Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ - ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΕΣ

ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ - ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΕΣ 23 Αυγ 2015 23:17 #10

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
Johan (larry) έγραψε:

Ουτε εγω εχω... προσωπικο συμβουλο. Μιλησα για εξυπηρετηση, οχι για συμβουλους.

Δηλαδη μιλαμε για το ''βυσμα'' που πρεπει να εχουμε στην Τραπεζα που συναλλασομαστε για να κανουμε την δουλεια μας ?
Την δουλεια που ολοι οι υπαλληλοι θα επρεπε να γνωριζουν και να διεκπεραιωνουν, αλλα επειδη ειναι ασχετοι δεν μπορουν να την κανουν και σε στελνουν σε ο ενας στον αλλον...(αυτα που κατα πλειοψηφια συμβαινουν στην Εθνικη λογω συνωστισμου μεγαλου αριθμου ασχετων)

βύσμα : Λέγεται αλλιώς και «άκρη»: η γνωριμία με κάποιο υψηλό πρόσωπο όπου θα κάνει κάτι ευνοϊκό (ρουσφέτι) για εσένα.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 23 Αυγ 2015 23:25 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ - ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΕΣ 24 Αυγ 2015 00:47 #11

  • some are ass (antwnis)
  • Το Άβαταρ του/της some are ass (antwnis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 103
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 21
  • Κάρμα: 1
Αν και διαφωνω γενικα για την μετακινηση των χρηματων για τοσο μικρη διαφορα στο επιτοκιο,αυτο για τους υπαλληλους στην εθνικη ειναι 100% σωστο,συμπεριφερονται σαν ξερολες και γενικα μιλανε λες και οτι χρημα υπαρχει στην τραπεζα ειναι δικο τους και οχι των καταθετων.Ειδικα δε η ξαφνικη ευγενεια οταν παρεις την αποφαση και σηκωθεις και φυγεις με τα λεφτα σου ειναι το αποκορυφωμα.Οσο λιγοτερες επισκεψεις τοσο το καλυτερο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ - ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΕΣ 24 Αυγ 2015 04:08 #12

  • Johan (larry)
  • Το Άβαταρ του/της Johan (larry)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 545
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 46
  • Κάρμα: -6
maria (mb361) έγραψε:

Δηλαδη μιλαμε για το ''βυσμα'' που πρεπει να εχουμε στην Τραπεζα που συναλλασομαστε για να κανουμε την δουλεια μας ?
Την δουλεια που ολοι οι υπαλληλοι θα επρεπε να γνωριζουν και να διεκπεραιωνουν, αλλα επειδη ειναι ασχετοι δεν μπορουν να την κανουν και σε στελνουν σε ο ενας στον αλλον...(αυτα που κατα πλειοψηφια συμβαινουν στην Εθνικη λογω συνωστισμου μεγαλου αριθμου ασχετων)

βύσμα : Λέγεται αλλιώς και «άκρη»: η γνωριμία με κάποιο υψηλό πρόσωπο όπου θα κάνει κάτι ευνοϊκό (ρουσφέτι) για εσένα.

Μιλησα για βυσμα? Αν συνεργαστεις με την Εθνικη, πχ. ανοιξεις μια προθεσμιακη, αυτοματως υπαγεσαι στο private banking και εχεις το προσωπικο σου υπαλληλο.

Δε καταλαβαινω αυτη τη μανια απαξιωσης που εχεις για την Εθνικη. Κι εγω δε σκεφτομουν τα καλυτερα, μολις ομως συνεργαστηκα μαζι της διαπιστωσα οτι υπαρχει πολυ καλη εξυπηρετηση.

some are ass (antwnis) έγραψε:
...αυτο για τους υπαλληλους στην εθνικη ειναι 100% σωστο,συμπεριφερονται σαν ξερολες και γενικα μιλανε λες και οτι χρημα υπαρχει στην τραπεζα ειναι δικο τους και οχι των καταθετων.Ειδικα δε η ξαφνικη ευγενεια οταν παρεις την αποφαση και σηκωθεις και φυγεις με τα λεφτα σου ειναι το αποκορυφωμα.Οσο λιγοτερες επισκεψεις τοσο το καλυτερο.


Σε ποιο Καταστημα τα ειδες ολα αυτα?
Τα ειδες ο ιδιος ή μηπως τα ακουσες απο το παππου του μπατζανακη σου?
τουσκ εισαι και φαινεσαι ρε
Τελευταία διόρθωση: 24 Αυγ 2015 04:13 από Johan (larry).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ - ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΕΣ 24 Αυγ 2015 04:26 #13

  • some are ass (antwnis)
  • Το Άβαταρ του/της some are ass (antwnis)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 103
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 21
  • Κάρμα: 1
Απο προσωπικη εμπειρια το λεω φυσικα.Ατακες τυπου ''τι τους ακους ολους αυτους ολοι λενε ψεματα'' και επιχειρηματα παιδιου δημοτικου για να σε πεισουν σε ενα πιθανο ερωτημα ''σε περιπτωση χρεοκοπιας τι κανουμε?'',υπεροψια(το επαιζε ανετος μαζι μου και οταν του ειπα ''καλη καρδια θα παω αλλου'' αρχισε τα που θα πας εμεις ειμαστε η πιο εμπιστη τραπεζα,δεν σ'αφησαμε ικανοποιημενο) και ολα αυτα ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ουτε καν στον γκισε,θυμαμαι μια φορα που ειχε απειρο κοσμο και με φωναξε αυτος που αλλαζει νομισματα σε μια ουρα 4-5 ατομα για να τελειωσω πιο νωρις αφου ειδε οτι ειχα μονο μια πληρωμη να κανω η κατι τετοιο,και οταν εφτασε η σειρα μου με ρωταει γιατι ηρθες εδω?εδω ερχονται οι εμποροι,να παρεις νουμερο και να πας στον γκισε.ΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ ΑΥΤΑ!Και αλλα πολλα δεν θελω να επεκταθω(και αλλο).
Μονο κατι τελευταιο,τηλεφωνικη εξυπηρετηση εθνικης,το πιο συντομο ανεκδοτο.2 ωρες το πρωι,2 το απογευμα,και την επομενη μερα 3 ωρες το πρωι για να βγαλω γραμμη.
Τελευταία διόρθωση: 24 Αυγ 2015 04:27 από some are ass (antwnis).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ - ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΕΣ 25 Αυγ 2015 00:57 #14

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
some are ass (antwnis) έγραψε:
Απο προσωπικη εμπειρια το λεω φυσικα.Ατακες τυπου ''τι τους ακους ολους αυτους ολοι λενε ψεματα'' και επιχειρηματα παιδιου δημοτικου για να σε πεισουν σε ενα πιθανο ερωτημα ''σε περιπτωση χρεοκοπιας τι κανουμε?'',υπεροψια(το επαιζε ανετος μαζι μου και οταν του ειπα ''καλη καρδια θα παω αλλου'' αρχισε τα που θα πας εμεις ειμαστε η πιο εμπιστη τραπεζα,δεν σ'αφησαμε ικανοποιημενο) και ολα αυτα ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ουτε καν στον γκισε,θυμαμαι μια φορα που ειχε απειρο κοσμο και με φωναξε αυτος που αλλαζει νομισματα σε μια ουρα 4-5 ατομα για να τελειωσω πιο νωρις αφου ειδε οτι ειχα μονο μια πληρωμη να κανω η κατι τετοιο,και οταν εφτασε η σειρα μου με ρωταει γιατι ηρθες εδω?εδω ερχονται οι εμποροι,να παρεις νουμερο και να πας στον γκισε.ΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ ΑΥΤΑ!Και αλλα πολλα δεν θελω να επεκταθω(και αλλο).
Μονο κατι τελευταιο,τηλεφωνικη εξυπηρετηση εθνικης,το πιο συντομο ανεκδοτο.2 ωρες το πρωι,2 το απογευμα,και την επομενη μερα 3 ωρες το πρωι για να βγαλω γραμμη.

Το πρωτο σπασιμο ειναι οταν ο ενας ασχετος σε στελνει στον αλλον μεχρι να καταληξεις σε Υποδιευθυντη 'η Διευθυντη για να συννενοηθεις για κατι που θα επρεπε να γνωριζουν οι απλοι υπαλληλοι.

Το δευτερο αρνητικο ειναι η αδιαφορια που δειχνουν στο προσωπο του καταθετη : 30 χρονια να σε βλεπει καθημερινα ο ιδιος υπαλληλος στο γκισε, ειναι ανικανος να αναπτυξει διαπροσωπικη σχεση μαζι σου.

Το καταλαβαν και οι ιδιοι και βαλανε τον προσωπικο υπαλληλο (αλλα στο private banking αν τα λεω σωστα για ποσα >300 k )

Συμπεριφορα των δικηγορων τους : Η χειροτερη του ειδους. Εισαγγελεις να ητανε θα φερονταν καλυτερα (αυτα πολλα χρονια πριν την κριση, φανταστειτε τι θα γινεται τωρα με τοσα δανεια & φεσια στην αγορα)

Το τριτο αρνητικο,ειναι το κολλημα στους τυπους, μεχρι του σημειου να εκνευριστεις και σε χασουν απο πελατη.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΡΑΠΕΖΑ ΗΠΕΙΡΟΥ - ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΚΕΣ 25 Αυγ 2015 11:58 #15

  • Johan (larry)
  • Το Άβαταρ του/της Johan (larry)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 545
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 46
  • Κάρμα: -6
some are ass (antwnis) έγραψε:
Απο προσωπικη εμπειρια το λεω φυσικα.Ατακες τυπου ''τι τους ακους ολους αυτους ολοι λενε ψεματα'' και επιχειρηματα παιδιου δημοτικου για να σε πεισουν σε ενα πιθανο ερωτημα ''σε περιπτωση χρεοκοπιας τι κανουμε?'',υπεροψια(το επαιζε ανετος μαζι μου και οταν του ειπα ''καλη καρδια θα παω αλλου'' αρχισε τα που θα πας εμεις ειμαστε η πιο εμπιστη τραπεζα,δεν σ'αφησαμε ικανοποιημενο) και ολα αυτα ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ουτε καν στον γκισε,θυμαμαι μια φορα που ειχε απειρο κοσμο και με φωναξε αυτος που αλλαζει νομισματα σε μια ουρα 4-5 ατομα για να τελειωσω πιο νωρις αφου ειδε οτι ειχα μονο μια πληρωμη να κανω η κατι τετοιο,και οταν εφτασε η σειρα μου με ρωταει γιατι ηρθες εδω?εδω ερχονται οι εμποροι,να παρεις νουμερο και να πας στον γκισε.ΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΕ ΑΥΤΑ!Και αλλα πολλα δεν θελω να επεκταθω(και αλλο).
Μονο κατι τελευταιο,τηλεφωνικη εξυπηρετηση εθνικης,το πιο συντομο ανεκδοτο.2 ωρες το πρωι,2 το απογευμα,και την επομενη μερα 3 ωρες το πρωι για να βγαλω γραμμη.

Λογικο ειναι να σου λεει "μεινε εδω ειμαστε οι καλυτεροι", τι περιμενες να σου πει? "ειμαστε για τα μπαζα, μη μας προτιμησεις"?
Εγω τον δικο μου υπαλληλο τον βρισκω αμεσως στη γραμμη του.
Αν τελειωσει η προθεσμιακη σου θα σε ειδοποιησουν τηλεφωνικως.

maria (mb361) έγραψε:
Το καταλαβαν και οι ιδιοι και βαλανε τον προσωπικο υπαλληλο (αλλα στο private banking αν τα λεω σωστα για ποσα >300 k )

Αν ειχα 300 χιλιαρικα καλα θα'ταν :)
τουσκ εισαι και φαινεσαι ρε
Τελευταία διόρθωση: 25 Αυγ 2015 12:00 από Johan (larry).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα