Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: επιλογη πιστωτικης καρτας.!

επιλογη πιστωτικης καρτας.! 07 Mar 2014 23:45 #1

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω τι καρτα να επιλεξω..??διαβασα για τις καρτeς επιστροφης και για τις καρτες bonus&miles και δεν ξερω ποια να διαλεξω.!Η χρηση της καρτας θα ειναι να ξεκαθαρισω καθαρα για την επιστροφη ή τα μιλια και σιγουρα για να κανω μερικες αγορες με δοσεις.!Και παντα θα παιρνει τα λεφτα απο τον λογαριασμο μου δλδ δεν θα δανιζομαι απο την τραπεζα η οτιδιποτε τετοιο.!Η εξοφληση θα ειναι αμεση.Μια και ειναι η πρωτη φορα που θα βγαλω τετοια καρτα ειμαι λιγο ασχετος.! :silly:
The administrator has disabled public write access.

επιλογη πιστωτικης καρτας.! 08 Mar 2014 12:29 #2

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Εκ πεποιθήσεως δεν χρησιμοποιώ κάρτες, αλλά hot cash.
Κολλητή μου όμως, που κάνει 2-3 μεγάλα ταξίδια στο εξωτερικό κάθε χρόνο (και σε περίεργα μακρυνά μέρη), την ενδιαφέρουν τα μίλια.
Έχει κάποια κάρτα που όσο τη χρησιμοποιεί τόσο κερδίζει δωρεάν μίλια. Lufthansa. Όπου μπορεί πληρώνει με αυτήν. Και με κυνηγάει να μου πληρώνει με την κάρτα της διάφορα δικά μου, μέχρι και την εφορία μου πληρώνει (της τα δίνω αμέσως, βεβαίως).
Για δες το αυτό, γιατί νομίζω ότι τα υπόλοιπα (πόντοι αλφαμπανκ κλπ) είναι πίπες...
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

επιλογη πιστωτικης καρτας.! 08 Mar 2014 23:38 #3

Να πω την αληθεια πιο πολυ για την καρτα με μιλια λεω παρα με την επιστροφη γιατι ετσι και αλλιως λεφτα δεν παιρνεις απλα πρεπει να πας να ψωνησεις ας πουμε απο καποιο καταστημα.!Ξερει κανενας αν μπορεις αυτες τις καρτες να της συνδεσεις με paypal και να παιρνεις ποντους και απο εκει?
The administrator has disabled public write access.

επιλογη πιστωτικης καρτας.! 09 Mar 2014 01:08 #4

PANAGIOTIS wrote:
Να πω την αληθεια πιο πολυ για την καρτα με μιλια λεω παρα με την επιστροφη γιατι ετσι και αλλιως λεφτα δεν παιρνεις απλα πρεπει να πας να ψωνησεις ας πουμε απο καποιο καταστημα.!Ξερει κανενας αν μπορεις αυτες τις καρτες να της συνδεσεις με paypal και να παιρνεις ποντους και απο εκει?

Φίλε Παναγιώτη, νομίζω πως το καλύτερο για την περίπτωσή σου είναι η Dynamic American Express τής Alpha.
Τις επιστροφές σ'τις δίνει με δωροεπιταγές για super market, πολύ εύκολα εξαργυρώσιμες.
Έχεις 3% επιστροφή από συναλλαγές σε super market και 1,5% σε ο,τιδήποτε άλλο.

Και ναι, ΚΑΙ από PayPal συναλλαγές. Τη χρησιμοποιώ χρόνια τώρα ΚΑΙ εκεί.
The administrator has disabled public write access.

επιλογη πιστωτικης καρτας.! 09 Mar 2014 01:17 #5

Μάριος Αντωνίου wrote:
PANAGIOTIS wrote:
Να πω την αληθεια πιο πολυ για την καρτα με μιλια λεω παρα με την επιστροφη γιατι ετσι και αλλιως λεφτα δεν παιρνεις απλα πρεπει να πας να ψωνησεις ας πουμε απο καποιο καταστημα.!Ξερει κανενας αν μπορεις αυτες τις καρτες να της συνδεσεις με paypal και να παιρνεις ποντους και απο εκει?

Φίλε Παναγιώτη, νομίζω πως το καλύτερο για την περίπτωσή σου είναι η Dynamic American Express τής Alpha.
Τις επιστροφές σ'τις δίνει με δωροεπιταγές για super market, πολύ εύκολα εξαργυρώσιμες.
Έχεις 3% επιστροφή από συναλλαγές σε super market και 1,5% σε ο,τιδήποτε άλλο.

Και ναι, ΚΑΙ από PayPal συναλλαγές. Τη χρησιμοποιώ χρόνια τώρα ΚΑΙ εκεί.
ναι οντως πολυ καλη καρτα αλλα το προβλημα ειναι οτι εκει που μενω επαρχια δεν υπαρχει alphabank οποτε θα ειναι λιγο δυσκολο..!!Τραπεζες που εχω κοντα ειναι πειραιως,eurobank και εθνικη. υ.γ επισης amerikan express δεχονται ολα τα καταστηματα..??
Last Edit: 09 Mar 2014 01:18 by PANAGIOTIS (panagiotis3).
The administrator has disabled public write access.

επιλογη πιστωτικης καρτας.! 09 Mar 2014 01:25 #6

American Express δέχονται λιγότερα μαγαζιά απ'ότι τις άλλες (Visa, MasterCard).
Προσωπικά τη χρησιμοποιώ μόνο σε super market (που σχεδόν όλα δέχονται) και στο PayPal (όταν αγοράζω σε currency πλην του ευρώ, γιατί έχει πολύ μικρή προμήθεια αλλαγής νομίσματος).

Αλλά αφού δεν έχεις Alpha κοντά σου, μάλλον δε σε βολεύει... Καλή τύχη με την άλλη που θα διαλέξεις!

Και εδώ που τα λέμε, μακάρι να σ'τη βγάλουν. Το'χουν δυσκολέψει τελευταία...
The administrator has disabled public write access.

επιλογη πιστωτικης καρτας.! 09 Mar 2014 04:42 #7

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
Μάριος Αντωνίου wrote:
American Express δέχονται λιγότερα μαγαζιά απ'ότι τις άλλες (Visa, MasterCard).
Προσωπικά τη χρησιμοποιώ μόνο σε super market (που σχεδόν όλα δέχονται) και στο PayPal (όταν αγοράζω σε currency πλην του ευρώ, γιατί έχει πολύ μικρή προμήθεια αλλαγής νομίσματος).

Αλλά αφού δεν έχεις Alpha κοντά σου, μάλλον δε σε βολεύει... Καλή τύχη με την άλλη που θα διαλέξεις!

Και εδώ που τα λέμε, μακάρι να σ'τη βγάλουν. Το'χουν δυσκολέψει τελευταία...

Καλησπερα,

Πρωτα εκδοσανε 25.000.000 καρτες (πριν γεννηθουν τα μωρα μας ειχαν 1-2 καρτες) και τωρα το ''δυσκολευσανε''

Το 25 μυρια τυχαιο ως αριθμος.Ιδεα δεν εχω ποσες υπαρχουν ανα την Ελλαδα.

Το αρθρο αν και γραμμενο σε αγνωστο για πολλους site,αξιζει να το διαβασουν ολοι.Γιαυτο και το παραθετω και παλι.

kthnotrofia.pblogs.gr/2010/12/efrw-ta-enoha-mystika-toy.html

ΑΛΛΑ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΙ ! ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΩΣΤΟΙ, ΘΑ ΤΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΤΑΞΕΙ ΣΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΤΟΥ ''ΚΥΡΙΟΥ'' ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΚΑΡΓΑΝΑ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ, ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤτΕ.

Η επισημη εκδοχη (who is who) του ''κυριου'' :

el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D%CE%B9%CE%BA...AC%CE%BD%CE%B1%CF%82
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 09 Mar 2014 19:22 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.

επιλογη πιστωτικης καρτας.! 10 Mar 2014 19:36 #8

CITIBANK mastercard energy.Επιστρέφει μετρητά και οι επιστροφές προκύπτουν 1% σε όλες τις αγορές και πάγιες εντολές και 3% σε πρατήρια shell.Κάνει και μηνιαίες προσφορές όπως τον Φεβρουάριο 5% επιστροφή σε όλα τις αγορές των supermarket!!Στο site της citi πάς στις κάρτες,επιλέγεις την κάρτα που σε ενδιαφέρει,συμπληρώνεις στοιχεία και σε καλούν από το κέντρο για τα περαιτέρω.Είναι λίγο τα...ζώα μου αργά και θές σύμμαχο την υπομονή με τα τηλέφωνα τους αλλά συμφέρει πολύ και για αυτό επέμενα στην έκδοση της.
The administrator has disabled public write access.

επιλογη πιστωτικης καρτας.! 11 Mar 2014 06:13 #9

  • JMT
  • JMT's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 380
  • Thank you received: 155

  • Karma: 10 (-2)
μακρυα από CITIBANK!!!!!!!!!!!!!
Ετσι απλα....
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.075 seconds