι "Μια εικόνα = 1.000 λέξεις". 1.500 μη σου πω!

ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ ένας πολιτικός, να ασχολείται με το τι κάνει ένας ιδιώτης με τα λεφτά του, και μάλιστα να τον εκθέτει δημόσια? Αν αυτό δεν είναι η απόλυτη ξεφτίλα της "πολιτικής", τότε πραγματικά δεν ξέρω τι είναι, και δεν καταλαβαίνω γιατί τα βάζουμε με το Χαϊκάλη (κι αυτός καραγκιόζης δεν είναι επαγγελματικά?) που ανακατεύτηκε με τα πίτουρα. Το ότι τον έφαγαν οι κότες (ή θα τον φάνε οσονούπω) ΔΕΝ είναι απόρροια του ότι είναι καραγκιόζης, είναι επειδή ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ. Και ο Γεωργιάδης, ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ (και ως τέτοιος προσομοιάζει με την εικόνα του Vladimiros, και ΟΧΙ ως βιβλιοπώλης ή ως σύζυγος της Ευγενίας).

Μιλώντας για καραγκιόζηδες όμως, και για να μη χάνουμε το μέτρο, να σου δείξω εγώ εδώ τι είναι όχι Καραγκιόζης, αλλά Χατζηαβάτης:

Λιγότερο από 3 λεπτά είναι το καθένα, μπορείς να τα δεις.





ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

ΣΥΡΙΖΑ και ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 27 Dec 2014 01:55 #221

  • vacondios
  • vacondios's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 223
  • Thank you received: 86
  • Karma: 6 (1)
xristos g wrote:
vacondios wrote:
xristos g wrote:
www.capital.gr/gmessages/showTopic.asp?i...dir=asc#post_4761276

μάγκες οτι και να ψηφίσετε δραχμη θα πάρετε :woohoo: :woohoo:

Μήπως το πας στοίχημα? Εάν το πας εγώ είμαι μέσα. Διάλεξε συμβολαιογράφο να πάμε να υπογράψουμε το στοίχημα. Διάλεξε το ποσό, εγώ προτείνω 50.000 $ USD (δολάρια ΗΠΑ) και ετοιμάσου να τα χάσεις!

τι να παω στοιχημα ?

Να πάμε ένα στοίχημα για το νόμισμα της Ελλάδας

xristos g wrote:
[εγω λεω οτι νδ συριζα πασοκ ψεκασμενοι ειναι για τα μπαζα το ιδιο ακριβως για τα μπαζα αυτη η χωρα ειναι τελειωμενη

Λοιπόν σε περίπτωση που σε διάστημα ενός έτους από τις επόμενες εκλογές όποτε κι εάν γίνουν η Ελλάδα έχει αλλάξει νόμισμα θα έχεις από μένα 50.000 USD. Στην αντίθετη περίπτωση θα μου δώσεις εσύ 50.000 USD. Ο καθένας μας θα επιβαρυνθεί επίσης για λογαριασμό του τα έξοδα νομικής συμπαράστασης, προσημειώσεων ακίνητης περιουσίας και ότι άλλο θα εξασφαλίσει ότι δε θα υπάρξει αθέτηση ούτε "μονομερής διαγραφή" συν τα μισά συμβολαιογραφικά έξοδα. Εγώ δέχομαι και τριτεγγυητές.
Στην περίπτωση που η χώρα καταρρεύσει αλλά μείνει εντός Ευρώ κερδίζω εγώ.
Εσύ νόμιζες πως έχεις τίποτα κορτάκηδες
μα ούτε πιτσιρίκια έχεις μήτε και πρεζάκηδες
The administrator has disabled public write access.

ΣΥΡΙΖΑ και ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 27 Dec 2014 12:55 #222

  • Filoxrimatos
  • Filoxrimatos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 882
  • Thank you received: 294
  • Karma: 18 (-1)
soto51 wrote:
Ο κ. Λαζόπουλος είναι "ψυχαγωγός". Εξ ορισμού λοιπόν είναι "καραγκιόζης", επομένως βρίσκω την εικόνα σου επιτυχημένη. Καμμία αντίρηση επ' αυτής.

Μην τα ισοπεδώνουμε λοιπόν όλα, ο Λαζόπουλος έχει μια αξία (αδιαμφισβήτητη, απόδειξη η μέχρι τώρα καλλιτεχνική του επιτυχία).

Καλημέρα,
Δεν θα σχολιάσω τον Άδωνι, είναι προφανές ότι είναι καραγκιόζης. Αυτός είναι καραγκιόζης, όχι ο Λαζόπουλος.
Επειδή δεν πρέπει να ξεχνάμε, ο Λαζόπουλος είναι ψυχικά ασθενής (για να το θέσω ευγενικά) σύμφωνα με ιατρική γνωμάτευση την οποία επικαλέστηκε ο ίδιος ενώ σύμφωνα με το αστυνομικό ρεπορτάζ ήταν/είναι(?) και χρήστης ναρκωτικών.
Όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα, ειδικά η εκπομπή του η οποία έχει πάψει εδώ και καιρό να είναι σατυρική και είναι άκρως πολιτική.
Last Edit: 27 Dec 2014 12:56 by Filoxrimatos.
The administrator has disabled public write access.

ΣΥΡΙΖΑ και ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 27 Dec 2014 14:57 #223

  • xristos g
  • xristos g's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 925
  • Thank you received: 176
  • Karma: 1 (-184)
vacondios wrote:
xristos g wrote:
vacondios wrote:
xristos g wrote:
www.capital.gr/gmessages/showTopic.asp?i...dir=asc#post_4761276

μάγκες οτι και να ψηφίσετε δραχμη θα πάρετε :woohoo: :woohoo:

Μήπως το πας στοίχημα? Εάν το πας εγώ είμαι μέσα. Διάλεξε συμβολαιογράφο να πάμε να υπογράψουμε το στοίχημα. Διάλεξε το ποσό, εγώ προτείνω 50.000 $ USD (δολάρια ΗΠΑ) και ετοιμάσου να τα χάσεις!

τι να παω στοιχημα ?

Να πάμε ένα στοίχημα για το νόμισμα της Ελλάδας

xristos g wrote:
[εγω λεω οτι νδ συριζα πασοκ ψεκασμενοι ειναι για τα μπαζα το ιδιο ακριβως για τα μπαζα αυτη η χωρα ειναι τελειωμενη

Λοιπόν σε περίπτωση που σε διάστημα ενός έτους από τις επόμενες εκλογές όποτε κι εάν γίνουν η Ελλάδα έχει αλλάξει νόμισμα θα έχεις από μένα 50.000 USD. Στην αντίθετη περίπτωση θα μου δώσεις εσύ 50.000 USD. Ο καθένας μας θα επιβαρυνθεί επίσης για λογαριασμό του τα έξοδα νομικής συμπαράστασης, προσημειώσεων ακίνητης περιουσίας και ότι άλλο θα εξασφαλίσει ότι δε θα υπάρξει αθέτηση ούτε "μονομερής διαγραφή" συν τα μισά συμβολαιογραφικά έξοδα. Εγώ δέχομαι και τριτεγγυητές.
Στην περίπτωση που η χώρα καταρρεύσει αλλά μείνει εντός Ευρώ κερδίζω εγώ.

μακάρι να τα είχα αυτά που λες δυστυχώς όμως δεν τα έχω οποτε αν θες στοιχήματα εχει και αλλού φιλε μου
η δραχμη ειναι στανταρακι δυστυχώς ετσι πως παει το καραβι ;)
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

ΣΥΡΙΖΑ και ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 27 Dec 2014 15:12 #224

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
soto51 wrote:

Μην τα ισοπεδώνουμε λοιπόν όλα, ο Λαζόπουλος έχει μια αξία (αδιαμφισβήτητη, απόδειξη η μέχρι τώρα καλλιτεχνική του επιτυχία)...


Σε ότι τουλάχιστον έχει να κάνει με την συγκεκριμένη εκπομπή, να είσαι σίγουρος ότι και ο Vacondios θα είχε την ίδια επιτυχία αν εμφανιζόταν το ίδιο λαϊκιστής του κε..ατά και χάιδευε συστηματικά τα αυτάκια του "υπέροχου" ελληνικού λαού με τόσο εξόφθαλμα προπαγανδιστικό τρόπο.

soto51 wrote:

ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ ένας πολιτικός, να ασχολείται με το τι κάνει ένας ιδιώτης με τα λεφτά του, και μάλιστα να τον εκθέτει δημόσια?


Υπεκφεύγεις, νομίζω, της ουσίας της δήλωσης/κατηγορίας του κατά τα άλλα, επιεικώς, γραφικού Γεωργιάδη. Να θυμίσω λίγο την ουσία, ότι δηλαδή είναι τουλάχιστον ανήθικο (αν όχι ύποπτο) να εμφανίζεται κάποιος δημόσια (όχι στο καφενείο της γειτονιάς του αλλά σε τηλεοπτική εκπομπή υψηλής τηλεθέασης, επί χρόνια) προπαγανδιστικά σφόδρα υπέρ της πολιτικής ατζέντας ενός κόμματος, μιλώντας εκ του ασφαλούς, έχοντας δηλαδή προστατεύσει την κινητή περιουσία του (επιλέγω το σενάριο ότι είναι φορολογημένη γιατί διαφορετικά είναι άλλη συζήτηση) από αυτά που θα μπορούσε ενδεχομένως να της προκαλέσει η εφαρμογή της πολιτικής αυτής ατζέντας. Και μη μου πει κάποιος, ότι αν έβγαλε έξω τα τρία εκατομμύρια, τα έβγαλε (εφόσον φυσικά μιλάμε για φορολογημένο εισόδημα, επαναλαμβάνω) γιατί φοβάται την πολιτική της υποταγμένης στους πιστωτές, κατά την έκφραση της μόδας, συγκυβέρνησης, γιατί αυτό θα είναι τουλάχιστον ... ανέκδοτο. Τώρα αν αυτό που πέταξε ο ούτως ή άλλως, επιεικώς, γραφικός Γεωργιάδης είναι μούφα (δεν θα είναι η πρώτη φορά) ας βγει "η γυναίκα του Καίσαρα" (που πρέπει όχι μόνο να είναι τίμια αλλά και να το δείχνει), να το διαψεύσει (με στοιχεία), ώστε να μπορεί να προπαγανδίζει υπέρ του ΣΥΡΙΖΑ ελεύθερος ηθικών "κολλημάτων"...
Μέτρον άριστον
Last Edit: 27 Dec 2014 15:14 by batista.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: ΣΤΑΜΑΤΗΣ, Απόστολος (politis)

ΣΥΡΙΖΑ και ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ 27 Dec 2014 16:30 #225

  • vacondios
  • vacondios's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 223
  • Thank you received: 86
  • Karma: 6 (1)
xristos g wrote:
vacondios wrote:
xristos g wrote:
vacondios wrote:
xristos g wrote:
www.capital.gr/gmessages/showTopic.asp?i...dir=asc#post_4761276

μάγκες οτι και να ψηφίσετε δραχμη θα πάρετε :woohoo: :woohoo:

Μήπως το πας στοίχημα? Εάν το πας εγώ είμαι μέσα. Διάλεξε συμβολαιογράφο να πάμε να υπογράψουμε το στοίχημα. Διάλεξε το ποσό, εγώ προτείνω 50.000 $ USD (δολάρια ΗΠΑ) και ετοιμάσου να τα χάσεις!

τι να παω στοιχημα ?

Να πάμε ένα στοίχημα για το νόμισμα της Ελλάδας

xristos g wrote:
[εγω λεω οτι νδ συριζα πασοκ ψεκασμενοι ειναι για τα μπαζα το ιδιο ακριβως για τα μπαζα αυτη η χωρα ειναι τελειωμενη

Λοιπόν σε περίπτωση που σε διάστημα ενός έτους από τις επόμενες εκλογές όποτε κι εάν γίνουν η Ελλάδα έχει αλλάξει νόμισμα θα έχεις από μένα 50.000 USD. Στην αντίθετη περίπτωση θα μου δώσεις εσύ 50.000 USD. Ο καθένας μας θα επιβαρυνθεί επίσης για λογαριασμό του τα έξοδα νομικής συμπαράστασης, προσημειώσεων ακίνητης περιουσίας και ότι άλλο θα εξασφαλίσει ότι δε θα υπάρξει αθέτηση ούτε "μονομερής διαγραφή" συν τα μισά συμβολαιογραφικά έξοδα. Εγώ δέχομαι και τριτεγγυητές.
Στην περίπτωση που η χώρα καταρρεύσει αλλά μείνει εντός Ευρώ κερδίζω εγώ.

μακάρι να τα είχα αυτά που λες δυστυχώς όμως δεν τα έχω οποτε αν θες στοιχήματα εχει και αλλού φιλε μου
η δραχμη ειναι στανταρακι δυστυχώς ετσι πως παει το καραβι ;)

Αφού είσαι στάνταρντ βρες κάποιον τριτεγγυητή να υπογράψει ΚΑΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ 50.000 ΔΟΛΑΡΙΑ!
Εσύ νόμιζες πως έχεις τίποτα κορτάκηδες
μα ούτε πιτσιρίκια έχεις μήτε και πρεζάκηδες
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.086 seconds