Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: εμπειριες και αποψεις περι εκμαθησης ξενων γλωσσων σε ηλικια 25-30 και ανω,ταχυρυθμες μεθοδοι κ.α

εμπειριες και αποψεις περι εκμαθησης ξενων γλωσσων σε ηλικια 25-30 και ανω,ταχυρυθμες μεθοδοι κ.α 03 Σεπ 2019 21:58 #10

  • γιώργης (yorgi)
  • Το Άβαταρ του/της γιώργης (yorgi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1470
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 643


Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

εμπειριες και αποψεις περι εκμαθησης ξενων γλωσσων σε ηλικια 25-30 και ανω,ταχυρυθμες μεθοδοι 04 Σεπ 2019 13:28 #11

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Ειχα ξαναδει και παλιοτερα την αναρτηση αλλα δεν ηθελα να κανω "επεμβαση" λογω φορτου εργασιας που ειχα και εχω.
Ολα τα παραπανω που σου αναρτησαν φιλε ειναι masturbation style που η ιατρικη σε καποιο σημειο μας αναφερει.......οτι ειναι και καλο για την υγεια......την "καρδουλα" μας τα πνευμονακια μας κλπ :blink:
.
Φιλε αμα δεν βαλεις τον Κ@λο σου κατω να διαβαζεις δυο (2) ωρες κ.α.θ.η.μ.ε.ρ.ι.νά την γλωσσα που θελεις να μαθεις τοτε π.ο.τ.ε δεν θα την μαθεις.
Ουτε τα "γραμμοφωνα" αλλα ουτε και τα video-ακια θα σε βοηθησουν.


Εγω εμαθα Αγγλικα μεγαλος σε ηλικια 40 χρονων απο Αμερικανικο Defence institute που ειχα κανει εγγραφη λογω χρηματων αποζημιωσης παρακολουθησης που εδιναν αποδεικτικα και τα χρηματα τα πηρα ολα απο την υπηρεσια που ειμαι.
Ολοι οι αλλοι που ειχαν κανει εγγραφη για να παρουν τα χρηματα απο τις υπηρεσιες τους ηταν για την πλακα τους στην ταξη γιατι ηταν με proficiency και μονο εγω που ηξερα "τουριστικα Αγγλικα" τραβαγα γερα "κλαρινα" γιατι θα εχανα τα χρηματα που την συγκεκριμενη περιοδο τα χρειαζομουν λογω στεγαστικου που ειχα παρει απο τους Κινεζους της H.S.B.C (Hong Kong Shanghai Bank Corporation).

Συνοπτικα γιατι το "σχολειο" ηταν ταχυρυθμο (3) -μηνης διαρκειας με (24) βιβλια ητοι (1) καθε εβδομαδα καπου 200 σελιδες αλλα με γλωσσαριο στο τελος για τις αγνωστες λεξεις.
Gamato βοηθημα το γλωσσαριο γιατι καλο και το magenta αλλα δεν μπορεις απλα να παπαγαλιζεις "την ημερα" μονο αγνωστες λεξεις γιατι στο τελος θα τις ξεχασεις.


Γ@## το σπιτι μου ελεγα καθε μερα γιατι ειχα μπλεξει και θα με "εσκιζαν" στα προσοντα αμα δεν ειχα παρει το χαρτι αποφοιτησης συν τα χρηματα που τα χρειαζομουνα και το σπιτι μου το ειχα κανει εκκλησια απο τα καντηλια που εριχνα καθε ημερα με 5-ωρο διαβασμα συν "καπακι" ενα ντενεκε χρωμα ρολο βαψιματος και παρετινα με τσιμεντο να στρωνω χρωμα και στοκο στους τοιχους του σπιτιου που εκτιζα να προχωραω τις δουλειες μου συν "καπακι" γυμναστηριο.
Ειχα βαλει "φεσι" στεγαστικο δανειο και ημουνα "πανι με πανι" (απο το 2010 "καθαρισα" και για αυτο τους γραφω ολους στον "κουλη" μου) αφου εκανα τον σταυρο μου να με εχει καλα ο καλος θεουλης οπως και τους ενοικιαστες μου να μου τα ακουμπανε γιατι αμα κανενας "κουλης" δεν με πληρωνε την ειχα "βαψει".

Εμαθα Αμερικανικα Αγγλικα που λεμε γιατι μου μπεικαν "αγγουρια" ηθελα τα χρηματα που θα επαιρνα να "ξανασανω" (λογω στεγαστικου) και μαλιστα τα βιβλια τα εχω στειλει και στην Thailand-αρα που παω (ταχυδρομικως φωτοτυπια βιβλιοδετηση ουτε €15 το καθενα ) και (3) γκομενακια που τα "εκοψα" οτι "τραβαγαν" βρεικαν και δουλεια στην Kasikorn Bank,Bangkok bank και με εχουν "βολεψει" κατω.

Δεν ειμαστε "εδω" στο forum για public relations και για αυτο στα "γραφω χοντρα" γιατι απο οτι καταλαβαινω ουτε ο Αντωνιου ,Καραντη και αλλα πιθανως μελη εμαθαν "γλωσσα" με τα γραμμοφωνα και τους δισκους ,video -ακια αλλα ουτε και πηραν Proficiency με αυτα αλλα απεναντιας "εστρωσαν κ@λο" κατω και δαπανησαν και χρημα και χρονο.
Αν δεν απατωμαι καπου στα €1,400 κοστιζει το proficiensy συμμετοχης στον διαγωνισμο να το παρεις γιατι αμα "τσου" δεν το παρεις τοτε τα χανεις.

Για να παρεις το lower θελεις τουλαχιστον 2-3 χρονια εντατικα μαθηματα μην αυταπατασται διοτι ουτε "εξυπνοτεροι" υπαρχουν απο εσας τους υποτιθετε "χαζους" αλλα ουτε και "ταχυρυθμα" γιατι εγω πηγα σε (3) μηνο ειχα καποια γνωση της "γλωσσας".

Παρε καρεκλα :) βρες καποιο τραπεζι :) σπιτι σου ,απλωσε τα ξερα σου :angry: και ανοιξε βιβλιο να διαβασεις και.....να γραφεις μην ......-ντρεπεσαι τον εαυτο σου- ;) τις ασκησεις γραμματικης γερουνδια και γερουνδικες εκφρασεις,προθεσεις και απαρεμφατα και χρονους γιατι θα μπλεξεις τα μπουτια σου.
Αν δεν σου μπουν "αγγουρια" φιλε στον π@πο σου θα νομιζεις οτι "μαθαινεις" Α-γλυκα και οχι Αγγλικα για να "πηδηξεις" καμμια "ξενερωτη" και να παριστανεις τον Εuropean.

Φιλος που πηγε Αμερικη το 2013-2014 και εργαζετε τωρα στην Uber New York Manhattan μονο απολυτηριο λυκειου και "γκρι" δεν ηξερε Αγγλικα ενω αρχισε να τα speak-αρει στα 2-3 χρονια γιατι τους σκιζουν "στεγνα" εκει στην Uber taxi με G.P.S και camera ολα τα taxi σε παρακολουθουν απο ταχυτητα κινησης ,χρονικο διαδρομων και βαθμολογια πελατων οπως και χρονους αποκρισης αιτηματων "κουρσας" αναλογα την περιοχη.
Πολλυ καλα "φραγκα" πληρωνετε βοηθησε με $40,000 την μητερα του plus τα φροντιστηρια της αδελφης του συν αλλα plus χρηματα στα δυο αδελφια του συν τα ταξιδεια του εξωτερικο συν τα προσωπικα του εκει εξοδα αλλα εχουν και πανακριβα εξοδα στα $2,800 το διαρι.
Μου ειπε εσυ τι θα εκανες δεν θα πληρωνες?
Του απαντησα θα εκανα οτι θα εκανα επι περιοδου Καραμανλη το 2008 αμα δεν χρωσταγα το σπιτι μου θα το πουλαγα στα €300,000 το καθε διαμερισμα και θα πηγαινα να εμενα σε burdello στην Ομονοια και "τσιου" τα χρηματα "δρομο" που λενε ετσι και εσυ κοψε τα "λουσα" και την "glamour"-ρια τα αναβολικα και κοιτα να βαλεις malaka $32,000 στην "μπαντα" μαζι με τα "υπολοιπα" που "μοιραζεις" σε συγγενεις
.
"Τα αγαθά εν κόποις κτώνται" :( κοψε την "μυκονο" τα αναβολικα και τις μα-lakies :angry: γιατι ολες οι γκομενες "στο ιδιο σημειο" το εχουν αλλωστε μην ξεχνας απο μια "τρυπα" γεννιομαστε για μια "τρυπα" παιδευομαστε να "πηδηξουμε" και τελικα σε μια "τρυπα" μας "χωνουν". :laugh:
Ξεκινησες απο το βλαχοχωρι σου να πας να γινεις ανθρωπος με μ.η.δ.ε.ν προσοντα και χρηματα και οχι να κανεις τον "αγιο Βασιλη".

So buddy φιλαρακι ανοιξε τα "γκαβα" σου και κοιτα να βρεις καμμια κοπελα να παντρευτεις και οχι κανενα "ψυχιατρειο" τρελοκαμπερο αλανο να κανεις τον ψυχιατρο καθε μερα ειτε απο το βλαχοχωρι σου ειτε απο την Αμερικη αποφευγοντας σαν το εξω απο δω το λιβανι τα "φρου-φρου" και τα "λουσα" με τις λευκες γιατι και οι Μουσουλμανες μια χαρα γκομενες ειναι και ηρθαν Αμερικη να φτιαξουν το σπιτι τους απο τις στρακαστρουκες που πεφτουν στις Χωρες τους.

Εμεις οι "λευκοι" κοιταμε τους "black" και οι "black" κοιτανε εμας τους "λευκους" εμπας περιπτωσει αλληλοκοιτιωμαστε "γουσταροντας" ο ενας τον αλλον μην κανονατς τιποτα να μιλησουμε μεταξυ μας.
Last buddy μην ξεχνας οτι εχει πει ο καλος θεουλης "πυρ-γυνη και θαλλαττα" για να μην τα κανεις fuck up τα σκατωσεις :) μην παρεις καθολικια Ιταλιδα γιατι αυτα τα σουργελα κοιτανε να παντρευτουν οχι γιατι ειναι ωραιος ο "νυμφιος" αλλα για να παρουν "φραγκα" διαζυγιου "μετα" το divorse που εχει γινει η νεα μοδα στην Ιταλια. :angry:
You got it? :) :) :)
"Πτυχιο" η America για "τοις νουν έχουσι" :) :) :) γιατι αλλοι τραβανε ζορια να παρουν "τιτλους" πτυχια και μεταπτυχιακα και στο τελος πληρωνονται λιγοτερα χρηματα απο τον φιλαρακο μου στην Thailand -αρα που καλλιεργει μανιταρια......μαλλον του καλλιεργουν τα μανιταρια καμμια 20 εργατες λαθρομεταναστες που εχει.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 04 Σεπ 2019 13:42 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα