Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

TOPIC: FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 27 May 2015 20:06 #10

  • c.p (cp1970)
  • c.p (cp1970)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 45
  • Thank you received: 6
  • Karma: -6
Εδω και 5 χρόνια είμαστε επίσημα χρεοκοπημένοι (Καστελόριζο). Σε ποιον κόσμο ζείτε; :laugh:
The administrator has disabled public write access.

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 28 May 2015 10:55 #11

Ρε παιδακι μου, οι οπαδοι της "δημιουργιας ξανα" εχουν φαγωθει και μας χρεοκοπουνε καθε μια ωρα. Μας βομβαρδιζουν με απειρα ποσταρισματα και αυτοι οι Ευρωπαιοι δεν τους κανουν το χατηρι. Θελουν ντε και καλα να σωσουν τον Τσιπρα.


Εδω και οι μεν και οι δε, δεν ενδιαφερονται για την Ελλαδα, αλλα για τα κομματικα τους τερτιπια.


Βρε ουστ απο εδω.

Εγω λεω ευκρινως οτι ολοι και οι μεν και οι δε ειναι για τα μπαζα, και ως εκ τουτου με νοιαζει μονο η τσεπη μου.
Εαν η χρεοκοπια με οφελει βεβαιως να γινει.
Last Edit: 28 May 2015 10:57 by Kratistos (Ekratistos).
The administrator has disabled public write access.

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 28 May 2015 12:39 #12

  • c.p (cp1970)
  • c.p (cp1970)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 45
  • Thank you received: 6
  • Karma: -6
Καλημέρα. Η χρεοκοπία που αναφέρεις αξιζε να γίνει τον Απριλιο του 2010. Τότε μπορούσες και να φύγεις απο την ΟΝΕ με τις τσέπες γεμάτες και κουρεύοντας τα ομόλογα Ελληνικού δικαίου. Τώρα ύστερα απο αυτά που έγιναν, αν θα φύγεις που θα πας; Και να συμβαίνει το όλο θέμα για μερικές συντάξεις αφισοκολλητών και τους μισθούς μερικών Δ.Υ αποφοίτων δημοτικών και γυμνασίων; Δεν είναι παράνοια όλα αυτά;
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 28 May 2015 16:50 #13

Costas Paxinos (cp1970) wrote:
Καλημέρα. Η χρεοκοπία που αναφέρεις αξιζε να γίνει τον Απριλιο του 2010. Τότε μπορούσες και να φύγεις απο την ΟΝΕ με τις τσέπες γεμάτες και κουρεύοντας τα ομόλογα Ελληνικού δικαίου. Τώρα ύστερα απο αυτά που έγιναν, αν θα φύγεις που θα πας; Και να συμβαίνει το όλο θέμα για μερικές συντάξεις αφισοκολλητών και τους μισθούς μερικών Δ.Υ αποφοίτων δημοτικών και γυμνασίων; Δεν είναι παράνοια όλα αυτά;
ε


Βασικα δεν με ενδιαφερει. Να και αν χρεοπησουνε να και αν δεν. Εγω δεν περιμενω τιποτα απο το Ελληνικο κρατος.
Εχω κρυψει τα ευρω που εχω και θα την περασω μια χαρα. Επι πλεον θα γελαω που ο οχλος θα κυνηγησει και θα λιντζαρει ολα τα νεοφιλελευθερα κοματοσκυλα, ειτε ειναι Νεοδημοκρατες, ειτε Πασοκοι, ειτε Δημιουργια ξανα, ειτε Ποταμια.

Οι δε Ελληνες να πανε να γινουνε τσοπανηδες μπας και παραχθει κρεας και γαλα και επισης να δουλεψουνε και να σταματησουν να θελουν να κανουνε δουλειες οπου θελουν να ξηνουν τα αρχ......τους, ειτε ειναι ΔΥ, ειτε δικηγοροι, ειτε υπαλληλοι γραφειου.
The administrator has disabled public write access.

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 28 May 2015 18:00 #14

Κομματοσκυλα που γραφεται εδω περα.
Δες τε την εκθεση της ΕΚΤ για το τι θα γινει στην ευρωζωνη εαν η Ελλαδα χρεοκοπησει.

www.protothema.gr/economy/article/479935...eblokis-stin-ellada/


Καταλαβατε τωρα γιατι ο Ομπαμα καθεται και ασχολειτε με το αν θα χρεοκοπησει η Ελλαδα?


Αντε καντε Θατσερικες γαργαρες να συνελθετε ωστε να σταματησετε να γραφεται περι χρεοκοπιας.


Μακαρι να γινονατε η χρεοκοπια, αλλα που τετοια τυχη. Θα μας σωζουν συνεχως.......
Last Edit: 28 May 2015 18:01 by Kratistos (Ekratistos).
The administrator has disabled public write access.

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 28 May 2015 18:56 #15

  • ini (inioxo)
  • ini (inioxo)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 167
  • Thank you received: 16
  • Karma: -2
gia pio logo vgenh tosh kakia genikh topotetish.
The administrator has disabled public write access.

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 13 Jun 2015 03:49 #16

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 330
  • Karma: 41
soto51 wrote:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Ο Τσίπρας βρίσκεται σε μια θέση-μπρός γκρεμός κ πίσω ρέμα.
Αν δηλώσει υποταγή κ υπογράψει τρίτο μνημόνιο, πιθανόν ν' αποχωρήσουν οι Λαφαζάνηδες κ κάποιοι ΑΝΕΛ, οπότε θα' χουμε πάλι εκλογές.
Αν δεν υποχωρήσει κ επέλθει κ επίσημα η πτώχευσις, τότε θα ξαναγίνουν εκλογές, με κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας που θα υπογράφει συμφωνίες υποταγής, όχι στα 4, που έλεγε ο Καμμένος, αλλά σε όλες τις πιθανές στάσεις..
Σε κάθε περίπτωση ο Τσίπ κ η υπόλοιποι απίθανοι τύποι που τον περιβάλλουν, θα εξαφανιστούν απο τη Βουλή, ίσως κ απο την Ελλάδα.
Να σου πω εγώ τι προβλέπω ότι θα γίνει.
Θα την υπογράψει τη συμφωνία.
Θα είναι ξεβράκωμα, θα είναι υποχώρηση από τις "γραμμές", αλλά το 1/3 της θα το κάνει γαργάρα, για το άλλο 1/3 της θα πει "Δυστυχώς, δεν γινόταν αλλιώς", και για το τρίτο 1/3 θα το παρουσδιάσει σαν νίκη της χώρας και δική του.
Θα φέρει τη συμφωνία στη Βουλή.
Θα του φύγουν 30-40, ΑΛΛΑ θα την ψηφίσουν ποτάμι και μερικοί από νδ και πασοκ. Ανελ, κκε, χα, δεν θα την ψηφίσουν αλλά η συμφωνία θα ψηφιστεί, και ίσως και με πάνω από 180.
Επομένως από πλευράς συμφωνίας θα είναι ΟΚ απέναντι στους ξένους.
Θα του δώσουν μερικά λεφτά (να σπρώξει λίγο καιρό).
Τίθεται όμως θέμα κυβέρνησης, γιατί αν από τους βουλευτές του κυβερνώντος κόμματος μερικοί έχουν λακίσει από την κυβερνητική γραμμή (μέσα στους οποίους θα είναι και υπουργοί) αυτό είναι σημείο έλλειψης εμπιστοσύνης (της δεδηλωμένης όπως λέγεται), οπότε μάλλον θα ξαναπάμε σε εκλογές.
Στις εκλογές αυτές θα υπάρχει ένας "συντηρητικότερος" συριζα με επι κεφαλής τον τσίπρα, και οι υπόλοιποι είτε ως έχουν τώρα, είτε με ανακατατάξεις και ανασχηματισμούς μεταξύ τους. Δεν μπορώ να προβλέψω τι θα γίνουν οι τυχόν αναχωρούντες από τον τσίπρα.
Εσύ τι λες, ποιος θα τις πάρει αυτές τις εκλογές?
Εγώ λέω ο τσίπρας.
Ένας τσίπρας που θα έχει απαλλαχθεί από λαφαζάνηδες, ζωές, λαπαβίτσες κλπ και θα έχει μείνει με "σοβαρούς", και ο οποίος θα λέει: "Εσωσα τη χώρα, δώστε μου τώρα ξανά δύναμη να αρχίσουμε την ανασυγκρότηση και την ανάπτυξη. Τώρα κάνουμε νέα αρχή".
Θα έχει περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας κάποιος άλλος, τύπου σαμαράς? Χλωμό.
Σε αυτή την εκδοχή εξαφανίζεται και ο καμμένος, που είναι ένα αγκάθι στην υπόθεση.
Η σύμφωνη γνώμη του πάκη στη διαδικασία είναι εξασφαλισμένη. Από κάπου τον κρατάει αυτόν - γι' αυτό και τον έβαλε άλλωστε.

Κράτα λοιπόν την πρόβλεψη μου, και περίμενε 1-2 μήνες. Θα δούμε αν θα βγω αληθινός.
Περισσότερο γι' αυτό την έγραψα (για να τεστάρω τις προφητικές μου ικανότητες), και όχι για να σου πάω κόντρα.

Soto,
πιστευεις οτι ετσι θα γινουν τα πραγματα `η εχει αλλαξει κατι;
The administrator has disabled public write access.

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 13 Jun 2015 12:28 #17

  • Johan (larry)
  • Johan (larry)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 545
  • Thank you received: 46
  • Karma: -6
Kratistos (Ekratistos) wrote:
Βασικα δεν με ενδιαφερει. Να και αν χρεοπησουνε να και αν δεν. Εγω δεν περιμενω τιποτα απο το Ελληνικο κρατος.
Εχω κρυψει τα ευρω που εχω και θα την περασω μια χαρα. Επι πλεον θα γελαω που ο οχλος θα κυνηγησει και θα λιντζαρει ολα τα νεοφιλελευθερα κοματοσκυλα, ειτε ειναι Νεοδημοκρατες, ειτε Πασοκοι, ειτε Δημιουργια ξανα, ειτε Ποταμια.

Δε θα λυντσαρουνε αυτους, γιατι αυτοι ειναι με τη συμφωνια παση θυσια. Τους συριζαιους θα λυντσαρουνε αφου αυτοι θα παρουν την αποφασης χρεοκοπιας(το ελικοπτερο στη ταρατσα του Μαξιμου εχει ζεστη τη μηχανη).

Επισης θα λυντσαρουνε οι μη εχοντες(οι πολλοι) εσας τους εχοντες. Φιλε, αρχισε απο τωρα να προσλαμβανεις αξιοπιστη και πολυαριθμη σεκιουριτι αλλιως δε βλεπω να προλαβαινεις να γλεντησεις τα κρυμμενα λεφτα σου.
τουσκ εισαι και φαινεσαι ρε
Last Edit: 13 Jun 2015 12:28 by Johan (larry).
The administrator has disabled public write access.

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 13 Jun 2015 14:31 #18

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
To σωστό να λέγεται .... :laugh: :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.092 seconds