Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Το ενδεχόμενο πτώχευσης της Ελλάδας και επιπτώσεις www.tsig.gr/lang-el/banks/536-xreokopia-xoras
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΡΙΑ UNIT LINKED ΑΝ ΠΑΜΕ ΔΡΑΧΜΗ?

Απ: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΡΙΑ UNIT LINKED ΑΝ ΠΑΜΕ ΔΡΑΧΜΗ? 02 Jul 2012 21:03 #10

  • folion2008
  • folion2008's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 231
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0 (-2)
Μου μετέφεραν ότι τραπεζική ασφαλιστική είπε,ότι άν γυρίσουμε σε δραχμή,θα μετατραπούν αυτόματα σε δραχμές :angry: :angry: :angry:
Δεν το έχω επιβεβαιώσει όμως.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΡΙΑ UNIT LINKED ΑΝ ΠΑΜΕ ΔΡΑΧΜΗ? 02 Jul 2012 22:03 #11

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Πράγματι έτσι ειναι , αν το επίσημο νόμισμα ειναι δραχμές δραχμές θα ειναι και το συμβόλαιο. Άσχετα ποια αμιβαια ή μετοχες κατέχουν οι ασφαλιστικές . Σχεδον ολες πλεον οι τραπεζικές ασφαλιστικές έχουν διαθεσιμα 20-30% σε μετρητα και τα υπολοιπα μετοχες ξενες οχι ελληνικες και ομολογα εξωτερικου. Απλά η πληρωμή του unit linked γινεται στο επσημο νομισμα. Οσα εχω δει δε εχουν απωλιες 30-40% εκτος ενος του ΤΤ που ειχε και ανοδο. Οσα σας ειπα ειναι απο την εθνικη ασφαλιστικη οι πληροφοριες.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΡΙΑ UNIT LINKED ΑΝ ΠΑΜΕ ΔΡΑΧΜΗ? 15 Nov 2013 19:37 #12

  • vag1129 (Akis Papas)
  • vag1129 (Akis Papas)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • frugallivingingreece
  • Posts: 373
  • Thank you received: 124
  • Karma: 9 (3)
Η εμπειρία της ΑΣΠΙΣ και του κουρέματος των ΟΕΔ δείχνει ότι είναι καλύτερα να παίζεις με μεμονωμένα αμοιβαία μόνος σου με μεσομακροπρόθεσμο ορίζοντα και με καλή διαφοροποίηση του χαρτοφυλακίου.
γέλα κι ο κόσμος θα γελάει μαζί σου. κλάψε και θα κλαις μόνος.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.051 seconds