Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΕΜΒΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΚΥΠΡΟΥ

ΕΜΒΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΚΥΠΡΟΥ 17 Ιαν 2017 17:29 #10

  • JMT
  • Το Άβαταρ του/της JMT
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 380
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 155

  • Κάρμα: 10 (-2)
Paul Stewart έγραψε:
Δηλαδή gus έχεις ανοίξει λογαριασμό στην ALPHA BANK ΚΥΠΡΟΥ, έχεις στείλει τα χρήματα εκεί και απλά περιμένεις τις εξελίξεις με την Τουρκία? Τον λογαριασμό τον άνοιξες από την Ελλάδα ή στην Κύπρο?
Δεν βρίσκεις Alpha bank και ρωτάς προσωπικά δεδομένα του καθενός???
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΜΒΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΚΥΠΡΟΥ 17 Ιαν 2017 18:40 #11

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Paul Stewart έγραψε:
Δηλαδή gus έχεις ανοίξει λογαριασμό στην ALPHA BANK ΚΥΠΡΟΥ, έχεις στείλει τα χρήματα εκεί και απλά περιμένεις τις εξελίξεις με την Τουρκία? Τον λογαριασμό τον άνοιξες από την Ελλάδα ή στην Κύπρο?

Ακριβώς. Από οποιοδήποτε κατάστημα της Alpha στην Ελλάδα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Paul Stewart

ΕΜΒΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΚΥΠΡΟΥ 17 Ιαν 2017 22:28 #12

  • ΚΩΣΤΑΣ (scouteraki)
  • Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ (scouteraki)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 58
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 13
  • Κάρμα: 1
gus (gus326) έγραψε:
Ακριβώς. Από οποιοδήποτε κατάστημα της Alpha στην Ελλάδα.

Νομίζω πως μόνο στο υποκατάστημα ALPHA της Σταδίου, έχει παράρτημα η αντίστοιχη ALPHA Κύπρου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΜΒΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΚΥΠΡΟΥ 17 Ιαν 2017 23:11 #13

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
ΚΩΣΤΑΣ (scouteraki) έγραψε:
Νομίζω πως μόνο στο υποκατάστημα ALPHA της Σταδίου, έχει παράρτημα η αντίστοιχη ALPHA Κύπρου.

Από όπου θες ανοίγεις. Εγώ άνοιξα από την επαρχία.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΜΒΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΚΥΠΡΟΥ 18 Ιαν 2017 00:07 #14

  • Paul Stewart
  • Το Άβαταρ του/της Paul  Stewart
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 54
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 12
  • Κάρμα: 2 (3)
JMT έγραψε:
Δεν βρίσκεις Alpha bank και ρωτάς προσωπικά δεδομένα του καθενός???

Φίλε μου JMT, όπως έχω αναφέρει και παραπάνω παράρτημα της ALPHA BANK CYPRUS υπάρχει μέσα στην ALPHA BANK στη Σταδίου, το οποίο είναι και το μοναδικό. Προσωπικά το έχω επισκεφτεί το κατάστημα και έχω μιλήσει με την υπάλληλο που βρίσκεται εκεί. Αυτή τη στιγμή συγκεντρώνω τα δικαιολογητικά που απαιτούνται προκειμένου και εγώ αρχικά να ανοίξω έναν λογαριασμό στην εν λόγω τράπεζα. Απλά, ρωτάω (και δεν νομίζω ότι είναι προσωπικά δεδομένα αυτά) για να γράψουν την εμπειρία τους και την άποψη τους και οι υπόλοιποι φίλοι της ιστοσελίδας που έχουν ήδη ανοίξει λογαριασμό και βρίσκονται ένα βήμα μπροστά από μένα. Προς ενημέρωση όλων μας για την εν λόγω διαδικασία.

Σε ευχαριστώ πολύ και σένα για την άποψη σου όσον αφορά στο Ταμείο Παρακαταθηκών, το οποίο βεβαίως και θα το προτιμούσα από την ALPHA BANK CYPRUS εάν όμως ήταν στο ΤΕΚΕ. Δυστυχώς όμως δεν μπορείς να επενδύσεις τα χρήματά σου σε έναν οργανισμό, ο οποίος εάν την άλλη μέρα καταρρεύσει είσαι ακάλυπτος από κάθε άποψη. ... ... και αυτή είναι η προσωπική μου καθαρά γνώμη.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΜΒΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΚΥΠΡΟΥ 18 Ιαν 2017 09:18 #15

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1784
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 695
  • Κάρμα: 36
Paul Stewart έγραψε:
Φίλε μου JMT, όπως έχω αναφέρει και παραπάνω παράρτημα της ALPHA BANK CYPRUS υπάρχει μέσα στην ALPHA BANK στη Σταδίου, το οποίο είναι και το μοναδικό. Προσωπικά το έχω επισκεφτεί το κατάστημα και έχω μιλήσει με την υπάλληλο που βρίσκεται εκεί. Αυτή τη στιγμή συγκεντρώνω τα δικαιολογητικά που απαιτούνται προκειμένου και εγώ αρχικά να ανοίξω έναν λογαριασμό στην εν λόγω τράπεζα. Απλά, ρωτάω (και δεν νομίζω ότι είναι προσωπικά δεδομένα αυτά) για να γράψουν την εμπειρία τους και την άποψη τους και οι υπόλοιποι φίλοι της ιστοσελίδας που έχουν ήδη ανοίξει λογαριασμό και βρίσκονται ένα βήμα μπροστά από μένα. Προς ενημέρωση όλων μας για την εν λόγω διαδικασία.

Σε ευχαριστώ πολύ και σένα για την άποψη σου όσον αφορά στο Ταμείο Παρακαταθηκών, το οποίο βεβαίως και θα το προτιμούσα από την ALPHA BANK CYPRUS εάν όμως ήταν στο ΤΕΚΕ. Δυστυχώς όμως δεν μπορείς να επενδύσεις τα χρήματά σου σε έναν οργανισμό, ο οποίος εάν την άλλη μέρα καταρρεύσει είσαι ακάλυπτος από κάθε άποψη. ... ... και αυτή είναι η προσωπική μου καθαρά γνώμη.

1. Μπαινεις στο Site της Alpha Bank Cyprus και ζητάς να σου στείλουν τα απαιτούμενα δικαιολογητικά και αιτήσεις για ανοιγμα λογαριασμου (για οσους συνδικαιούχους επιθυμείς)
2. Του λες σε ποιο υποκατάστημα της Alpha Bank στην ΕΛΛΑΔΑ (σε οποιο θες λες) θα πας για ενημερώσουν τον αρμόδιο υπάλληλο.
3. Σου στελνουντα εντυπα τα τυπώνεις τα συμπληρώνεις και με τα λοιπα δικαιολογητικά πάς στο πιο πάνω υποκατάστημα της Alpha Bank στην ΕΛΛΑΔΑ
4. Περιμένεις καιμια 15ρια μερες και εισαι ΟΚ. Σου στέλνουν και token/κάρτες μολις γίνει η πρώτη κατάθεση....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Paul Stewart, Thanasis (atsi)

ΕΜΒΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΚΥΠΡΟΥ 18 Ιαν 2017 11:44 #16

  • king (kong)
  • Το Άβαταρ του/της king (kong)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 247
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 23
  • Κάρμα: -10
gus (gus326) έγραψε:
Εγω απο Πειραιώς που στέλνω 2€ χρεώνουν.

Και η παραληπτρια τραπεζα ποσο σε χρεωνει?
Τελευταία διόρθωση: 18 Ιαν 2017 11:46 από king (kong).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΜΒΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΚΥΠΡΟΥ 18 Ιαν 2017 11:51 #17

  • Paul Stewart
  • Το Άβαταρ του/της Paul  Stewart
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 54
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 12
  • Κάρμα: 2 (3)
gus (gus326) έγραψε:
1. Μπαινεις στο Site της Alpha Bank Cyprus και ζητάς να σου στείλουν τα απαιτούμενα δικαιολογητικά και αιτήσεις για ανοιγμα λογαριασμου (για οσους συνδικαιούχους επιθυμείς)
2. Του λες σε ποιο υποκατάστημα της Alpha Bank στην ΕΛΛΑΔΑ (σε οποιο θες λες) θα πας για ενημερώσουν τον αρμόδιο υπάλληλο.
3. Σου στελνουντα εντυπα τα τυπώνεις τα συμπληρώνεις και με τα λοιπα δικαιολογητικά πάς στο πιο πάνω υποκατάστημα της Alpha Bank στην ΕΛΛΑΔΑ
4. Περιμένεις καιμια 15ρια μερες και εισαι ΟΚ. Σου στέλνουν και token/κάρτες μολις γίνει η πρώτη κατάθεση....

Σε ευχαριστώ πολύ gus για το κατατοπιστικότατο μήνυμά σου.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω ακόμα εάν χρεώνουν κάτι για το μηχάνημα token και την χρεωστική κάρτα που σου εκδίδουν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΜΒΑΣΜΑ ΣΤΗΝ ALPHA BANK ΚΥΠΡΟΥ 18 Ιαν 2017 11:53 #18

  • Paul Stewart
  • Το Άβαταρ του/της Paul  Stewart
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 54
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 12
  • Κάρμα: 2 (3)
king (kong) έγραψε:
Και η παραληπτρια τραπεζα ποσο σε χρεωνει?

Εάν δεν κάνω λάθος, η παραλήπτρια τράπεζα δεν σε χρεώνει κάτι, δηλαδή η ALPHA BANK CYPRUS δεν χρεώνει κάτι, έτσι δεν είναι ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα