Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 13 Φεβ 2013 14:47 #28

  • evi28
  • Το Άβαταρ του/της evi28
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 621
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 94
  • Κάρμα: 1 (3)
Γιατι δεν πας ιντερλιφε, νομιζω ειναι φτηνοτερη
Ματιζ στα 249 ευρω χρονο
Περιληψη ολου του φορουμ των καταθετων.
www.katathetes.blogspot.com
Συμμετεχετε ολοι στα γκαλοπ στην σελιδα www.katathetes.blogspot.com για να δουμε τελικα τι ισχυει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 13 Φεβ 2013 15:06 #29

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό που λες. Πίσω απο την Anytime είναι η Ιντεραμέρικαν, και αμα σκάσει και αυτή τότε το ίδιο θα συμβεί με όλες τις υπόλοιπες μεγάλες. Αν κάνεις ετήσιο συμβόλαιο, συνήθως το πληρώνεις στην πιστωτική σου κάθε μήνα. Τι σε εμποδίζει να διακόψεις την πληρωμή αν η anytime πτωχεύσει, ασε που αυτό θα γίνει αυτόματα;
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 13 Φεβ 2013 15:08 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 13 Φεβ 2013 15:27 #30

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Apotamieutis έγραψε:
Η τιμή σε σχέση με τις καλύψεις είναι από τις πιο φθηνές, ωστόσο ο προβληματισμός μου είναι μήπως η Interamerican έχει την τύχη της Evima και το φθηνό ασφαλιστήριο τελικά αποδειχθεί πανάκριβο.
Κατά πρώτον κάνε εξάμηνα και όχι ετήσια.
Έτσι μειώνεις το κεφάλαιο που διακινδυνεύεις (και το χρόνο κινδύνου).
Κατά δεύτερον ψάξε σε όλους, και βρες τη ΦΤΗΝΟΤΕΡΗ λύση.
Αν π.χ. η Α έχει 140 ευρώ και η Β 155, τότε θεώρησε την διαφορά των 15 σαν "ασφάλιστρο" για τα 140 σου ευρώ να μην κινδυνεύουν να χαθούν μέσα στο εξάμηνο, από τυχόν κλείσιμο της εταιρείας Α. Πληρώνεις δηλαδή 15 παραπάνω στη Β για να "ασφαλίσεις" κάπως καλύτερα το κεφάλαιό σου για 6 μήνες. Που δεν είναι και 6, γιατί η Α δεν θα φαληρίσει την πρώτη μέρα, ήδη θα έχεις "φάει" κάμποσους μήνες, συν ένας του επικουρικού, τι είν' ο κάβουρας, τι είναι το ζουμί του.
Στο παράδειγμά μου, 15 στα 140 είναι 11%.
Αξίζει τον κόπο?
Για μένα, με τίποτα.
Άρα διαλέγεις τη φτηνότερη.
Ντάξει, αν η "δικιά σου" είναι 2-3 ευρώ ακριβότερη, μπορεί να πει κανείς "δε γαμιέται, που να αλλάζω τώρα για 2 ευρώ, άσ'το έτσι", αλλά για 15 δε θα τους τα χάριζα. Με τίποτα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 13 Φεβ 2013 15:33 #31

  • evi28
  • Το Άβαταρ του/της evi28
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 621
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 94
  • Κάρμα: 1 (3)
Συγνωμη δεν ειναι ικανοι να ξερουν ποιες ασφαλιστικες ειναι σωστες και ποιες οχι για να προφυλαξουν τον κοσμο, κ θα ξερουν ποιος εχει ασφαλιστει ή οχι?
Περιληψη ολου του φορουμ των καταθετων.
www.katathetes.blogspot.com
Συμμετεχετε ολοι στα γκαλοπ στην σελιδα www.katathetes.blogspot.com για να δουμε τελικα τι ισχυει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 13 Φεβ 2013 19:57 #32

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Η λογική αγόρασε την πιο φτηνή ασφάλεια στο αυτοκίνητο ηταν και η λογική της evima 149 ευρώ ειχε την ασφάλιση 1400 κυβικά στο εξάμηνο. Τώρα λουκέτο . Μετά πως θα μπορέσει καποιος που έχει δώσει εντολή πληρωμής σε πιστωτική να σταματήσει την πληρωμή απο την πιστωτική ενώ ξέρουμε οτι με το που δίνεται η εντολή πληρωμής η εταιρία πέρνει τα λεφτά απλά η τραπεζα εμας μας τα χρεώνει με δόσεις ;;;
Ερωτηματα απλά .
Μετά φίλε soto λες στον άλλο ρίσκαρε τα 140 για να μην δώσεις 15 παραπάνω αν λέω αν η εταιρια ειναι αξιόπιστη . Που το στηρίζεις;;;;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 13 Φεβ 2013 20:02 #33

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:
Που το στηρίζεις;;;;
Στη στατιστική και στα μαθηματικά.
Τι δεν κατάλαβες από όσα έγραψα?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 13 Φεβ 2013 20:03 #34

  • evi28
  • Το Άβαταρ του/της evi28
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 621
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 94
  • Κάρμα: 1 (3)
Και πως ξερεις πιο πριν πια ειναι αξιοπιστη?
Μπορει κ να δωσεις κ 15 παραπανω κ να κλεισει.
Αλλα ειναι τοσο ξεφτιλες που δεν μπορουν τις 40 ασφαλιστικες κ θελουν να εξεγξουν τους 3 εκατ. ασφαλισμενους?
ΑΙσχος.
Περιληψη ολου του φορουμ των καταθετων.
www.katathetes.blogspot.com
Συμμετεχετε ολοι στα γκαλοπ στην σελιδα www.katathetes.blogspot.com για να δουμε τελικα τι ισχυει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 13 Φεβ 2013 20:09 #35

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
soto51 έγραψε:
ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:
Που το στηρίζεις;;;;
Στη στατιστική και στα μαθηματικά.
Τι δεν κατάλαβες από όσα έγραψα?
Εγω κατάλαβα απόλυτα όσα λες , λες αξίζει να ρισκάρεις τα χρηματά σου σε μια πιο φτηνή ασφάλεια από το να ψάξεις για μια ασφαλιστική που ειναι αξιοπιστη . Στατιστικά λοιπόν οσοι έχασαν τα χρηματά τους απο κλεισιματα ασφαλιστικών τα έχασαν απο ασφαλιστικές της πλάκας με τσάμπα ασφάλειες . Η δική σου λογική ειναι λοιπον ρίσκαρε γιατί είναι όλες ίδιες .
Τελευταία διόρθωση: 13 Φεβ 2013 20:10 από ΣΤΑΜΑΤΗΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 13 Φεβ 2013 20:13 #36

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
evi28 έγραψε:
Και πως ξερεις πιο πριν πια ειναι αξιοπιστη?
Μπορει κ να δωσεις κ 15 παραπανω κ να κλεισει.
Αλλα ειναι τοσο ξεφτιλες που δεν μπορουν τις 40 ασφαλιστικες κ θελουν να εξεγξουν τους 3 εκατ. ασφαλισμενους?
ΑΙσχος.
Εσύ εvi που σε παρακολουθώ καιρό τώρα να είσαι λαύρη εναντια στο κακό κράτος και υπερ των καλών ιδιωτών τα χρηματά σου θα τα κατέθετες σε τράπεζα της Ελλάδας ή της Γερμανίας ;;; Με τον ιδιο τρόπο λοιπόν θα διαλέξεις και ασφαλιστική . Θελει επεξήγηση ή απλά να κάνουμε κουβέντα αυτό το κρύο απόγευμα ;;;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα