Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Τράπεζες που ανοίγουν λογαριασμούς κατάθεσης χωρίς την ανάγκη φυσικής παρουσίας tsig.gr/foreign-bank-deposits/online

TOPIC: number26.de

number26.de 31 Oct 2015 13:49 #10

  • aaatoel
  • aaatoel's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 86
  • Thank you received: 8
  • Karma: -1 (1)
George (geo821) wrote:
ermakos wrote:
Και τα χρήματα στα επιστρέφουν με έμβασμα μετά ή θα μεινουν εκει μέχρι να πας να τα πάρεις...?

Σε παιρνουν τηλεφωνο και σου λενε πως εχουν παρατηρησει αυτο σχετικα με τη διευθυνση και σου δινουν ενα χρονικο περιθωριο να τα μεταφερεις σε αλλη τραπεζα - εκτος και αν τους προσκομισεις residency cert. Μετα το περας αυτου του χρονου, τον κλεινουν οριστικα.

Έχεις δει πουθενά κάποια αναφορά για αυτό; Γιατί δεν το έχω πετύχει κάπου αλλού.
The administrator has disabled public write access.

number26.de 31 Oct 2015 14:01 #11

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
aaatoel wrote:
George (geo821) wrote:
ermakos wrote:
Και τα χρήματα στα επιστρέφουν με έμβασμα μετά ή θα μεινουν εκει μέχρι να πας να τα πάρεις...?

Σε παιρνουν τηλεφωνο και σου λενε πως εχουν παρατηρησει αυτο σχετικα με τη διευθυνση και σου δινουν ενα χρονικο περιθωριο να τα μεταφερεις σε αλλη τραπεζα - εκτος και αν τους προσκομισεις residency cert. Μετα το περας αυτου του χρονου, τον κλεινουν οριστικα.

Έχεις δει πουθενά κάποια αναφορά για αυτό; Γιατί δεν το έχω πετύχει κάπου αλλού.

Στους ορους λενε πως πρεπει να εισαι resident Γερμανιας η Αυστριας και πως μπορουν να ζητησουν σχετικα αποδεικτικα. Απλα ηταν χαλαροι και δεν ζητουσαν τιποτα. Προφανως ηταν πολλοι οσοι χρησιμοποιησαν postbox διευθυνσεις και αποφασισαν να κανουν ξεκαθαρισμα. Μεχρι στιγμης εχει συμβει σε 2 γνωστους μου και σε εμενα μεσα σε διαστημα 5 ημερων.

Επισης, αν θυμαμαι καλα (δεν ειμαι βεβαιος γι αυτο) στους ορους λεει πως αν δεν πληρειται καποιος ορος τοτε η τραπεζα δινει notice για το κλεισιμο του λογαριασμου μεσα στο οποιο πρεπει να μεταφερεις τα χρηματα σου.
The administrator has disabled public write access.

number26.de 31 Oct 2015 14:09 #12

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
aaatoel wrote:
George (geo821) wrote:
ermakos wrote:
Και τα χρήματα στα επιστρέφουν με έμβασμα μετά ή θα μεινουν εκει μέχρι να πας να τα πάρεις...?

Σε παιρνουν τηλεφωνο και σου λενε πως εχουν παρατηρησει αυτο σχετικα με τη διευθυνση και σου δινουν ενα χρονικο περιθωριο να τα μεταφερεις σε αλλη τραπεζα - εκτος και αν τους προσκομισεις residency cert. Μετα το περας αυτου του χρονου, τον κλεινουν οριστικα.

Έχεις δει πουθενά κάποια αναφορά για αυτό; Γιατί δεν το έχω πετύχει κάπου αλλού.

Αυτο ειναι το email που εστειλαν στον πρωτο γνωστο μου μετα το τηλεφωνημα που του εκαναν (και αφου εκεινος ειχε ηδη μεταφερει το υπολοιπο του αλλου). Εμενα ακομα δεν με εχουν ενημερωσει γραπτως. Μονο δια του τηλεφωνου.

It has come to our attention that you have opened your NUMBER26 account using a  postbox at a mailbox company for your shipping address.

In order to open an account at NUMBER26 it is required to have an official residence either in Germany or in Austria. Please see also our terms and condition on our website:

number26.de/agb/

Therefore, unfortunately, we have to close your NUMBER26 account.

If you have any further questions, please do not hesitate to contact us.
 
Kind regards
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: aaatoel

number26.de 31 Oct 2015 16:49 #13

  • aaatoel
  • aaatoel's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 86
  • Thank you received: 8
  • Karma: -1 (1)
George (geo821) wrote:
aaatoel wrote:
George (geo821) wrote:
ermakos wrote:
Και τα χρήματα στα επιστρέφουν με έμβασμα μετά ή θα μεινουν εκει μέχρι να πας να τα πάρεις...?

Σε παιρνουν τηλεφωνο και σου λενε πως εχουν παρατηρησει αυτο σχετικα με τη διευθυνση και σου δινουν ενα χρονικο περιθωριο να τα μεταφερεις σε αλλη τραπεζα - εκτος και αν τους προσκομισεις residency cert. Μετα το περας αυτου του χρονου, τον κλεινουν οριστικα.

Έχεις δει πουθενά κάποια αναφορά για αυτό; Γιατί δεν το έχω πετύχει κάπου αλλού.

Αυτο ειναι το email που εστειλαν στον πρωτο γνωστο μου μετα το τηλεφωνημα που του εκαναν (και αφου εκεινος ειχε ηδη μεταφερει το υπολοιπο του αλλου). Εμενα ακομα δεν με εχουν ενημερωσει γραπτως. Μονο δια του τηλεφωνου.

It has come to our attention that you have opened your NUMBER26 account using a  postbox at a mailbox company for your shipping address.

In order to open an account at NUMBER26 it is required to have an official residence either in Germany or in Austria. Please see also our terms and condition on our website:

number26.de/agb/

Therefore, unfortunately, we have to close your NUMBER26 account.

If you have any further questions, please do not hesitate to contact us.
 
Kind regards

Μάλιστα... Άρα λογικά σύντομα θα αναμένω και εγώ κάτι αντίστοιχο :(
The administrator has disabled public write access.

number26.de 04 Dec 2015 02:31 #14

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Απο σήμερα δίνεται η δυνατότητα και σε Ελληνες να ανοίξουν λογαριασμό! Μου ήρθε email.

number26.eu/gr/
The administrator has disabled public write access.

number26.de 04 Dec 2015 15:42 #15

  • Nozomi
  • Nozomi's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 281
  • Thank you received: 112
  • Karma: 13
Ναι, ΑΝΟΙΞΕ η number26 για κατοίκους εξωτερικού κι συγκεκριμενα Ελλάδας !

number26.eu/banking-without-borders/
We are optimistic to tackle the not extremely innovative banking environment in Greece with a technologically progressive offer in Greece.
Last Edit: 04 Dec 2015 15:46 by Nozomi.
The administrator has disabled public write access.

number26.de 04 Dec 2015 16:51 #16

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Εχει ανοίξει εκεί καποιος λογαριασμό ? Λογικά σου δίνει iban swift κλπ για να κανεις τις κινήσεις σου και η mastercard ερχεται Ελλάδα πλέον? Το λογαριασμό αυτόν τον δηλώνουμε πλέον κανονικά (όσα χρήματα και να έχει) σωστα? Τί δικαιολογητικά ζητάνε όταν προχωρήσεις στην εγγραφή?
The administrator has disabled public write access.

number26.de 04 Dec 2015 17:14 #17

  • Nozomi
  • Nozomi's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 281
  • Thank you received: 112
  • Karma: 13
Ζητάνε οπωσδήποτε διαβατήριο. Προσπάθησα πριν λίγες ημέρες με ελληνική αστ.ταύτοτητα κι δεν δέχτηκαν.

Χθες άνοιξε γνωστός κι μου είπε μόνο για διαβατήριο. Η Mastercard λογικά πηγαίνει στην ελληνική διεύθυνση.
Μεγάλο συν ότι δεν έχει έξοδα διαχείρισης λογαριασμού, όταν σχεδόν όλες οι φυσικές Τράπεζες (εκτός Postbank, κάτι σαν το δικό μας ΤΤ) έχουν κι κυμαίνονται από 5-10€.

Αν δεν έχουν προμήθεια εισερχομένου εμβάσματος, όπως π.χ η leupay κι στέλνεις έμβασμα με κόστος το 1€ που χρεώνει η ελληνική Τράπεζα, πραγματικά δεν βλέπω τον λόγο γιατί να έχει κάποιος, έστω κι ένα σέντσι σε ελληνική Τράπεζα.
The administrator has disabled public write access.

number26.de 04 Dec 2015 17:22 #18

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Το μείων ειναι το μηδενικό επιτόκιο. Κάπου τα εξοδα δε τα γράφει για εισερχόμενο και εξερχόμενο έμβασμα? Επίσης απο mastercard αναλήψεις χρεώνονται όπως οταν κανεις ανάληψη στο εξωτρεικό 1,5-2 ευρω? Μαλλον θα στείλω ενα διευκρινιστικό email.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.065 seconds