Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ

Απ: Re: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 19 Feb 2012 00:17 #82

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Αντ. Παντ μενεις κοντα στον Πειραια; Την αλλη Κυριακη θα πρεπει να βρεθουμε οπωσδηποτε, και οποιοι αλλοι θελησουν φυσικα.Την περασμενη Κυριακη δεν μπορουσα.Πιστευω να εχω και περισσοτερα νεα αυτη την βδομαδα απο την τραπεζα μετα το εξωδικο που εστειλα
The topic has been locked.

Απ: Re: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 20 Feb 2012 23:28 #83

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΕΙΜΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ, ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΛΕΙΔΩΣΕ Η ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΜΕΛΛΟΝ Η ΕΛΒΕΤΙΚΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΕΛΒΕΤΙΚΟΥ ΦΡΑΓΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΩ.
ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗ ΣΦΑΙΡΑ ΤΗΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑΣ, ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΡΗΓΟΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΑΥΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΣΕ ΒΑΘΟΣ ΧΡΟΝΟΥ
ΑΥΤΑ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ
ΤΩΡΑ ΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΕ - ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ
ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΓΚΥΡΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥ ΕΧΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΚΙΑ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ
ΟΤΑΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΔΑΝΕΙΖΑΝ ΣΕ ΕΜΑΣ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ ΦΡΑΓΚΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΕΙΧΑΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ "HEDG-ΑΡΕ" ΤΑ ΔΑΝΕΙΑ ΠΟΥ ΧΟΡΗΓΟΥΣΕ ( ΑΠΟ ΤΗ ΛΕΞΗ HEDGE ), ME ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΑΡΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΑΛΛΑΖΕ Η ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΤΟΥ ΕΛΒΕΤΙΚΟΥ ΦΡΑΓΚΟΥ, ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΕΙΧΑΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΟ ΑΥΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΙΣΟΤΙΜΙΑΣ ΚΙΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ - ΘΕΛΩ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΔΩ - ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΝΕΑ ΙΣΟΤΙΜΙΑ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΡΠΩΝΕΤΑΙ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΦΟΥ ΑΠΟΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΗΣ ΔΑΝΕΙΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΑΝΕΙΣΕ ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΟΣ ΔΙΠΛΟ!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΔΑΝΕΙΖΑΝ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΕΠΙΤΟΚΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΑΝΑΝ;;; ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ . ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΑΓΟΡΑΣΕ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΚΙΟ ΤΗΣ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΙΣΟΤΙΜΙΑΣ
ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ "ΕΛΒΕΤΟΙ" ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ ΤΟΥ ΦΡΑΓΚΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΝ!!!
ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΟΥΓΓΑΡΙΑΣ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΠΟΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΔΑΝΕΙΩΝ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ ΦΡΑΓΚΟ ΜΕ ΙΣΟΤΙΜΙΑ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ, ΕΠΙΣΗΣ
ΤΟ ΑΝΩΤΑΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΙΣΛΑΝΔΙΑΣ ΕΚΡΙΝΕ ΟΤΙ Η ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΔΑΝΕΙΩΝ ΣΕ ΞΕΝΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΜΕΡΙΚΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΥΤΩΝ!!!!
ΑΥΤΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ!!!
ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΚΟΙΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ
The topic has been locked.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 21 Feb 2012 00:22 #84

  • jane
  • jane's Avatar
Χρίστο καλησπέρα, εσύ τι άποψη έχεις για την αγωγή εναντίον της τράπεζας για την ισοτιμία?το έχεις ψάξει καθόλου?επίσης θα ήθελα να μου πεις αν γνωρίζεις για το ltv.εμένα μου είχαν πει απο την τράπεζα οτι ότι ώρα θέλω σβήνω την πρώτη υποθήκη με 60.000ευρώ και τώρα μου λένε <<ααααα. όχι τώρα για να σβήσουμε την υποθήκη του άλλου ακινήτου θέλουμε 200.000ευρώ!>>

απίστευτα κι όμως...τραπεζικά!!! :huh:
The topic has been locked.

Re: Απ: Re: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 21 Feb 2012 00:38 #85

  • Αντ_Παντ
  • Αντ_Παντ's Avatar
Νέα Σμύρνη μένω
Είμαστε κοντά


Ανώνυμος wrote:
Αντ. Παντ μενεις κοντα στον Πειραια; Την αλλη Κυριακη θα πρεπει να βρεθουμε οπωσδηποτε, και οποιοι αλλοι θελησουν φυσικα.Την περασμενη Κυριακη δεν μπορουσα.Πιστευω να εχω και περισσοτερα νεα αυτη την βδομαδα απο την τραπεζα μετα το εξωδικο που εστειλα
The topic has been locked.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 21 Feb 2012 00:44 #86

ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΣ ΣΤΟ EMAIL This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
ΘΕΛΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΑΓΩΓΗ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ
The topic has been locked.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 21 Feb 2012 18:03 #87

  • jane
  • jane's Avatar
Περιμένουμε ακόμα απο την φίλη να δούμε τι της είπαν απο την τράπεζα.μπορεί η αγωγή να στέκει. το γεγονός οτι ήδη σε δύο χώρες έχουν κριθεί παράνομα αυτά τα δάνεια και έχουν γυρίσει στην ισοτιμία που τα σύναψαν, δεν είναι αυτόματα δεδικασμένο?αυτό που έλεγα Χριστο είναι οτι όταν πήραμε εμείς το στεγαστικό έβαλαν (σχεδόν με το ζόρι, γιατί είχαμε μετρητά, αλλα μας συμβούλεψαν να τα κρατήσουμε για έξτρα εργασίες στο διαμερισμα και να τους τα δώσουμε λίγο αργότερα B) ) υποθήκη ένα άλλο διαμέρισμα που είχαμε - καινούργιο και αυτό 115τμ 4ου- για 60.000ευρώ.πέρυσι λοιπόν όταν τους γραπτώς τους ενημερώσαμε οτι θέλουμε να σβήσουμε την υποθήκη αυτή, μας ενημέρωσαν οτι ΔΕΝ μπορούμε γιατί άλλαξε το ltv μας και τώρα θέλουν περίπου 200.000ευρώ για να άρρουν την προσημείωση!!!!! :woohoo:
The topic has been locked.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 21 Feb 2012 22:52 #88

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Ακομα τιποτα δεν ειπαν απο την τραπεζα, γιατι στειλαμε το εξωδικο πριν απο μερες, αλλα για την αγωγη σε λιγες μερες γιατι εχουν απεργια οι δικηγοροι.Ετσι μου ειπε ο δικηγορος μου.Παντως απο τοτε που τους στειλαμε το εξωδικο, εχουν σταματησει να παιρνουν τηλ και να μας ζαλιζουν.Παιδια, εγω το φωναζω εδω και καιρο, οτι κατι τρεχει με αυτα τα δανεια, και οτι πρεπει να ειναι παρανομα, αλλα ηθελε ψαξιμο απο εμπειρους ανθρωπους, και να που σιγα σιγα δικαιωνομαι. Ειδατε τι εγινε στις 2 αυτες ξενες χωρες.Πιστευω παντως πως οσο πιο πολλοι μαζευτουμε και κανουμε αγωγες, τοσο καλυτερα.ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ.ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΟΜΩΣ ΝΑΙ.......
ΑΝΤ. ΠΑΝΤ. το mail μου ειναι This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , να επικοινωνησουμε μεσα στην βδομαδα για να βρεθουμε.Και οποιος αλλος θελει φυσικα, για να βγαλουμε μια ακρη με τα δανεια μας και να ανταλλαξουμε πληροφοριες.
The topic has been locked.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 21 Feb 2012 23:28 #89

  • jane
  • jane's Avatar
Ανώνυμως, πραγματικά τα λόγια σου μου δίνουν κουράγιο. εμένα δυστηχώς ο άντρας μου είναι λίγο διστακτικός έως αρντικός μέχρι στιγμής για δικηγόρο. τον καταλαβαίνω βέβαια γιατί τον έχει πάρει λίγο απο κάτω και έχει απελπιστεί. πιστεύει οτι δεν θα γίνει τίποτα, οτι θα μπλέξουμε χειρότερα και οτι είμαστε καταδικασμένοι να χάσουμε και το άλλο μας σπίτι....τελοσπάντων, απο την ημέρα που ανακάλυψα το forum πραγματικά έχω πάρει κουράγιο και σας ευχαριστώ πολύ γι αυτό...
The topic has been locked.

Απ: ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΕ ΕΛΒΕΤΙΚΟ 22 Feb 2012 04:07 #90

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
JANE αν εχεις ληξιπροθεσμες καλο ειναι να συμβουλευτειτε δικηγορο.Και μην ξεχνατε οτι οσοι πηγαν δικαστικως τις τραπεζες και δικαιωθηκαν, αν δεν το ειχαν παρει ζεστα το θεμα και δεν πηγαιναν δικαστικως, δεν θα υπηρχε και η δικαιωση.Αν ειναι για το οικονομικο θεμα, υπαρχουν και δικηγοροι οι οποιοι παιρνουν ποσοστα.Αν κερδισεις τους πληρωνεις, αν οχι δεν τους δινεις τιποτα.Κι εγω με τον αντρα μου σκεφτηκα οτι ετσι κι αλλιως χαμενοι θα ειμαστε αν δεν κινηθουμε νομικα.Οπότε τι αλλο θα εχουμε να χασουμε;
The topic has been locked.
Time to create page: 0.071 seconds