Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Ταυλανδη (Τραπεζες)

Ταυλανδη (Τραπεζες 01 Απρ 2015 17:58 #10

  • Ghost (Phantom)
  • Το Άβαταρ του/της Ghost (Phantom)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος
  • Δημοσιεύσεις: 297
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
  • Κάρμα: 8
Ποια τραπεζα χρειαζεσαι; Και για να αλλαξουμε τα ευρω σε δολλαρια και μπατ σε εναν σαραφη δικο τους πηγαμε
Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά.
Νίκος Καζαντζάκης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ταυλανδη (Τραπεζες 02 Απρ 2015 04:58 #11

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Το Άβαταρ του/της Υπήκοος (Υπηκοος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Δημοσιεύσεις: 132
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 64
  • Κάρμα: 3 (9)
Ghost (Phantom) έγραψε:
Ποια τραπεζα χρειαζεσαι; Και για να αλλαξουμε τα ευρω σε δολλαρια και μπατ σε εναν σαραφη δικο τους πηγαμε

Δεν χρειαζομαι καποια συγκεκριμμενη τραπεζα. Απλα θελω οταν φτασω εκει με καποιο λογικο χρηματικο ποσο να μη πρεπει να το κουβαλαω ή να το εμπιστευομαι στο ξενοδοχειο. Ουτε θελω να το βαλω σε καποια τραπεζα σαν τις ελληνικες δηλαδη σε ενα πηγαδι χωρις πατο. Υπαρχει τετοια? Και αν οχι μηπως υπαρχει καποιος τροπος απο κει να ανοιξεις ευκολα λογαριασμο στη "γειτονια" δηλ. Σινγκα, Χονκ Κονγκ κλπ?
Ειμαι και λιγο νομιμοφρων (βλ. χαζοβιόλης) και προτιμω να παω δια της επισημης οδου. Γι αυτο θετω το ερωτημα.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ταυλανδη (Τραπεζες 02 Απρ 2015 05:02 #12

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Υπήκοος (Υπηκοος) έγραψε:
προτιμω να παω δια της επισημης οδου
Εννοείς δεν θα ...stick in your ass €50k για να έχεις οικονομική άνεση εκεί που θα πας?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ταυλανδη (Τραπεζες 02 Απρ 2015 05:11 #13

  • starmaker
  • Το Άβαταρ του/της starmaker
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 476
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 21 (2)
Υπήκοος (Υπηκοος) έγραψε:
Ghost (Phantom) έγραψε:
Ποια τραπεζα χρειαζεσαι; Και για να αλλαξουμε τα ευρω σε δολλαρια και μπατ σε εναν σαραφη δικο τους πηγαμε

Δεν χρειαζομαι καποια συγκεκριμμενη τραπεζα. Απλα θελω οταν φτασω εκει με καποιο λογικο χρηματικο ποσο να μη πρεπει να το κουβαλαω ή να το εμπιστευομαι στο ξενοδοχειο. Ουτε θελω να το βαλω σε καποια τραπεζα σαν τις ελληνικες δηλαδη σε ενα πηγαδι χωρις πατο. Υπαρχει τετοια? Και αν οχι μηπως υπαρχει καποιος τροπος απο κει να ανοιξεις ευκολα λογαριασμο στη "γειτονια" δηλ. Σινγκα, Χονκ Κονγκ κλπ?
Ειμαι και λιγο νομιμοφρων (βλ. χαζοβιόλης) και προτιμω να παω δια της επισημης οδου. Γι αυτο θετω το ερωτημα.


Δεν μπορεις να βρεις καποια Αγγλικη; Η HSBC σε αυτα τα κρατη βασιλευει. Και ενω στην Ευρωπη και ακομη και μεσα στην Αγγλια μονιμως πατωνει στα customer satisfaction εχει δεσποζουσα θεση στην Απω Ανατολη. Χωρις να εχω παει ποτε Ταυλανδη. στις υπολοιπες ασιατικες τιγρεις εχω δει πολλα καταστηματα ξενων τραπεζων που εχουν και αγγλοφωνο προσωπικο (Σιτιμπανκ, HSBC). Δεν μπορει να μην εχει κατι εκει. Εγω σε μια αμερικανικη ή βρετανικη θα πηγαινα που σεβονται την εγγυηση καταθεσεων. Φυσικα υπαρχει παντα το καθεστως. Δεν ειναι και νοριεγκα να κανει οτι γουσταρει με τις τραπεζες αλλα σκεψου να γινει κανενα διπλωματικο επεισοδιο και να αποφασισουν δεσμευσεις καταθεσεων αλλοδαπων (λεμε τωρα ενα ακραιο σεναριο). Επισης αν ημουν στην θεση σου θα εψαχνα στην Ελβετια της Ανατολης (Σιγκαπουρη) που εχεις τεραστια επιλογη απο διεθνεις τραπεζες.

Υ.Γ. Για να ακολουθησεις την παρανομη οδο επιτυχημενα πρεπει να εχεις στην μπαντα καποια εκατομμυρια. Στις αλλες περιπτωσεις πρεπει να εχεις στην μπαντα αρκετη τυχη και γνωση. Τί νομιζεις εδω ξημεροβραδιαζονται εφοπλιστες; Το 70% εδω μεσα εχει τιμιες καταθεσεις. Αλλιως δεν θα αγωνιουσε, ουτε θα συμμετειχε σε τετοια threads.
Τελευταία διόρθωση: 02 Απρ 2015 05:16 από starmaker.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ταυλανδη (Τραπεζες) 02 Απρ 2015 05:20 #14

  • starmaker
  • Το Άβαταρ του/της starmaker
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 476
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 190
  • Κάρμα: 21 (2)
soto51 έγραψε:
Υπήκοος (Υπηκοος) έγραψε:
αυτα τα "αλλου ειδους πραγματα" θελουν μια.... τραπεζα απο πισω τους.

Σιγά την τράπεζα που χρειάζεται!

Δες εδώ. (Έχει πολλές φωτο το site - δεν χρειάζεταινα διαβάσεις κάτι).

Λες όλοι αυτοί οι λιγούρηδες δυτικοί που ποζάρουν με τα "κορίτσια" να κουβαλάνε τη UBS μαζί τους?
.
.

SexyThaigirl.jpg

.
.
TailandosPoust.jpg

.
.
BP7mfGqCYAIvPwA.jpg




Χαχαχαχα. Α ρε Σωτο........ολα τα τεκμηριωνεις. Μπας και θελεις να κλεισεις σπιτια; Ηδη ο υπηκοος σου εκανε "ευχαριστω" (αρα η γυναικα του το ξερει; )

Παντως η δευτερη φωτο με την μπρατσωμενη ολα τα λεφτα. Εχεις 2 σε 1: και "γυναικα" και σωματοφυλακα.

Υ.Γ. Οταν παω να κανω κλικ στην δευτερη φωτο την εχεις ονομασει thalandospoust. Το poust τι ακριβως σημαινει; δεν ειναι αληθινη γυναικα;
Τελευταία διόρθωση: 02 Απρ 2015 05:21 από starmaker.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ταυλανδη (Τραπεζες) 02 Απρ 2015 05:25 #15

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
starmaker έγραψε:
η δευτερη φωτο με την μπρατσωμενη ολα τα λεφτα.

Βάλε "ladyboys Thailand" στο Google Image search και θα φρίξεις.

Το "poust" είναι ταϋλανδέζικη λέξη και σημαίνει "καλό παιδί, από σπίτι. Με αρχές.".
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Τελευταία διόρθωση: 02 Απρ 2015 05:26 από soto51.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ταυλανδη (Τραπεζες 02 Απρ 2015 06:43 #16

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Το Άβαταρ του/της Υπήκοος (Υπηκοος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Δημοσιεύσεις: 132
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 64
  • Κάρμα: 3 (9)
starmaker έγραψε:
Υπήκοος (Υπηκοος) έγραψε:
Ghost (Phantom) έγραψε:
Ποια τραπεζα χρειαζεσαι; Και για να αλλαξουμε τα ευρω σε δολλαρια και μπατ σε εναν σαραφη δικο τους πηγαμε

Δεν χρειαζομαι καποια συγκεκριμμενη τραπεζα. Απλα θελω οταν φτασω εκει με καποιο λογικο χρηματικο ποσο να μη πρεπει να το κουβαλαω ή να το εμπιστευομαι στο ξενοδοχειο. Ουτε θελω να το βαλω σε καποια τραπεζα σαν τις ελληνικες δηλαδη σε ενα πηγαδι χωρις πατο. Υπαρχει τετοια? Και αν οχι μηπως υπαρχει καποιος τροπος απο κει να ανοιξεις ευκολα λογαριασμο στη "γειτονια" δηλ. Σινγκα, Χονκ Κονγκ κλπ?
Ειμαι και λιγο νομιμοφρων (βλ. χαζοβιόλης) και προτιμω να παω δια της επισημης οδου. Γι αυτο θετω το ερωτημα.


Δεν μπορεις να βρεις καποια Αγγλικη; Η HSBC σε αυτα τα κρατη βασιλευει. Και ενω στην Ευρωπη και ακομη και μεσα στην Αγγλια μονιμως πατωνει στα customer satisfaction εχει δεσποζουσα θεση στην Απω Ανατολη. Χωρις να εχω παει ποτε Ταυλανδη. στις υπολοιπες ασιατικες τιγρεις εχω δει πολλα καταστηματα ξενων τραπεζων που εχουν και αγγλοφωνο προσωπικο (Σιτιμπανκ, HSBC). Δεν μπορει να μην εχει κατι εκει. Εγω σε μια αμερικανικη ή βρετανικη θα πηγαινα που σεβονται την εγγυηση καταθεσεων. Φυσικα υπαρχει παντα το καθεστως. Δεν ειναι και νοριεγκα να κανει οτι γουσταρει με τις τραπεζες αλλα σκεψου να γινει κανενα διπλωματικο επεισοδιο και να αποφασισουν δεσμευσεις καταθεσεων αλλοδαπων (λεμε τωρα ενα ακραιο σεναριο). Επισης αν ημουν στην θεση σου θα εψαχνα στην Ελβετια της Ανατολης (Σιγκαπουρη) που εχεις τεραστια επιλογη απο διεθνεις τραπεζες.

Υ.Γ. Για να ακολουθησεις την παρανομη οδο επιτυχημενα πρεπει να εχεις στην μπαντα καποια εκατομμυρια. Στις αλλες περιπτωσεις πρεπει να εχεις στην μπαντα αρκετη τυχη και γνωση. Τί νομιζεις εδω ξημεροβραδιαζονται εφοπλιστες; Το 70% εδω μεσα εχει τιμιες καταθεσεις. Αλλιως δεν θα αγωνιουσε, ουτε θα συμμετειχε σε τετοια threads.


Ευχαριστω πολυ για τη μακροσκελη απαντηση. Δεν θυμαμαι να εχω δει HSBC εκει αλλα θα το κοιταξω. Οσο αφορα τα εκατομυρια που αναφερεις δυστυχως δεν εχω ουτε ενα ψιχουλακι απο αυτα. Ομως δεν εχει σημασια, ακομα και 572 ευρω και 2μιση δεκαρες να εχεις και να ειναι τα τελευταια σου, δεν θες να τα δωσεις σε ενα γκισε και να μη τα ξαναδεις ποτε. Ευτυχως ειχα εμπειριες στη ζωη μου και ειχα συναναστροφες με ανθρωπους που ξοδευαν 1000 ελβετικα φραγκα με την ιδια -ή και περισσοτερη- ευκολια που εγω ξοδευα 1 (ενα) φραγκο. Ολα αυτα ειναι σχετικα.
Οσο για τη νομιμοτητα, δεν εχω ουτε μιση πενταρα μη δηλωμενη. Μπορεις ελευθερα να με καταταξεις στους μεγαλους ηλιθιους.
Γι αυτο προσπαθω να παρω γνωμες απο εδω.

Edit: Πραγματι η HSBC ειναι δραστηρια στην Ασια. Καθολου τυχαιο τα αρχικα της σημαινουν HongKong and Shangai Bank Corporation.(οχι οτι το θυμομουν, τωρα το ειδα μη κανω τον εξυπνακια)
Δειχνει ομως να εχει φυγει απο την Ταυλανδη κατα τροπο αναλογο που φευγει τωρα η Σιτι απο μας:
www.hsbc.co.th/1/2/bkh2/personal/announcement
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Τελευταία διόρθωση: 02 Απρ 2015 07:02 από Υπήκοος (Υπηκοος).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ταυλανδη (Τραπεζες) 03 Απρ 2015 05:08 #17

  • kathrine
  • Το Άβαταρ του/της kathrine
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1270
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 527
  • Κάρμα: 77
Οι καιροί ου μενετοί...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ταυλανδη (Τραπεζες) 03 Απρ 2015 06:30 #18

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Το Άβαταρ του/της Υπήκοος (Υπηκοος)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Δημοσιεύσεις: 132
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 64
  • Κάρμα: 3 (9)
kathrine έγραψε:
www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=387594&catid=7

Οι αγορές αγαπάνε τις δικτατορίες...

Πολυ λογικο. Οι δικτατοριες εχουν σαφως προβλεψιμους και συγκεκριμενους στοχους που με αρκετη βεβαιοτητα θα επαληθευτουν. Κατι σαν εμας απο την αναποδη ομως.
Ο προηγουμενος κινεζος προεδρος το ειχε πει δημοσια: Ειμαστε μεν καλοι (οι Κινεζοι) αλλα εχουμε και πλεονεκτημα σε σχεση με σας (εννοουσε τις ΗΠΑ) γιατι μπορουμε να προγραμματιζουμε τεραστια εργα και μεγαλεπιβολα προγραμματα σε πολυ μακρινο οριζοντα χωρις φοβο ανατροπης τους.
Κατι σαν τα πενταετη προγραμματα της σοβιετικης ενωσης αλλα με κερδοφορια και οφελος.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Τελευταία διόρθωση: 03 Απρ 2015 07:28 από Υπήκοος (Υπηκοος).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα