Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία

ΘΕΜΑ: Σπάταλη γυναίκα

Σπάταλη γυναίκα 06 Ιουλ 2015 06:45 #1

  • Voss
  • Το Άβαταρ του/της Voss
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 89
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 3
Σας έχει τύχει να είστε με μια σπάταλη γυναίκα; Πώς το αντιμετωπίζεται όταν μια γυναίκα κοστίζει ακριβά;


Τα γενικά χαρακτηριστικά των αγοραχολικών είναι:
  • Η απόκτηση αγαθών τους προσφέρει μεγάλη απόλαυση
  • Αγοράζουν ένα είδος σε πολλά ή πολλαπλά τεμάχια
  • Φορτώνονται με περιττά αγαθά
  • Κρύβουν τις καινούργιες αγορές από τα αγαπημένα τους πρόσωπα και αισθάνονται ενοχή ή ντροπή μετά την καταναλωτική τους μανία
  • Γνωρίζουν τους πωλητές με τα μικρά τους ονόματα
  • Μπορεί να αποξενωθούν από τους φίλους και την οικογένεια με τις υπερβολικές τους συνήθειες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Σπάταλη γυναίκα 06 Ιουλ 2015 13:30 #2

φιλε μου καλη σου ημερα.....


.....πραγματικα ειναι αποριας αξιον 6 Ιουλιου 2015 οι αποριες που εχεις και εκανες αυτην την αναρτηση αυτου του θεματος !!!.......εδω υπαρχει κοινωνικο οικονομικο θεμα.....γινεται η συντελεια στην Ελλαδα...και εσυ.....
Τι να σου πω ...σου ευχομαι παντα να εχεις αυτες τις ανησυχιες και αυτα τα προβληματα !

Το μονο που εχω να σου απαντησω ειναι οτι εδω ο κοσμος χανεται και το μ@@νι χτενιζεται .......


ας πουμε.......φιλικα
.....πολεμος πατηρ παντων......

.....πας μη Ελλην , βαρβαρος.....

.....αν δεν υπαρχει δρομος η αυτος που πηρες δεν σου αρεσει...τοτε χαραξε τον δικο σου.....
Τελευταία διόρθωση: 06 Ιουλ 2015 13:31 από Ηρακλειτος (ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), ΣΤΑΜΑΤΗΣ, JMT, maria (mb361), STAVROS (lagsta), ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)

Σπάταλη γυναίκα 06 Ιουλ 2015 14:15 #3

  • Αφροδίτη
  • Το Άβαταρ του/της Αφροδίτη
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 82
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 41
  • Κάρμα: 6 (6)
Voss έγραψε:
Σας έχει τύχει να είστε με μια σπάταλη γυναίκα; Πώς το αντιμετωπίζεται όταν μια γυναίκα κοστίζει ακριβά;


Τα γενικά χαρακτηριστικά των αγοραχολικών είναι:
  • Η απόκτηση αγαθών τους προσφέρει μεγάλη απόλαυση
  • Αγοράζουν ένα είδος σε πολλά ή πολλαπλά τεμάχια
  • Φορτώνονται με περιττά αγαθά
  • Κρύβουν τις καινούργιες αγορές από τα αγαπημένα τους πρόσωπα και αισθάνονται ενοχή ή ντροπή μετά την καταναλωτική τους μανία
  • Γνωρίζουν τους πωλητές με τα μικρά τους ονόματα
  • Μπορεί να αποξενωθούν από τους φίλους και την οικογένεια με τις υπερβολικές τους συνήθειες.
Κύριε βος ή όπως σε λένε,

Είμαι ακριβώς αυτό που περιγράφεις με μικρές μόνο διαφοροποπιήσεις, όπως π.χ. ΔΕΝ κρύβω τις αγορές μου, δεν αισθάνομαι ενοχές και ντροπή και δεν έχω αποξενωθεί από κανένα. Κατά τα λοιπά, η περιγραφή σου είναι πολύ πετυχημένη.
Να σε συμπληρώσω όμως:
Δεν επιβαρύνω κανέναν. Σπαταλώ και ξοδεύω από δικούς μου πόρους, που είτε κάποιος μου τους εκχώρησε (π.χ. κληρονομιά) είτε τους κέρδισα από τη δουλειά μου - το τι από τα δύο συμβαίνει δεν σε αφορά.

Αλλά ας δούμε λίγο εσένα. Προφανώς σου έχει τύχει "να είσαι με μια σπάταλη γυναίκα", και επίσης προφανώς οι σπατάλες της σε επιβάρυναν, και γι' αυτό σε έχει απασχολήσει το θέμα. Δεν θα σε απασχολούσε, αν δεν συνέβαιναν και τα δυο.

Από αυτό βγαίνει το συμπέρασμα ότι για να είσαι με μια γυναίκα, πρέπει να την πληρώνεις. Τώρα το αν την πληρώνεις αγοράζοντας τα ψώνια της, ή την πληρώνεις δίνοντας της μετρητά για την συντροφιά της (και ότι άλλο σου παρέχει) μικρή σημασία έχει.
Επίσης βγαίνει το συμπέρασμα ότι αν ΔΕΝ τα έκανες αυτά, η γυναίκα δεν θα ήταν δίπλα σου. Είναι μαζί σου επειδή πληρώνεις.

Και κάτι ακόμα: Το ότι συζητάς ένα τέτοιο θέμα με την παρέα που υπάρχει εδώ, σημαίνει πως σε απασχολούν τέτοιου είδους δαπάνες και έξοδα. Σου είναι δυσάρεστα. Και ζητάς βοήθεια για να "αντιμετωπίσεις" το πρόβλημα.
Ξέρεις πως το λέω εγώ αυτό;
Ότι είσαι άτομο που έχει καβούρια στην τσέπη. Σπαγγοραμένος. Καρμίρης. Και παρ' ότι όπως σου είπα είμαι απ' τις "ξοδεύτρες" που δεν έχουν ανάγκη κάποιον για να του τα παίρνουν, όταν αντιλαμβάνομαι γύρω μου άτομα σαν και σένα πάω στο WC. Είναι καλύτερα εκεί, παρά με την παρέα σου.

Εσύ την πέτυχες την περιγραφή μου, στο είπα.
Εγώ, την πέτυχα τη δικιά σου?
Πρώτη φορά ποιος?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΣΤΑΜΑΤΗΣ, Ανακατωσούρης

Σπάταλη γυναίκα 06 Ιουλ 2015 14:29 #4

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Γιατί του την πέφτετε του ανθρώπου;;;; Σε λίγο θα μας εξηγήσει (φαντάζομαι, ευελπιστώ αλλά δεν ανυπομονώ) την σχέση του ερωτήματος του με την πολιτική πραγματικότητα. Αν δεν το κάνει μάλλον χρήζει επιστημονικής συνδρομής ειδικότητας την οποία δεν θα αναφέρω ή μπέρδεψε τα forum, ήθελε δηλαδή να γράψει στο forum του Cosmopolitan και κατά λάθος έγραψε στο tsig.gr...
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 06 Ιουλ 2015 14:53 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Σπάταλη γυναίκα 06 Ιουλ 2015 18:24 #5

  • Voss
  • Το Άβαταρ του/της Voss
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 89
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 3
Αφροδίτη έγραψε:
Voss έγραψε:
Σας έχει τύχει να είστε με μια σπάταλη γυναίκα; Πώς το αντιμετωπίζεται όταν μια γυναίκα κοστίζει ακριβά;


Τα γενικά χαρακτηριστικά των αγοραχολικών είναι:
  • Η απόκτηση αγαθών τους προσφέρει μεγάλη απόλαυση
  • Αγοράζουν ένα είδος σε πολλά ή πολλαπλά τεμάχια
  • Φορτώνονται με περιττά αγαθά
  • Κρύβουν τις καινούργιες αγορές από τα αγαπημένα τους πρόσωπα και αισθάνονται ενοχή ή ντροπή μετά την καταναλωτική τους μανία
  • Γνωρίζουν τους πωλητές με τα μικρά τους ονόματα
  • Μπορεί να αποξενωθούν από τους φίλους και την οικογένεια με τις υπερβολικές τους συνήθειες.
Κύριε βος ή όπως σε λένε,

Είμαι ακριβώς αυτό που περιγράφεις με μικρές μόνο διαφοροποπιήσεις, όπως π.χ. ΔΕΝ κρύβω τις αγορές μου, δεν αισθάνομαι ενοχές και ντροπή και δεν έχω αποξενωθεί από κανένα. Κατά τα λοιπά, η περιγραφή σου είναι πολύ πετυχημένη.
Να σε συμπληρώσω όμως:
Δεν επιβαρύνω κανέναν. Σπαταλώ και ξοδεύω από δικούς μου πόρους, που είτε κάποιος μου τους εκχώρησε (π.χ. κληρονομιά) είτε τους κέρδισα από τη δουλειά μου - το τι από τα δύο συμβαίνει δεν σε αφορά.

Αλλά ας δούμε λίγο εσένα. Προφανώς σου έχει τύχει "να είσαι με μια σπάταλη γυναίκα", και επίσης προφανώς οι σπατάλες της σε επιβάρυναν, και γι' αυτό σε έχει απασχολήσει το θέμα. Δεν θα σε απασχολούσε, αν δεν συνέβαιναν και τα δυο.

Από αυτό βγαίνει το συμπέρασμα ότι για να είσαι με μια γυναίκα, πρέπει να την πληρώνεις. Τώρα το αν την πληρώνεις αγοράζοντας τα ψώνια της, ή την πληρώνεις δίνοντας της μετρητά για την συντροφιά της (και ότι άλλο σου παρέχει) μικρή σημασία έχει.
Επίσης βγαίνει το συμπέρασμα ότι αν ΔΕΝ τα έκανες αυτά, η γυναίκα δεν θα ήταν δίπλα σου. Είναι μαζί σου επειδή πληρώνεις.

Και κάτι ακόμα: Το ότι συζητάς ένα τέτοιο θέμα με την παρέα που υπάρχει εδώ, σημαίνει πως σε απασχολούν τέτοιου είδους δαπάνες και έξοδα. Σου είναι δυσάρεστα. Και ζητάς βοήθεια για να "αντιμετωπίσεις" το πρόβλημα.
Ξέρεις πως το λέω εγώ αυτό;
Ότι είσαι άτομο που έχει καβούρια στην τσέπη. Σπαγγοραμένος. Καρμίρης. Και παρ' ότι όπως σου είπα είμαι απ' τις "ξοδεύτρες" που δεν έχουν ανάγκη κάποιον για να του τα παίρνουν, όταν αντιλαμβάνομαι γύρω μου άτομα σαν και σένα πάω στο WC. Είναι καλύτερα εκεί, παρά με την παρέα σου.

Εσύ την πέτυχες την περιγραφή μου, στο είπα.
Εγώ, την πέτυχα τη δικιά σου?

Θα δώσω την περιγραφή μου και εσύ θα κρίνεις αν έπεσες κοντά.

Όταν αντιληφθώ, και αντιλαμβάνομαι πολύ νωρίς, ότι μια γυναίκα είναι σπάταλη με τα δικά της λεφτά ή περιμένει από τον άντρα να πληρώνει, αυτό που κάνω είναι να την πηδάω 2-3 φορές εφόσον θέλω, και μετά να πηγαίνω στην επόμενη. Η λογική μου είναι ότι γυναίκα που είναι σπάταλη, δεν είναι γυναίκα για σπίτι που θέλω να ανοίξω αλλά για διασκέδαση, οπότε και παίρνω αυτό που έχει να προσφέρει.

Αντίθετα, όταν βρω μια γυναίκα που δεν ζητάει τίποτα, είτε επειδή έχει λεφτά και είναι "χορτασμένη" είτε επειδή είναι ολιγαρκής, της προσφέρω τα πάντα.

Αν υποθετικά Αφροδιτή είσαι η εικονιζόμενη κοπέλα στο avatar σου, φαίνεσαι μια κοπέλα για διασκέδαση και είσαι, από τη στιγμή που αναγνώρισες τον εαυτό σου στην περιγραφή μου. Για να μείνεις με έναν άντρα πιστή, θα πρέπει να σου προσφέρει και να σε κάνει να περνάς καλύτερα απ ότι περνάς μόνη σου. Αυτό μπορείς να το βρεις κοιτώντας έναν άντρα που έχει λεφτά και μπορεί να σε καλύψει στη ζωή που κάνεις ή να ακολουθήσει στους ίδιους ρυθμούς. Με έναν που έχει καβούρια στις τσέπες ή είναι σφιχτός οικονομικά δεν μπορείς να μείνεις.

Μπορεί να μου αρέσει η διασκέδαση μαζί σου γιατί έχεις ωραία εμφάνιση και πρόστυχη (αν υποθετικά είσαι η εικονιζόμενη) αλλά δεν μπορώ να την έχω μαζί σου επειδή έχω καβούρια στην τσέπη για κάποια σαν εσένα που δεν κάνει για σπίτι για εμένα. Γι αυτό το λόγο όμως μπορώ να βρω κάποια αντίστοιχη σαν εσένα ή και καλύτερη σε εμφάνιση και να την πηδήξω με 50 ευρώ σε κάποιο studio. Ούτως ή άλλως, από τη στιγμή που εκτονωθώ και τελειώσει η διασκέδασή μου, δεν θέλω και εγώ να σε έχω δίπλα μου.

Δες το παρακάτω κοινωνικό πείραμα και ίσως αναγνωρίσεις τον εαυτό σου

Τελευταία διόρθωση: 06 Ιουλ 2015 18:28 από Voss.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), γιώργης (yorgi), Kakabouras

Σπάταλη γυναίκα 06 Ιουλ 2015 20:44 #6

  • γιώργης (yorgi)
  • Το Άβαταρ του/της γιώργης (yorgi)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1467
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 640
Με όλο τον σεβασμό προς τους εκλεκτούς συνομιλητές
& χωρίς διάθεση να προσβάλω κάποιον/αν.
1.Το avatar της φίλης 'Αφροδίτης' είναι ανατολικοευρωπαία πορνοστάρ. Το τι κάνει στη μη λογοκριμένη έκδοση της φωτό με το στόμα +τα χέρια, το αφήνω στην φαντασία σας.
2. Η πιο σπάταλη γυναίκα είναι (μακράν) η εκάστοτε ελληνική κυβέρνηση ('δεξιά' ή 'αριστερή' ή whatever). Με τα δικά μας λεφτά, φυσικά. & τις ευλογίες των ψηφοφόρων.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross), Ανακατωσούρης

Σπάταλη γυναίκα 06 Ιουλ 2015 20:50 #7

  • Βαγγέλης (Samsung)
  • Το Άβαταρ του/της Βαγγέλης (Samsung)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 336
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 79
  • Κάρμα: 9 (13)
yorgi έγραψε:
είναι ανατολικοευρωπαία πορνοστάρ. Το τι κάνει στη μη λογοκριμένη έκδοση της φωτό με το στόμα +τα χέρια, το αφήνω στην φαντασία σας.
1) Ποια πορνοσταρ?
2) Τι κάνει? Τι κάνει? Τι κάνει?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Σπάταλη γυναίκα 06 Ιουλ 2015 20:55 #8

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2967
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1353
  • Κάρμα: 146
Βαγγέλης (Samsung) έγραψε:
2) Τι κάνει? Τι κάνει? Τι κάνει?

Τι κάνει;
Τι άλλο;
Στέλνει εμβάσματα στις Ελληνικές τράπεζες απο τη χώρα της.
Δεν παρατηρήσατε πως σήμερα ξαναβγαίνουν εικοσαευρα απο τα ΑΤΜς; :S
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Τελευταία διόρθωση: 06 Ιουλ 2015 20:57 από ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιώργης (yorgi)

Σπάταλη γυναίκα 06 Ιουλ 2015 22:03 #9

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
Voss έγραψε:
[... και να την πηδήξω με 50 ευρώ σε κάποιο studio. Ούτως ή άλλως, από τη στιγμή που εκτονωθώ και τελειώσει η διασκέδασή μου, δεν θέλω και εγώ να σε έχω δίπλα μου.


Αναθεωρώ για τα περι cosmopolitan. Μάλλον με το bourdela.gr το μπέρδεψε. Σε κάθε περίπτωση όμως αποδυκνείεται ότι χρήζει της επιστημονικής συνδρομής που λέγαμε νωρίτερα.
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 06 Ιουλ 2015 22:18 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα