Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Τραπεζα Κυπρου:Καλυπτεται απ'το ΤΕΚΕ;

Απ: Τραπεζα Κυπρου:Καλυπτεται απ'το ΤΕΚΕ; 11 Δεκ 2011 14:15 #10

  • Ανώνυμος
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Κύριε tsig μήπωσ έχετε κάτι νεότερο αν το Σχέδιο Προστασίας Καταθέσεων της Κύπρου ισχύει μέχρι 31/12/2011? Και αν σχύει μέχρι τότε θα δωθεί παράταση?
Σας ευχαριστώ πολύ! :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τραπεζα Κυπρου:Καλυπτεται απ'το ΤΕΚΕ; 11 Δεκ 2011 22:01 #11

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΩΡΑ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1189
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 685
  • Κάρμα: 95 (74)
Το ΤΕΚΕ (Ταμείο Εγγύησης Καταθέσεων και Επενδύσεων) είναι το ταμείο εγγύησης που υπάρχει στην Ελλάδα ενώ το Σχέδιο Προστασίας Καταθέσεων είναι το αντίστοιχο της Κύπρου.
Στο ΤΕΚΕ, με το άρθρο 6 παρ. 1 του ν. 3714/2008 (ΦΕΚ 231 Α’ 7-11-2008), το όριο κάλυψης που παρέχει το ταμείο αυξάνεται στα 100.000 ευρώ μέχρι τις 31/12/2011. Στις 16/6/2011 δόθηκε παράταση μέχρι 31/12/2015.
Στο Σχέδιο Προστασίας Καταθέσεων (από το οποίο καλύπτεται η τράπεζα Κύπρου), δεν υπάρχει κάποια ημερομηνία λήξεως.
Γνῶθι σαὐτόν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.209 δευτερόλεπτα