Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: χορηγήγηση στοιχείων απο ATTICA σε ΑΑΔΕ

χορηγήγηση στοιχείων απο ATTICA σε ΑΑΔΕ 06 Ιουν 2019 20:51 #10

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1780
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 692
  • Κάρμα: 35
sonik έγραψε:

εμενα περυσι για κατι αναδρομικα του 13 μου ζητησε η προισταμενη εισοδηματος μια πανηλιθια τελειως την βεβαιωση αποδοχων του 13 η οποια ηταν χειρογραφη λογω ενος λαθους του εργοδοτη και που την ειχα καταθεσει πρωτοτυπη τοτε για να παρω επιστροφη φορου.απο τοτε εχω αλλαξει και σπιτι.επεμενε να ψαξω να βρω την τοτε βεβαιωση αποδοχων.λεω σας την εχω καταθεσει πρωτοτυπη κοιταξτε στο αρχειο σας.αρχειο εχουν αλλα ειναι χειροτερο και απο βοθρο σιγα μην εψαχναν οι τεμπεληδες.καταλαβα που το πηγαινε αμεσως και εκανα το εξης.εγω σιγουρα την ειχα γιατι παντα βγαζω φωτοτυπιες αλλα απο τοτε ειχα μετακομισει και ειχα πολλα πραγματα σε κουτες.τρεχα γυρευε.πού να ψαχνεις δεν ειχα και χρονο.της λεω μετα απο μια βδομαδα εψαξα(δεν ειχα καν ασχοληθει) δεν την βρηκα καντε οτι θελετε και θα κανω ενσταση.αν δεν δικαιωθω θα αναγκαστω να βγω στα καναλια να δημοσιοποιησω την γραφειοκρατικη τρελα.δεν ειναι προσωπικο αλλα αναγκαζομαι να το κανω.τελικα εκανε πισω αυτη..

η μαλακια τους παει συννεφο!! αν μπλεξεις δεν βγαζεις ακρη με αυτους,μονο κακο θελουν να σου κανουν.πουλανε και τη μανα τους για το χιλιαρικακι οι κηφηνες του δημοσιου.αληταριο τελειως.γι΄αυτο ποτε δεν εμπλεξα και σε σχεση με δημοσιο υπαλληλο ενω μου ετυχαν περιπτωσεις στο παρελθον.μου ελεγαν με περηφανεια οτι δουλευαν στο δημοσιο και εγω εξαφανιζομουν και ειχαν και την απορια γιατι.συνανταμε τους κηφηνες στην καθημερινοτητα μας να τους βαλουμε και μεσα στο σπιτι μας εεε παει πολυ! αφηστε δε που οσοι φιλοι μου παντρευτηκαν δημοσιο υπαλληλο και ειχαν χαρει αρχικα τωρα ολοι τους ειναι δυστυχισμενοι. εγω αυτα τα ειχα δει και αντιληφθει εικοσι χρονια πριν και απο τοτε ειχα λαβει τα μετρα μου,γνωμη δεν αλλαξα και δεν το μετανιωσα ουτε στιγμη.

Ανάλογα το πρόβλημα αφήνεις να φαίνονται στο τσεπάκι του πουκάμισου επαρκής αριθμός 500ρικων και λύνεται στο φτερό.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

χορηγήγηση στοιχείων απο ATTICA σε ΑΑΔΕ 07 Ιουν 2019 08:51 #11

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Εμένα μου τηλεφώνησε η Eurobank για να κάνω επικαιροποίηση στοιχείων.
Μου ζήτησαν ταυτότητα, εκκαθαριστικό, λογαριασμό κινητού κ απόδειξη μισθοδοσίας.
Μου είπαν πως ακολουθούν εντολές της κυβέρνησης κ μάλιστα μου έδειξαν κ τη σχετική απόφαση.

Η επικαιροποιηση στοιχειων ανα τακτα χρονικα διαστήματα είναι πλεον υποχρεωτικη.
Εγω ειχα κανει το 2013, και τελευταια λαμβανα ειδοποιησεις στο web banking μου ότι πρεπει να ξανακανω. Μετα διαπιστωσα οτι υπηρχε εκει επιλογη να την κανω ηλεκτρονικα. Εστειλα λοιπον σε pdf το τελευταιο εκκαθαριστικο και μια αποδειξη τηλεφωνιας και μετα από μερικες ημερες με ευχαριστησαν :)


ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
ευγενικά με ρώτησε αν θα του έδινα ένα ποσό στο χέρι, σε μετρητά βέβαια, ώστε να μου κάνει καλύτερη τιμή.

Για κατι τέτοιους τυπους θεσπιστηκε η επικαιροποιηση. Για τη καταπολεμηση του μαυρου χρηματος.
Τελευταία διόρθωση: 07 Ιουν 2019 08:56 από Stefan.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

χορηγήγηση στοιχείων απο ATTICA σε ΑΑΔΕ 07 Ιουν 2019 13:17 #12

  • Thanasis (atsi)
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis (atsi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 390
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 164
  • Κάρμα: 12
Stefan έγραψε:
Μετα διαπιστωσα οτι υπηρχε εκει επιλογη να την κανω ηλεκτρονικα. Εστειλα λοιπον σε pdf το τελευταιο εκκαθαριστικο και μια αποδειξη τηλεφωνιας και μετα από μερικες ημερες με ευχαριστησαν :).


πως έστειλες ηλεκτρονικά τα στοιχεία; σε email αν ναι σε ποια διεύθυνση;
Lagom
Τελευταία διόρθωση: 07 Ιουν 2019 13:18 από Thanasis (atsi).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

χορηγήγηση στοιχείων απο ATTICA σε ΑΑΔΕ 07 Ιουν 2019 14:05 #13

  • Stefan
  • Το Άβαταρ του/της Stefan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 642
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 189
  • Κάρμα: -23
Mεσα απο το περιβαλλον του web banking τα εστειλα, συμφωνα με τις οδηγιες τους(Πειραιως).
Τελευταία διόρθωση: 07 Ιουν 2019 14:08 από Stefan.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Thanasis (atsi)
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.052 δευτερόλεπτα