Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: METAL ACCOUNTS

Re:METAL ACCOUNTS 21 Σεπ 2015 01:36 #10

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
sdoros έγραψε:
Γίνεται και απο celticgold επίσης
www.celticgold.eu/b_en/faqs/storage

proaurum.de είναι αυτός που ξέρω εγώ (και έχει μαγαζιά σε διάφορες πόλεις της Γερμανίας, έχω πάει σε Φρανκφούρτη (όπου τσακώθηκα με το μαλάκα geschaftsfuhrer) και Μόναχο). Επίσης proaurum.ch είναι το ελβετικό κατάστημα (λίγο έξω απ' τη Ζυρίxη - και σ' αυτό έχω πάει). Έχει και στο Lugano, και στη Βιέννη νομίζω, και ίσως κ αλλού.

Όλοι αυτοί οι μεγάλοι έμποροι χρυσού, νομισμάτων και γενικώς πολυτίμων πράγματων προσφέρουν τη δυνατότητα να έχεις κάτι σαν "θυρίδα" στα μαγαζιά τους (επ' αμοιβή βέβαια).
Δεν ξέρω όμως τι ασφάλεια υπάρχει, και ποιο είναι το νομικό καθεστώς τους για τις "θυρίδες" τους, γιατί δεν το έχω ψάξει. Δεν είναι πάντως αστείοι τύποι (σαν τον διικό μας το Ριχάρδο το Λεοντόκαρδο), είναι σοβαρές επιχειρήσεις. Και οι Γερμανοί, και οι Εγγλέζοι, και βέβαια οι Ελβετοί.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:METAL ACCOUNTS 21 Σεπ 2015 03:01 #11

  • Observer
  • Το Άβαταρ του/της Observer
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 304
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 40
  • Κάρμα: 1
soto51 έγραψε:
sdoros έγραψε:
Γίνεται και απο celticgold επίσης
www.celticgold.eu/b_en/faqs/storage

proaurum.de είναι αυτός που ξέρω εγώ (και έχει μαγαζιά σε διάφορες πόλεις της Γερμανίας, έχω πάει σε Φρανκφούρτη (όπου τσακώθηκα με το μαλάκα geschaftsfuhrer) και Μόναχο). Επίσης proaurum.ch είναι το ελβετικό κατάστημα (λίγο έξω απ' τη Ζυρίxη - και σ' αυτό έχω πάει). Έχει και στο Lugano, και στη Βιέννη νομίζω, και ίσως κ αλλού.

Όλοι αυτοί οι μεγάλοι έμποροι χρυσού, νομισμάτων και γενικώς πολυτίμων πράγματων προσφέρουν τη δυνατότητα να έχεις κάτι σαν "θυρίδα" στα μαγαζιά τους (επ' αμοιβή βέβαια).
Δεν ξέρω όμως τι ασφάλεια υπάρχει, και ποιο είναι το νομικό καθεστώς τους για τις "θυρίδες" τους, γιατί δεν το έχω ψάξει. Δεν είναι πάντως αστείοι τύποι (σαν τον διικό μας το Ριχάρδο το Λεοντόκαρδο), είναι σοβαρές επιχειρήσεις. Και οι Γερμανοί, και οι Εγγλέζοι, και βέβαια οι Ελβετοί.

Για αυτό λες να έχουν κλείσει το μαγαζάκι στη Φρανκφούρτη ;

www.proaurum.de/home/standorte.html
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:METAL ACCOUNTS 21 Σεπ 2015 03:31 #12

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Observer έγραψε:
Για αυτό λες να έχουν κλείσει το μαγαζάκι στη Φρανκφούρτη ;
www.proaurum.de/home/standorte.html
Δεν το έχουν κλείσει.
Όταν λέω "Φρανκφούρτη" εννοώ το Bad Homburg.
Προάστειο είναι, 15 km βόρεια από το κέντρο.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Τελευταία διόρθωση: 21 Σεπ 2015 03:33 από soto51.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.047 δευτερόλεπτα