Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΔΙΑΤΑΓΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ EUROBANK

ΔΙΑΤΑΓΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ EUROBANK 09 Μαϊ 2022 17:18 #1

  • takis (ptasos1)
  • Το Άβαταρ του/της takis (ptasos1)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 37
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 1
Καλησπέρα παιδιά,

μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει..

Η eurobank προχώρησε σε καταγγελία σύμβασης με δικαστικό επιμελητή για ένα δάνειο 4.000 που είχα πάρει πριν 2 χρόνια.
Το παρέλαβε και το υπέγραψε η αδερφή μου (εγώ δε μένω πια στο σπίτι των γονιών μου) οπότε τώρα τί μπορώ να κάνω και αν γίνεται κάτι δλδ στη συνέχεια..

Να τόνίσω πως δεν έχω κανένα περιουσιακό στοιχείο στο όνομά μου - κινητό ή ακίνητο - καθώς και ότι είμαι άνεργος!

Μπορεί η τράπεζα να πάει στο σπίτι μου και να τους κατασχέσει καναπέδες και τηλεοράσεις ξέρω γω;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΙΑΤΑΓΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ EUROBANK 29 Μαϊ 2022 22:13 #2

  • GREGORYMO
  • Το Άβαταρ του/της GREGORYMO
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 283
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 69
  • Κάρμα: 0
Θεωρητικά, μπορεί.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΙΑΤΑΓΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ EUROBANK 29 Μαϊ 2022 22:54 #3

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
Βρες αμμεσα δικηγορο και ασκησε διαδικασια ανακοπης.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

ΔΙΑΤΑΓΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ EUROBANK 29 Μαϊ 2022 23:28 #4

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Για να εκανε καταγγελία Σύμβαση η Τράπεζα αυτό σημαίνει οτι .....την οποια υποχρέωση ειχες δεν.....την πλήρωνες η δεν εξοφλήθη ολο το ποσόν του δανείου.
Το οποιον σημαίνει οτι ζητάς "συμβουλές" να το πληρώσουν οι αλλοι......και δεν ζητάω "....ώμη" που το γράφω αλλά αυτές τις μλκ βλέπω και τώρα με τα ¨κόκκινα δάνεια" και "διώχνω" για "κάτω" ......
Η αλλη νοικάρισα καθε μήνα τις ερχετε το Statement απο την Eurobank απο επιχείρηση Τουριστικό με λεωφορεία που ειχε ο πατέρας της και ο οποίος "στο κόλπο" τις μεταβίβασε ΟΛΑ τα χρεη απο την επιχείρηση και η madam το παίζει ανεργη .....στο "νί" της.
Μου τα "σκαει" κάθε μήνα και εχει και πετρέλαιο νεο μοντέλο ΙΧ με leasing απο την εταιρεία που εργάζετε και "δηλώνει".....ανεργη......
Μην πειτε αυτα δεν .....γίνονται. Yunanistan για αυτο μας αποκαλούν στο εξωτερικό.....
Ο αλλος αλλο "μπουμπούκι" μεταβιβασε ολα τα Χρεη στην καρκινοπαθή αδελφή του η οποια απεβίωσε καπου στα €400.000 και τα "φορτώθηκαμε" ολοι εμείς που δεν χρωστάμε η αν χρωστάγαμε τα εξοφλήσαμε.
Ειναι δίκαιο αυτο; Μαλλον "δικαιο" του ΣΥ.ΡΙΖ.Α -Βαρουφάκη ....
Αυτά να κανετε και αμα δείτε χρημα να μου τρυπήσετε την μύτη ..........
"Κάτω" να δείς ευκαιρίες ακινητα που πουλάνε αλλά εχουν υποθήκες απο πίσω και κρυφές υποθήκες το οποιον σημαίνει αμα αγοράσεις το ακίνητο τοτε "φορτωνεσε" και το Χρεος του "προηγούμενου" ιδιοκτήτη.
Βαλε δικηγόρο να εξοφληθεί τουλάχιστον το ποσόν του αρχικού δανείου που πήρες γιατί .....δεν θα την γλυτώσεις.......
Εχουν μουλαρώσει οι Γερμανοί και για αυτό εχουν ανοίξει την Αναπτυξιακή Τράπεζα να ελέγχουν τους "επιχειρηματιες"που αναλαμβάνουν τα εργα.
Το ξερουν "το κόλπο" αν αφηναν τις Τραπεζες να κανουν "τα χαρτιά" για τα εργα οι Τραπεζες θα δωροδοκούνταν να "καλύψουν" τους επιχειρηματίες που εχουν "κόκκινα δάνεια" ......και θα "κτύπαγαν" με μειοδοτικούς δαγωνισμους νεα Δημόσια εργα με μηδεν χρήματα στα ταμεία τους.....
Ημουνα ο μοναδικός που απο το 2010 ελεγα ευτυχώς που ηρθαν οι Γερμανοί στην Ελλάδα ......
Το ηξεραν το "κολπο" οπως Ιταλία ο ενας Ιταλός μεταβίβαζε με Συμβόλαιο και πληρωμή για ενα χρονο στον αλλον Ιταλό το δάνειο να αποφύγουν τις κατασχέσεις.
Η Τράπεζα οταν μεταβιβαζόταν το παλιό δάνειο στον νεο δανειστή τοτε ανοιγε καινούργιο "τετράδιο" και το ενέγραφε στον Ισολογισμό της για ελεγχο απο την ECB τον επόμενο χρονο και τον επόμενο αλλαζε "ιδιοκτήτη" το δανειο και πήγαινε για τον μεθεπόμενο χρόνο για ελεγχο.


Το "δεν πληρώνω"σημαίνει πλήρωσε "εσύ" για μένα !
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 29 Μαϊ 2022 23:34 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

ΔΙΑΤΑΓΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ EUROBANK 30 Μαϊ 2022 14:13 #5

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1780
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 692
  • Κάρμα: 35
takis (ptasos1) έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά,

μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει..

Η eurobank προχώρησε σε καταγγελία σύμβασης με δικαστικό επιμελητή για ένα δάνειο 4.000 που είχα πάρει πριν 2 χρόνια.
Το παρέλαβε και το υπέγραψε η αδερφή μου (εγώ δε μένω πια στο σπίτι των γονιών μου) οπότε τώρα τί μπορώ να κάνω και αν γίνεται κάτι δλδ στη συνέχεια..

Να τόνίσω πως δεν έχω κανένα περιουσιακό στοιχείο στο όνομά μου - κινητό ή ακίνητο - καθώς και ότι είμαι άνεργος!

Μπορεί η τράπεζα να πάει στο σπίτι μου και να τους κατασχέσει καναπέδες και τηλεοράσεις ξέρω γω;

Γράφεις σπίτι μου, ειναι στο ονομα σου η των γονιών σου; Η αδερφή σου υπέγραψε για την παραλαβή της καταγγελίας η κι ως εγγυητρια; Ειχες κάποια υποθήκη; Αν σε κάποιο απαντήσεις ναι ρώτα δικηγόρο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

ΔΙΑΤΑΓΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ EUROBANK 30 Μαϊ 2022 20:57 #6

  • takis (ptasos1)
  • Το Άβαταρ του/της takis (ptasos1)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 37
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 1
Όχι οχι είναι με ενοίκιο, δεν έχω κάτι στο όνομά μου.. Και στο σπιτι αυτό είμαι δηλωμένος φιλοξενούμενος. Για παραλαβή υπέγραψε η αδερφή μου.

Ευχαριστώ.
gus (gus326) έγραψε:
Γράφεις σπίτι μου, ειναι στο ονομα σου η των γονιών σου; Η αδερφή σου υπέγραψε για την παραλαβή της καταγγελίας η κι ως εγγυητρια; Ειχες κάποια υποθήκη; Αν σε κάποιο απαντήσεις ναι ρώτα δικηγόρο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΙΑΤΑΓΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ EUROBANK 01 Ιουν 2022 23:00 #7

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1780
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 692
  • Κάρμα: 35
Στα μύδια σου τότε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα