Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Τζήμερος

Τζήμερος 13 Ιαν 2018 02:21 #100

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
soto51 έγραψε:
Έχει μέλλον ακόμα αυτή η στιγμή.


μολις μπει στο ψηφοδελτιο του κουλη,αν του γινει η προταση φυσικα απο τον κουλη,οι κωλοτουμπες θα ειναι σε fast forward ακολουθωντας και εκεινος την κομματικη γραμμη του...κουλη!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τζήμερος 13 Ιαν 2018 03:17 #101

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
sonik έγραψε:
μολις μπει στο ψηφοδελτιο του κουλη

Καλά.
Περίμενε.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τζήμερος 13 Ιαν 2018 05:50 #102

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
soto51 έγραψε:
Καλά.
Περίμενε.


τι αλλο μπορει να κανει? να περιμενει σαν τον λεβεντη 30 χρονια ή να το θυμαται σαν ονειρο απατηλο.

δεν βλεπω αλλες επιλογες..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τζήμερος 13 Ιαν 2018 11:08 #103

  • y (t8)
  • Το Άβαταρ του/της y (t8)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 244
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 78
  • Κάρμα: 4
Η Δημιουργία Ξανά δεν πρόκειται να ξεπεράσει ποτέ το 3% και να μπει έτσι στη Βουλή! Ο Τζήμερος λέει αυτά που πιστεύει, όπως τα πιστεύει, χωρίς να χαϊδεύει αυτιά! Και αυτός είναι ακριβώς ο λόγος που δε θα πάρει ποτέ αξιόλογα ποσοστά. Έχουμε αποδείξει ότι προτιμούμε όποιον πλειοδοτήσει σε όμορφα παραμύθια!!!

Και δε θα περιμένει 30 χρόνια. Σύμφωνα με δηλώσεις του, θα κατέβει στις επόμενες 2 (ή 3 δε θυμάμαι σίγουρα) εκλογικές αναμετρήσεις και μετά δεν θα ξανασχοληθεί. Αν το τηρήσει, θα το ξέρουμε μετά από τις επόμενες 2 (ή 3) εκλογές! :)

Κατά τα άλλα, με έχει καλύψει ο soto51, μη γράφουμε τα ίδια...
Τελευταία διόρθωση: 13 Ιαν 2018 11:09 από y (t8).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": soto51

Τζήμερος 13 Ιαν 2018 11:11 #104

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
y (t8) έγραψε:
Η Δημιουργία Ξανά δεν πρόκειται να ξεπεράσει ποτέ το 3% και να μπει έτσι στη Βουλή! Ο Τζήμερος λέει αυτά που πιστεύει, όπως τα πιστεύει, χωρίς να χαϊδεύει αυτιά! Και αυτός είναι ακριβώς ο λόγος που δε θα πάρει ποτέ αξιόλογα ποσοστά. Έχουμε αποδείξει ότι προτιμούμε όποιον πλειοδοτήσει σε όμορφα παραμύθια!!!

Και δε θα περιμένει 30 χρόνια. Σύμφωνα με δηλώσεις του, θα κατέβει στις επόμενες 2 (ή 3 δε θυμάμαι σίγουρα) εκλογικές αναμετρήσεις και μετά δεν θα ξανασχοληθεί. Αν το τηρήσει, θα το ξέρουμε μετά από τις επόμενες 2 (ή 3) εκλογές! :)

Κατά τα άλλα, με έχει καλύψει ο soto51, μη γράφουμε τα ίδια...

Επόμενες δύο, καλά θυμάσαι.

Εσύ θα τον ψηφίσεις?
(Γιατί για τον sonik, δεν το βλέπω).
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τζήμερος 13 Ιαν 2018 11:25 #105

  • y (t8)
  • Το Άβαταρ του/της y (t8)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 244
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 78
  • Κάρμα: 4
soto51 έγραψε:
Επόμενες δύο, καλά θυμάσαι.

Εσύ θα τον ψηφίσεις?
(Γιατί για τον sonik, δεν το βλέπω).

Ανακάλυψα τη ΔΞ τυχαία, ψάχνοντας κάτι στο internet. Από την αρχή μου έκανε εντύπωση που είχε ομάδες εργασίας, και προτάσεις για πολλούς τομείς. Επειδή είδα και σχετικές με τη δουλειά μου, διάβασα λίγο περισσότερο. Από τότε (είναι αρκετά χρόνια, όταν είχε πρωτοδημιουργηθεί) ψηφίζω ΔΞ. Δε θεωρώ ότι ψηφίζω τον Τζήμερο (δεν τον ήξερα καν τότε), αλλά ένα κόμμα, του οποίου οι θέσεις με καλύπτουν. Έχω λοιπόν ψηφίσει ΔΞ σε όλες τις εκλογικές αναμετρήσεις που κατέβηκε. Αν δεν κάνω λάθος μόνο σε μία έλειψε. Το ίδιο θα κάνω και στις 2 επόμενες. Μετά, μιας και δεν πιστεύω ότι αλλάζουμε μυαλά, θα δω τι θα ψηφίζω :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τζήμερος 13 Ιαν 2018 11:34 #106

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
y (t8) έγραψε:
Ανακάλυψα τη ΔΞ τυχαία, ψάχνοντας κάτι στο internet. Από την αρχή μου έκανε εντύπωση που είχε ομάδες εργασίας, και προτάσεις για πολλούς τομείς. Επειδή είδα και σχετικές με τη δουλειά μου, διάβασα λίγο περισσότερο. Από τότε (είναι αρκετά χρόνια, όταν είχε πρωτοδημιουργηθεί) ψηφίζω ΔΞ. Δε θεωρώ ότι ψηφίζω τον Τζήμερο (δεν τον ήξερα καν τότε), αλλά ένα κόμμα, του οποίου οι θέσεις με καλύπτουν. Έχω λοιπόν ψηφίσει ΔΞ σε όλες τις εκλογικές αναμετρήσεις που κατέβηκε. Αν δεν κάνω λάθος μόνο σε μία έλειψε. Το ίδιο θα κάνω και στις 2 επόμενες. Μετά, μιας και δεν πιστεύω ότι αλλάζουμε μυαλά, θα δω τι θα ψηφίζω :)

Σειρά μου να πω:

"Με κάλυψε ο y (t8)"
;)
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τζήμερος 13 Ιαν 2018 12:23 #107

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
y (t8) έγραψε:
Μετά, μιας και δεν πιστεύω ότι αλλάζουμε μυαλά, θα δω τι θα ψηφίζω :)

Η ΔΞ και κάθε παρόμοιος κομματικός σχηματισμός, είχαν, έχουν και θα έχουν ελάχιστες (που στατιστικά καταλήγουν ... μηδενικές) πιθανότητες να αποκτήσουν θεσμικό ρόλο (έστω και δευτερεύοντα).

Ο πρώτος και βασικός λόγος φυσικά είναι η ... ανύπαρκτη δημοφιλία σε ένα σημαντικό κομμάτι του πληθυσμού που ζει και λειτουργεί κατά κύριο λόγο ή και αποκλειστικά, παρασιτικά (σε οποιονδήποτε τομέα και ειδικά στο δημόσιο).

Δεν είναι όμως αυτός, ο μόνος λόγος.

Ακόμα και κάποιο κομμάτι του πληθυσμού που συμφωνεί με το γενικότερο πλαίσιο ιδεών τέτοιων κομματικών σχηματισμών, προτιμά, για εντελώς ... πρακτικούς λόγους, να μπει στην διαδικασία επιλογής κάποιου κόμματος από αυτά που αποτελούν το εκάστοτε δίπολο (βάσει δημοσκοπήσεων κυρίως, που με αυτή την συλλογιστική, δεν είναι κάτι θετικό), προσπαθώντας να πετύχει έναν βασικό στόχο.
Να ξεφορτωθεί ή να μην του έρθει η άλλη πλευρά του διπόλου, την οποία την θεωρεί καταστροφική.
Η πλευρά που επιλέγει, σίγουρα δεν τον καλύπτει απόλυτα, αλλά ο προαναφερόμενος στόχος δεν του αφήνει και πολλά περιθώρια ελιγμών.
Άρα, μάλλον προς τα εκεί σε βλέπω και εσένα μετά τις 2 εκλογικές αναμετρήσεις. Και δεν το γράφω για κακό. Το αντίθετο.
Υπάρχουν άλλωστε, πολύ χειρότερες συλλογιστικές. Π.χ. το να μην πας καθόλου να ψηφίσεις ή το να ψηφίζεις με όρους (ουτοπικής) πλειοδοσίας.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τζήμερος 13 Ιαν 2018 17:08 #108

  • y (t8)
  • Το Άβαταρ του/της y (t8)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 244
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 78
  • Κάρμα: 4
batista έγραψε:
...
Άρα, μάλλον προς τα εκεί σε βλέπω και εσένα μετά τις 2 εκλογικές αναμετρήσεις. Και δεν το γράφω για κακό. Το αντίθετο.
Υπάρχουν άλλωστε, πολύ χειρότερες συλλογιστικές. Π.χ. το να μην πας καθόλου να ψηφίσεις ή το να ψηφίζεις με όρους (ουτοπικής) πλειοδοσίας.

Δεν έχω λειτουργήσει ως τώρα έτσι. Δεν έχω ψηφίσει ποτέ κανένα από τα 2 μεγάλα (κάθε φορά) κόμματα "εξουσίας". Για το μέλλον δεν ξέρω, αλλά προτιμώ να πιστεύω ότι "you can't teach an old dog new tricks"!! :)

Και σίγουρα η αποχή είναι μέρος του προβλήματος και δε βοηθά σε κάτι αυτόν που απέχει. Επιτρέπει απλά στους άλλους να αποφασίζουν για λογαριασμό του!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα