Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

TOPIC: ziraat bank

Απ: ziraat bank 24 May 2011 19:24 #37

  • ξεσκεπαστής
  • ξεσκεπαστής's Avatar
Για να τα λες αυτά και να δηλώνεις κιόλας από Κομοτηνή, μάλλον κάνα τσιράκι του τουρκικού προξενείου θα'σαι. Υπονοείς κιόλας ότι οι πρόγονοί μας δεν έπρεπε να διώξουν τους κατακτητές.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ziraat bank 24 May 2011 20:22 #38

ξεσκεπαστής wrote:
Για να τα λες αυτά και να δηλώνεις κιόλας από Κομοτηνή, μάλλον κάνα τσιράκι του τουρκικού προξενείου θα'σαι. Υπονοείς κιόλας ότι οι πρόγονοί μας δεν έπρεπε να διώξουν τους κατακτητές.

Ίσως τότε να είχαμε γλιτώσει τη μετά από 200 χρόνια πτώχευση!:evil:
The administrator has disabled public write access.

Απ: ziraat bank 25 May 2011 05:07 #39

  • μικρός
  • μικρός's Avatar
Μάριος Αντωνίου wrote:
ξεσκεπαστής wrote:
Για να τα λες αυτά και να δηλώνεις κιόλας από Κομοτηνή, μάλλον κάνα τσιράκι του τουρκικού προξενείου θα'σαι. Υπονοείς κιόλας ότι οι πρόγονοί μας δεν έπρεπε να διώξουν τους κατακτητές.

Ίσως τότε να είχαμε γλιτώσει τη μετά από 200 χρόνια πτώχευση!:evil:

Αφού δεν ήρθαν τόσο βολικά τα πράγματα τότε, ευκαιρία τώρα να τους δώσουμε εκτός από τα νησιά που ζητάνε και τη διακυβέρνηση της χώρας. Έτσι και θα ξεμπλέξουμε και θα μας βάλουν στον ίσιο δρόμο... :evil: :evil:
Κάντε το πρώτο βήμα.. Ακουμπήστε τα όλοι στη ziraat άφοβα....:evil:
The administrator has disabled public write access.

Απ: ziraat bank 18 Jun 2011 16:28 #40

ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΥΤΕ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΘΕΙΕΣ ΟΥΤΕ ΘΕΙΟΥΣ .ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΣΑΝ ΕΛΛΗΝΕΣ.ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΑ ΑΝΤΕ ΜΗ ΠΩ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ziraat bank 18 Jun 2011 16:32 #41

ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟΙ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ziraat bank 18 Jun 2011 16:39 #42

Κώστας1 wrote:
Gold_Man wrote:
προσεκτικός wrote:
Οφείλω να επισημάνω ότι αυτή η τράπεζα αποτελεί βραχίονα της τουρκικής εξωτερικής πολιτικής για εξαγορά γης και επιχειρήσεων στην Θράκη. Να αλλάξουν χέρια από χριστιανούς σε μουσουλμάνους με σκοπό την τελική τουρκοποίηση της περιοχής. Κακώς οι ελληνικές κυβερνήσεις (και δεν γνωρίζω με τί μέσα) της επέτρεψαν να ανοίξει υποκαταστήματα στην Ελλάδα. Με τις καταθέσεις μας, ενισχύουμε τα τουρκικά σχέδια.

Ασφαλώς, αυτά τα λέω για όσους ενδιαφέρει η παράμετρος αυτή. Με τους άλλους δεν ασχολούμαι...

Θα συμφωνήσω κ εγώ απόλυτα με αυτά που λες κ μάλιστα δίνουν δάνεια εύκολα κ με μικρό επιτόκιο στο 3%....Όσο κ καλή να είναι αυτή η τράπεζα πότε δεν θα πήγαινα τα χρήματα μου εκεί....
Ε λοιπόν αγαπητοί μου φίλοι παρ' όλο που έχω και εγώ ίσως έναν παραπάνω λόγο (τον οποίο δεν θέλω να αναφέρω) να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σας, σε μια ενδεχόμενη περίπτωση που θα με συνέφερε και εφόσον πρόκειται για θέματα τραπεζικής θα κοιτούσα το συμφέρον μου, ακόμη και στο διάβολο θα μπορούσα να δώσω τα χρήματα μου ή να πάρω δάνειο και το λέω αυτό γιατί οι ντόπιες τράπεζες καμιάς εξαιρουμένης επί χρόνια μας πίνουν το αίμα, είτε πρόκειται για δάνεια με υπέρογκα επιτόκια είτε πρόκειται για καταθέσεις με ανύπαρκτα επιτόκια.

Φίλε @προσεκτικέ είπες για τις "ελληνικές κυβερνήσεις" που επέτρεψαν να ανοίξει αυτή τράπεζα, δεν νομίζω πως μπορούσαν με το έτσι θέλω να το αρνηθούν αυτό ή να άρουν την άδεια λειτουργίας της αν η συγκεκριμένη τράπεζα πληρούσε και συνεχίζει να πληρεί τα απαραίτητα τραπεζικά κριτήρια και στάνταρ λειτουργίας.

Οι εκάστοτε κυβερνήσεις ευθύνονται και βαρύνονται (μην πω και τίποτα χειρότερο) για πολλά θέματα πολιτικής που θα έπρεπε να έχουν και δεν τα έχουν κάνει ή έχουν και δεν θα έπρεπε να έχουν κάνει, τα οποία έχουν σχέση με την κατά τα άλλα σύμμαχο Τουρκία και όχι μόνο με θέματα πολιτικής με την Τουρκία.

Η ΤΙΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΜΗ.ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΗ
The administrator has disabled public write access.

Απ: ziraat bank 18 Jun 2011 16:45 #43

  • zemperis
  • zemperis's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 182
  • Thank you received: 27
  • Karma: 0 (-2)
Αισιοδοξε,ηρεμησε!!!!!!
Last Edit: 18 Jun 2011 17:04 by Ο Τσιγκούνης (T$ig). Reason: σεμνά...
The administrator has disabled public write access.

Απ: ziraat bank 18 Jun 2011 17:39 #44

  • CM
  • CM's Avatar
Θα έβαζα τα λεφτά μου στη ziraat αρκετά πιο δύσκολα απ' ότι θα τα έβαζα στη Kedr και λίγο πιο δύσκολα απ' ότι θα τα έβαζα στην privat της Κύπρου.

Και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.
Οι εθνικο και κομοτιναιο παπαρολογίες που διάβασα στις προηγούμενες σελίδες, δεν ενδιαφέρουν κανέναν.
Από τη μια θα έβαζα τα λεφτά μου οπουδήποτε με συνέφερε, αλλά από την άλλη θα τα έβαζα και κάπου που θα ξέρω ότι θα τα έχω και αύριο ή που δεν θα τρέχω για να τα βρω.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ziraat bank 19 Jun 2011 21:47 #45

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
ΚΑΙ 10% ΝΑ ΕΔΙΝΕ Η ΖΙRΑΑΤ ΒΑΝΚ ΔΕΝ ΕΒΑΖΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.094 seconds