Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασίες ανάληψης - κατάθεσης (π.χ. τραπεζικές επιταγές, valeur, "νέα κεφάλαια"), θέματα εφορίας (π.χ. πόθεν έσχες), κόστος εμβασμάτων, όροι προθεσμιακής, διευκρίνηση τραπεζικών ορών, τρόποι υπολογισμού επιτοκίων.
  • Page:
  • 1

TOPIC: ΤΣΕΚ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ

ΤΣΕΚ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ 26 Sep 2016 12:25 #1

  • czri
  • czri's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 55
  • Thank you received: 17
  • Karma: 3
Γεια σας μου εστειλαν ενα τσεκ απο ΗΠΑ σε δολλαρια,και βιαστικα στην τραπεζα μου τα μασησαν λιγο.Σε μια αναζητηση που εκανα βρηκα αυτο αλλα θα ηθελα να ρωτησω αν ειχε καποιος παρομοιο προβλημα,και αν δεν εξαργυρωνεται στις τραπεζες,εξαργυρωνεται με καποιο αλλο τροπο η ειναι αχρηστο?
The administrator has disabled public write access.

ΤΣΕΚ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ 26 Sep 2016 21:27 #2

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
czri wrote:
Γεια σας μου εστειλαν ενα τσεκ απο ΗΠΑ σε δολλαρια,και βιαστικα στην τραπεζα μου τα μασησαν λιγο.Σε μια αναζητηση που εκανα βρηκα αυτο αλλα θα ηθελα να ρωτησω αν ειχε καποιος παρομοιο προβλημα,και αν δεν εξαργυρωνεται στις τραπεζες,εξαργυρωνεται με καποιο αλλο τροπο η ειναι αχρηστο?

Δηλαδή η θεία από το Σικάγο, πού έστελενε κάθε χριστούνεννα "τσεκ" $100, τέρμα?







ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Last Edit: 26 Sep 2016 21:34 by soto51.
The administrator has disabled public write access.

ΤΣΕΚ ΣΕ ΔΟΛΛΑΡΙΑ 27 Sep 2016 00:09 #3

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1783
  • Thank you received: 693
  • Karma: 36
Είχα παρόμοια περίπτωση με επιταγή από JP MORGAN με εξαψηφιο νούμερο. Ήταν στο όνομα του πεθερού μου και μετά από ερώτημα στη ΤτΕ ανοιξε λογαριασμό στην Πειραιώς παρόλο που δεν είχε και έγινε η κατάθεση σε USD. Αν το ποσο είναι μεγάλο κάνε ένα ταξιδάκι έξω άνοιξε λογαριασμό και πάρε όσα μπορείς στο χέρι.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.055 seconds