Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

ΘΕΜΑ: Private Banking (για ποσα >= 60000 ευρω)

Private Banking (για ποσα >= 60000 ευρω) 22 Οκτ 2014 02:23 #19

  • costantinos
  • Το Άβαταρ του/της costantinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 120
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
  • Κάρμα: -1 (-4)
maria έγραψε:
costantinos έγραψε:
maria έγραψε:
costantinos έγραψε:
ο ρολος του τραπεζικου υπαλληλου ειναι καθαρα συμβουλευτικος,μπορει να σου προτεινει φιαφορα επενδυτικα προιοντα,τα πλεονεκτηματα κ μειονεκτηματα,τους κινδυνους κλπ.το πιο μορφη επενδυσης θα ακολουθησεις ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση κ δε του πεφτει λογος του υπαλληλου!καταλαβες μαρακι...???

Για τις ''προμηθειουλες'' Κωσταντινε, θα μας πεις καμμια κουβεντουλα ?
για τις προμηθειουλες εχω να σου πω οτι αν βγεις λιγο στο εξωτερικο κ κανεις συναλλαγες θα δεις εκει τι σημαινει 'προμηθεια'...

Θα δω ομως και αλλα που τεχνιεντως παραλειπεις να αναφερεις : σχετικοτητα του υπαλληλων με τα επενδυτικα πραγματα (και οχι ασχετοσυνη υπαλληλων, τυπου περαστε στον Υποδιευθυντη), ευγενεια και ανεκτικοτητα.
μαρακι μαλλον η δικια σου ασχετοσυνη δημιουργει τα προβληματα κ οχι των υπαλληλων...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Private Banking (για ποσα >= 60000 ευρω) 22 Οκτ 2014 05:50 #20

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
costantinos έγραψε:
για τις προμηθειουλες εχω να σου πω οτι αν βγεις λιγο στο εξωτερικο κ κανεις συναλλαγες θα δεις εκει τι σημαινει 'προμηθεια'...
Κώτσο,
Νομίζω πως η Μαρία δεν σε ρώτησε γι' αυτές τις προμηθειούλες.
Σε ρώτησε για τις προμήθειες που παίρνουν (ή παίρνανε - δεν ξέρω τώρα τι γίνεται) οι τραπεζικοί αν πουλήσουν κανα δάνειο, καμιά ασφάλεια, κανα αυτοκίνητο με leasing, τέτοιες προμήθειες εννοεί.
Όχι τα 0,10 που μου ζητάει η Eurobank για να μου στείλει το SMS.

Ή μήπως δεν παίρνανε?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

Private Banking (για ποσα >= 60000 ευρω) 22 Οκτ 2014 11:02 #21

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1780
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 692
  • Κάρμα: 35
Παίρνανε, παίρνανε, εδώ ο άλλος έδινε και βεβαίωση δικιά του ότι το ΑΜΚ θα είχε σίγουρο κέρδος και τώρα τον ψάχνουν καμιά 100ρια κορόιδα...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Private Banking (για ποσα >= 60000 ευρω) 22 Οκτ 2014 11:26 #22

  • costantinos
  • Το Άβαταρ του/της costantinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 120
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
  • Κάρμα: -1 (-4)
soto51 έγραψε:
costantinos έγραψε:
για τις προμηθειουλες εχω να σου πω οτι αν βγεις λιγο στο εξωτερικο κ κανεις συναλλαγες θα δεις εκει τι σημαινει 'προμηθεια'...
Κώτσο,
Νομίζω πως η Μαρία δεν σε ρώτησε γι' αυτές τις προμηθειούλες.
Σε ρώτησε για τις προμήθειες που παίρνουν (ή παίρνανε - δεν ξέρω τώρα τι γίνεται) οι τραπεζικοί αν πουλήσουν κανα δάνειο, καμιά ασφάλεια, κανα αυτοκίνητο με leasing, τέτοιες προμήθειες εννοεί.
Όχι τα 0,10 που μου ζητάει η Eurobank για να μου στείλει το SMS.

Ή μήπως δεν παίρνανε?
Σωτο,
προ 10ετιας οταν εργαζομουν σε τραπεζα δεν ειχα αντιληθφει τετοιου ειδους προμηθειουλες.απλα ο καθε υπαλληλος ειχε ενα 'στοχο' πχ να δωσει στο 6μηνο τοσες ασφαλειες,καταναλωτικα κ να φερει πχ 10ταμιευτηρια (λογαριασμους)/μηνα.για σημερα δε ξερω τι ισχυει αλλα το βλεπω πολυ 'υπερβολικο' να συμβαινει κ αν θες σου εξηγω κ το γιατι...
εγω θεωρησα οτι ελεγε για τα 0,10 γτ καποιοι ανεφεραν αυτα τα ποσα κ μαλιστα απαντησαν με θυμο οτι απενεργοποιησαν την υπηρεσια...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Private Banking (για ποσα >= 60000 ευρω) 22 Οκτ 2014 11:30 #23

  • costantinos
  • Το Άβαταρ του/της costantinos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 120
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
  • Κάρμα: -1 (-4)
gus έγραψε:
Παίρνανε, παίρνανε, εδώ ο άλλος έδινε και βεβαίωση δικιά του ότι το ΑΜΚ θα είχε σίγουρο κέρδος και τώρα τον ψάχνουν καμιά 100ρια κορόιδα...
σορυ φιλε αλλα αν υπαλληλος λεει στο πελατη κ με βεβαιωση οτι σε ΑΜΚ θα εχει σιγουρο κερδος, τοτε η ο πελατης κατεβηκε με το ταγαρι απ το χωριο η τα θελει ο κωλος του...!!!

υγ.συγνωμη αλλα δεν εχω τπτ με τους ανθρωπους απ τα χωρια (χρησιμοποιω την εκφραση για να δειξω το ποσο ασχετος κ αδαης μπορει να ειναι καποιος σημερα!!!)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Private Banking (για ποσα >= 60000 ευρω) 22 Οκτ 2014 11:46 #24

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
costantinos έγραψε:
gus έγραψε:
Παίρνανε, παίρνανε, εδώ ο άλλος έδινε και βεβαίωση δικιά του ότι το ΑΜΚ θα είχε σίγουρο κέρδος και τώρα τον ψάχνουν καμιά 100ρια κορόιδα...
σορυ φιλε αλλα αν υπαλληλος λεει στο πελατη κ με βεβαιωση οτι σε ΑΜΚ θα εχει σιγουρο κερδος, τοτε η ο πελατης κατεβηκε με το ταγαρι απ το χωριο η τα θελει ο κωλος του...!!!

Ενω, ο υπαλληλος που εξεδοσε τις βεβαιωσεις να μεινει στο απυροβλητο ?

Δεν μας τα λες καθολου καλα !
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": starmaker

Private Banking (για ποσα >= 60000 ευρω) 22 Οκτ 2014 11:54 #25

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
costantinos έγραψε:
ο ρολος του τραπεζικου υπαλληλου ειναι καθαρα συμβουλευτικος,μπορει να σου προτεινει φιαφορα επενδυτικα προιοντα,τα πλεονεκτηματα κ μειονεκτηματα,τους κινδυνους κλπ.το πιο μορφη επενδυσης θα ακολουθησεις ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση κ δε του πεφτει λογος του υπαλληλου!καταλαβες μαρακι...???

Τα ιδια λενε και λεγανε τα ασφαλιστικα κορακια οταν πουλουσαν δανεια και τσιμπουσανε την προμηθεια του 1 % αδιαφοροντας εαν ειχαν οι πελατες- κοροιδα τις προυποθεσεις να απο-πληρωσουν το δανειο.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Private Banking (για ποσα >= 60000 ευρω) 22 Οκτ 2014 14:28 #26

  • Ghost (Phantom)
  • Το Άβαταρ του/της Ghost (Phantom)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος
  • Δημοσιεύσεις: 297
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
  • Κάρμα: 8
Γεια στο φορουμ,
Σχετικα με το θεμα,ειναι μια αλλη κομπινα των τραπεζων για να βγαλουν εξτρα χρηματα ,φυσικα με την συγκαταθεση μας.
Τωρα ολα αυτο το σκηνικο γινεται περιςςοτερο για επενδυση κεφαλαιων μεσω συμβουλων παντοτε σε συνθετα επενδυτικα προιντα,μετοχες κ.λ.π.,κατα την γνωμη μου απευθυνεται σε κοινο με καθολου εως λιγων γνωσεων επενδυτικης μορφωσης.Παλια υπηρχαν οι προθεσμιακες με καλα επιτοκια και ετσι ολοι παρακαραν εκει εκ του αςφαλους.Φυσικα μαζι με την επενδυση ολο και καποιο ασφαλιςτικο προγραμμα θα σου πλασαρουν.
Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά.
Νίκος Καζαντζάκης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

Private Banking (για ποσα >= 60000 ευρω) 22 Οκτ 2014 15:07 #27

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
costantinos έγραψε:
απαντησαν με θυμο οτι απενεργοποιησαν την υπηρεσια...
Κι εγώ την απενεργοποίησα.
Και να σου πω τους λόγους:
Σε αντιδιαστολή με την προμήθεια 0,30 που χρεώνει η ΕΤΕ για κάθε online πληρωμή λογαριασμού ΔΕΗ - αλήθεια, γιατί σε πληρωμή Vodafone ΔΕΝ χρεώνεται προμήθεια? - θεωρώ πως τα 0,10 που ζητάει η Euro για να στέλνει το SMS τα ζητάει νταβατζήδικα. Με το "έτσι γουστάρω". Και τα κυριώτερα, α) δεν της κοστίζει 0,10 το SMS (γιατί τόση είναι η ΛΙΑΝΙΚΗ τιμή του SMS, η τράπεζα δεν το αγοράζει τόσο), β) δεν προσφέρει κάτι σε αντάλλαγμα των 0,10. Εφ' όσον λοιπόν μπορώ να τους το κόψω το 0,10, τους το κόβω. Δεν έχει σημασία το ποσό. Είναι θέμα αρχής και νοοτροπίας.
Η προμήθεια του 0,30 για την πληρωμή ΔΕΗ κάτι προσφέρει, εφ' όσον αποφεύγεις τις ουρές και την κάνεις από το γραφείο/σπίτι σου.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα