Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Οπλοκατοχή

Οπλοκατοχη 08 Σεπ 2019 23:21 #460

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Παναγιωτη Καμπο

Ουτε για πλακα δεν αναρτωνται "τετοια" links που εμμεσα παραπεμπουν στην εγκληματικοτητα προκειμενου να θιξουν τον συνομιλητη τους που επαναλαμβανω προβαλει βασιμα με επισημα links απο την U.S.A υ.π.ε.ρ της Νομιμου οπλοκατοχης ε.ν.τ.ο.ς Ιδιωτικων χωρων.
Ειχα και εχω μια κατακαθετη διαφωνια με τον batista (ασχετα ποιος εχει δικιο -αδικο) αλλα ενδιαμεσα να βγαινει το αλλο το βλητο και να μου αναρταει links με στυλετα ,χασαπομαχαιρα κλπ δεν νομιζω να το αναρτησε για "συλλεκτικους" (χα-χα) λογους.
Το "θεμα" ειναι η νομιμη οπλοκατοχη και οχι η "συλλογη" του καθε ψυχακια αν και δεν .....μου φανηκαν και τοσο fake για εκφοβισμο γιατι ειναι καθαρα οπλα δολοφονικης αποπειρας και οχι για να καθαριζουμε ντοματες και ζαρζαβατικα......
Οι πραγματικοι κακκοποιοι εγραψες οτι δεν τα χρησιμοποιουν.
Το εχεις τσεκαρει αυτο?
Για ρωτα την ομαδα ΔΙ.ΑΣ η της Ο.Π.Κ.Ε να σου που καθε βαρδια τι "μαζευουν" οπως και οπλα δεν αμφιβαλλω απο τα καπακια μετρητες της Ο.Υ.ΛΕ.Ν μεχρι τα παλια καφαο και καδους σκουπιδιων που "κοβουν" οι Αστυνομικοι οτι υπαρχει συναθροιση κακκοποιων γυρω απο σκουπιδια.

Αμα δεν υπαρχουν βασιμα επιχειρηματα γνωμες η επισημα links οτι η νομιμη οπλοκατοχη εντος ιδιωτικων χωρων δεν σημαινει οτι ο αλλος που την υποστηριζει ειναι χρυσαυγιτοπουλο και εγκληματιας αλλα να αναρτωνται απο κατω φρικιαστικες εικονες "συλλογης" στυλετων ,μαχαιρια samurai etc.
Εσυ απο την αλλη τι εισαι που σε καθε ma-λακια που αναρταει η Μαρια Καραντη να βγαινεις να την υπερασπιζεσαι?
Το "πουλακι" μου οπως απλωνει τα ξερα της και δινει thanks οταν με αποκλειετε (ειναι και ο Gus) ετσι να εχει και το θαρρος να στηριζει την ma-λακια που αναρτησε.
Εμενα στα παλια μου τα παπουτσια οπως εχω γραψει εφυγα απο την Νου-Δου λογω "ενσωματωσης" 400,000 ψηφοφορων ακροδεξιων και δοξα τον καλο θεουλη στα Νοσοκομεια εσπασα την 18 -ετια και εισηλθα λογω επιτηρησης που εκανα φιλου ασθενους που σακατευτηκε με την μηχανη του.
Αλητικη προπαγανδα ειναι ολη αυτη παντως η "μη συλλεκτικη" επιχειρηματολογια περι απαγορευσης νομιμου οπλοκατοχης και συμπληρωνω και για τις cameras.
Η φιλη μου η Κινεζουλα που εργαζεται σε μια επιχειρηση ταμειο με πανω απο 30 cameras επιτηρησης χωρων σε ολον τον χωρο οπως και πανω της μπροστα στο στηθος στον γιακα εχει ασυρματη υψηλης αναλυσης camera ειναι παρανομοι για τους "συλλεκτες" μη φιλους του forum?
Nα κοιτατε το εφικτο και οχι το "επιθυμητο" οτι ma-λακια "γουσταρει" ο καθενας ανευθυνα να αναρτα προμειμενου να θιξει τον συνομιλητη του.
Εχω δικη μου "συλλογη" αποψεων ,γευσεων και τροπου καθημερινοτητας απο την Thailand-αρα thanks.
Τελος και εγω ειμαι κατα της βιας αλλα οταν απειλειτε η ζωη μου στο σπιτι μου οπως και οι "νυκτερινες επισκεψεις" ανεπιθυμητων στο σπιτι μου με κανουν και "θυμωνω".
Δεν θα κατσω να το παιξω "παιδι των λουλουδιων" και "τσιγκολελετα" σε αληταραδες που θεωρουν το σπιτι μου "ξεφραγκο αμπελι"
Ο λαος λεει : Φιλοι -φιλοι σου ga-μο και το καντηλι" !

….....................................…...........................................................................................................................................…..

Για να παμε τωρα και στο "μη συλλεκτικο" θεμα της νομιμου οπλοκατοχης απο τα επισημα στοιχεια των Ειδικων του F.B.I που σημειωτεων στην Αμερικη πωλουνται ελευθερα για οποιον θελει αυτοματα και ημι-αυτοματα οπλα.




Οι δολοφονιες ομως στην Αμερικη συμφωνα κ.α.ι με το F.B.I ειναι κατα 15% μειουμενες απο το ετος 2006.(παρολο που οι πωλησεις οπλων το ιδιο διαστημα αυξηθηκαν). :P :P :P
Επομενως αλλο ενα "επιχειρημα" με στοιχεια αντι αμερικανισμου της ακροδεξιας νεοναζι "παρεας" του forum...........παει οπως παντα π.ε.ρ.ι.π.α.τ.ο.

Πηγη :
ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2015/crime-...w-enforcement/murder
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 09 Σεπ 2019 08:46 από ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οπλοκατοχη 09 Σεπ 2019 08:39 #461

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
PARIS33 έγραψε:
Αλητικη προπαγανδα ειναι ολη αυτη παντως η "μη συλλεκτικη" επιχειρηματολογια περι απαγορευσης νομιμου οπλοκατοχης....

Αλήτικη, απάνθρωπη και αντικοινωνική είναι η προπαγάνδα που βλέπει τα αθώα θύματα να στοιβάζονται και σφυρίζει αδιάφορα, μιλώντας για ... κουζινομάχαιρα....

PARIS33 έγραψε:
Η φιλη μου η Κινεζουλα που εργαζεται σε μια επιχειρηση ταμειο με πανω απο 30 cameras επιτηρησης χωρων σε ολον τον χωρο οπως και πανω της μπροστα στο στηθος στον γιακα εχει ασυρματη υψηλης αναλυσης camera ειναι παρανομοι για τους "συλλεκτες" μη φιλους του forum?

Άλλη π@π@ρια τώρα για να πετάξουμε την μπάλα στην κερκίδα. Κάμερες παλικάρι μου να βάλεις όσες γουστάρεις. Έχεις το ελεύθερο από εμένα...

PARIS33 έγραψε:
Δεν θα κατσω να το παιξω "παιδι των λουλουδιων" και "τσιγκολελετα" σε αληταραδες που θεωρουν το σπιτι μου "ξεφραγκο αμπελι"

Και είχαμε μια σκασίλα.....
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 09 Σεπ 2019 08:49 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Περιφορά πυροβόλων όπλων στο δρόμο, μετά από 8 ώρες "εκπαίδευσης" 09 Σεπ 2019 18:14 #462

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13095
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1247
  • Κάρμα: -29 (-1)
Πόσο εύκολο είναι στις Η.Π.Α. να βγάλει κάποιος άδεια οπλοκατοχής κι οπλοφορίας;
Το δείχνει το παρακάτω βίντεο:


Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Περιφορά πυροβόλων όπλων στο δρόμο, μετά από 8 ώρες "εκπαίδευσης" 09 Σεπ 2019 19:12 #463

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Καράντη Μαρία (cross) έγραψε:
Πόσο εύκολο είναι στις Η.Π.Α. να βγάλει κάποιος άδεια οπλοκατοχής κι οπλοφορίας;
Το δείχνει το παρακάτω βίντεο:

Έβγαλες κανένα χρήσιμο συμπέρασμα από το βίντεο που παραθέτεις;

Δες και από την λατρευτή σου Ελβετία και σύγκρινε με ΗΠΑ (μήπως καταλάβεις γιατί φωνάζω εδώ μέσα για το ... αυτονόητο).

Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οπλοκατοχη 09 Σεπ 2019 23:03 #464

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Μηπως μπερδεψες την νομιμη οπλοκατοχη ......με την μεταναστευση γιατι υπαρχει ειδικο τμημα αναρτησης να "βγαλετε" τα απωθημενα σας κατα των Μουσουλμανων.
Εδω το θεμα ειναι η νομιμη Αδειοδοτησης του Κρατους προς τους πολιτες να φερουν οπλισμο ε.ν.τ.ο.ς Ιδιωτικων χωρων.

Δεν θα σε ρωτησω τι θα κανω και τι δεν θα κανω κρατα "αυτα" για τον εαυτο σου ενω επιπροσθετως εισαι ο τελευταιος εδω στο forum που μπορεις να δινεις "συμβουλες".
Αν εχεις η δεν εχεις σκασιλα το τι κανω "γραμμενο" σε εχω ετσι και αλλιως αλλα απλα τα links απο τους ειδικους του F.B.I τα αναρτησα προκειμενου οι φιλοι του forum να δουν οτι το......F.B.I δεν ειναι χρυσαυγιτοπουλα που ενσωματωθηκαν στην νεοναζι "τσεκουρατη" Νου-Δου και το "παιζουν" μ.π.α.τ.ρ.ι.ω.τ.ε.ς.
[/color]

Να σεβεσται την ιδιωτικη περιουσια των πολιτων η Αστυνομια το μονο που μπορει να κανει ειναι απλα "στατιστικα" να καταγραψει τα συμβαντα.

Σημερα στην China Town που ειχα παει να αγορασω εναν φορτιστη USB 5v €3 ειδα αναμεσα απο τα δεματα των Κινεζων ενα μαχαιρι style samurai με μυτη δολοφονικο εργαλειο.
Φωναξα τους Κινεζους ρε σεις μαζεψτε την .......απο κατω γιατι νομιζα θα το ειχαν βγαλει και ελυναν τα κιβωτια δεματα.
Εμφανιστηκε ενας λαθρομεταναστης βλαχαντερο και μου ειπε ειναι δικο μου (Afghanian).
Εφαγε κατευθειαν στα μουτρα μπουνια στο δοξα πατρι που εφυγε και τσακιστηκε στους σκουπιδοτενεκεδες.
Τι το θες ρε ma-λακα του ειπα να κρατας στα χερια αναμεσα απο πιτσιρικαδες Κινεζων αυτο το burdello μερα μεσημερι?
Το πηρα και το τσακισα στην μυτη και το πεταξα σε εναν υπονομο και του ειπα τσακισου εξαφανισου ρεμαλι απο εδω μην σε βλεπουν οι πιτσιρικαδες ηλιθιε.
Οι Chineses φεξε μου και γλυσρησα ειχαν βγαλει τις γυναικες τους στον "παγκο" να πουλανε πραγματα και να προσεχουν οι κοπελες τα παιδια τους και οι ιδιοι επαιζαν σε αλλο παγκο χαρτια και ζαρια........

Τι θελω να πω?
Λεμε ναι στην νομιμη οπλοκατοχη πυροβολων οπλων μετριου βεληνεκους αλλα οχι και "μαγκια" rambo απο τον καθε ψυχακια σε δημοσια θεα ανηλικων παιδιων.
Τα υπολοιπα στοιχεια των προτασεων μας εχουν να κανουν με την αυτοπροστασια των Αστυνομικων και θα τα αναρτησω αργοτερα γιατι ο .......Γερακαρακος και οι "συνδικα-ληστες" παιδια ειναι "tsiou -tsiou" ...........!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 09 Σεπ 2019 23:06 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οπλοκατοχη 10 Σεπ 2019 08:28 #465

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
1) Κράτα τις ... απαγορεύσεις για το ... Χαλιφάτο του Ταγίπ, για όλα τα φασισταριά που ευλογάς και για εκεί που σε παίρνει.

2) Ποιος σου έθιξε τους μουσουλμάνους ρε παραληρηματικέ μπιπ;;;;

3) Χρειάζεται αλλαγή το νομοθετικό πλαίσιο περί οπλοκατοχής στις ΗΠΑ ή όχι;;; :whistle:
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οπλοκατοχη 10 Σεπ 2019 23:37 #466

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
. batista εγραψε

1) Κράτα τις ... απαγορεύσεις για το ... Χαλιφάτο του Ταγίπ, για όλα τα φασισταριά που ευλογάς και για εκεί που σε παίρνει.

Απαντηση
Ποιος σου εγραψε ρε ufo για απαγορεύεται και τις μπουρδες που γραφεις?
Σου εγραψα εγω απαγορεύεται?
Σου εγραψα εγω εδω για Τουρκια και το παραληρημα που σας εχει πιασει κατα των Μουσουλμανων λες και αυτοι σας χρεοκοπησαν?

. batista εγραψε
2) Ποιος σου έθιξε τους μουσουλμάνους ρε παραληρηματικέ μπιπ;;;;

Απαντηση
Μα ολο το forum η ακροδεξιες αποψεις ειναι η πατε να βγαλετε το αχτι σας κατα των Μουσουλμανων και ξεχνατε οτι ΠΑ.ΣΟ.Κ -ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ με τα 43 χρονια “δημοκρατιας” χρεοκοπήσαμε.
. batista εγραψε

(3) Χρειάζεται αλλαγή το νομοθετικό πλαίσιο περί οπλοκατοχής στις ΗΠΑ ή όχι;;; :whistle:

Απαντηση

Εσενα σε ενδιαφερει τι κανει η…...Αμερικη η τι κανει η Ελβετια?
Το “Νομοθετικο” ας πουμε “πλαισιο” στην Ελλαδα απαγορευσης Νομιμου οπλοκατοχης αρχικα σε ορισμενη κατηγορια πολιτων ζηταμε να αλλαξει και να επιτρεπετε.
Δεν ειναι λογικη αυτη της αχιβαδας οτι αμα εχεις “φραγκα” Τραπεζικο Λογαριασμο τοτε σου δινετε το δικαιωμα κ.α.ι οπλοφοριας κ.α.ι οπλοκατοχης ΕΝΩ αμα εισαι μικρομεσαιος η μικρο -μικρος τοτε “αντε γα” χρυσαυγιτοπουλο.
Οι Αδειες οπλοκατοχης θα δινονται και θα ανακαλουνται οταν οι δεικτες εγκληματικοτητας μειωνονται απο το Επισημο portal της Ελληνικης Αστυνομιας.
Ελλαδα ειμαστε και με τα απαγορευω των τσαρλατανων που ψηφιζετε κινδινευουμε κ.α.ι στα σπιτια μας ,ιδιωτικους χωρους επιχειρησεων.
Τα links τα εβαλα απο το F.B.I να δειτε οτι και για τα “στοιχεια” στην Αμερικη εισαστε λαθος.

Καθημερινα οι Δικαστες απελευθερωνουν δεκαδες εγκληματιες επομενως η εγκληματικοτητα αυξανεται και προστίθενται στην υπαρχουσα.
Ειναι σκληρο αυτο που θα σας γραψω αλλα ξερετε τι γινετε κ.α.ι στην επαρχια που οι περισσοτεροι εχουν κυνηγετικες καραμπινες?
Ο αλλος για να μην τον ζαλιζουν οι τσαρλατανοι που αποκαλουνται “δικαστες” οι οποιοι σημειωτεον κ.α.ι οπλοφορουν αλλα και εχουν συνοδεια μπραβων και Αστυνομικων?
Τους εγκληματιες που μπουκαρουν στα σπιτια τους “τρωνε” στεγνα με τις κυνηγετικες καραμπινες και μετα τους φορτωνουν συνηθως σε αγροτικα και τους “αδειάζουν” σε βαθια ορυγματα καταβοθρες στην γη και τους “ριχνουν” απο πανω και τρωκτικα ποντικια να τους φανε μεσα στον χρονο.
Ειναι λογικες αυτες που η Πολιτεια κανει οτι δεν βλεπει?
Αυτα τα “απαγορευω” δημιουργουν την ανισοτητα και την αδικια και ο κοσμος αυτοπροστατευεται.
“Απαγορεύεται” η οπλοκατοχη (νομιμη παντα) μεχρι και σκυλους φυλακες αμα κοιταξετε τι λεει η “Νομοθεσια” ουσιαστικα απαγορευονται να εχετε για φυλαξη στην οικια σας.
Ο σχετικος Νομος αναφερει “σκυλος η ζωα συντροφιας” και οχι security γιατι αμα πατε Αστυνομια να δηλώσετε οτι εχετε ζωο security σπιτι σας (αγριο δηλαδη) δεν θα σας δωσουν Αδεια να το εχετε σπιτι σας και να εισαστε καλυμενοι αμα δαγκωσει κανεναν αληταρα που “μπουκαρω” και “βουτάω”.
Παλιοτερα ειχα δει τον Νομο και αναφερει η κατοικια να μην συνορευει με αλλα σπιτια οπως και να βρισκεται σε αποσταση 1χλμ απο το κοντινοτερο σπιτι με διπλη περιφραξη οπου η μια πορτα εξοδου θα βρισκεται στην αντίθετη πλευρα της αλλης εξοδου συν φωτιζομενη ευδιακριτη μερα -νυχτα περιγραφη αγριου ζωου κλπ.
Ιστοριες “tsiou -tsiou” των “δικαστων” που τον κ@λο τους τον φυλανε οι ιδιοι και οι στενοι συγγενεις τους και οπλοφορουν και εχουν συνοδευτικα πανοπλων μπραβων και Αστυνομικων.

Ολα “αυτα” χρειαζονται μ.ε.τ.α.ρ.ρ.υ.θ.μ.ι.σ.ε.ι.ς προς οφελος της Ασφαλειας των πολιτων.


Τι να κανουμε δεν ειμαστε Thailand-αρα που τον αλλον Thai Γερουσιαστης με τρεις -τεσσερις Αστυνομικους τον ειδα να παει να μπει σε Mall στην Bangkok και χτυπησε το “ΠΙ” ασφαλειας και το Security τους σταματησε.
Ημουν μπροστα και το ειδα και μου εκανε μεταφραση μια γκομενα Thai που καθομουνα παραδιπλα στην εισοδο γιατι “πλακωσαν” καμια 10 -ρια Security με το σημα του “ΠΙ” Ασφαλειας.
Το Security τους ειπε στον Γερουσιαστη και στους Αστυνομικους συνοδειας οτι απο αυτο το σημειο κυριε Security ειμαστε εμεις και οχι εσεις ειδαλλως να μας προσκομίσετε Εγγραφο οτι εχετε δουλεια στο Mall που απαιτει να εισέλθετε αναμεσα στον κοσμο οπλισμενοι.
Παρεδωσαν τα οπλα τους τεσσερα περιστροφα και εισηλθαν.
Φανταζεστε αμα ηταν Ελλαδα η ψωροελιτ ειτε των “πλουσιων” ειτε των “Βουλευτων” τι δεν θα εκαναν?


Δεν ξερετε τι εστι ιδιωτικη περιουσια και για αυτο γραφετε τις αρλουμπες σας γιατι περιπου τα ιδια μου ειπε ξαφνικα ενα Security με αυτοματο οπλο που ξαφνικα τον ειδα να βγαινει απο ενα κοσμηματοπωλειο δευτερου οροφου στο Pavilion Mall Kuala Lumpur που πεταξα και δωρεαν και στο Flight Simulator Boeing 737 (Εξομοιωτη προσομοιωτη πτησεων) που εχουν στο υπογειο (αψογο και real) και χωρια και τα γκομενακια που εκαναν περιπολο στο Pavilion Mall Security με καραμπινες.


Εδω Ελλαδα στο burdelo ο αλλος ο αλητης ληστεια εκανε σε κοσμηματοπωλειο και εβαλαν φυλακη μεχρι και τους Αστυνομικους που νομιμως by the book του "περασαν" χειροπεδες γιατι ο αλητης ζουσε οταν εφθασε η Αστυνομια.
"Zack" και ιστοριες κουκουρουκου μεχρι και η Βαλιανατισα εκανε δηλωσεις κατα των Αστυνομικων που σε αλλη χωρα αμα ησουν Βαλιανατισα σε ειχανε "σκισει" οι Νομικες Υπηρεσιες των Αστυνομικων οχι σαν το burdelo την Ελλαδα.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 11 Σεπ 2019 07:26 από Ο Τσιγκούνης (T$ig).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οπλοκατοχη 11 Σεπ 2019 08:42 #467

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
PARIS33 έγραψε:
Μην τολμησετε και συνεχισετε αυτην την παναθλια προπαγανδα κατα της ασφαλειας των πολιτων :angry: στα σπιτια μας γιατι θα σας κανουμε ρ.ο.μ.π.α. :P :P :P
PARIS33 έγραψε:
Απαντηση
Ποιος σου εγραψε ρε ufo για απαγορεύεται και τις μπουρδες που γραφεις?
Σου εγραψα εγω απαγορεύεται?

Ρε μπιπ.., αυτό δεν σου φαίνεται για προσπάθεια απαγόρευσης και τολμάς να γράφεις και για UFO;;; UFO εε UFO....


PARIS33 έγραψε:
Απαντηση
Μα ολο το forum η ακροδεξιες αποψεις ειναι η πατε να βγαλετε το αχτι σας κατα των Μουσουλμανων και ξεχνατε οτι ΠΑ.ΣΟ.Κ -ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ με τα 43 χρονια “δημοκρατιας” χρεοκοπήσαμε.

Παράθεσε σε μπάζο μια δική μου δημοσίευση εναντίον (γενικώς) των μουσουλμάνων ή μια δική μου ... "ακροδεξιά" άποψη. Και ναι ρε. Δημοκρατία θέλουμε κι ας είναι και προβληματική. Τα δικά σου φασισταριά να τα κρατήσεις για πάρτη σου,



PARIS33 έγραψε:
batista εγραψε

(3) Χρειάζεται αλλαγή το νομοθετικό πλαίσιο περί οπλοκατοχής στις ΗΠΑ ή όχι;;; :whistle:

Απαντηση

Εσενα σε ενδιαφερει τι κανει η…...Αμερικη η τι κανει η Ελβετια?


Ρε μπίπ, γιατί κακαρίζεις αντί να απαντήσεις;
Χρησιμοποιείς και εσύ και οι άλλη η φίλη σου, που μαζί δεν κάνετε και χώρια δεν μπορείτε, ως παράδειγμα την Ελβετία για να δικαιολογήσετε τα χάλια των ΗΠΑ. Δες ρε μπιπ τι λένε οι Ελβετοί για τους μπαζοαμερικανούς και την νομοθεσία τους περί οπλοκατοχής στο βίντεο που παρέθεσα δυο φορές.
Και δεν σε ρώτησα ρε μπιπ για την Ελλάδα. Για τις ΗΠΑ σε ρώτησα και ξαναρωτάω. Πρέπει να αλλάξει το καθεστώς, με βάση το οποίο δίνεται πανεύκολα και χωρίς κανέναν έλεγχο βαρύς οπλισμός, ακόμα και σε 13χρονα;;;;
Σε αυτό θα απαντήσεις ρε μπιπ ποτέ;;;;;


Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 11 Σεπ 2019 08:44 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Όπλα κατά τυράννων! 11 Σεπ 2019 10:32 #468

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13095
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1247
  • Κάρμα: -29 (-1)
batista έγραψε:
Σε αυτό θα απαντήσεις ρε μπιπ ποτέ;;;;;

Η οπλοφορία των πολιτών σε Η.Π.Α. κι Ελβετία απέτρεψε διαχρονικά τη δημιουργία δικτατοριών, τυραννιών, απολυταρχικών καθεστώτων, χούντας, κομμουνισμού.
Στις οπλοφοβικές Ελλάδα, Γερμανία, Ιταλία, Ισπανία, στα τελευταία 200 χρόνια της Ιστορίας τους, μέτρα πόσες δεκάδες τυράννους είχαν, πόσα εκατομμύρια αθώοι πολίτες φυλακίστηκαν/βασανίστηκαν/εκτελέστηκαν, πόσος δημόσιος πλούτος εκλάπη κατά τη θητεία τους, πόσες δεκαετίες ανάπτυξης/δημιουργίας/ευημερίας έχασαν, κτλ.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Τελευταία διόρθωση: 11 Σεπ 2019 10:39 από Καράντη Μαρία (cross).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα