Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Αν θέλουμε να πούμε την εξυπνάδα μας, ας το κάνουμε σε αυτόν τον χώρο, χωρίς κοσμητικά επίθετα και προσωπικές επιθέσεις.

ΘΕΜΑ: Αντιπαραθέσεις Νο 6

Αντιπαραθέσεις Νο 6 08 Αυγ 2016 13:47 #1

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
TEV έγραψε:

Μπλα-μπλα, μπλα-μπλα.

Πρώτα θα μου πεις πως θα πάρω εγώ τα λεφτά ΜΟΥ κι ύστερα θα συζητήσουμε οτιδήποτε άλλο.

Προς το παρόν (τα δικά μου και πολλών άλλων) πηγαίνουν σε αργόσχολους ΔΥ, σε άγαμες θυγατέρες, 50άρηδες συνταξιούχους, εφάρπαξ κοκ.


Αν παλικάρι μου διάβαζες λίγο έστω από το .... μπλα-μπλα θα καταλάβαινες (ίσως) ότι σου απάντησα (και με το παράδειγμα των ομολογιούχων) σε αυτό που με ρωτάς και μάλιστα ξεκάθαρα. Τα ίδια βέβαια (διάκριση περιπτώσεων) σου έχω γράψει πολλές φορές στο παρελθόν, αλλά προφανώς μην έχοντας τι να απαντήσεις, τα προσπερνάς σαν να μην έχουν γραφτεί ποτέ...

Εσύ πότε θα μου απαντήσεις σε σχέση π.χ. με τον παραλληλισμό που σου έθεσα;;;; Δηλαδή στο ....

"... Είναι σαν να πηγαίνουμε, όλοι μαζί κάθε μέρα αναγκαστικά, σε ένα εστιατόριο το οποίο πολλές φορές σερβίρει μέτριο ή και κακό φαγητό, και όταν έρχεται ο λογαριασμός, κάποιοι να την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια από την πίσω πόρτα λέγοντας στους υπόλοιπους ... "συγνώμη άλλα οι πατάτες δεν ήταν καλά ψημένες ή αυτός ο σερβιτόρος μου φαινόταν ολίγον ... τεμπέλης και λόγω αυτών πληρώστε εσείς οι υπόλοιποι τον λογαριασμό. Εγώ πάω ... πάσο και ας προσέχατε.". Και μην μου πει κάποιος, ότι θα έπρεπε να φύγουμε όλοι χωρίς να πληρώσουμε και με αυτό τον τρόπο θα λύναμε το πρόβλημα του κακού φαγητού και των κακών υπηρεσιών, γιατί αυτό είναι απλά άλλη μια βολική αυταπάτη που δεν έχει εφαρμογή στην πραγματική ζωή. Ο λογαριασμός πληρώνεται πάντα με κάποιον τρόπο. Το θέμα είναι ποιος επιβαρύνεται από αυτόν και σε ποια αναλογία...."

Εεεε;;;;;;;;;

Τι να απαντήσεις όμως;;;; Το πολύ-πολύ να μου πεις, "ας πρόσεχες" ή "ζωή είναι άδικη" κ.λπ. κ.λπ.

Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 08 Αυγ 2016 13:51 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 08 Αυγ 2016 14:29 #2

  • TEV
  • Το Άβαταρ του/της TEV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1401
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 328
  • Κάρμα: 41
batista έγραψε:
TEV έγραψε:

Μπλα-μπλα, μπλα-μπλα.

Πρώτα θα μου πεις πως θα πάρω εγώ τα λεφτά ΜΟΥ κι ύστερα θα συζητήσουμε οτιδήποτε άλλο.

Προς το παρόν (τα δικά μου και πολλών άλλων) πηγαίνουν σε αργόσχολους ΔΥ, σε άγαμες θυγατέρες, 50άρηδες συνταξιούχους, εφάρπαξ κοκ.


Αν....... κ.λπ.



Μπαίνεις σε μια δημόσια υπηρεσία.
Τα μισά γραφεία είναι άδεια.
Στα υπόλοιπα μισά, η συντριπτική πλειοψηφία εξυπηρετεί βαριεστημένα τον κόσμο και ρίχνει (όχι και τόσο κλεφτές) ματιά στο ρολόι, περιμένοντας να πάει μεσημέρι και να σχολιάσει.

Σε ένα γραφείο όμως, παρατηρείς έναν τύπο να δουλεύει με απίστευτους ρυθμούς.
Το πληκτρολόγιο του κοντεύει να πάρει φωτιά.
Ορίστε η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα, σκέφτεσαι.

Που να 'ξερες όμως ότι αυτός ο τύπος κάνει πως δουλεύει, ενώ στην πραγματικότητα γράφει σε διάφορα σάιτ για τη φοροδιαφυγή, την ανάγκη να αλλάξουν τα πράματα κλπ, κλπ.

Και "δουλεύει" τόσο πολύ στον υπολογιστή του, που κοντεύει να ξεχάσει ότι είναι ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 08 Αυγ 2016 14:34 #3

  • TEV
  • Το Άβαταρ του/της TEV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1401
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 328
  • Κάρμα: 41
batista έγραψε:
TEV έγραψε:

Μπλα-μπλα, μπλα-μπλα.

Πρώτα θα μου πεις πως θα πάρω εγώ τα λεφτά ΜΟΥ κι ύστερα θα συζητήσουμε οτιδήποτε άλλο.

Προς το παρόν (τα δικά μου και πολλών άλλων) πηγαίνουν σε αργόσχολους ΔΥ, σε άγαμες θυγατέρες, 50άρηδες συνταξιούχους, εφάρπαξ κοκ.


Αν παλικάρι μου διάβαζες λίγο έστω από το .... μπλα-μπλα θα καταλάβαινες (ίσως) ότι σου απάντησα (και με το παράδειγμα των ομολογιούχων) σε αυτό που με ρωτάς και μάλιστα ξεκάθαρα. Τα ίδια βέβαια (διάκριση περιπτώσεων) σου έχω γράψει πολλές φορές στο παρελθόν, αλλά προφανώς μην έχοντας τι να απαντήσεις, τα προσπερνάς σαν να μην έχουν γραφτεί ποτέ...

Εσύ πότε θα μου απαντήσεις σε σχέση π.χ. με τον παραλληλισμό που σου έθεσα;;;; Δηλαδή στο ....

"... Είναι σαν να πηγαίνουμε, όλοι μαζί κάθε μέρα αναγκαστικά, σε ένα εστιατόριο το οποίο πολλές φορές σερβίρει μέτριο ή και κακό φαγητό, και όταν έρχεται ο λογαριασμός, κάποιοι να την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια από την πίσω πόρτα λέγοντας στους υπόλοιπους ... "συγνώμη άλλα οι πατάτες δεν ήταν καλά ψημένες ή αυτός ο σερβιτόρος μου φαινόταν ολίγον ... τεμπέλης και λόγω αυτών πληρώστε εσείς οι υπόλοιποι τον λογαριασμό. Εγώ πάω ... πάσο και ας προσέχατε.". Και μην μου πει κάποιος, ότι θα έπρεπε να φύγουμε όλοι χωρίς να πληρώσουμε και με αυτό τον τρόπο θα λύναμε το πρόβλημα του κακού φαγητού και των κακών υπηρεσιών, γιατί αυτό είναι απλά άλλη μια βολική αυταπάτη που δεν έχει εφαρμογή στην πραγματική ζωή. Ο λογαριασμός πληρώνεται πάντα με κάποιον τρόπο. Το θέμα είναι ποιος επιβαρύνεται από αυτόν και σε ποια αναλογία...."

Εεεε;;;;;;;;;

Τι να απαντήσεις όμως;;;; Το πολύ-πολύ να μου πεις, "ας πρόσεχες" ή "ζωή είναι άδικη" κ.λπ. κ.λπ.



Μπλα-μπλα, μπλα-μπλα.
Βουτηγμένο στην ασχετοσύνη.

Αστείο παράδειγμα, καμία σχέση με την πραγματικότητα.
Στην ταβέρνα που λες, ο λογαριασμός έρχεται στο τέλος.

Στην περίπτωσή μας, πρώτα πληρώνουμε και μετά περιμένουμε να μας σερβίρουν (τα σκατά).

Είτε είμαστε ελεύθεροι επαγγελματίες (με την προκαταβολή φόρου του επόμενου έτους!)
είτε είμαστε ιδιωτικοί υπάλληλοι (με την παρακράτηση φόρου).

Κι όταν λέω ότι δεν είσαι ούτε το ένα, ούτε το άλλο (γιατί αν ήσουν θα τα γνώριζες), αλλά ανήκεις σε μια άλλη κατηγορία, αρχίζεις να πουλάς τρέλα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 08 Αυγ 2016 14:43 #4

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
TEV έγραψε:
batista έγραψε:
TEV έγραψε:

Μπλα-μπλα, μπλα-μπλα.

Πρώτα θα μου πεις πως θα πάρω εγώ τα λεφτά ΜΟΥ κι ύστερα θα συζητήσουμε οτιδήποτε άλλο.

Προς το παρόν (τα δικά μου και πολλών άλλων) πηγαίνουν σε αργόσχολους ΔΥ, σε άγαμες θυγατέρες, 50άρηδες συνταξιούχους, εφάρπαξ κοκ.


Αν....... κ.λπ.



Μπαίνεις σε μια δημόσια υπηρεσία.
Τα μισά γραφεία είναι άδεια.
Στα υπόλοιπα μισά, η συντριπτική πλειοψηφία εξυπηρετεί βαριεστημένα τον κόσμο και ρίχνει (όχι και τόσο κλεφτές) ματιά στο ρολόι, περιμένοντας να πάει μεσημέρι και να σχολιάσει.

Σε ένα γραφείο όμως, παρατηρείς έναν τύπο να δουλεύει με απίστευτους ρυθμούς.
Το πληκτρολόγιο του κοντεύει να πάρει φωτιά.
Ορίστε η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα, σκέφτεσαι.

Που να 'ξερες όμως ότι αυτός ο τύπος κάνει πως δουλεύει, ενώ στην πραγματικότητα γράφει σε διάφορα σάιτ για τη φοροδιαφυγή, την ανάγκη να αλλάξουν τα πράματα κλπ, κλπ.

Και "δουλεύει" τόσο πολύ στον υπολογιστή του, που κοντεύει να ξεχάσει ότι είναι ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ.

Μήπως αναφέρεσαι στον εαυτό σου;;;;;

Κοίτα να σου πω. Αυτές τα φθηνά περί του τι είναι και τι κάνει ο άλλος με τον χρόνο του και το πότε το κάνει, δεν πρόκειται να σε δικαιώσουν. Αν έχεις να πεις τίποτα ουσιαστικό για την ταμπακιέρα, λαμβάνοντας υπόψη πάντα και αυτά που σου γράφει ο άλλος, έχει καλώς. Αλλιώς ασχολήσου με τα ... "παραγωγικά" που κάνεις ενώ ταυτόχρονα κάνεις ακριβώς αυτό για το οποίο κατηγορείς (βλακωδώς) τους άλλους.
Αν νομίζεις ότι θα χτυπήσεις την άλλη άποψη με άσχετες π@π@ριές οι οποίες, αφελές αγόρι μου, θα μπορούσαν άνετα και οποιαδήποτε στιγμή να σου επιστραφούν, κάνεις μεγάλο λάθος.
Από την άλλη βέβαια, σε αυτά οδηγείται με μαθηματική ακρίβεια κάποιος ο οποίος έχει μηδέν επιχειρήματα. Κάπως πρέπει να καλύψει το κενό.... :whistle:
Γκέγκε;;;;;;;;
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 08 Αυγ 2016 14:56 #5

  • TEV
  • Το Άβαταρ του/της TEV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1401
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 328
  • Κάρμα: 41
batista έγραψε:
TEV έγραψε:
batista έγραψε:
TEV έγραψε:

Μπλα-μπλα, μπλα-μπλα.

Πρώτα θα μου πεις πως θα πάρω εγώ τα λεφτά ΜΟΥ κι ύστερα θα συζητήσουμε οτιδήποτε άλλο.

Προς το παρόν (τα δικά μου και πολλών άλλων) πηγαίνουν σε αργόσχολους ΔΥ, σε άγαμες θυγατέρες, 50άρηδες συνταξιούχους, εφάρπαξ κοκ.


Αν....... κ.λπ.



Μπαίνεις σε μια δημόσια υπηρεσία.
Τα μισά γραφεία είναι άδεια.
Στα υπόλοιπα μισά, η συντριπτική πλειοψηφία εξυπηρετεί βαριεστημένα τον κόσμο και ρίχνει (όχι και τόσο κλεφτές) ματιά στο ρολόι, περιμένοντας να πάει μεσημέρι και να σχολιάσει.

Σε ένα γραφείο όμως, παρατηρείς έναν τύπο να δουλεύει με απίστευτους ρυθμούς.
Το πληκτρολόγιο του κοντεύει να πάρει φωτιά.
Ορίστε η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα, σκέφτεσαι.

Που να 'ξερες όμως ότι αυτός ο τύπος κάνει πως δουλεύει, ενώ στην πραγματικότητα γράφει σε διάφορα σάιτ για τη φοροδιαφυγή, την ανάγκη να αλλάξουν τα πράματα κλπ, κλπ.

Και "δουλεύει" τόσο πολύ στον υπολογιστή του, που κοντεύει να ξεχάσει ότι είναι ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ.


Αν νομίζεις ότι θα χτυπήσεις την άλλη άποψη


Δηλαδή, σοβαρά τώρα, αυτά που λες τα θεωρείς "άποψη";

Στα 'χουν πει άλλοι 10 (θα στα 'λεγαν κι άλλοι πολλοί, αλλά πλέον βαριούνται να ασχολούνται με σένα), αλλά νομίζεις ότι βρέχει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 08 Αυγ 2016 15:05 #6

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
TEV έγραψε:

Δηλαδή, σοβαρά τώρα, αυτά που λες τα θεωρείς "άποψη";

Στα 'χουν πει άλλοι 10 (θα στα 'λεγαν κι άλλοι πολλοί, αλλά πλέον βαριούνται να ασχολούνται με σένα), αλλά νομίζεις ότι βρέχει.

Ο τομαρισμός, η βλακεία και η λαμογιά, παλικάρι μου είναι ατελείωτες σε αυτή την χώρα. Οι δέκα, ή οι χίλιοι με μόνο πράγμα στο μυαλό τους την εξυπηρέτηση του τομαριού τους, θα με επηρεάσουν και θα με βάλουν στον ... "σωστό δρόμο" (σωστό για ποιους άραγε;;; ) ;;;;;;.

Ειλικρινά αυτή την π@π@ρ..ά που έγραψες, τρομάρα σου, την θεωρείς απάντηση επί του θέματος;;;;;;

Θα απαντήσεις ποτέ, άραγε σε αυτό που σε ρωτάω;;;;;;; Αν δεν το έχεις σκοπό, μην κουράζεσαι....
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 08 Αυγ 2016 15:06 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 08 Αυγ 2016 18:23 #7

  • sonik
  • Το Άβαταρ του/της sonik
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1313
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 310
  • Κάρμα: 1
tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2016/08/blog-post_9194.html

ανθρακες ο χρυσος.τελικα ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος γι'αυτο που εχεις στην κατοχη σου.μονο με χημικες αναλυσεις μπορεις να αποδειξεις αν οι λιρες που κατεχεις πχ οντως ειναι χρυσες.


και κατι αλλο που αφορα ολους.

εδω μεσα ποτε επισης δεν μπορεις να εισαι σιγουρος τι καπνο φουμαρει ο αλλος. που ξερω εγω αν ο ταδε ειναι καποιο κυβερνητικο στελεχος που προσπαθει να μας πεισει για κατι που δεν πιστευουμε ή καποιος αλλος να προσπαθει να μας παραπλανησει δινοντας πληροφοριες που μονο το καλο μας δεν θελουν.

προσωπικα ειμαι πολυ δυσπιστος οσον αφορα την πληροφορια εδω μεσα. υποψιαζομαι επισης οτι ενα πολυ μεγαλο μερος αυτων που γραφουν ειναι δημοσιοι υπαλληλοι που κλαιγονται και εντεχνως αποκρυβουν τα πραγματικα τους στοιχεια.

ηδη για 3-4 ατομα που γραφουν εδω,γραφουν και σε αλλα φορουμ και με ενα σχετικα απλο ψαξιμο σε αλλα φορουμ διαπιστωσα πως οντως ειναι δημοσιοι υπαλληλοι.το αποκαλυπτουν αλλοι(τους κραζουν κιολας) που βρηκαν τα στοιχεια τους απο επαγγελματικους καταλογους ή απο αλλες βασεις δεδομενων ή δεν ξερω και εγω με ποιον αλλον τροπο.μαλιστα οι συγκεκριμενοι/ες φωνασκουν και το παιζουν και επαναστατες!! εκ του ασφαλους βεβαια! εκει σου σηκωνεται η τριχα!

οι αντιπαραθεσεις ισως να μην εχουν και νοημα με την εννοια οτι δεν υπαρχει λογος να τσακωθεις με καποιον κυβερνητικο παραγοντα η με ενα δημοσιο υπαλληλο.αυτος θα λεει τα δικα του και εσυ τα δικα σου.παραλληλοι μονολογοι δηλαδη.

τι νοημα εχει να συνομιλεις με καποιον που ειναι ειτε κυβερνητικος ή γραμμενος σε κομματικες παραταξεις και προπαγανδιζει για διαφορα ή ακομα και με δημοσιο υπαλληλο που κλαιγεται?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 08 Αυγ 2016 19:19 #8

  • TEV
  • Το Άβαταρ του/της TEV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1401
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 328
  • Κάρμα: 41
sonik έγραψε:
tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2016/08/blog-post_9194.html

ανθρακες ο χρυσος.τελικα ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος γι'αυτο που εχεις στην κατοχη σου.μονο με χημικες αναλυσεις μπορεις να αποδειξεις αν οι λιρες που κατεχεις πχ οντως ειναι χρυσες.


και κατι αλλο που αφορα ολους.

εδω μεσα ποτε επισης δεν μπορεις να εισαι σιγουρος τι καπνο φουμαρει ο αλλος. που ξερω εγω αν ο ταδε ειναι καποιο κυβερνητικο στελεχος που προσπαθει να μας πεισει για κατι που δεν πιστευουμε ή καποιος αλλος να προσπαθει να μας παραπλανησει δινοντας πληροφοριες που μονο το καλο μας δεν θελουν.

προσωπικα ειμαι πολυ δυσπιστος οσον αφορα την πληροφορια εδω μεσα. υποψιαζομαι επισης οτι ενα πολυ μεγαλο μερος αυτων που γραφουν ειναι δημοσιοι υπαλληλοι που κλαιγονται και εντεχνως αποκρυβουν τα πραγματικα τους στοιχεια.

ηδη για 3-4 ατομα που γραφουν εδω,γραφουν και σε αλλα φορουμ και με ενα σχετικα απλο ψαξιμο σε αλλα φορουμ διαπιστωσα πως οντως ειναι δημοσιοι υπαλληλοι.το αποκαλυπτουν αλλοι(τους κραζουν κιολας) που βρηκαν τα στοιχεια τους απο επαγγελματικους καταλογους ή απο αλλες βασεις δεδομενων ή δεν ξερω και εγω με ποιον αλλον τροπο.μαλιστα οι συγκεκριμενοι/ες φωνασκουν και το παιζουν και επαναστατες!! εκ του ασφαλους βεβαια!
εκει σου σηκωνεται η τριχα!

οι αντιπαραθεσεις ισως να μην εχουν και νοημα με την εννοια οτι δεν υπαρχει λογος να τσακωθεις με καποιον κυβερνητικο παραγοντα η με ενα δημοσιο υπαλληλο.αυτος θα λεει τα δικα του και εσυ τα δικα σου.παραλληλοι μονολογοι δηλαδη.

τι νοημα εχει να συνομιλεις με καποιον που ειναι ειτε κυβερνητικος ή γραμμενος σε κομματικες παραταξεις και προπαγανδιζει για διαφορα ή ακομα και με δημοσιο υπαλληλο που κλαιγεται?

Φίλε Sonic,
αυτά τα πράματα που λες είναι πολύ σοβαρά.
Υποψιάζομαι ότι σύντομα θα βρεθείς κι εσύ στο στόχαστρο αυτών των τύπων.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αντιπαραθέσεις Νο 6 08 Αυγ 2016 21:02 #9

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -22 (4)
sonik έγραψε:
εδω μεσα ποτε επισης δεν μπορεις να εισαι σιγουρος τι καπνο φουμαρει ο αλλος. που ξερω εγω αν ο ταδε ειναι καποιο κυβερνητικο στελεχος που προσπαθει να μας πεισει για κατι που δεν πιστευουμε ή καποιος αλλος να προσπαθει να μας παραπλανησει δινοντας πληροφοριες που μονο το καλο μας δεν θελουν.

προσωπικα ειμαι πολυ δυσπιστος οσον αφορα την πληροφορια εδω μεσα. υποψιαζομαι επισης οτι ενα πολυ μεγαλο μερος αυτων που γραφουν ειναι δημοσιοι υπαλληλοι που κλαιγονται και εντεχνως αποκρυβουν τα πραγματικα τους στοιχεια.

ηδη για 3-4 ατομα που γραφουν εδω,γραφουν και σε αλλα φορουμ και με ενα σχετικα απλο ψαξιμο σε αλλα φορουμ διαπιστωσα πως οντως ειναι δημοσιοι υπαλληλοι.το αποκαλυπτουν αλλοι(τους κραζουν κιολας) που βρηκαν τα στοιχεια τους απο επαγγελματικους καταλογους ή απο αλλες βασεις δεδομενων ή δεν ξερω και εγω με ποιον αλλον τροπο.μαλιστα οι συγκεκριμενοι/ες φωνασκουν και το παιζουν και επαναστατες!! εκ του ασφαλους βεβαια! εκει σου σηκωνεται η τριχα!

οι αντιπαραθεσεις ισως να μην εχουν και νοημα με την εννοια οτι δεν υπαρχει λογος να τσακωθεις με καποιον κυβερνητικο παραγοντα η με ενα δημοσιο υπαλληλο.αυτος θα λεει τα δικα του και εσυ τα δικα σου.παραλληλοι μονολογοι δηλαδη.

τι νοημα εχει να συνομιλεις με καποιον που ειναι ειτε κυβερνητικος ή γραμμενος σε κομματικες παραταξεις και προπαγανδιζει για διαφορα ή ακομα και με δημοσιο υπαλληλο που κλαιγεται?


Νομίζω ότι όλο το φόρουμ αναμένει με ... κομμένη την ανάσα τις ... πραγματικές αποκαλύψεις. Που, ποιος, πότε και γιατί.
Είναι ο soto51 ή ο TEV δημόσιοι υπάλληλοι που κάνουν τους επαναστάτες :blush: ;;;;; Να το δούμε κι αυτό και τότε πράγματι θα μας σηκωθούν οι ... τρίχες :blush: .
Άντε, για να ξεχωρίσει η ήρα από το στάρι, εδώ μέσα.
Αν δεν υπάρξει όμως η ... απαραίτητη συνέχεια, ξέρεις τι θα σημαίνει αυτό για ... τον τύπο με τις ... αποκαλύψεις, έτσι;;;;;;;

Βέβαια, το να εκφράζει κάποιος τον προβληματισμό του και την καχυποψία του για απόψεις που εκφράζονται υπό πλήρη ανωνυμία, όντας πλήρως ... ανώνυμος και ο ίδιος (για να μην πω κάτι παραπάνω), χρήζει από μόνο του ... ιδιαίτερης ... προσέγγισης.
Φίλε Sadeness1990, σε παρακαλώ να ... επιληφθείς της περιπτώσεως.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.320 δευτερόλεπτα