Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

Poll: Σε πιθανές εκλογές τον Φεβρουάριο του 2017 θα ψηφίζατε κάποιο κόμμα ή θα απέχατε;

Θα ψήφιζα κάποιο κόμμα 20 69%
Θα έριχνα λευκό ή άκυρο 1 3.4%
Θα απείχα 6 20.7%
Δεν έχω αποφασίσει 2 6.9%
Total number of voters: 29 See more
Only registered users can participate to this poll

TOPIC: Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ?

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 25 Nov 2016 20:39 #1

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Τα δείγματα πληθαίνουν.
Μέχρι και στην Ένωση Κεντρώων γίνονται "διεργασίες". Παραιτήθηκε ένας.
Εκτός απ' αυτές, οι "αρχηγοί" μας άρχισαν τις περιοδείες... Στον Έβρο ο τσίπρας, στην Ήπειρο ο κούλης. Στα καλά του καθουμένου, δεν γίνονται τέτοια.

Εκτός απ' αυτά, εγώ, όταν ακούω τον τσίπρα να μιλάει για "δωρεάν" κάτι (ό,τι κι αν είναι αυτό το κάτι δωρεάν, ό,τι μαλακία κι αν λέει), τη μυρίζομαι τη δουλειά. Σύντομα θα μας φωνάξει να τον... ξαναδιαλέξουμε.

(Η μαλακία του -να ήταν κι η μόνη?- είναι ότι μιλάει για "Εκπομπή σε κάθε σπίτι" δωρεάν.

Πέρα από το ότι το "κάθε σπίτι" υποπτεύομαι ότι είναι το ίδιο που δεν θα πήγαινε σε χέρια τραπεζίτη, "κάθε σπίτι" δεν πρόκειται να κάνει ΕΚΠΟΜΠΗ. Ο γίγαντας αρχηγός εννοεί ΛΗΨΗ (τηλεοπτικού σήματος), όχι εκπομπή, αλλά σιγά τώρα... Σιγά τη διαφορά!
(Μπορεί να έχει και δίκιο, το πολυτεχνείο έχει τελειώσει, ενώ εγώ, όχι).

Το δεύτερο δείγμα είναι ότι μιλάει για "Ιερό δικαίωμα" του πολίτη... Τώρα που τα βρήκε και με τον Ιερώνυμο (σφαγιασθέντος του φίλη) φαίνεται ότι πήρε εξουσιοδότηση να μεταχειρίζεται και "ιερά" πράματα.

Ακούστε το αυτό, ένα λεπτό είναι. Αξίζει.
Attachments:
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Last Edit: 10 Dec 2016 11:10 by Ο Τσιγκούνης (T$ig). Reason: Προσθήκη δημοσκόπησης
The administrator has disabled public write access.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 25 Nov 2016 21:37 #2

Σωστή σκέψη να κάνει εκλογές στις αρχές του νέου έτους.
Τότε, θα έχουν μόλις μπει σε εφαρμογή οι νέοι φόροι σε καύσιμα, τσιγάρα κλπ..
Κ τότε η δυσαρέσκεια του κόσμου θα είναι ακόμη μεγαλύτερη.
Επομένως, κοιτάει να χάσει με τη μικρότερη διαφορά.
Τώρα...αν κερδίσει κ αυτές τις εκλογές, τότε δικαιωματικά θα πρέπει να περάσουμε όλοι οι έλληνες ψηφοφόροι κ απο έναν ψυχίατρο(μη έλληνα) για εξέταση..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 25 Nov 2016 21:44 #3

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
... θα πρέπει να περάσουμε όλοι οι έλληνες ψηφοφόροι κ απο έναν ψυχίατρο(μη έλληνα) για εξέταση..

Εγω παντως δεν πρόκειται να ψηφισω κανεναν._
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
The administrator has disabled public write access.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 25 Nov 2016 21:54 #4

maria (mb361) wrote:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
... θα πρέπει να περάσουμε όλοι οι έλληνες ψηφοφόροι κ απο έναν ψυχίατρο(μη έλληνα) για εξέταση..

Εγω παντως δεν πρόκειται να ψηφισω κανεναν._

Μία απο τις τιμωρίες που δεν ασχολείσαι με την πολιτική είναι πγς καταλήγεις να σε κυβερνούν άνθρωποι κατώτεροί σου.
Το είχε αναφέρει ο Πλάτων, νομίζω.
Γνώμη μου;
Πήγαινε να ψηφίσεις τον υποψήφιο που νομίζεις πως είναι ο λιγότερο μαλάκας..
Πήγαινε όμως.
Μην αφήνεις άλλους να αποφασίζουν για σένα.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: batista, king (kong)

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 25 Nov 2016 22:20 #5

  • takis (ptasos1)
  • takis (ptasos1)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 37
  • Thank you received: 4
  • Karma: 1
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
maria (mb361) wrote:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
... θα πρέπει να περάσουμε όλοι οι έλληνες ψηφοφόροι κ απο έναν ψυχίατρο(μη έλληνα) για εξέταση..

Εγω παντως δεν πρόκειται να ψηφισω κανεναν._

Μία απο τις τιμωρίες που δεν ασχολείσαι με την πολιτική είναι πγς καταλήγεις να σε κυβερνούν άνθρωποι κατώτεροί σου.
Το είχε αναφέρει ο Πλάτων, νομίζω.
Γνώμη μου;
Πήγαινε να ψηφίσεις τον υποψήφιο που νομίζεις πως είναι ο λιγότερο μαλάκας..
Πήγαινε όμως.
Μην αφήνεις άλλους να αποφασίζουν για σένα.

Σωστόοοος...
The administrator has disabled public write access.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 26 Nov 2016 01:30 #6

  • lkast
  • lkast's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 206
  • Thank you received: 36
  • Karma: 4
Εκλογες απο Μαρτιο και μετα λογω λιστας. Ο ΣΥΡΙΖΑ θελει να παει σε εκλογες με λιστα και πρεπει, για να γινει αυτο, να εχουν περασει 18 μηνες μετα την τελευταια εκλογικη αναμετρηση.
The administrator has disabled public write access.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 26 Nov 2016 02:06 #7

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Το θέμα με την αριστερά του κ@#λου και το ακροδεξιό Χριστιανοδημοκρατικό Κόμμα του κ Πάνου Καμένου τους χαμένους Εξαρτημένους Έλληνες είναι ότι με πρόσχημα την οικονομική Κρίση εγκαθιστούν Μουσουλμανικές Πόλεις μέσα στην Ελλάδα.
Οι Μουσουλμάνοι είναι ο Ιδιωτικός Στρατός των U.S.A και σε δεδομένη στιγμή τους «ενεργοποιούν» για αποσταθεροποίηση της Χώρας και αυτά τα γράφω χωρίς ρατσιστική διάθεση (στα παλιά μου τα παπούτσια άλλωστε) αλλά έχω παρατηρήσει ΔΕΝ ΦΕΡΝΟΥΝ ΑΣΙΑΤΕΣ που είναι ήσυχοι και εργατικοί όπως και ΙΝΔΟΥΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ και «παθαίνουν» άμα ακούνε για ξένους μετανάστες εκτός των Μουσουλμάνων.
Ο ίδιος ο Πρωθυπουργός το έχει δηλώσει ότι είναι άθεος αλλά «στηρίζει» σαν άθεος μια κατεξοχήν θρησκευτική μειονότητα όπως οι Μουσουλμάνοι γιατί άμα πάμε αριθμητικά…….τότε να φέρουμε τους Κινέζους…..να τους «νικήσουμε».
Oi καλύτεροι ξένοι μετανάστες που η Ελλάδα έπρεπε να φέρει είναι οι Ασιάτες και οι Ινδοί γιατί οι Μουσουλμάνοι το ξαναγράφω χωρίς καμία ρατσιστική διάθεση (στα παλιά μου τα παπούτσια άλλωστε) οι Μουσουλμάνοι είναι σωματικά και εγκεφαλικά μειωμένης αντίληψης άτομα λόγω θρησκευτικής πίεσης που έχουν να την ακολουθούν γιατί θα τους σκοτώσουν οι «θρήσκοι» Μουσουλμάνοι.

Στην «πορεία» του ο κ Αλέξης Τσίπρας έχει βρει «συνεργάτες» όπως το Χριστιανοδημοκρατικό ακροδεξιό Κόμμα του κ Πάνου Καμένου και Κόμματα σαν του μπάρμπα Βασίλη της Ένωσης Κεντρώων που οι ίδιοι οι Βουλευτές «τον δίνουν» ότι παίρνει το Α4 σελίδα από τον κ Λούκο της Ε.Υ.Π και κάνει «ανάγνωση» στα media oπου μετά από ένα (1) μήνα τα εφαρμόζει ο Πρωθυπουργός και μετά από 15 ημέρες που τα έχει εφαρμόσει ο Πρωθυπουργός βγαίνει ο μπάρμπα Βασίλης και λέει ότι «σαν Ένωση Κεντρώων τα ……είχαμε προβλέψει».

Από την στιγμή που «βγήκαν» αυτά που σας γράφω «έξω» δεν έχετε παρατηρήσει ότι ο μπάρμπα Βασίλης έχει εξαφανιστεί και βγαίνει «ο γιός της γυναίκας του» όπως ο ίδιος λέει και γενικά βγαίνουν αλλά «στελέχη» από το Κόμμα του μπάρμπα Βασίλη?
Aυτό που παρατηρούμε σήμερα είναι η στήριξη της μεγάλης Λέσχης Bilderberg που ανήκει ο Κυριάκος ….μαζί με άλλα 300.000 μέλη προς την «μικρή» Λέσχη Bilderberg του Kumo που είναι «γραμμένος» ο κ Τσίπρας και κυνηγάνε τους νομοταγείς και νικοκυραίους πολίτες.

Το αν γίνουν η δεν γίνου Εκλογές δεν παίζει κανένα ρόλο γιατί αν ήθελαν από την «νέα» Νέα Δημοκρατία να γίνουν Εκλογές τότε θα μπορούσαν να παραιτηθούν μαζί με το Κόμμα του μπάρμπα Βασίλη και να τις προκαλέσουν.
Τα βλέπετε …..με το «σπρώξε» και….το «άντε» …..πάνε να βγάλουν Πρωθυπουργό τον Κυριάκο που θα «κερδίσει» όχι γιατί νίκησε η «νέα» Νέα Δημοκρατία……αλλά απλά έπεσε μόνος του ο ΣΥ.ΡΙΖ.Α.
Οι κ.κ Φωτήλας,Λυμπεράκη,Οικονόμου,Καλιάνος κλπ είναι οι «νέοι» Συμπιλίδηδες για την ην «νέα» Νέα Δημοκρατία……καθήστε μην δείτε και τον «γιό της γυναίκας» του όπως λέει του μπάρμπα Βασίλη προκειμένου να βγει ο Κυριάκος.

Ο κ Αλέξης Τσίπρας μπορεί να επιβιώσει χωρίς τον ΣΥ.ΡΙΖ.Α αλλά ο ΣΥ,ΡΙΖ.Α χωρίς τον κ Αλέξη Τσίπρα «δεν την βγάζει» και για αυτό μην δείτε και τον ακροδεξιό κ Πάνο Καμένο να βάζει για Βουλευτής ……στο επικρατείας του ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

:P :P :P
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 26 Nov 2016 02:12 #8

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 329
  • Karma: 41
Εγώ θέλω να ρωτήσω τι θα αλλάξει με τις εκλογές.
Είτε γίνουν σε δυο μήνες, είτε σε οκτώ.
Θα ψηφίσει πιο "σοφά" ο λαός;
Και ποιες δυνατότητες θα έχει η νέα κυβέρνηση;
Οποια κι αν είναι αυτή.
Χειρότερη από την παρούσα δύσκολα θα είναι, όμως θα έχει και τα χέρια της δεμένα.
Σημασία (για το μέλλον της χώρας) δεν έχει πότε θα γίνουν εκλογές, αλλά πότε θα αλλάξουν τα μυαλά του κόσμου.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: maria (mb361)

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 26 Nov 2016 11:00 #9

  • Megs
  • Megs's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 89
  • Thank you received: 28
  • Karma: 4
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
maria (mb361) wrote:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
... θα πρέπει να περάσουμε όλοι οι έλληνες ψηφοφόροι κ απο έναν ψυχίατρο(μη έλληνα) για εξέταση..

Εγω παντως δεν πρόκειται να ψηφισω κανεναν._

Μία απο τις τιμωρίες που δεν ασχολείσαι με την πολιτική είναι πγς καταλήγεις να σε κυβερνούν άνθρωποι κατώτεροί σου.
Το είχε αναφέρει ο Πλάτων, νομίζω.
Γνώμη μου;
Πήγαινε να ψηφίσεις τον υποψήφιο που νομίζεις πως είναι ο λιγότερο μαλάκας..
Πήγαινε όμως.
Μην αφήνεις άλλους να αποφασίζουν για σένα.

Συμφωνω κ επαυξανω.
Το μη χειρον βελτιστον ,καλωςβη κακως.
Η αποχη ειναι αβουλία.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: batista, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Time to create page: 0.086 seconds