Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.

ΘΕΜΑ: Ποιες πιστωτικές κάνουν δόσεις σε οφειλές προς δημόσιο, με το εν λόγω ποσό να συμμετέχει και στο προγράμμα επιβράβευσης ?

Ποιες πιστωτικές κάνουν δόσεις σε οφειλές προς δημόσιο, με το εν λόγω ποσό να συμμετέχει και στο προγράμμα επιβράβευσης ? 01 Απρ 2013 20:45 #10

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1241
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
  • Κάρμα: 110 (74)
Νά 'σαι καλά, να μου βρεις κι άλλες! :lol:
Γνῶθι σαὐτόν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ποιες πιστωτικές κάνουν δόσεις σε οφειλές προς δημόσιο, με το εν λόγω ποσό να συμμετέχει και στο προγράμμα επιβράβευσης ? 10 Σεπ 2014 22:22 #11

  • vgogan
  • Το Άβαταρ του/της vgogan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Γειά σας, παρακολουθώ το φόρουμ καιρό και ήρθε η στιγμή να ζητήσω τη βοήθειά σας σε μια απορία που έχω. Το προηγούμενο έτος πλήρωσα το φόρο εισοδήματος του πατέρα μου με τη χρήση της πιστωτικής μου σε 6 ΑΤΟΚΕΣ μηνιαίες δόσεις. Φέτος αν και ο φόρος ήταν μικρός εκμεταλεύτηκα την ευκαιρία που μου έδινε η τράπεζα για 12 ΑΤΟΚΕΣ δόσεις και με την ΙΔΙΑ πιστωτική έκανα την πληρωμή και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα να χρεώνονται έξοδα συναλλαγής. Γνωρίζει κανείς κάτι για τη συγκεκριμένη χρέωση;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ποιες πιστωτικές κάνουν δόσεις σε οφειλές προς δημόσιο, με το εν λόγω ποσό να συμμετέχει και στο προγράμμα επιβράβευσης ? 11 Σεπ 2014 23:55 #12

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
Alexkk έγραψε:
Είναι και η Energy Citibank MasterCard www.citi.com/greece/consumer/cards/citibank/shell.htm με 1% επιστροφή από όλες τις αγορές (ισχύει ξανά και για οφειλές προς δημόσιο) και 3% στη Shell με εξαργύρωση στη Shell..

Σου βρήκα πολλές αλλαγές να κάνεις :P

Να εκδοσετε καρτες και για τα ανηλικα βρεφη σας και για τις γιαγιαδες και τους παπουδες της οικογενειας !

Ολοι να εχουν απο 10 φεσωμενες καρτες !
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ποιες πιστωτικές κάνουν δόσεις σε οφειλές προς δημόσιο, με το εν λόγω ποσό να συμμετέχει και στο προγράμμα επιβράβευσης ? 12 Σεπ 2014 00:10 #13

  • Άγιον Πνεύμα
  • Το Άβαταρ του/της Άγιον Πνεύμα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 166
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 50
  • Κάρμα: 9 (2)
maria έγραψε:
Να εκδοσετε καρτες και για τα ανηλικα βρεφη σας και για τις γιαγιαδες και τους παπουδες της οικογενειας !

Ολοι να εχουν απο 10 φεσωμενες καρτες !
Ναι.
Και μετά από 2, 3, 5 χρόνια θα έρθει κάποιος Θεοχάρης/Στουρνάρας/Χαρδούβελης/Μηλιός/Σταθάκης και θα σου πει:
"Το 2014 είχες ξοδέψει ΧΧΧΧ ποσό στις κάρτες σου, σου λέω λοιπόν εγώ τώρα το 2019, ότι εκτιμώ ότι τα συνολικά σου έξοδα ήταν 8 φορές τόσο. Άρα τόσα έβγαλες το 2014. Πόσα δήλωσες? Έλα να πληρώσεις φόρο για τη διαφορά".
Τελευταία διόρθωση: 12 Σεπ 2014 00:18 από Άγιον Πνεύμα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

Ποιες πιστωτικές κάνουν δόσεις σε οφειλές προς δημόσιο, με το εν λόγω ποσό να συμμετέχει και στο προγράμμα επιβράβευσης ? 12 Σεπ 2014 00:11 #14

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
Άγιον Πνεύμα έγραψε:
maria έγραψε:
Να εκδοσετε καρτες και για τα ανηλικα βρεφη σας και για τις γιαγιαδες και τους παπουδες της οικογενειας !

Ολοι να εχουν απο 10 φεσωμενες καρτες !
Ναι.
Και μετά από 2, 3, 5 χρόνια θα έρθει κάποιος Θεοχάρης/Στουρνάρας/Χαρδούβελης/Μηλιός/Σταθάκης και θα σου πει:
"Το 2014 είχες ξοδέψει ΧΧΧΧ ποσό στις κάρτες σου, σου λέω λοιπόν εγώ τώρα το 2019, ότι εκτιμώ ότι τα συνολικά σου έξοδα ήταν 8 φορές τόσο. Άρα τόσα έβγαλες το 2014. Πόσα δήλωσες? Έλα να πηρώσεις φόρο για τη διαφορά".

Thanks !
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Re: Ποιες πιστωτικές κάνουν δόσεις σε οφειλές προς δημόσιο, με το εν λόγω ποσό να συμμετέχει και στο προγράμμα επιβράβευσης ? 12 Σεπ 2014 21:40 #15

  • iparout
  • Το Άβαταρ του/της iparout
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 33
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 0
mb361 έγραψε:
Alexkk έγραψε:
Είναι και η Energy Citibank MasterCard www.citi.com/greece/consumer/cards/citibank/shell.htm με 1% επιστροφή από όλες τις αγορές (ισχύει ξανά και για οφειλές προς δημόσιο) και 3% στη Shell με εξαργύρωση στη Shell..

Σου βρήκα πολλές αλλαγές να κάνεις :P

Να εκδοσετε καρτες και για τα ανηλικα βρεφη σας και για τις γιαγιαδες και τους παπουδες της οικογενειας !

Ολοι να εχουν απο 10 φεσωμενες καρτες !
Η πιστωτική κάρτα είναι η μεγαλύτερη διευκόλυνση που θα μπορούσε να έχει κανείς, αρκεί να πληρώνει στο τέλος του μήνα όλο το ποσό. Έχω 4 κάρτες που τις χρησιμοποιώ επί καθημερινής βάσης εδώ και 8 περίπου χρόνια και δεν έχω πληρώσει τόκο ούτε μισό ευρώ. Όλα είναι θέμα πειθαρχίας.

Παρεμπιπτόντως, βάζοντας "δημόσιο" στην αναζήτηση των καρτών, πλέον βγαίνουν μόνον 2 που προσφέρουν επιστροφή για φορολογικές οφειλές. Μόνον τόσες λίγες έχουν μείνει;; Ξέρω π.χ ότι η ALPHA Aegean Visa σου επιστρέφει μίλια για τις συναλλαγές στο δημόσιο, αλλά δεν αναφέρεται στον πίνακα.
Τελευταία διόρθωση: 12 Σεπ 2014 21:42 από iparout.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Re: Ποιες πιστωτικές κάνουν δόσεις σε οφειλές προς δημόσιο, με το εν λόγω ποσό να συμμετέχει και στο προγράμμα επιβράβευσης ? 13 Σεπ 2014 01:56 #16

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
iparout έγραψε:
mb361 έγραψε:
Alexkk έγραψε:
Είναι και η Energy Citibank MasterCard www.citi.com/greece/consumer/cards/citibank/shell.htm με 1% επιστροφή από όλες τις αγορές (ισχύει ξανά και για οφειλές προς δημόσιο) και 3% στη Shell με εξαργύρωση στη Shell..

Σου βρήκα πολλές αλλαγές να κάνεις :P

Να εκδοσετε καρτες και για τα ανηλικα βρεφη σας και για τις γιαγιαδες και τους παπουδες της οικογενειας !

Ολοι να εχουν απο 10 φεσωμενες καρτες !
Όλα είναι θέμα πειθαρχίας. .

Ευχαριστω, αλλα ξερω να κουμανταρω τα οικονομικα μου και χωρις καρτα.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Re: Ποιες πιστωτικές κάνουν δόσεις σε οφειλές προς δημόσιο, με το εν λόγω ποσό να συμμετέχει και στο προγράμμα επιβράβευσης ? 13 Σεπ 2014 01:56 #17

  • ΗΛΕΚΤΡΑ
  • Το Άβαταρ του/της ΗΛΕΚΤΡΑ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
Μίλια σου προσφέρει και η miles and more της Πειραιώς σε αναλογια ποσό/10 δηλαδή δηλαδή 1 μίλι για κάθε 10 ευρώ πληρωμής δημοσίου και 12 άτοκες δόσεις
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Re: Ποιες πιστωτικές κάνουν δόσεις σε οφειλές προς δημόσιο, με το εν λόγω ποσό να συμμετέχει και στο προγράμμα επιβράβευσης ? 13 Σεπ 2014 11:28 #18

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1241
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
  • Κάρμα: 110 (74)
iparout έγραψε:
Ξέρω π.χ ότι η ALPHA Aegean Visa σου επιστρέφει μίλια για τις συναλλαγές στο δημόσιο, αλλά δεν αναφέρεται στον πίνακα.
Υπάρχουν αρκετές κάρτες που προσφέρουν διάφορα μπόνους (σε δώρα, μίλια, χρόνο ομιλίας κ.λπ.), αλλά καθώς οι επιστροφές αυτές δεν είναι συγκρίσιμες, δεν αναφέρονται στον συγκριτικό πίνακα επιστροφών των πιστωτικών καρτών.
Γνῶθι σαὐτόν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.134 δευτερόλεπτα