Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας
  • Page:
  • 1

TOPIC: Θέλετε να κερδίζετε 400 δολάρια επιπλέον την εβδομάδα; Αναζητήστε εργασία στο εξωτερικό

Θέλετε να κερδίζετε 400 δολάρια επιπλέον την εβδομάδα; Αναζητήστε εργασία στο εξωτερικό 12 Oct 2018 11:38 #1

Από την σελίδα της HSBC:

Θέλετε να κερδίζετε 400 δολάρια επιπλέον την εβδομάδα;
Αναζητήστε εργασία στο εξωτερικό

www.about.hsbc.gr/-/media/greece/el/news...plorer-global-gr.pdf
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Θέλετε να κερδίζετε 400 δολάρια επιπλέον την εβδομάδα; Αναζητήστε εργασία στο εξωτερικό 12 Oct 2018 17:24 #2

Ο Τσιγκούνης (T$ig) wrote:
Από την σελίδα της HSBC:

Θέλετε να κερδίζετε 400 δολάρια επιπλέον την εβδομάδα;
Αναζητήστε εργασία στο εξωτερικό

www.about.hsbc.gr/-/media/greece/el/news...plorer-global-gr.pdf

Σε λίγο θα μας κάνουν να φύγουμε όλοι για το εξωτερικό.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Θέλετε να κερδίζετε 400 δολάρια επιπλέον την εβδομάδα; Αναζητήστε εργασία στο εξωτερικό 12 Oct 2018 18:16 #3

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Πρωτα απο ολα δεν μας λεει τι δολαρια ποιανου Κρατους ειναι.
Αμερικης,Καναδα,Ηong Kong,Singapurian ,New Zealand,Australian κλπ.
Ψαχνουν για "κινεζους" στην Hong κong,Shanghaiang Corporation (H.S.B.C).
Τραβα εσυ να κανεις τον "zak" και τον "κινεζο" και να ζησεις με $1200 /month στην Αμερικη και Singapure ,Canada ,New Zealand γιατι το "καλο" το αλλο το εκαναν "delete" ......how much hours per week guys......and what about taxes?
Αν απο τα $14.000 ερχονται οι Κομμουνιστες της Νεας Υορκης :P και μου τραβανε 4.000 plus taxes per year ......θα παω να κανω τον "Ζακ" για να ζησω?
Απο τα $10,000 μενουν τα $6,300 ητοι $3,700 "νταβατζηδες" φορους για τους λαθρομεταναστες Μεξικανους ,Ευρωπαιους κλπ.
Καθε μηνα πληρωνονται οι φοροι στην Αμερικη απο το payrol! :evil:
Επιπλεον additional μισθος σημαινει και "επιπλεον" Φορος :P ;) :P

No thanks I earn "unofficially" much more monthly! B) :) B)

Τα αλλα για την Thailand-αρα που γραφετε στο pdf συμφωνω τι αγχος να εχουν οι Thailanders απο τον τουρισμο και Ιατρικο τουρισμο βαζουν γερα "φραγκα" στα ποστοφολια τους αλλα :(τριτη η τεταρτη Χωρα Παγκοσμιως ειναι στον Ιατρικο Τουρισμο)
"Το φυλάξαι τα αγαθά χαλεπώτερον εστί του κτήσασθαι" Δημοσθένης......"εμεις" Ελλαδα εχουμε την "απελευθερωση" των Capital Controls .......και "αναζητουνται" κοροιδα να φερουν χρηματα απο το εξωτερικο να καλυψουν τους τζαμπατζηδες του "Νομου" Κατσελη. :P :P :P
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 12 Oct 2018 18:19 by PRS33 (PARIS33).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), kathrine

Θέλετε να κερδίζετε 400 δολάρια επιπλέον την εβδομάδα; Αναζητήστε εργασία στο εξωτερικό 13 Oct 2018 07:31 #4

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Σε λίγο θα μας κάνουν να φύγουμε όλοι για το εξωτερικό.

Ο αριθμος Ελληνων που μεταναστευσαν κατα τη διαρκεια της Ελληνικης κρισης ειναι τεραστιος.
Σε ολο τον υπολοιπο κοσμο, η κριση ηρθε το 2008 και περασε το 2009-2010. Στην Ελλαδα συνεχιζει σαν να εχει duracel ενα πραμα.

Το αρθρο προερχεται απο τραπεζα αρα γενικα δεν ειναι αξιοπιστο στους αριθμους. Αλλα σαν γενικη ιδεα, προφανως για να ξενιτευτει καποιος και τα λεφτα και οι προοπτικες εξελιξης θα ειναι καλυτερα. Αλλιως γιατι να φυγει?

Σημ: Για να ανοιξει καποιος λογαριασμο HSBC expat θελει πανω απο 60k GBP ή ισοδυναμο. Ο λογαριασμος τηρειται στο Jersey που ουσιαστικα δεν υπαρχει εγγυηση καταθεσεων γιατι εχει πολυ μικρο aggregate limit.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

5.000 το μήνα! 13 Oct 2018 20:06 #5

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13079
  • Thank you received: 1246
  • Karma: -29 (-1)
Θέλετε να κερδίζετε καθαρά 5.000 ευρώ το μήνα;

Διαβάστε εδώ πως:

tsig.gr/lang-el/forum/26-%CE%9B%CE%BF%CE...F%CE%B1?limitstart=0
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 13 Oct 2018 20:08 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Θέλετε να κερδίζετε 400 δολάρια επιπλέον την εβδομάδα; 23 Oct 2018 22:41 #6

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Πρωτα απο ολα για να ανοιξετε λογαριασμο στο Εξωτερικο θα σας......ζητησουν work permission καρτα Εργασιας το οποιον σημαινει αμα δεν εχετε κανενα μαμακα να σας βολεψει "τσου"........εκτος αν πατε με "κασερι" τα χρηματα (πολλα).
Εμενα "με βολεψαν" με work permission καρτα εργασιας "φιλαρακια" ..........απο το 2010 στην "υποαναπτυκτη" Thailand -αρα!
Μην το επιχειρησετε αμα δεν εχετε "ακρες" και σας μπλεξουνε και χασετε τα χρηματα σας γιατι ειναι αντιμετρο που εχουν βαλει οι Τραπεζιτες μεταξυ τους (μεταφορα κεφαλαιων να μην γινετε).
Οι "καπιταλιστες" μαχονται το χρημα "το τσακωσατε" ? (πεφτει γερο δουλεμα με τα μ...να Europeans clowns που ψαχνουνε για μαμακες)
Αναρχοκαπιταλιστες ειναι αυτα τα μ....να καμμια σχεση με Φιλελευθερη οικονομικη πολιτικη........."χωστε" αναμεσα και λιγο "secular Marxist" να δειτε οτι οι τυποι ειναι για το ψυχιατρειο (αντρογυναικες και μπεκρηδες).

Τωρα οσοι εφυγαν καλη διαμονη μακαρι να μεγαλουργησουν την ευχη της Βασιλισσας του Κοσμου της Παναγιας να εχουν ......αλλα μην μας τα "κανουν κουδουνια" και τοαιζουν patriots γιατι αμα την νοοτροπια τους ειχαν οι Ελληνες απο παλια τοτε ακομα Hitler θα ειχαμε και Τουρκοκρατεια.
Το "τα κλασαμε" μην το κανουμε .…...για να ικανοποιησουμε το καθε βλημα και τον γιοκα του/κορουλα του γιατι τοσοι ξενοι (τουλαχιστον εγω γνωριζω απο το 1985 ειναι Ελλαδα) και σπιτι εχουν δικο τους και την λατρευουν την Ελλαδα.
Ισα -ισα ειναι κατα των νεων μεταναστων γιατι κινδυνεουν και οι ιδιοι να μεινουν ανεργοι.

Για το ναυτικο επαγγελμα και τις απολαβες σας τα εχω γραψει εξαρταται που εχει την Εδρα η μητρικη εταιρεια γιατι αμα την εχει στους Communists of New Yorker Europeans σας σκισανε τα μισα θα τα παιρνουν οι Φορολογικες Αρχες.
Εχω συναντησει πολλους δικους μας στην Doha .Cairo οταν παω στα "κακα" τα μερη στην "υποαναπτυκτη" Thailand-αρα και μου τα εχουν πει απο ναυτικους στην Singapore μεχρι τα Security για τους πειρατες.
Ξεχαστε τα αυτα που ακουγατε γιατι "αλλαξαν" τα πραγματα και μεχρι Doha καλυπτουν τα αεροπορικα οι εταιρειες και μαλιστα ανα διμηνο και το ξενοδοχειο το πληρωνετε εσεις ενω οι "νταηδες" Security (με οπλα) αμοιβονται στα $2,500 αλλα δεν τους καλυπτουν οι εταιρειες τα αεροπορικα της επιστροφης.
Τωρα αν νομιζετε οτι η Doha ειναι φθηνη ειστε γελασμενοι χωρια οτι θα "φατε στην μαπα" ολες τις κελεμπιες και τους μεταναστες βεδουινους που υποδυονται οτι ειναι Qataris.
Ουτε 400.000 δεν ειναι οι Qataris σε ενα Βασιλειο περιπου δυο (2) εκατ. πολιτων γιατι "τρωω" γερη φλασια απο Bangkok - Doha.(το εκοψα τωρα) αν και το νεο αεροδρομιο ειναι αψογο τελειο αλλα.....οπως σας εχω γραψει "αυτα" ποτε μου δεν τα πηγα τα "φρου-φρου" .........οι δευτερατζες και τα τριτοκοσμικα μου αρεσουν.
Αμα τωρα ο ναυτικος ειναι κλεισμενος 2 μηνο στο καραβι......που να χαλασει χρηματα ρε παιδια?
Η "στερηση" λειτουργει σαν ελατηριο για καθε ανθρωπο να το. εξισορροπησει ..........ανεμομαζωματα ανεμοσκορπισματα........!
Δεν ειναι ολοι ιδιοι συμφωνοι για την πλειοψηφια αναφερομαι σαν τους Qataris που εχουν χρηματα και πανε Thailand και οι μισοι γυρνανε "λαλημενοι" χωρια τα αφροδισιακα θανατηφορα νοσηματα.
Το χρημα δεν χαλαει τον ανθρωπο γιατι ο μαμακας ειτε εχει €1 ειτε €1 εκατ. μαμακας θα ειναι μια ζωη και θα "ψαχνετε" να "την βρει" και να μην "την βρισκει".
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 23 Oct 2018 22:58 by PRS33 (PARIS33).
The administrator has disabled public write access.

Θέλετε να κερδίζετε 400 δολάρια επιπλέον την εβδομάδα; 24 Oct 2018 09:47 #7

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
PARIS33 wrote:
Πρωτα απο ολα για να ανοιξετε λογαριασμο στο Εξωτερικο θα σας......ζητησουν work permission καρτα Εργασιας το οποιον σημαινει αμα δεν εχετε κανενα μαμακα να σας βολεψει "τσου"........εκτος αν πατε με "κασερι" τα χρηματα (πολλα).
Εμενα "με βολεψαν" με work permission καρτα εργασιας "φιλαρακια" ..........απο το 2010 στην "υποαναπτυκτη" Thailand -αρα!
Μην το επιχειρησετε αμα δεν εχετε "ακρες" και σας μπλεξουνε και χασετε τα χρηματα σας γιατι ειναι αντιμετρο που εχουν βαλει οι Τραπεζιτες μεταξυ τους (μεταφορα κεφαλαιων να μην γινετε).

Ισχυει για τραπεζικους λογαριασμους και οχι παντα.
Προσωπικα πηγα σε μια χωρα παρομοια με την Thailand -αρα, και θα με βολευε να ανοιξω τραπεζικο λογαριασμο, αλλα μολις μου ειπαν οτι η εγγυηση ειναι περι τα 8k euros και σε τοπικο νομισμα, εφυγα.
Πιο βολικο και σιγουρο ειναι brokerage account, συνηθως Αμερικη, με εγγυηση 500k USD.

Σημ: δεν μιλαω για μαυρα. Αυτα δεν πρεπει να μπαινουν στο συστημα ουτως ή αλλως.

PARIS33 wrote:
Ουτε 400.000 δεν ειναι οι Qataris σε ενα Βασιλειο περιπου δυο (2) εκατ. πολιτων γιατι "τρωω" γερη φλασια απο Bangkok - Doha.(το εκοψα τωρα) αν και το νεο αεροδρομιο ειναι αψογο τελειο αλλα.....οπως σας εχω γραψει "αυτα" ποτε μου δεν τα πηγα τα "φρου-φρου" .........οι δευτερατζες και τα τριτοκοσμικα μου αρεσουν.

Εργο με Ελληνικη συμμετοχη: www.aktor.gr/2014_2016/arthro/the_new_ai..._operation-15415736/
The administrator has disabled public write access.

Θέλετε να κερδίζετε 400 δολάρια επιπλέον την εβδομάδα; 24 Oct 2018 22:47 #8

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Δεν αμφιβαλλω τεραστιο και υπερσυγχρονο το νεο αεροδρομιο Hamad International Airport και αψογοκ οι Qataris.
Εχω πετυχει σε lay over αναμονη transiti (1 ωρα για την πτηση Bangkok) πανω απο 7.000 ατομα στα check points αφου ειπα παεο την εχασα την πτηση.
Φιλε μου σε ενα τεταρτο καθαρισανε τον κοσμο οι Qataris και οχι μονο δεν εχασα την πτηση αλλα περιμενα και στο αεροπλανο ενα κτηνος θηριο Airbus A-380.
Βασικα φωναζανε Αυστραλοι γιατι και αυτοι θα εχανα την πτηση τους σε σημειο μαλιστα αφου ειπα θα γινει "επεμβαση" απο τα Security και θα τους λιανισουνε.
Αψογοι μια χαρα οι Qataris και φιλοτιμοι στα αφορολογητα συμβουλευαν τον κοσμο που ταξιδευε Bangkok να μην αγοραζουν παραπανω απο δυο κουτες τσιγαρα γιατι θα πληρωνανε προστιμο Thailand.
Στο Suvarnabhumi ειδα "σκηνικα" με Γαλλιδες που τις επιασαν να εχουν παραπανω κουτες και πληρωσαν €400 και μαλιστα οι Αστυνομικοι τις τραβαγαν ασχημα απο τα χερια.
Προσωπικα απλα δεν τα παω τα "φρου -φρου" και τα υπερ -συγχρονα αεροδρομια αν και το νεο αεροδρομιο οι φιλοι μου που καπνιζαν ειναι ωραιο το καπνιστηριο αεριζομενο γιατι στο παλιο μια φορα μπηκα με την παρεα για να μην καθομαι μονος μπη εξω και κοντεψα να λιποθυμισω απαισιο ηταν.
Ωραιοι παντως ειναι Qataris απλα εκοψα για αλλου μεσω τριτης Χωρας μην "στοχευομαστε" απο τα EU μο...να!

Για τα χρηματα καλα εκανες αμα δεν εχεις εγγυηση καταθεσεων γιατι εγω π.α.ν.τ.α κοιταω να "χωνομαι" σε Ομολογα που ειναι και ανωνυμα και εχουν απο πισω Εγγυηση της Εκδοτριας Τραπεζας (εταιρικα σε discount καλων διαμαντια εταιρειων).
Αμερικη θα σε βρουνε η EU mafia ........και με το περιουσιολογιο θα τα δειτε δυο σπιτια στην ιδια γειτονια ο ενας θα πληρωνει λιγοτερο ΕΝ.Φ.Ι.Α απο τον διπλανο του (στα ιδια τετραγωνικα) λογω περιουσσιολογιου + τα φαρμακα 100%.
Χωρια καθε χρονο οι "τραπεζες" Ελλαδα θα σας ζητανε "επικαιροποιηση" στοιχειων σας Εκαθαριστικο,ΔΕΗ κλπ.
Δεν πανε να γα...θουν εσεις ρε μακακες χρωστατε και αντι υποτιθετε εγω ο καταθετης να σας ζηταω στοιχεια ποιοι gangnsters εισαστε τα δικα σας εκκαθαριστικα και Διαβατηρια,ταυτοτητες κλπ........θα μου τα ζητατε εσεις και θα με απειλειτε οτι θα μου μπλοκαρετε τα χρηματα. ΜΟΥ στα ρημαδια σας.
Ρε ουστ λαμογια αληταραδες που θα σας ζητησω και την αδεια στα χρηματα ΜΟΥ δεν γουσταρω ελεγχο απο κ.α.ν.ε.ν.α.
Αμα ειμαι παρανομος ψαξε να με βρεις τοσους μακακες εχετε και χρυσοπληρωνετε και κοκκορευεσται σαν γυφτικα σκερπανια.

Ειναι παντως παιδια παρα πολλοι Europeans που εχουν παει μονιμα εκει τα χρηματα τους γιατι τουλαχιστον το Bail in το Κουρεμα Καταθεσεων .........ισχυει σε ολη σχεδον την δυση.........μεχρι Αυστραλια.
Αυτοι κανουνε τις μακακιες εμεις θα τις πληρωσουμε?
Ειμαι πιο παγκοσμιοποιητης απο τους ιδιους μου αρεσει η παγκοσμιοποιηση!
Προσωπικα τα κοπροσκυλα οι Τραπεζιτες θελουν:
Jail in and not bail in!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.073 seconds