Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Επιλογή φωτοβολταικών για στέγη.

Φωτοβολταικα στη στεγη. 14 Μαϊ 2012 14:27 #1

  • Theo (Th.Cou)
  • Το Άβαταρ του/της Theo (Th.Cou)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Γεια σας.Προσφατα ειχα παει σε μια εκθεση με φωτοβολταικα για να βαλω 10kW στη στεγη του σπιτιου μου.Μετα απο ερευνα που εκανα εκει,βρηκα την εταιρεια Soprayη οποια μου προσφερε φωτοβολταικα πολυκρυσταλλικου πυριτιου 240W τα οποια ειναι κινεζικα, με τιμη 0,85 ανα watt και τους συνεργατες της οι οποιοι κανουν και τις εγκαταστασεις.Οι αλλες εταιρειες μου προσφερανε μεγαλυτερες τιμες.Θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος για τα συγκεκριμενα φωτοβολταικα και αν η τιμη ειναι καλη σε σχεση με την αποδοση τους.Ευχαριστω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Φωτοβολταικα στη στεγη. 22 Μαϊ 2012 19:21 #2

Theo έγραψε:
Γεια σας.Προσφατα ειχα παει σε μια εκθεση με φωτοβολταικα για να βαλω 10kW στη στεγη του σπιτιου μου.Μετα απο ερευνα που εκανα εκει,βρηκα την εταιρεια Soprayη οποια μου προσφερε φωτοβολταικα πολυκρυσταλλικου πυριτιου 240W τα οποια ειναι κινεζικα, με τιμη 0,85 ανα watt και τους συνεργατες της οι οποιοι κανουν και τις εγκαταστασεις.Οι αλλες εταιρειες μου προσφερανε μεγαλυτερες τιμες.Θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος για τα συγκεκριμενα φωτοβολταικα και αν η τιμη ειναι καλη σε σχεση με την αποδοση τους.Ευχαριστω.

Απο προσωπικη εμπειρια σου λεω οτι τα Sopray ειναι πολυ καλα,αλλα σου προτεινω να κανεις και μια ερευνα πανω σε Γερμανικα φωτοβολταικα πανελ.Αν θες τσεκαρε εδω:Γερμανικα φωτοβολταικα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Επιλογή φωτοβολταικών για στέγη. 02 Ιουλ 2012 19:22 #3

Καλησπέρα, ψάχνομαι για εγκατάσταση φωτοβολταικών στην ταράτσα μου, αλλά δεν έχω πολύ εμπειρία πάνω στο θέμα.. Θέλω κάτι σχετικά φθηνό αλλά αξιοπρεπές, να βγάζει τα λεφτά του.. Κατατοπίζομαι σ'αυτά www.cocoon.gr/solar-panel-sopray.html . Καμία γνώμη;;; Τα πρότεινε ένας φίλος, κ οι συγκεκριμένοι μου κάναν καλή προσφορά...
Τελευταία διόρθωση: 02 Ιουλ 2012 19:43 από Ο Τσιγκούνης (T$ig). Αιτία: διόρθωση συνδέσμου
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Φωτοβολταϊκά στέγης 12 Αυγ 2016 15:00 #4

  • nick (nick6)
  • Το Άβαταρ του/της nick (nick6)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 183
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: -2
Μπορεί να μου πει κάποιος τι γίνεται με τα φωτοβολταϊκά στέγης κόστος εγκατάστασης -τιμή που σου δίνει η ΔΕΗ - φορολογία και αν αξίζει να βάλει κάποιος?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.050 δευτερόλεπτα