Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 17 Φεβ 2013 16:46 #46

  • Nomader
  • Το Άβαταρ του/της Nomader
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 376
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 19
  • Κάρμα: 0 (-1)
evi28 έγραψε:
Σε αυτο το μπουρδελο.
Για ολα φταιει ο πολιτης.
Επειδη δεν εχουν κανενα συστημα ελεγχου, ο πολιτης πρεπει να ελεγχει τους ισολογισμους των εταιρειων.
πάντως σε όλες τις χώρες υπάρχει εποπτικός φορέας.. όποια ασφάλεια κρίνεται μπουρδέλο.. την αναγκάζουν να φτιάξει τα οικονομικά της.. Εδώ ξαφνικά σου λέει "...η τάδε εταιρία κλείνει" που ήσουν τόσα χρόνια ρε μεγάλε να το προλάβεις..
Και οκ οταν μιλάμε για αυτοκίνητο είναι μικρή η ζημιά.. αν εγω είχα μια ασφάλεια ζωής και πλήρωνα εδώ και 20 χρόνια!! ποιος με σώζει
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 17 Φεβ 2013 17:10 #47

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
Μακρυά από την intersalonika... απαράδεκτη εταιρεία.

Και γενικά οι μικρές εταιρειούλες μέσω internet είναι απάτες. Όταν δεν αντέχουν άλλο τις μυνήσεις των εμπλεκομένων κλείνουν και χρεωκοπούν.

Στο συγκεκριμένο θέμα, δεν μπορείτε να κάνετε οικονομία. Θα μπλέξετε και θα ταλαιπωρηθείται και εσείς και οι άλλοι γύρω σας. Δεν παίζουμε με αυτά για οικονομία 100 ευρώ. Διαλέξτε Εθνική ή interamerican, αν και για την δεύτερη πολλά ακούγονται τώρα τελευταία.
Τελευταία διόρθωση: 17 Φεβ 2013 17:46 από Optimus (optimus).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 17 Φεβ 2013 19:54 #48

  • ΜΙΧΑΛΗΣΚΩΝ
  • Το Άβαταρ του/της ΜΙΧΑΛΗΣΚΩΝ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0 (1)
Mην τρελαθούμε,η INTERASCO είναι στον χώρο απο το 1890,παρακλάδι-μέλος του ισραηλίτικου ομίλου HAREL που έχει 2 εκατομ.πελάτες,1.5 δις κύκλο εργασιών,με 620.000.000 ίδια κεφάλαια και 18.5δις επενδυμένα κεφάλαια!!!!Πρίν ασφαλίσω αυτοκίνητο ή σπίτι απλά ψάχνω,μαθαίνω και κρίνω με σίγουρες πληροφορίες και δεν αρκούμε στο...εύηχον του ονόματος!!!Οσο για την INTERAMERICAN,περί κλεισίματος κλπ.μπορεί να είναι γραφειοκρατική ή ότι άλλο, αλλά τώρα είναι δυνατή όσο ποτέ αφού ανήκει στόν ολλανδικών συμφερόντων όμιλο EURECO-ACHMEA και αν φουντάρει να είστε σίγουροι ότι πρώτα θα έχει φουντάρει η Ελλάδα με την Ολλανδία μαζί !!Την interamerican την είχα μέσω anytime στα αυτοκίνητα,αλλά όταν θέλησα να αποσυνδέσω ένα ασφαλιστήριο απο πιστωτική κάρτα για να μην εισπραχθεί αυτόματα λόγω πώλησης αυτού,πραγματικά έπαθα σόκ απο το πλήθος χαρτιών και ενεργειών που απαιτούσαν.Ετσι τα απέσυρα όλα,από πείσμα για τα χάλια της γραφειοκρατίας τους !!Να σας πώ ακόμη πως καλές τιμούλες διαθέτει και το απ'ευθείας site της ασφαλιστικής ΟΡΙΖΩΝ,παλαιά και αξιοπρεπής στον χώρο των ασφαλειών,όπως επίσης και το νέο στον χώρο www.insurer.gr με προτάσεις απο διάφορες εταιρείες.Πιστεύω ακράδαντα πως η καλή ασφάλεια σου ασφαλίζει πάνω από όλα και απόλυτα την αξιοπρέπειά σου σε μια δύσκολη στιγμή,ενώ βεβαιώνω πως όποτε τις χρειάσθηκα με κάλυψαν πλήρως είτε επρόκειτο για ιχ είτε για σπίτι είτε για καλύψεις υγείας,απλά ψάξτετο λίγο,αξίζει να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 17 Φεβ 2013 21:53 #49

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
Μην τρελαθούμε κιόλας; για την interasco πως την είπες;

Για κανα παλιό audi των 4-5000 ευρώ καλή είναι. Αλλά για καινούργιο αμάξι αξίας 17.000+ ευρώ θα πάμε να ακουμπήσουμε στην interasco; Και αν μας το κλέψουν θα περιμένουμε ΑΝ,ΑΜΑ και ΠΟΤΕ μας πληρώσει η κάθε κωλοεταιριούλα; Βαράει και μια χρεωκοπία στην τελική και άντε γεια

Έχουμε τρελαθεί ομαδικώς σε αυτή την χώρα.
Τελευταία διόρθωση: 17 Φεβ 2013 22:04 από Optimus (optimus).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 18 Φεβ 2013 01:45 #50

  • evi28
  • Το Άβαταρ του/της evi28
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 621
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 94
  • Κάρμα: 1 (3)
Το αν ειναι καλη ή κακη μια εταιρεια δεν θα το πουμε εμεις, γιατι δεν εχουμε προσβαση σε ολα τα δεδομενα της εταιρειας.
Λιγοι εχουν προσβαση.
Δεν ειναι δικη μας δουλεια ο ελεκτικος τομεας.
Αλλων δουλεια ειναι.
Αυτων που τα τσεπωνουν για να τις αφηνουν ανοιχτες.
Περιληψη ολου του φορουμ των καταθετων.
www.katathetes.blogspot.com
Συμμετεχετε ολοι στα γκαλοπ στην σελιδα www.katathetes.blogspot.com για να δουμε τελικα τι ισχυει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 18 Φεβ 2013 02:02 #51

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
Είπα εγώ οτι είναι "κακή" εταιρεία; Είπα εγώ δεν θα ρισκάρω. Εσύ παίξε το αμάξι σου στα ζάρια.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 18 Φεβ 2013 14:51 #52

Από εταιρείες δεν μπορούμε και δεν είμαστε και υποχρεωμένοι εμείς να ξέρουμε όντως - αν και η ενημέρωση ποτέ δεν έβλαψε κανένα.
Απο κει και πέρα, και Online και Offline, υπάρχουν σωστοί επαγγελματίες και αεριτζήδες, καλό είναι να βρίσκουμε φερέγγυους και σοβαρούς ανθρώπους.
ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΩ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 19 Φεβ 2013 15:17 #53

Ότι και να κάνεις ΜΑΚΡΙΑ από την ΕΘΝΙΚΗ έχει στο ενεργητικό της, τις περισσότερες αγωγές για απλήρωτες οφειλές η για μη κάλυψη τον ασφαλισμένων της.
Αν κάνεις μια βόλτα στα δικαστήρια στα πρωτοδικεία θα καταλάβεις…!
ΕΘΝΙΚΗ = ΘΕΟΣ ΦΥΛΑΞΕΙ! :sick: :sick: :sick:

Ορίστε μερικές καλές και σχετικά οικονομικές λύσεις (μέσο ιντερνέτ):

www.mydirect.gr/256-my-direct-online-insurance-home.cmt (πολύ καλή και συνεργάσιμη)

www.anytimeonline.gr/car-insurance-calcu...qOwrUCFYbHtAodb2oAPg (η γνωστή interamerican)
Τελευταία διόρθωση: 19 Φεβ 2013 15:20 από Bin Laden (Δεν τη παλεύω...!). Αιτία: προσθήκη
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Νικόλας Σφακ...

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 19 Μαρ 2013 00:42 #54

  • Νικόλας Σφακ...
  • Το Άβαταρ του/της Νικόλας Σφακ...
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Δυστυχώς θα συμφωνήσω με τον φίλο Bin Laden. Και λέω δυστυχώς γιατί η Εθνική θα έπρεπε να είναι το παράδειγμα προς μίμηση κι όχι προς αποφυγή. Η σύζυγος εργάζεται σε υποκατάστημα της Εθνικής, έτσι θέλοντας και μη μαθαίνω πράγματα και καταστάσεις που οδηγούν κι εμένα στο παραπάνω συμπέρασμα.

Τώρα όσο αφορά τις καλές οικονομικές λύσεις ιντερνετικής ασφάλισης εγώ μπορώ να σου προτείνω και τo site που βρήκα και χρησιμοποιώ για το δικό μου αυτοκίνητο. Μπορείς να δεις τις τιμές του εδώ... www.exasfalisi.com/asfaleia-autokinitou-times.html
Μέχρι τώρα τουλάχιστον είμαι αρκετά ικανοποιημένος απ'όλες τις απόψεις. Χαμηλές τιμές, καλή επικοινωνία, άμεση αποστολή συμβολαίου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα