Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: PrivatBank

PrivatBank 27 Οκτ 2018 18:29 #757

  • kathrine
  • Το Άβαταρ του/της kathrine
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1270
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 527
  • Κάρμα: 77
Το υποκατάστημα της Κύπρου ανήκει στην ουκρανική Privatbank και αυτή στο ουκρανικό δημόσιο. Δε σχετίζεται πλέον με τη Λετονική Privatbank που είχε υποκαταστήματα σε Πορτογαλία και Ιταλία, η οποία ανήκει στους παλιούς της ιδιοκτήτες...
Οι καιροί ου μενετοί...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 29 Οκτ 2018 23:20 #758

  • Ody (ODYG)
  • Το Άβαταρ του/της Ody (ODYG)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • "Δικαίως κτω"
  • Δημοσιεύσεις: 37
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 0
Kathrine άνήκέί 100% στό όύκράνίκό δήμόσίό;
Αγόρασε στον ήχο των κανονιών. Πούλα στον ήχο του βιολιού.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 02 Νοε 2018 21:17 #759

  • Αντωνης (antonyb)
  • Το Άβαταρ του/της Αντωνης (antonyb)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 5
  • Κάρμα: 0
χαιρετε ! Ελαβα ενα mail κ ζητανε μεσα σε 3 μηνες να τους δώσω οδηγιες τι να κανουν με την προθεσμιακη που εχω ( η οποια ληγει σε δυο χρονια ) !Που να στειλουν τα χρηματα ! Αν δεν λαβουν οδηγιες θα μεταφερουν τον λογαριασμο στην privatbank Ουκρανιας με το ιδιο επιτοκιο κ μεθοδο πληρωμης του ! Ομως ο λογαριασμος θα διέπεται πλεον με τους ουκρανικους τραπεζικους κανονισμους !!Δηλαδη εγγυηση νομιζω μεχρι 6500 ευρω !!!!!!!!!!!! Τι κανουμε παιδες ??? Τι γνωμη εχετε ?? Ξερετε τι ισχυει περι μεταφορας χρηματων στο εξωτερικο στην Ουκαρανια ???Μπορουμε να παρουμε τα χρηματα μας στην ληξη της προθεσμιακης ? Αν ξερει καποιος κατι η και γνωμες ειναι ευπροσδεκτες ! Ευχαριστω !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 02 Νοε 2018 23:21 #760

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
Οσον αφορα την επιλογή να τα αφησεις εκει και να μεταφερθούν τα χρηματα στην Ουκρανια, πιστευω το θεμα ειναι απλο. Δεν χρειάζεται να κανεις κατι αλλο, θα σου ανοίξουν αυτοι λογαριασμο εκεί.
Αν η τράπεζα υπαρχει στη ληξη της προθεσμιακης, μαλλον θα σου δωσουν και τα λεφτα σου με το συμφωνηθεν τοκο. Αν η τράπεζα εχει σκασει μεχρι τοτε, θα παρεις περι τα 6500euros σε τοπικο νόμισμα, αν το κρατος της Ουκρανιας εχει να σου δωσει (υποθετοντας παντα οτι ο Πουτιν δεν θα έχει κάνει καμια εισβολη παλι)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 02 Νοε 2018 23:46 #761

  • JMT
  • Το Άβαταρ του/της JMT
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 380
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 155

  • Κάρμα: 10 (-2)
CV έγραψε:
Οσον αφορα την επιλογή να τα αφησεις εκει και να μεταφερθούν τα χρηματα στην Ουκρανια, πιστευω το θεμα ειναι απλο. Δεν χρειάζεται να κανεις κατι αλλο, θα σου ανοίξουν αυτοι λογαριασμο εκεί.
Αν η τράπεζα υπαρχει στη ληξη της προθεσμιακης, μαλλον θα σου δωσουν και τα λεφτα σου με το συμφωνηθεν τοκο. Αν η τράπεζα εχει σκασει μεχρι τοτε, θα παρεις περι τα 6500euros σε τοπικο νόμισμα, αν το κρατος της Ουκρανιας εχει να σου δωσει (υποθετοντας παντα οτι ο Πουτιν δεν θα έχει κάνει καμια εισβολη παλι)
Δεν προκύπτει από πουθενά ότι θα ανοίξουν οι ίδιοι λογαριασμό στο καθένα σε Τράπεζα της Κύπρου. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα χθες μου είπαν ότι ούτε αυτοί γνωρίζουν το τι θα γίνει τελικά. Το να επιτρέψουν να πάρουν τα χρήματα τους στην Ελλάδα στέλνοντας με μήνυμα στο ebanking με πρόωρη εξόφληση χωρίς πέναλτι το έχετε σκεφτεί?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 03 Νοε 2018 06:01 #762

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
JMT έγραψε:
Δεν προκύπτει από πουθενά ότι θα ανοίξουν οι ίδιοι λογαριασμό στο καθένα σε Τράπεζα της Κύπρου. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα χθες μου είπαν ότι ούτε αυτοί γνωρίζουν το τι θα γίνει τελικά. Το να επιτρέψουν να πάρουν τα χρήματα τους στην Ελλάδα στέλνοντας με μήνυμα στο ebanking με πρόωρη εξόφληση χωρίς πέναλτι το έχετε σκεφτεί?
Δεν προκύπτει οτι θα σου ανοίξουν λογαριασμό σε αλλη τράπεζα στην Κύπρο. Αυτο αν θες πρεπει να το κανονισεις μονος σου.
Προκύπτει ομως σαφεστατα οτι αν δεν κάνεις κατι, θα σου ανοίξουν λογαριασμό στην Privat Ουκρανιας όπως έγραψα παραπανω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 03 Νοε 2018 11:55 #763

Καλημέρα σας
Θα ήθελα απλός να βοηθήσω σχετικά για την Privatbank της Κύπρου ή της Ουκράνιας.
Είμαι πελάτης και στις δύο χώρες.
Στην Κύπρο από το 2011 και στην Ουκρανία από το 2015.
Για την Κύπρο δεν θα πω κάτι γιατί είναι λίγο πολύ γνωστά.
Στην Ουκρανία χρειάζεται κάποια προσοχή σε μερικά πράγματα.
Το site της τράπεζας είναι πολύ μπροστά κατά την άποψη μου μπορείς να κάνεις τα πάντα δεν είναι όπως στη Κύπρο οι εντολές είναι με το κινητό με κωδικό sms ή με QRcode και έχει και app(μόνο ουκρανικά το app)το site έχει αρκετές λέξεις αγγλικά αλλά έχει και πολλές στα ουκρανικά οι οποίες με δυσκόλεψαν αρκετά στην αρχή.
Οι προθεσμιακές καταθέσεις έχουν την εξής ιδιομορφία είναι για 1 χρόνο όχι για 5 και για το μεγαλύτερο επιτόκιο (1,25%σήμερα όταν πήγα εγώ ήταν 14,5%για ευρώ)δεν κλείνουν μόνες τους αλλά ανανεώνονται πάντα στην λήξη τους με βαλέ τρεις μέρες.Όταν ανοίγουν από κατάστημα για να κλείσουν πρέπει να γίνει αίτηση ξανά σε κατάστημα με φυσική παρουσία 3 μέρες πριν την λήξη,άμα η κατάθεση έχει ανοιχθεί από το internet κλείνει με αίτηση μέχρι και ένα μήνα πριν από το site στο Internet.Οι λήξεις όταν τηρείται η διαδικασία είναι στο νόμισμα που ανοίχθηκαν,οταν όμως θέλουμε πρόωρη λήξη είναι στο τοπικό νόμισμα(γρίβνα).Έμβασμα δεν έχω κάνει από Ουκρανία σε άλλη χώρα αλλά η διαδικασία από ότι έχω δει στο site ζητάει έγραφα προέλευσης χρημάτων.Εγώ χρησιμοποιώ απλά την κάρτα για ότι θέλω να πληρώσω ή να αγοράσω στα μαγαζιά ή από το internet ή και για ανάληψη.
Αυτά πιστεύω να βοήθησα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 03 Νοε 2018 20:06 #764

  • CV
  • Το Άβαταρ του/της CV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1015
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 764
  • Κάρμα: 9
Κυνηγός επιτοκίων (MITSAKLAS) έγραψε:
Εγώ χρησιμοποιώ απλά την κάρτα για ότι θέλω να πληρώσω ή να αγοράσω στα μαγαζιά ή από το internet ή και για ανάληψη.
Χρεωνεσαι έξτρα για αυτές τις πράξεις; Πχ αμα τραβηξεις λεφτα απο ΑΤΜ στην Ελλαδα πληρώνεις για τη συναλλαγή;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PrivatBank 03 Νοε 2018 21:51 #765

  • Ody (ODYG)
  • Το Άβαταρ του/της Ody (ODYG)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • "Δικαίως κτω"
  • Δημοσιεύσεις: 37
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 0
Κυνηγός επιτοκίων (MITSAKLAS) έγραψε:
Καλημέρα σας
Θα ήθελα απλός να βοηθήσω σχετικά για την Privatbank της Κύπρου ή της Ουκράνιας.
Είμαι πελάτης και στις δύο χώρες.
Στην Κύπρο από το 2011 και στην Ουκρανία από το 2015.
Για την Κύπρο δεν θα πω κάτι γιατί είναι λίγο πολύ γνωστά.
Στην Ουκρανία χρειάζεται κάποια προσοχή σε μερικά πράγματα.
Το site της τράπεζας είναι πολύ μπροστά κατά την άποψη μου μπορείς να κάνεις τα πάντα δεν είναι όπως στη Κύπρο οι εντολές είναι με το κινητό με κωδικό sms ή με QRcode και έχει και app(μόνο ουκρανικά το app)το site έχει αρκετές λέξεις αγγλικά αλλά έχει και πολλές στα ουκρανικά οι οποίες με δυσκόλεψαν αρκετά στην αρχή.
Οι προθεσμιακές καταθέσεις έχουν την εξής ιδιομορφία είναι για 1 χρόνο όχι για 5 και για το μεγαλύτερο επιτόκιο (1,25%σήμερα όταν πήγα εγώ ήταν 14,5%για ευρώ)δεν κλείνουν μόνες τους αλλά ανανεώνονται πάντα στην λήξη τους με βαλέ τρεις μέρες.Όταν ανοίγουν από κατάστημα για να κλείσουν πρέπει να γίνει αίτηση ξανά σε κατάστημα με φυσική παρουσία 3 μέρες πριν την λήξη,άμα η κατάθεση έχει ανοιχθεί από το internet κλείνει με αίτηση μέχρι και ένα μήνα πριν από το site στο Internet.Οι λήξεις όταν τηρείται η διαδικασία είναι στο νόμισμα που ανοίχθηκαν,οταν όμως θέλουμε πρόωρη λήξη είναι στο τοπικό νόμισμα(γρίβνα).Έμβασμα δεν έχω κάνει από Ουκρανία σε άλλη χώρα αλλά η διαδικασία από ότι έχω δει στο site ζητάει έγραφα προέλευσης χρημάτων.Εγώ χρησιμοποιώ απλά την κάρτα για ότι θέλω να πληρώσω ή να αγοράσω στα μαγαζιά ή από το internet ή και για ανάληψη.
Αυτά πιστεύω να βοήθησα.

Θα ρωτησω αν μου επιτρεπεις κατι το οποιο ειναι μερικως εκτος θεματος. Την περιπτωση του Μαυροβουνιου την εχεις εξετασει-αντιπαραβαλει σε σχεση με τις τραπεζικες επιλογες της Ουκρανιας; Αν ναι τι εχεις συμπερανει;
Αγόρασε στον ήχο των κανονιών. Πούλα στον ήχο του βιολιού.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα