Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Κόκκινο καταναλωτικό δάνειο χωρις εξασφαλιση

Κόκκινο καταναλωτικό δάνειο χωρις εξασφαλιση 21 Dec 2017 22:01 #1

Καλησπέρα σας,Εχω ενα καταναλωτικό δάνειο 3000 ευρω το οποίο σταμάτησα να πληρώνω τη δόση εδω και 4 μήνες περιπου,δεν μπορω να πληρώσω τη δόση που έκανα μετα απο ρύθμιση με τη τράπεζα παρόλο που ειναι μικρή ύψους 40 ευρω και παρόλο που ειμαι μισθωτός γιατι εχω χρέη απο υπερναληψη σε αλλη τράπεζα ,εφορία και οικογενειακά εξοδα .Ακινητο δεν εχω στο όνομα μου ,μονο ενα αυτοκίνητο του 1993.Τι μπορεί να μου κανει η τράπεζα.την συμφέρει να εκδόσει διαταγή πληρωμής να κατασχέσει το αυτοκίνητο μου η κατι αλλο;ευχαριστω,
The administrator has disabled public write access.

Κόκκινο καταναλωτικό δάνειο χωρις εξασφαλιση 22 Dec 2017 11:04 #2

Νικος (Δανειοληπτης) wrote:
Καλησπέρα σας,Εχω ενα καταναλωτικό δάνειο 3000 ευρω το οποίο σταμάτησα να πληρώνω τη δόση εδω και 4 μήνες περιπου,δεν μπορω να πληρώσω τη δόση που έκανα μετα απο ρύθμιση με τη τράπεζα παρόλο που ειναι μικρή ύψους 40 ευρω και παρόλο που ειμαι μισθωτός γιατι εχω χρέη απο υπερναληψη σε αλλη τράπεζα ,εφορία και οικογενειακά εξοδα .Ακινητο δεν εχω στο όνομα μου ,μονο ενα αυτοκίνητο του 1993.Τι μπορεί να μου κανει η τράπεζα.την συμφέρει να εκδόσει διαταγή πληρωμής να κατασχέσει το αυτοκίνητο μου η κατι αλλο;ευχαριστω,

Θεωρητικά, μπορεί να εκδόσει διαταγή κατάσχεσης του αυτοκινήτου.
Στην πράξη όμως, δεν την συμφέρει να το κάνει.
Τα έξοδα για δικαστικό επιμελητη κ δικαστήριο είναι σίγουρα περισσότερα απο την αξία ενός αυτοκινήτου 25 ετών.
Αυτό όμως που μπορεί πολύ εύκολα να κάνει, είναι να κυνηγήσει τον εγγυητή που έβαλες για να πάρεις το δάνειο.
Αυτό, πρόσεξέ το λίγο...
Θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε δικηγόρο κ να προσπαθήσεις να πείσεις την τράπεζα για τις δυσκολίες που αντιμετωπίζεις.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Νικος (Δανειοληπτης)

Κόκκινο καταναλωτικό δάνειο χωρις εξασφαλιση 22 Dec 2017 21:53 #3

Δεν εχω βάλει κάποιον εγγυητή Παναγιώτη ευτυχώς,
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.045 seconds