Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

ΘΕΜΑ: Επενδυσεις σε ομολογα στην Ταϋλανδη

"Επενδύσεις" σε ομολογα στην Ταϋλάνδη 23 Απρ 2019 00:01 #55

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Vortex εγραψε
. CV έγραψε:
Γιατι να το ξεπερασουμε. Ηδη ποσταρα τα διαγραμματα - παρτα απο εδω: www.xe.com/currencycharts/?from=EUR&to=THB&view=10Y
Κυριως για να αντιληφθεις τι μαλακιες γραφεις: 38.5 με 40.5 ακριβως. Σημερα εχει 36. Ουτε τις προμηθειες που πληρωσες στους σπεσιαλ οριτζιν δεν εβγαλες - χαμενος εισαι.

Γιατί είναι χαμένος ο άνθρωπος αν αγόρασε THB το 2012 στα 38.5-40.5 και πουλήσει σήμερα στα 36; Έστω ότι έδωσε 1000 EUR το 2012 για να αγοράσει 39500 ΤΗΒ (μέση ισοτιμία 1EUR=39.5THB). Αν τα πουλήσει σήμερα στα 36 τότε θα πάρει 39500/36=1097.22 EUR. Εμένα πάντως μου φαίνεται από το διάγραμμα που παρέθεσες ότι το THB έχει άνοδο σε σχέση με το EUR την τελευταία δεκαετία (με μεγάλες βέβαια διακυμάνσεις).

Απαντηση
Τι του τα γραφεις αφου ειναι deisel ο τυπος ......ρε κερδισα του γραφω οχι εχασες μου απανταει......κλπ
Ρε φιλοι ειναι special origin Thais που μενω σπιτια τους οποτε παω γιατι να με κοροιδεψουν και αντε με κοροιδεψαν λες εγω να μην βλεπω τα νουμερα στην Τραπεζα?
Οχι εχασες παλι τα ιδια και θεωρει τους αλογομουρηδες bitcoin και crypto "σιγουρα".
Μηπως διαφημησα να πατε?
Οχι βεβαια αμα δεν εχετε καλους φιλους γιατι θα σας σκισουν οι προμηθειες απλα εγω ημουνα κολοφαρδος και "εκατσε" καλη δηλαδη πολλη καλη γνωριμια με special origin Thais δεν ειναι Ιουδαικης καταγωγης μονο οι Ελλαδιτες μην τρελλαθουμε.
Φοροδιαφυγη γιατι?
Μηπως η Thailand-αρα ειναι στην green zone ανταλλαγης στοιχειων με τα European pigs γουρουνια?
Οχι!
Επομενως μαγκια και μαγκια κανει οποιος και οποια αλλη εχει χρηματα εκτος European juridiction των Κομμουνοστων της New York!

Απλα η Thailand-αρα θελει εναν Trump γοατι με τα 7-αστερα Κομματικη Συγκυβερνηση .........πιασε τον "κουλη" ειναι........!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"Επενδύσεις" σε ομολογα στην Ταϋλάνδη 23 Απρ 2019 21:36 #56

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
PARIS33 έγραψε:
Ρε φιλοι ειναι special origin Thais που μενω σπιτια τους οποτε παω
Για τι ηλικίες μιλάμε?
PARIS33 έγραψε:
Φοροδιαφυγη γιατι?
Εσύ φοροδιαφεύγεις, εμένα ρωτάς?
PARIS33 έγραψε:
Επομενως μαγκια και μαγκια κανει οποιος και οποια αλλη εχει χρηματα εκτος European juridiction των Κομμουνοστων της New York!
Τι μου θύμισες ρε μπαγάσα! Παρτο:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

"Επενδύσεις" σε ομολογα στην Ταϋλάνδη 24 Απρ 2019 06:53 #57

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Τι ασχολείσαι; Το Tsig κατάντησε με τον τύπο one man show. Αφήστε τον να γράφει μόνος του.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εξω οι καφροι απο την Thailand -αρα 24 Απρ 2019 23:51 #58

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Gus (gus326) εγραψε
. Τι ασχολείσαι; Το Tsig κατάντησε με τον τύπο one man show. Αφήστε τον να γράφει μόνος του.

Απαντηση
1.Σε κανενα δεν εγραψα να πατε τα χρηματα σας αμα δεν εχετε γνωριμιες γιατι θα σας φανε τα κερδη οι προμηθειες συν τα γραφειοκρατικα (λογω διακοπων καθε χρονο μην χαλατε τον χρονο σας και ανεβαζετε "βαλβολινες")
2.Να απαντατε με επιχειρηματα και αμα δεν εχετε γιατι "σας την φορεσαν" μια με Βουλγαρια και μετα οι αλλες blue chips χωρες που βαρεσαν κανοναρες οι Τραπεζες δεν σας φταιω εγω.
3.Το εχω ξεκαθαρισει ειμαι "αλεργικος" με την Europa.

Aπο εδω και περα ομως το να προσπαθειτε να υποβαθμισετε τον συνομιλητη σας μια γιατι παει Thailand-αρα οτι παει για παιδια και πορνες δεν ειναι και επιχειρημα οταν σας εχω απαντησει αλλα με το μυαλο των γεροντομπασμενων gauliders που εχετε δεν τολματε να δειτε την πραγματικοτητα.
Η Thailand-αρα ειναι μια Χωρα Βασιλειο οπου επτα (7) στα δεκα (10) ατομα ειναι γυναικες επομενως να πατε με γκομενα ειναι το πιο ευκολο αντι να πατε να μπλεξετε να κολλησετε μεταδοτικα νοσηματα συν να σπαταλησετε τα χρηματα σας.
"Γουσταρετε" τα ανηλικα και τις πορνες δικαιωμα σας αλλα δεν εχετε το δικαιωμα χωρις να γνωριζετε τον συνομιλητη σας να του γραφετε για Pattaya κλπ.
Πως να το κανουμε "δεν ειμαστε ολοι ιδιοι".
Τα ζορια σας δεν καταλαβαινω απο την μια η γνωριμια με special origin Thais τι ειναι δηλαδη απατη και "διακορευση"?
Οταν μαλιστα ουτε πληρωνω ξενοδοχειο παρα μονο τα αεροπορικα εισητηρια που μια και πας Αμερικη εγραψα οτι ημουν "κατω" και μια φιλη απο την Ροδο με ειδοποιησε να κλεισω με την American Airlines απο Athenes -New York Kennedy με τιμη €138 το πρωτο δεκαημερο Ιουνιου απο Θεσσαλονικη.(ale -reteur η πτηση)
Ολα πια ψεμματα αμαν πια και η πτηση ειναι απο θεσσαλονικη (εχει αλλαξει η προσφορα της A.A)
Τα "φραγκα" πρεπει να ξερεις πως να τα διαχειριστεις και τουλαχιστον για εμενα γλυτωσα το μελλοντικο περιουσιολογιο.
Απο την αλλη το ξαναγραφω επειδη θα ψηφισω δευτερη φορα "δευτερη φορα αριστερα" και εσεις εισαστε Κιναλητες ΠΑ.ΣΟ.Κ -ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ εθνικια νεοναζι ακροδεξιοι αυτο δεν σημαινει οτι η οποια επιλογη στα Οικονομικα δεν μπορουμε να γραψουμε τις προσωπικες μας εμπειριες.
Παρτε το ειδηση "γιδια" σας την φορεσαν τα "μαργαριταρια" που γλυφατε γιατι και εγω ημουν Νεα Δημοκρατια επι του Σαχλαμαρα -Βουβουζελου αλλα "ειδα" την φουστια που πηγαιναν να κανουν και........εφυγα πηρα τα χρηματα μου απο την Τραπεζα που τα ειχα (οντως "λιγο" επεισοδιακα γιατι ειδα τον Διευθυντη να μου λεει για μια τοτε οδηγια του Προβοπουλου τοτε)

Δεν ειμαστε ολοι ιδιοι γιατι εσεις θα κανατε τις κοτες και θα φοβοσασταν μεσα σε μεγαλη Τραπεζα και την σκια σας γιατι εγω "δεν κολλησα" φωναξα την Αστυνομια χωρια οτι "αδειασε" το μπουρδελο τους.
(μια απλη οδηγια του Προβοπουλου ειχαν οι ξεφτυλες για περιορισμο αναληψεων μετρητων "με μετρο")
Πηγες για το που εχω τα χρηματα μου στην Thailand-αρα "τσου" απο εμενα να πατε αλλου να "ψωνισετε" κανεναν αφελη.
Καμμια φοροδιαφυγη γιατι η Thailand -αρα δεν ανηκει στις Χωρες αναταλλαγης στοιχεων με το European juridiction δικαιοδοσοας παρα μονο με επισημη καταγγελια Interpol καταζητουμενου τελεσης εγκληματικης πραξης .

Παραθετω τα σχολια μου για τα υπολοιπα μελη του forum που δεν εχουν μυαλο αχιβαδας ειτε να ειναι γιδια!

Πας να μας κανει “μαθημα” οτι υπαρχει Καπιταλισμος χωρις…….κεφαλαια ……...οταν δυστυχως σημερα τιποτα δεν ειναι σταθερο και…...η γη κινειται.
Οι καθολικουρες κα-ργιολιμια την “αρπαξαν” μια στις Philippines και ξανα τωρα στην Sri Lanka.
Τωρα το I.S.I.S ηταν η το I.S.I.L ισως η αραβικη εκδοση DAESH της Al Qaida δεν μας αφορα να πανε να κοψουν τον λαιμο τους με τον Παπα-ρα τους οι καθολικουρες που πηγαν σε ευσεβεις τιμιους ανθρωπους Muslims να διδάξουν “θρησκεια” και “τελετουργικα” οι παιδοφιλοι της Ρωμαιοκαθολικης “εκκλησιας”.
(ωραιοι ανθρωποι στην Sri Lanka χαμογελαστοι και ευγενικοι ειχα γνωρισει αρκετους στην Malaysia K.L).
Τωρα για τα Εταιρικα Ομολογα ισχυει οτι ισχυει για τις μεγαλες Τραπεζες “too big to fail” αμα χρεωκοπησουν μια σειρα Επιχειρησεων τοτε την “πατησαν” αρχικα οι ιδιες οι Τραπεζες μετα απο τα “κοκκινα δανεια” των τζαμπατζηδων.
Ο “κυκλος” των χαμηλων σχεδον μηδενικων επιτοκιων εχει εκτιναξει το Χρεος στα Κρατη.
Επομενως οι managers των επιχειρησεων μην μπορώντας να βρουν νεα κεφαλαια απο τους μετοχους λογω στασιμοτητας της παραγωγης (μειωση αγοραστικης δυναμης πολιτων) “μπηκαν στο νοημα” και αναζητουν νεα κεφαλαια κινησης στα Corporate Bonds.
Μετα την κερδοσκοπια του χρυσου “τραβηξαν” κεφαλαια και εχουν παει να κερδοσκοπησουν στην αγορα των Corporate Bonds.
Στην μια η στην αλλη περιπτωση η ιστορια μας διδασκει “too big to fail”.........!
Τα επιτοκια ειναι χαμηλα επομενως οι αποταμιευτες παιρνουν τον “κουλη” παραμασχαλα και οι επιχειρησεις λογω στασιμοτητας παραγωγης μετακυλουν το οποιο αρνητικο κοστος παραγωγης /πωλησης στους εργαζομενους και αυτο αφορα μια σειρα επιχειρησεων που εχουν υπογραψει συμβολαια η συνεργατες επιχειρησεων των συμβεβλημενων επιχειρησεων Συμβολαιων.
“Too big to fail”......και αμα κατι “στραβωσει” τοτε “ανακεφαλαιοποιηση” Τραπεζων και τα χρεη στον “κυριαρχο λαο”!


EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 24 Απρ 2019 23:55 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εξω οι καφροι απο την Thailand -αρα 25 Απρ 2019 00:03 #59

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
PARIS33 έγραψε:
"Γουσταρετε" τα ανηλικα και τις πορνες δικαιωμα σας
Τι δικαίωμα βρε τραχανά. Είσαι με τα καλά σου;
en.m.wikipedia.org/wiki/Child_prostitution_in_Thailand
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εξω οι καφροι απο την Thailand -αρα 25 Απρ 2019 05:35 #60

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Καλά βρε tsig πως επιτρέπεις τέτοιο οχετό. Μας βρίζει κατάμουτρα χυδαία και σκαιά μέχρι παιδεραστές μας λέει και αφήνεις αυτό το υβρεολόγιο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Εξω οι καφροι απο την Thailand -αρα 25 Απρ 2019 08:28 #61

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1241
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
  • Κάρμα: 110 (74)
Φίλε gus, έγινε αποκλεισμός του χρήστη για μια εβδομάδα. Αν υπάρχουν παρεκτροπές μπορείτε να πατάτε το κουμπί αναφορά, διαφορετικά μπορεί να ξεφύγουν.
Γνῶθι σαὐτόν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

Εξω οι καφροι απο την Thailand -αρα 25 Απρ 2019 11:22 #62

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Ο Τσιγκούνης (T$ig) έγραψε:
Φίλε gus, έγινε αποκλεισμός του χρήστη για μια εβδομάδα. Αν υπάρχουν παρεκτροπές μπορείτε να πατάτε το κουμπί αναφορά, διαφορετικά μπορεί να ξεφύγουν.

Kαλό Πάσχα σε όλους και καλή Ανάσταση (και στον ακατανόμαστο).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εξω οι καφροι απο την Thailand -αρα 25 Απρ 2019 19:10 #63

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
gus (gus326) έγραψε:
Kαλό Πάσχα σε όλους και καλή Ανάσταση (και στον ακατανόμαστο).

Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα σε όλους, αλλά στον συγκεκριμένο γιατί το εύχεσαι; Πάω στοίχημα ότι δεν τον ... αφορά (όπως και εσένα δεν σε αφορά π.χ. το ... ραμαζάνι ή η "γιορτή" ... τους για την ... άλωση της Κωνσταντινούπολης). :whistle:
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 25 Απρ 2019 19:36 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα