Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Απόψεις, προβλέψεις και δημοσκοπήσεις για τις εκλογές 2019. Εισάγετε την πρόβλεψή σας εδώ: tsig.gr/contact-us/ekloges2019jul

Δημοσκόπηση: Θα ψηφίσετε στις προσεχείς βουλευτικές εκλογές

Ναι 31 86.1%
Όχι θα απέχω συνειδητά 4 11.1%
Όχι δεν μπορώ 1 2.8%
Δεν έχω αποφασίσει Χωρίς ψήφους 0%
Συνολικός αριθμός των ψηφοφόρων: 36 Δείτε περισσότερα
Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να συμμετάσχουν σε αυτή τη δημοσκόπηση

ΘΕΜΑ: Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 13 Ιουν 2019 21:18 #64

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
sonik έγραψε:

χαχαχαχα εκανε το λαθος ο αλλος ο περιεργος(αλλα το διορθωσε βεβαια μετα την επισημανση που του εκανα) που ειπε οτι ειμαι υπερ δικτατοριας και το αναπαρηγαγες και εσυ...

απο εκει να καταλαβει κανεις ποσο πανασχετος εισαι!!

Oxι μη μπερδευεσαι, δεν αναπαρηγαγα κανενα. Σε ρωτησα τις προαλλες αν εισαι με τη δημοκρατια και δεν απαντησες. Σε ρωτησα ότι αφου δε θες ουτε δημοκρατια ουτε δικτατορια τοτε τι θες? και παλι δεν απαντησες.
Σε ρωταω ξανα λοιπον, και να δουμε αν εχω βγαλει λαθος συμπερασμα...
Τελευταία διόρθωση: 13 Ιουν 2019 21:19 από Stefan.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 13 Ιουν 2019 23:07 #65

  • geosim (gs)
  • Το Άβαταρ του/της geosim (gs)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Κάρμα: 0
Τα προγνωστικά μου είναι τα παρακάτω, παρακαλώ τον Τ$ig να τα περάσει.

ΣΥΡΙΖΑ......21,5
ΝΔ.............39
ΧΑ...............5
ΚΙΝΑΛ.......7,5
ΚΚΕ..........5,5
ΕΚ.............2
ΕΛ.............3
ΜΕΡΑ.........4
ΠΛΕΥΣΗ...1,5
ΛΟΙΠΑ.......9
Τελευταία διόρθωση: 13 Ιουν 2019 23:07 από geosim (gs).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 13 Ιουν 2019 23:27 #66

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
geosim (gs) έγραψε:
Τα προγνωστικά μου είναι τα παρακάτω, παρακαλώ τον Τ$ig να τα περάσει.

ΣΥΡΙΖΑ......21,5
ΝΔ.............39
ΧΑ...............5
ΚΙΝΑΛ.......7,5
ΚΚΕ..........5,5
ΕΚ.............2
ΕΛ.............3
ΜΕΡΑ.........4
ΠΛΕΥΣΗ...1,5
ΛΟΙΠΑ.......9

Αυτά φιλε μου βγαζουν αθροισμα 98. Μη μου πεις ότι αφησες τις υπολοιπες 2 μοναδες για τα λευκα...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 14 Ιουν 2019 00:17 #67

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
Stefan έγραψε:
Oxι μη μπερδευεσαι, δεν αναπαρηγαγα κανενα. Σε ρωτησα τις προαλλες αν εισαι με τη δημοκρατια και δεν απαντησες. Σε ρωτησα ότι αφου δε θες ουτε δημοκρατια ουτε δικτατορια τοτε τι θες? και παλι δεν απαντησες.
Σε ρωταω ξανα λοιπον, και να δουμε αν εχω βγαλει λαθος συμπερασμα...


προφανως δεν εχεις διαβασει τις αποψεις μου γενικα στο παρελθον για να με αποκαλεις χουντικο.ουτε καν.απεχθανομαι τετοια καθεστωτα και δεν εχω δωσει κανενα δικαιωμα για να πιστεψει καποιος κατι τετοιο,αν ειναι δυνατον.

επισης δεν πιστευω οτι αυτο που ζουμε σημερα ειναι δημοκρατια.δεν ξερω αν σε καλυψα.δεν υπαρχει αναστολη ελευθεριων απο μια αποψη αλλα την οικονομικη βια που την τοποθετεις εσυ?
Τελευταία διόρθωση: 14 Ιουν 2019 00:18 από sonik.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 14 Ιουν 2019 01:46 #68

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
sonik έγραψε:

προφανως δεν εχεις διαβασει τις αποψεις μου γενικα στο παρελθον για να με αποκαλεις χουντικο.ουτε καν.απεχθανομαι τετοια καθεστωτα και δεν εχω δωσει κανενα δικαιωμα για να πιστεψει καποιος κατι τετοιο,αν ειναι δυνατον.

επισης δεν πιστευω οτι αυτο που ζουμε σημερα ειναι δημοκρατια.δεν ξερω αν σε καλυψα.δεν υπαρχει αναστολη ελευθεριων απο μια αποψη αλλα την οικονομικη βια που την τοποθετεις εσυ?

Oxι δεν εχω διαβασει τις αποψεις σου στο παρελθον, αλλα βγαινει συμπερασμα κι από τις τωρινες που διαβασα. Ξανα το ερωτημα: Aφου δε θες ουτε δημοκρατια ουτε δικτατορια τοτε τι θες?
Με τη δημοκρατια προφανως και δεν εισαι αφου απαξιώνεις τις δημοκρατικες διαδικασιες.
Σαφως και σημερα ζουμε κακης ποιοτητας δημοκρατια, αλλα αυτό τι σημασια εχει? Μεταβαλλει τις πεποιθησεις σου?
Άλλο η οικονομια, άλλο το πολίτευμα. Κανενα πολίτευμα δε μπορει να εγγυηθεί πλουτο για ολους ή εξαλειψη των κοινωνικων/οικονομικων ανισοτητων.

Γιατι αρχιζεις με μικρο γραμμα καθε σου φραση? Είναι χαλασμενα τα κεφαλαια στο πληκτρολογιο σου?
Τελευταία διόρθωση: 14 Ιουν 2019 01:47 από Stefan.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 14 Ιουν 2019 03:02 #69

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
Stefan έγραψε:
Oxι δεν εχω διαβασει τις αποψεις σου στο παρελθον, αλλα βγαινει συμπερασμα κι από τις τωρινες που διαβασα. Ξανα το ερωτημα: Aφου δε θες ουτε δημοκρατια ουτε δικτατορια τοτε τι θες?
Με τη δημοκρατια προφανως και δεν εισαι αφου απαξιώνεις τις δημοκρατικες διαδικασιες.
Σαφως και σημερα ζουμε κακης ποιοτητας δημοκρατια, αλλα αυτό τι σημασια εχει? Μεταβαλλει τις πεποιθησεις σου?
Άλλο η οικονομια, άλλο το πολίτευμα. Κανενα πολίτευμα δε μπορει να εγγυηθεί πλουτο για ολους ή εξαλειψη των κοινωνικων/οικονομικων ανισοτητων.

Γιατι αρχιζεις με μικρο γραμμα καθε σου φραση? Είναι χαλασμενα τα κεφαλαια στο πληκτρολογιο σου?


1)απο τη στιγμη που δεν γνωριζεις τις αποψεις μου συνολικα και δεν εχεις ολοκληρωμενη εικονα για τους συλλογισμους μου περι δημοκρατιας και εκλογικου συστηματος τοτε δεν εισαι εξ ορισμου σε θεση να βγαλεις συμπερασμα οπως λες απο τις τωρινες θεσεις μου που αποτελουν μια καταληξη σκεψεων,εμπειριων,γνωσεων κ.α. πολλων ετων.

2)το οτι δεν ειμαι με τη δημοκρατια οπως λες ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα και παλι.δεν μπορεις ομως να με πεισεις ουτε να μου επιβαλλεις το τι ειναι σωστο και τι οχι οπως το ιδιο δεν μπορω να κανω και εγω για σενα.το εκλογικο συστημα ετσι οπως ειναι διαμορφωμενο συμφωνα με τον εκλογικο νομο με τα bonus(bonus seats) κλπ μονο δημοκρατικο δεν ειναι. εκ θεμελιων ειναι λανθασμενο για μενα.αν εσενα σου αρεσει δικαιωμα σου,υποστηριξε το.δημοκρατια εχουμε οπως λες και εσυ..

3)εδω κανεις και παλι λαθος.υπαρχει μεγαλος συσχετισμος οικονομιας και πολιτευματος.διαβασε ιστορια.

4)δεν μπορεις με παραινεσεις,νουθεσιες να υποδειξεις τον τροπο που θα γραφω.παντως δεν ειναι τυχαιος. και δεν οφειλεται σε τεχνικο προβλημα.
Τελευταία διόρθωση: 14 Ιουν 2019 03:05 από sonik.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 14 Ιουν 2019 07:36 #70

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1241
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
  • Κάρμα: 110 (74)
geosim (gs) έγραψε:
Τα προγνωστικά μου είναι τα παρακάτω, παρακαλώ τον Τ$ig να τα περάσει.

ΣΥΡΙΖΑ......21,5
ΝΔ.............39
ΧΑ...............5
ΚΙΝΑΛ.......7,5
ΚΚΕ..........5,5
ΕΚ.............2
ΕΛ.............3
ΜΕΡΑ.........4
ΠΛΕΥΣΗ...1,5
ΛΟΙΠΑ.......9
Περάστηκαν. Η νέα φόρμα εισαγωγής δεν λειτουργεί;
Γνῶθι σαὐτόν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 14 Ιουν 2019 14:13 #71

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
sonik έγραψε:

1)απο τη στιγμη που δεν γνωριζεις τις αποψεις μου συνολικα και δεν εχεις ολοκληρωμενη εικονα για τους συλλογισμους μου περι δημοκρατιας και εκλογικου συστηματος τοτε δεν εισαι εξ ορισμου σε θεση να βγαλεις συμπερασμα οπως λες απο τις τωρινες θεσεις μου που αποτελουν μια καταληξη σκεψεων,εμπειριων,γνωσεων κ.α. πολλων ετων.

2)το οτι δεν ειμαι με τη δημοκρατια οπως λες ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα και παλι.δεν μπορεις ομως να με πεισεις ουτε να μου επιβαλλεις το τι ειναι σωστο και τι οχι οπως το ιδιο δεν μπορω να κανω και εγω για σενα.το εκλογικο συστημα ετσι οπως ειναι διαμορφωμενο συμφωνα με τον εκλογικο νομο με τα bonus(bonus seats) κλπ μονο δημοκρατικο δεν ειναι. εκ θεμελιων ειναι λανθασμενο για μενα.αν εσενα σου αρεσει δικαιωμα σου,υποστηριξε το.δημοκρατια εχουμε οπως λες και εσυ..

3)εδω κανεις και παλι λαθος.υπαρχει μεγαλος συσχετισμος οικονομιας και πολιτευματος.διαβασε ιστορια.

4)δεν μπορεις με παραινεσεις,νουθεσιες να υποδειξεις τον τροπο που θα γραφω.παντως δεν ειναι τυχαιος. και δεν οφειλεται σε τεχνικο προβλημα.


1) & 2) Δε χρειαζεται να το κουραζουμε άλλο, σε ρωτησα πολλες φορες αν εισαι με τη δημοκρατια και απέφυγες να απαντησεις, αυτό λοιπον τα λεει όλα.
Το εκλογικο συστημα σαφως και δε μου αρεσει, μονο η απλη αναλογικη είναι το σωστο συστημα. Άλλο αυτό δεν εχει σχεση με το θεμα, ειπαμε, δε ψάχνουμε για δικαιολογιες ουτε τα στραβα μεταβαλλουν τις πεποιθησεις μας.

3) Εσυ λοιπον, που δε κανεις λαθος, εξηγησε μας με ποιο πολιτευμα εξασφαλιζεται πλουτος και ευδαιμονια για ολους. Επισης εξηγησε μας γιατι σου φταιει η δημοκρατια αν πχ. οι πολιτες ενος κρατους τρωνε τα λεφτα των αλλων και κλεβουν με ρουσφετια κλπ αντι να δουλευουν με συνεπεια.

4) Ουτε παραινεσεις, ουτε νουθεσιες, ουτε υποδειξεις σου εκανα για το τροπο που γραφεις. Ρωτησα μονο για ποιο λογο αρχιζεις με μικρο γραμμα καθε φραση σου.
Τελευταία διόρθωση: 14 Ιουν 2019 14:19 από Stefan.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 14 Ιουν 2019 15:01 #72

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
Stefan έγραψε:

1) & 2) Δε χρειαζεται να το κουραζουμε άλλο, σε ρωτησα πολλες φορες αν εισαι με τη δημοκρατια και απέφυγες να απαντησεις, αυτό λοιπον τα λεει όλα.
Το εκλογικο συστημα σαφως και δε μου αρεσει, μονο η απλη αναλογικη είναι το σωστο συστημα. Άλλο αυτό δεν εχει σχεση με το θεμα, ειπαμε, δε ψάχνουμε για δικαιολογιες ουτε τα στραβα μεταβαλλουν τις πεποιθησεις μας.

3) Εσυ λοιπον, που δε κανεις λαθος, εξηγησε μας με ποιο πολιτευμα εξασφαλιζεται πλουτος και ευδαιμονια για ολους. Επισης εξηγησε μας γιατι σου φταιει η δημοκρατια αν πχ. οι πολιτες ενος κρατους τρωνε τα λεφτα των αλλων και κλεβουν με ρουσφετια κλπ αντι να δουλευουν με συνεπεια.

4) Ουτε παραινεσεις, ουτε νουθεσιες, ουτε υποδειξεις σου εκανα για το τροπο που γραφεις. Ρωτησα μονο για ποιο λογο αρχιζεις με μικρο γραμμα καθε φραση σου.



δεν απεφυγα να απαντησω σε τιποτα απο αυτα που ρωτησες.ευθεως σου λεω οτι δεν θεωρω δημοκρατια αυτο που εχουμε.αν εσυ το θεωρεις δημοκρατια να την χαιρεσαι.με παροτρυνεις να το βαπτισω καπως αυτο που εχουμε.θα σου ελεγα λοιπον κατ΄ευφημισμον δημοκρατικο συστημα εχουμε.εσυ αποκαλεσε το οπως θελεις.αν πιστευεις εσυ σε αυτην την κατ΄επιφασιν δημοκρατια δικαιωμα σου.

εγω στο δημοψηφισμα του 15 ψηφισα ΟΧΙ. και ενω κερδισε το ΟΧΙ και με διαφορα παραποιηθηκε-νοθευτηκε το αποτελεσμα εν μια νυκτι για πλακα με νομιμο τροπο και περασε και στο ντουκου ολο αυτο.αυτο εσενα σου θυμιζει δημοκρατια?
στην χουντα ξερεις τι ελεγαν οταν γινονταν εκλογες οι πολιτες μεταξυ τους γιατι υπηρχε φοβος να μιλησουν ανοικτα?αλλο ψηφιζουμε το πρωι και αλλο βγαινει το βραδυ. αν εσυ αρεσκεσαι σε τετοιου τυπου ψευτοδημοκρατιες πηγαινε και ασκησε το εκλογικο σου δικαιωμα με καμαρι κορδωμενος.
αλλωστε πιστευω οτι ο λαος δεν εχει ξεχασει αυτο που εγινε με το δημοψηφισμα γιατι το ακουω συνεχως παντου.περα απο τη συμφωνια των πρεσπων,υπερφορολογηση,περικοπες συνταξεων και τα χιλιαδες ψεμματα που ειπε κλπ ο λαος τιμωρει τον τσιπρα γιατι πανω απ΄ ολα εθιξε την περηφανεια του με αυτο που εκανε.
παντως χρυση αυγη δεν ψηφιζω αν υποπτευεσαι κατι τετοιο.γιατι καπου εκει το πας νομιζω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.162 δευτερόλεπτα