Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.

ΘΕΜΑ: Πανελληνια Τράπεζα προθεσμιακή

Πανελληνια Τράπεζα προθεσμιακή 16 Απρ 2015 20:15 #10

  • vlass
  • Το Άβαταρ του/της vlass
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 242
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 60
  • Κάρμα: 4
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Tagaras έγραψε:



εγω μάλιστα στην fbb ειχα κλεισει ενα ποσο με 6,5% λιγο πριν τη συγχώνευση με την εθνική και προς μεγαλη μου εκπληξη στη λήξη της προθεσμιακής η εθνική μου κατέβαλε μεχρι και το τελευταιο ευρώ απο τους τόκους :)

Τυχερός ήσουν φίλε μου..Εγώ δεν πρόλαβα να ανοίξω εκεί λογαριασμό κ έχασα ένα καλό επιτόκιο.

Ρε, τι φούσκες έπαιζαν τότε;
Ποιός θυμάται την " Τ-bank", την "Aspis bank", την "Omega Bank" κ την Ελληνική Τράπεζα; Τι τρελλά επιτοκια έδιναν;

Κανονικά τα επιτόκια θα έπρεπε σήμερα να είναι 10% με βάση τον κίνδυνο της χρεοκοπίας.
Κι όμως οι φούσκες ειδικά σε εμένα η T-bank η Aspis Bank και η FBB μου έδιναν πολύ καλό εισόδημα :) ενώ τώρα με τα μηδενικά επιτόκια παίρνω ψίχουλα :angry:
Τελευταία διόρθωση: 16 Απρ 2015 20:33 από vlass.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πανελληνια Τράπεζα προθεσμιακή 16 Απρ 2015 20:24 #11

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Πανελλήνια τέλος έπονται οι δύο κρητικές που είναι και μεγαλομέτοχοι της Πανελλήνιας . Ο Μπαρούφ ζητάει συγχωνευση των 4 συστημικών σε 2 . Εάν γίνει αυτό όποιος έχει πάνω από 500 σε τράπεζα είναι τρελός απλά . :huh: :huh: :huh:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vlass

Πανελληνια Τράπεζα προθεσμιακή 16 Απρ 2015 20:31 #12

  • vlass
  • Το Άβαταρ του/της vlass
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 242
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 60
  • Κάρμα: 4
ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:
Πανελλήνια τέλος έπονται οι δύο κρητικές που είναι και μεγαλομέτοχοι της Πανελλήνιας . Ο Μπαρούφ ζητάει συγχωνευση των 4 συστημικών σε 2 . Εάν γίνει αυτό όποιος έχει πάνω από 500 σε τράπεζα είναι τρελός απλά . :huh: :huh: :huh:

Άμα γίνει αυτό φίλε Σταμάτη δε θα πρέπει να έχει κανείς χρήματα στις τράπεζες γιατί το bail- in δε θα γίνει στις 100 χιλίαδες αλλά πολύ χαμηλότερα π.χ από 20000 και πάνω που είχε πει ένας Συριζαίος ότι είναι οι πλούσιοι :angry:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πανελληνια Τράπεζα προθεσμιακή 16 Απρ 2015 20:37 #13

  • Ghost (Phantom)
  • Το Άβαταρ του/της Ghost (Phantom)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος
  • Δημοσιεύσεις: 297
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
  • Κάρμα: 8
Εγω παντως νομιζω τωρα οτι ουτε τις 100.000€ μπορει να καλυψει το Τ.Ε.Κ.Ε αν γινει καμμια στραβη.........
Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά.
Νίκος Καζαντζάκης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πανελληνια Τράπεζα προθεσμιακή 16 Απρ 2015 20:51 #14

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Καλά για το ΤΕΚΕ δεν το συζητώ πείτε ότι αυτή την στιγμή που μιλάμε απλώς δεν υπάρχει . Τα χρήματα όλα τα έχει πάρει το δημόσιο από το ΤΧΣ και τα υπόλοιπα το ΤΧΣ τα έχει γυρίσει στην ΕΚΤ πίσω . Η επικυνδυνότητα των ανθρώπων φένεται από κάτι τέτοια τώρα πως θα καλύψει το ΤΧΣ την Πανελλήνια ένας θεός ξέρει . Αλλά το σενάριο για δύο συστημικές τράπεζες εάν γίνει πάει να πει ότι έχουμε φαλιμέντο . Ειχαμε πει κάτι το ατύχημα να φοβάστε . Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω καλά αυτοί οι από κάτω που τους στηρίζουν είναι με τα καλά τους;;; Επίσης υπάρχει πρόβλημα τεράστιο με τα αποθεματικά των ασφαλιστικών εταιριών πλέον τις υποχρεώνουν να αγοράζουν εντοκα εκτός ορίων και τρώνε όλα τα διαθέσιμα . Σε περίπτωση εσωτερικής χρεωκοπιας εντος ευρώ καταλαβαίνετε ότι οσοι είναι ασφαλισμένοι σε ελληνικές ασφαλιστικές είναι πολύ απλά ξεκρέμαστοι . Τα άτομα έχουν ξεφύγει .....Το κανόνι το βλέπω μάγκες να μην το αποφεύγουμε ..... Καποιος να τους ξυπνήσει .
Τελευταία διόρθωση: 16 Απρ 2015 20:54 από ΣΤΑΜΑΤΗΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πανελληνια Τράπεζα προθεσμιακή 16 Απρ 2015 20:53 #15

  • ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)
  • Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ (dreamboxer)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 221
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 28
  • Κάρμα: 2
vlass έγραψε:
ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:
Πανελλήνια τέλος έπονται οι δύο κρητικές που είναι και μεγαλομέτοχοι της Πανελλήνιας . Ο Μπαρούφ ζητάει συγχωνευση των 4 συστημικών σε 2 . Εάν γίνει αυτό όποιος έχει πάνω από 500 σε τράπεζα είναι τρελός απλά . :huh: :huh: :huh:

Άμα γίνει αυτό φίλε Σταμάτη δε θα πρέπει να έχει κανείς χρήματα στις τράπεζες γιατί το bail- in δε θα γίνει στις 100 χιλίαδες αλλά πολύ χαμηλότερα π.χ από 20000 και πάνω που είχε πει ένας Συριζαίος ότι είναι οι πλούσιοι :angry:
20.000..??? και πολλά είπες...4000 και με ερωτηματικό.... το οριο φτωχιας που λενε οι φωστηρες για τα επιδοματα..!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πανελληνια Τράπεζα προθεσμιακή 16 Απρ 2015 20:54 #16

  • Ghost (Phantom)
  • Το Άβαταρ του/της Ghost (Phantom)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος
  • Δημοσιεύσεις: 297
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
  • Κάρμα: 8
ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:
Καλά για το ΤΕΚΕ δεν το συζητώ πείτε ότι αυτή την στιγμή που μιλάμε απλώς δεν υπάρχει . Τα χρήματα όλα τα έχει πάρει το δημόσιο από το ΤΧΣ και τα υπόλοιπα το ΤΧΣ τα έχει γυρίσει στην ΕΚΤ πίσω . Η επικυνδυνότητα των ανθρώπων φένεται από κάτι τέτοια τώρα πως θα καλύψει το ΤΧΣ την Πανελλήνια ένας θεός ξέρει . Αλλά το σενάριο για δύο συστημικές τράπεζες εάν γίνει πάει να πει ότι έχουμε φαλιμέντο . Ειχαμε πει κάτι το ατύχημα να φοβάστε . Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω καλά αυτοί οι από κάτω που τους στηρίζουν είναι με τα καλά τους;;;

Εγω τους κατατασω στους ασχετους, και σε αυτους πολυ απλα που δεν εχουν να χασουν τιποτα..
Τους κυφηνες
Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά.
Νίκος Καζαντζάκης
Τελευταία διόρθωση: 16 Απρ 2015 20:55 από Ghost (Phantom).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πανελληνια Τράπεζα προθεσμιακή 16 Απρ 2015 20:57 #17

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Ghost (Phantom) έγραψε:
ΣΤΑΜΑΤΗΣ έγραψε:
Καλά για το ΤΕΚΕ δεν το συζητώ πείτε ότι αυτή την στιγμή που μιλάμε απλώς δεν υπάρχει . Τα χρήματα όλα τα έχει πάρει το δημόσιο από το ΤΧΣ και τα υπόλοιπα το ΤΧΣ τα έχει γυρίσει στην ΕΚΤ πίσω . Η επικυνδυνότητα των ανθρώπων φένεται από κάτι τέτοια τώρα πως θα καλύψει το ΤΧΣ την Πανελλήνια ένας θεός ξέρει . Αλλά το σενάριο για δύο συστημικές τράπεζες εάν γίνει πάει να πει ότι έχουμε φαλιμέντο . Ειχαμε πει κάτι το ατύχημα να φοβάστε . Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω καλά αυτοί οι από κάτω που τους στηρίζουν είναι με τα καλά τους;;;

Εγω τους κατατασω στους ασχετους, και σε αυτους πολυ απλα που δεν εχουν να χασουν τιποτα..
Τους κυφηνες
Φίλε Ghost έτσι και γίνει η στραβή αυτοί θα φάνε το πιο μεγάλο στραπάτσο . Ειλικρινά λέω να είμαι ψύχραιμος με οσα βλέπω κάθε μέρα όμως η κατάσταση είναι πλέον μαύρη κωμωδία . :( :( :(
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πανελληνια Τράπεζα προθεσμιακή 16 Απρ 2015 20:59 #18

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2231
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1096
  • Κάρμα: 97 (23)
Και κάτι άλλο στις ξένες χρηματαγορές υπάρχει τρελή κατρακύλα των γαλλικών και γερμανικών τραπεζών περίπου 3% ελπίζω να είναι πρόσκαιρο όμως πάει αντίθετα από το ρεύμα πρέπει να το δω και τις επόμενες μέρες . Καταλάβατε τι εννοω.....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα